Turvavöö- lihtsaim ja parim kindlustus

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
wyxx
Postitusi: 230
Liitunud: R Sept 08, 2006 15:58
Asukoht:
Auto:

#1

R Okt 19, 2007 16:52

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=17204300

Kui uskuda ja miks mitte seda teha, 2/3 hukkunutest pole kasutanud turvavööd sihipäraselt, miks siis kirevase päralt see nii on.

Kunagi esimesi kordi üldse autosse istudes tegin selle reegliks, et turvavöö on kasutamiseks mitte tüütuks kohustuseks. Huvitav, miks siis inimesed seda ei kinnita. ISe sõitsin hiljuti Tšehhist tagasi Eestisse 15 tundi järjepanu, turvavöö ilusasti kinni ja ei mingeid piinu.

Eks on lugusid sellestki, kuidas pärast avariid turvavööd kuidagi lahti ei saada aga seda mitte kasutades ei tekiks ka enam mingeid küsimusi- lihtsalt JOKK! ja kõik.

Teemas "jõmm saabiroolis" võttis 1 kodanik kõvasti sõna, saates minu pihta lendu kriitikanoole. Minule jäänud mulje järgi on suur-suur enamus siinviibijaid korralikud liiklejaid, kes oma autot kuritarvitama ei kipu.

Kuidas on lugu turvavöödega- kas kasutame või ei?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

R Okt 19, 2007 17:05

jep, täiesti automaatselt tuleb vöö peale tõmbamise liigutus. Ka teiste autos ja tgaistmel. Ka järeltulevale põlvele on see ilusti sisse harjutatud..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3182
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#3

R Okt 19, 2007 17:05

Turvavöö alti kinni, imelik tunne on kui vööd peal pole. Samas on mind korduvalt kui vigast vaadatud kui vöö peale tõmban(kõrvalistmel), kui küsisin selgitust, et miks selline pilk? Sain vastuseks, et juht on mitu korda koomas olnud ja ei olevat hullu midagi:wall: Samas on koomilne vaadat kui muidu nii tegija juht politseid nähes hakkab vööd peale kakkuma ja auto vänderdab teel.
Kasutaja avatar
saabotska
Postitusi: 306
Liitunud: P Mai 22, 2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Auto: SAAB 9-5 1.9TiD `08

#4

R Okt 19, 2007 17:07

Kasutan. Turvavöö panen isegi siis peale kui on vaja sõita vaid mõnisada meetrit. Põhjus - turvavöö on korra minu elu päästnud!
EX: SAAB 9000 CD 90`
SAAB 900 GLS 78`
SAAB 99 GL 81`
Jürgen

#5

R Okt 19, 2007 17:08

Algselt postitas: rantto
Turvavöö alti kinni, imelik tunne on kui vööd peal pole. Samas on mind korduvalt kui vigast vaadatud kui vöö peale tõmban(kõrvalistmel), kui küsisin selgitust, et miks selline pilk? Sain vastuseks, et juht on mitu korda koomas olnud ja ei olevat hullu midagi:wall: Samas on koomilne vaadat kui muidu nii tegija juht politseid nähes hakkab vööd peale kakkuma ja auto vänderdab teel.

+1
Täitsa sama lugu, automaatselt läheb peale.
freddirek
Postitusi: 49
Liitunud: R Juun 29, 2007 16:27
Asukoht:
Auto:

#6

R Okt 19, 2007 17:28

Turvavöö peale panek on sisse harjunud kindlalt. Samuti laste turvavarustus, koos kohustusega vöö kinnitada. Samas olen taksojuhtide käest hurjutada saanud, kui tagaistme turvavöid nõuan. Uskumatu, kui palju on ka tänapäeval taksosid, millel pole tagaistmel turvavöid :angry: :angry: :angry:
Jürgen

#7

R Okt 19, 2007 17:34

Algselt postitas: freddirek
Turvavöö peale panek on sisse harjunud kindlalt. Samuti laste turvavarustus, koos kohustusega vöö kinnitada. Samas olen taksojuhtide käest hurjutada saanud, kui tagaistme turvavöid nõuan. Uskumatu, kui palju on ka tänapäeval taksosid, millel pole tagaistmel turvavöid :angry: :angry: :angry:

Seoses sellega, tuleb meelde kleeps takso armatuuril, palun kinnitage turvavöö, aga kujutad ette polnudki seda.:freak:
veiks20
Postitusi: 30
Liitunud: K Sept 26, 2007 21:50
Asukoht:
Auto:

#8

R Okt 19, 2007 17:58

Turvavöö ju ikka reisijate kaitseks. Minu Saab ei luba sõitagi enne ,kui turvavöö peal ja mulle see süsteem meeldib, kui unustad, siis vähemalt peale meeldetuletust ei saa vältida turvavööd.
Kahju muidugi neist, kes mängivad "kangelast" ja väldivad turvavööd ,ise ju võid proff liikluses olla ,aga kunagi ei tea, kui keegi teine eksib ja siis on juba hijla...
Tegija kasutab turvavööd:wise:
methodik
Postitusi: 51
Liitunud: P Veebr 11, 2007 23:23
Asukoht:
Auto:

#9

R Okt 19, 2007 18:11

alati kinni.

lisaks tuletan meelde juhtumit, kui autos 4 istunul oli turvavöö kinni, kuid ühel lahti. loomulikult sõitsid kodanikud hunnikusse ja mis avatud turvavööga mehega juhtus, oli see, et tema tappis autos ringi lenneldes ülejäänud 4 kaaslast ära ja jäi ise ellu.. säh siis.. kõigil kinni, krt!
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1962
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#10

R Okt 19, 2007 18:37

Ma ei oska ilma turvavööta sõita :( Methodikule lisaks, et mõelge, mitu tonni teile liiklusõnnetuse korral tagaistmelt kaela sajab, kui sealistujal vöö kinnitama on.
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#11

R Okt 19, 2007 18:45

Minu auto ilma vöödeta ei liigu. Mõnega on ikka tüliks ka läinud, kui peale ei pane. arumaeinäe :gun:
Tagumise istme keskmisse 2-punktivöösse suhtun ainult natuke ebalevalt... pooleks ei tõmba inimest see?
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#12

R Okt 19, 2007 18:47

Turvavöö on ka minu elu päästnud. Saabis on minul turvavöö peal. Teistelt isikutelt pole vöö kinnitamist nõudnud. Teiste autodega sõites ma tavaliselt vööd ei kasuta:red: Selline lugu siis.
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#13

R Okt 19, 2007 20:24

Endal ikke kinni. Kunagi varasemas nooruspõlves sai pidevalt harrastatud ka ilma sõitmist, mingist hetkest alates aga sain pühendunud kasutajaks. Ja nüüd ei oska enam üldse ilma hakkama saada! Hiljuti oli vaja sõita mingist parklast paarisaja meetri kaugusele bensukasse ja jätsin kinnitamata. Kuradi loll-naljakas kaitsetu tunne tuli peale ja poole maa peal tõmbasin vöö peale :P Eks see ole kõigepealt SUHTUMISE ja siis juba HARJUMUSE küsimus.

Kuigi enamus tuttavaid on "korralikud", olen kohanud ka teistsugust, väääga kahtlast suhtumist :freak: Suvel tuli ette võtta pikem sõit koos vennanaisega kõrvalistmel. Ta on muidu väga tore ja heasüdamlik inimene, aga selle koha pealt ma teda küll ei mõista. Esimene küsimus autosse istudes oli: "kas siin autos hakkab ka SEE mölisema?" "SEE" siis turvavöö puudumise signaal vms. ;) Vastasin, et möliseb ainult mõned sekundid ja pea kohal põleb punane kiri, aga mismõttes nagu... "Aga see ju ahistab mind!" Kirjeldasin talle olukorda, kuidas vööta inimene autos ka vööga inimesed ära killib (olin just hiljuti näinud netis mõjuvat šokireklaamklippi selle kohta) mispeale vaatas ta mulle nagu veidi solvunud näoga otsa: "Mis sa siis tahad mulle nüüd sellega öelda, et ma pean TÕESTI selle peale panema?" Lasin tal sõita ilma vööta tingimusel, et minu potentsiaalne surm jääb siis ka tema hinge peale :wall: Rohkem inimesi autos ei olnud.
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
Salenga
Postitusi: 122
Liitunud: K Apr 11, 2007 18:43
Asukoht:
Auto:

#14

R Okt 19, 2007 20:32

Ma kasutan ka alati vööd, liigutus toimub automaatselt. Korra alaealisena just autokoolist tulnuna purjus peaga oli ka õnneks see liigutus automaatne ja esiklaasist jäi läbi lendamata.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#15

R Okt 19, 2007 20:34

Kinnitage alati. Tean seda, sest vajalik ja pääsatab elusid. Minu kaaslane unustas selle ja hukkus tavalises avariis.
farmacoma
Postitusi: 710
Liitunud: T Juul 13, 2004 22:53
Asukoht: Tallinn
Auto: 900 x2; 9000; 9-5

#16

R Okt 19, 2007 20:50

Panen alati kinni. Üks õnnetu kord oli kui tegin lühikest otsa naine arvas, et pole vaja taga peale panna ja just siis oleks vaja olnud. Õnneks piirdus siis kaelatraumaga aga ta kaotas meelemärkuse ja tundus alguses midagi hullemat.
svenska
Postitusi: 116
Liitunud: L Mai 26, 2007 16:35
Asukoht:
Auto:

#17

R Okt 19, 2007 21:02

Kunagi sain reisikaaslase käest vihje et näen päris nõmedalt välja kui iga kord politseid nähes käsi hakkab tõmblema turvavööd otsimas.
Kasutan alati.
vanasaab
Postitusi: 110
Liitunud: T Jaan 04, 2005 3:23
Asukoht:
Auto:

#18

R Okt 19, 2007 21:05

Alati kasutan. 2 korda on mulle sisse sõidetud nii, et masin on mahakandmisele läinud aga turvavöö on minu ja kaasreisija päästnud. Alati nõuan ka kaasreisijatelt turvavöö kasutamist.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#19

R Okt 19, 2007 21:11

10 a . tagasi, kui sai pidevalt tallinn-võru vahet tõmmeldud, siis oli mul imelik suhtumine - tagaistmel pole vööd vaja. Istusin tihti sõbra tudengiauto tagaistmel ja vöö oli lahti. kui politseid nägime siis sai vöö üle õla tõmmatud. Täiesti veider ju. Nüüd on autos alati vöö peal. Ka lühikesi otsi tehes. Mõnikord panen harjumusest isegi autot ümber parkides vöö peale. Nõuan ka kaasreisijatelt vöö kasutamist.
Isegi kassi sõidutan autoga nii, et puur on vööga kinni.

Aga alles möödunud nädalal üritasin ühele kenale naiskolleegile selgeks teha, et pane vöö peale. Tema arvas, et nii lühike sõit ja pole vaja panna. Ei suutnud selgeks teha. Paraku leidub ka selliseid.
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#20

R Okt 19, 2007 21:18

Algselt postitas: KT100
Tagumise istme keskmisse 2-punktivöösse suhtun ainult natuke ebalevalt... pooleks ei tõmba inimest see?


Ise panen alati peale ja sama palun teha ka kaassõitjatel.
Aga jah, see kahepunkti oma on selline kahtlane värk. Kui laps istub taga keskmisel kohal siis kas ta sealt välja ei lenda või tekitab siiski tõsise trauma ikkagi, eelpingutid ju sellel rihmal puuduvad, tuleb lihtsalt parajaks sättida.
Olen sõitnud ühe USA Chevy tracki´ga Tln-Tartu otsa esiistmel millel kahepunkti oma oli, sellel olid küll pingutid peal, pärast kõht valutas peale kahetunnist sõitu nagu oleks püksirihma max. pingule tõmmanud.
Uuematel USA omadel vist ikka juba kolme punkti omad.
Joonas
Postitusi: 186
Liitunud: T Mai 15, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#21

R Okt 19, 2007 22:12

Kasutan samuti turvavööd nii lühikesel kui pikal sõidul. Lisaks aitab seda "meelde tuletada" ka mu Saab.
Kui ükskord ammu Saabiga esimest korda teeninduses käisin siis võeti see "hääl-meeldetuletus" maha. Ise mõtlesin, et midagi tuksi keeratud. Läksin tagasi ja küsisin, et miks "turvavöö enam ei karju"? Sellepeale öeldi, et 90% klientidest tahab sellest "karjumisest" oma autos lahti saada ja me võtsime selle maha.
Lasin selle viisakalt uuesti peale panna.
Minu meelest on see teiste autodega võrreldes väga hea sound ja pealekauba ei pea kõrvalistujatele ise kunagi turvavöö kinnitamist meelde tuletama.
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#22

R Okt 19, 2007 22:22

Roolis istudes panen, a miks tagaistmel see nii automaatne ei ole, ei tea.

Olen kohanud seda, et piinlik on panna kõrvalistmel turvavööd peale, sest juht vaatab otsa, ilmega "Et miks vöö, kas sa ei usalda mind kui juhti?"

Samas on jäänd ta ka mul panemata, vahest mõtlen, et vahet ju pole. Mis juhtuma peab juhtub niikuinii.

EDIT: sattusin nüüd ka artiklit selle kohta lugema. et peaks trahve karmistama. Milleks raisata ressursse turvavöö kontrollimisele. Kui inimene ise ei hooli, polegi ju vaja. Pigem suunatule mittenäitajaid, nõelujaid ja ummikute tekitajaid nuhelda.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#23

R Okt 19, 2007 22:59

Pole selle üle uhke ja ei propageeri sellist käitumist, aga tööle sõites panen turvavöö peale kohas, kus politsei tihti passib. No ei meeldi see vöö... üks natuke äkilisem liigutus ja lukustub. Samas kaassõitjatelt nõuan turvavöö kinnitamist - minu elu on minu asi, aga kellegi teise elu enda hingele ei tahaks.
Natuke OT aga kas NG900 "fasten belts" tuld saab tech2-ga kuidagi konfida? Oma autol pole seda kordagi põlemas näinud kuigi nagu öeldud, turvavöö kinnitamisega olen kõike muud kui pedant;)
Susanna
Postitusi: 38
Liitunud: N Nov 09, 2006 22:56
Asukoht:
Auto:

#24

R Okt 19, 2007 23:02

Alati kinnitan turvavöö. Ei häbene ka kõrvalistujalt vajadusel seda nõudmast. Otse loomulikult on ka lapsed autos korralikult turvavarustusega kinnitatud.
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#25

R Okt 19, 2007 23:32

Algselt postitas: napoleon

Natuke OT aga kas NG900 "fasten belts" tuld saab tech2-ga kuidagi konfida? Oma autol pole seda kordagi põlemas näinud kuigi nagu öeldud, turvavöö kinnitamisega olen kõike muud kui pedant;)


Mul lööb käima pannes korra põlema ja kustub kohe.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Vasta