Enam nii ei tee..

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#26

P Dets 23, 2007 23:23

Algselt postitas: Nublik
Et äkki võiks politseisse natuke isegi kellegi jutule minna?

Varem käidi komisjonis (ehk jutul), enam minu teada mitte.
Praegu käib lihtmenetlusena.

Ma tean, et Suure Lombi taga, kui keegi kiirust ületab, siis eeldatakse, et tal oli selleks väga mõjuv põhjus (ja nii see ka on). Politsei ei tõtta trahvi tegema, vaid püüab välja selgitada, mis sellise liiklemisstiili tingis - võibolla ta saab aidata. Kui inimene lihtsalt unustas jala gaasipedaalile, manitsetakse teda korralikult sõitma.
Eestis on iga kiiruseületaja üldjuhul liikluspätt, keda peab karistama.
csn
Postitusi: 364
Liitunud: T Nov 07, 2006 17:10
Asukoht:
Auto:

#27

P Dets 23, 2007 23:45

No räägin omast kogemusest 6 kuud tagasi olin 41 km üle ja sain 2500 trahvi siiamaani kirun et nii loll olin varem olen ikka korralik olnud.
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#28

E Dets 24, 2007 0:24

Algselt postitas: Nublik
Tegin natuke lollust ja ületasin kiirust ning jäin tibake vahele ka.. Esimest korda kiiruse ületamisega. Masendavalt palju oli üle tegelikult, esimese korra kohta, aga see selleks. Enam nii küll ei tee. Ma loodan. Olen siiski suhteliselt rahulik liikuja.
Vigadest õpitakse.

Tegelt on küsimus selline, et kas keegi teab midagi sellest, kui saata politseisse vastulause kiri, et kergendada asjaolusid natuke.. Kahetseda sügavalt näiteks?
Et kui kellelgi on kogemusi siukse teemaga, siis võiks tiba aidata.

Kui suur on võimalus, et see aitab midagi üldse?
Sest noortele pannakse vist täiega ikka..

Sõitke korralikult.. :wise:

Lollus.


Mul sõber jäi just samamoodi vahele, samuti möödasõidul, +40 üle. Ootas samamoodi otsust. Otsus oli järgmine: 3800.- trahvi, ja kuu aega lubadest ilma. Eelnevaid rikkumisi ei olnud.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#29

E Dets 24, 2007 1:38

Juhtusin see aasta möödasõidul politsei radarisse jääma. Üle oli 30 km/h. Kindlustust polnud:P vahtralehte ka polnud sain aint 1200 :D Nii tore nii tore nii tore.
matu
Postitusi: 51
Liitunud: R Sept 07, 2007 12:32
Asukoht:
Auto:

#30

E Dets 24, 2007 10:26

Paar aastat tagasi sõitsin ise rohelise lehe ja rohelise autoga politseile +42 radarisse. Eriti rumal juhus, ainuke kord elus kui mõtlesin selgel suvepäeval ja autodest tühjal maanteel korra masina teise saja keskmikku lasta. Loomulikult sõitis kaugusest vastu sinivalge masin, kes minu kiiruskatse ka ametlikult registreeris. Alguses sain 6000.-, vastulauset ei esitanud. Siis kaebasin otsuse edasi, kirjutasin pika kirja, et ma pole tegelikult huligaan ja paari kuu pärast kutsuti kohtusse, kus lõplik otsus oli 1200.-. Rõhusin sellele, et olen tudeng ja tööl ei käi (raha pole) ja et olen tegelikult korralik ja eelnevaid rikkumisi pole. Kokkuvõttes oli kõige hullem kogemus politseiauto tagaistmel veedetud pool tundi, kus minu üle konkreetselt nõmedaid nalju visati. Enam ei tahaks.

EDIT: Tegelikult oli ka kohtuskäik üks närvesööv hommikupoolik. Vähemalt on kogemus olemas.
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#31

E Dets 24, 2007 11:39

Algselt postitas: Rästas
Ma tean, et Suure Lombi taga, kui keegi kiirust ületab, siis eeldatakse, et tal oli selleks väga mõjuv põhjus (ja nii see ka on)
Võib-olla kuskil Suure Lombi taga eeldatakse tõepoolest nii. Aga rääkides Eestist - käsi südamele ja AUSALT - kui palju meie endi registreeritud ja registreerimata lubatud kiiruse ületamistest on tegelikult tõsiselt mõjuva põhjusega, nii et kuivõrd põhjendatud selline eeldus tegelikult meie oludes oleks? Jah, olen ka ise ületanud, vahele jäänud ja trahve saanud, aga kui nüüd ausa pilguga minevikku vaadata siis ei tule eriliselt mõjuvaid põhjusi meelde, praamile kiirustamine ehk kõige lähedasem sellisele.

Põhjendatud ja mõjuv põhjus on näiteks kiirabil kiiresti sõita, nende puhul on ka igasugused abivahendid kasutusel et teised teaks et see auto tuleb nüüd natuke kiiremini. Ja nüüd võrdleme seda näiteks...?
tiib
Postitusi: 139
Liitunud: T Mai 31, 2005 18:10
Asukoht:
Auto:

#32

E Dets 24, 2007 12:08

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Juhtusin see aasta möödasõidul politsei radarisse jääma. Üle oli 30 km/h. Kindlustust polnud:P vahtralehte ka polnud sain aint 1200 :D Nii tore nii tore nii tore.


Njah, ma sain suvel sama suure kiiruse ületamise ja vahtralehe puudumise eest 1500 +1500 :wtf:
toolip
Postitusi: 178
Liitunud: R Dets 24, 2004 8:37
Asukoht:
Auto:

#33

E Dets 24, 2007 13:44

julged teha julge ka tunnistada ütles üks mu armuke kunagi.

kiirust ületasid- ületasid.
olid teadlik sellest- olid.
trahvisummasid teadsid-teadsid.

ole mees ja ära nihverda vaid võta karistus vastu ja usu mind mida karmim ta hetkel on seda korralikumaks liiklejaks sa hakkad.
ise liiklen palju korralikumalt peale lubade tagasisaamist:)
lubadega on nagu armastusega vist, et saad aru nende tähtsusest kui oled nad kaotanud
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#34

E Dets 24, 2007 13:45

Algselt postitas: ptrt
Algselt postitas: Rästas
Ma tean, et Suure Lombi taga, kui keegi kiirust ületab, siis eeldatakse, et tal oli selleks väga mõjuv põhjus (ja nii see ka on)
Võib-olla kuskil Suure Lombi taga eeldatakse tõepoolest nii. Aga rääkides Eestist - käsi südamele ja AUSALT - kui palju meie endi registreeritud ja registreerimata lubatud kiiruse ületamistest on tegelikult tõsiselt mõjuva põhjusega, nii et kuivõrd põhjendatud selline eeldus tegelikult meie oludes oleks? Jah, olen ka ise ületanud, vahele jäänud ja trahve saanud, aga kui nüüd ausa pilguga minevikku vaadata siis ei tule eriliselt mõjuvaid põhjusi meelde, praamile kiirustamine ehk kõige lähedasem sellisele.

Põhjendatud ja mõjuv põhjus on näiteks kiirabil kiiresti sõita, nende puhul on ka igasugused abivahendid kasutusel et teised teaks et see auto tuleb nüüd natuke kiiremini. Ja nüüd võrdleme seda näiteks...?

Su küsimus: /.../kui palju meie endi registreeritud ja registreerimata lubatud kiiruse ületamistest on tegelikult tõsiselt mõjuva põhjusega?/.../ on kahtlemata õige küsimus, millele teab igaüks vastust.
Ma pigem mõtlesin karistamist ja seda, et mujal maailmas (näitena siis lombi taga) ei ole kiiruseületamine & muu LE vastu eksimine nii harjumuslik & karistatav, kui meil. Kuid ka Eestis on liikluspatrulle, kes ei kiirusta protokolliga karistama, vaid püüavad aidata, kui inimene on tõepoolest LE vastu eksinud või isegi hädas.
Näide minu enda lollist situatsioonist, kus ma Lasnamäel ära eksides ühesuunalisel teel vastassuunas sõitsin ja politseiauto mulle vastu sõitis. Minult küsiti aadress (kuhu mul minna vaja) ja eskorditi kohale, sest ma ei teadnud, kuidas ma sealt Lasnamäe City tupikust välja saan... Olen põhjamaad, Euroopa, L-Ameerika autoroolis läbi sõitnud ja pole kusagil ära eksinud, aga Lasnamäele sattus blond tohman metsast :D Taanis kiirtee ääres seisma jäädes tuli liikluspatrull mulle ligi ja küsis: Can I help you? Ei hüpanud mulle turja, et kiirteel ei või peatuda, teeme kohe protokolli.

Samas mulle meenub üks lugu Eestis, kus mees kihutas oma sünnitava naisega lubatust palju kiiremini ja politsei pidas neid kinni...
Politsei takistas sõitu sünnitusele

Me kõik võime eksida - herrare humanum est
Mina usun, et üldjuhul see ei ole pahatahtlik.
Vastulause esitamine näitab eksimuse tunnistamist ja kahetsust.
Kasutaja avatar
saabotska
Postitusi: 306
Liitunud: P Mai 22, 2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Auto: SAAB 9-5 1.9TiD `08

#35

E Dets 24, 2007 14:08

Terve saabnet on jõmme täis, issand jumal küll:fight:
EX: SAAB 9000 CD 90`
SAAB 900 GLS 78`
SAAB 99 GL 81`
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#36

E Dets 24, 2007 14:17

Algselt postitas: saabotska
Terve saabnet on jõmme täis, issand jumal küll:fight:


Täpselt nagu on ka rassiste, joodikuid, rumalaid, pirtsakaid, jne.

Paneme ikka kõik üheselt templi alla eksole! :bs:
Iga ratas veab and then some!
Kasutaja avatar
saabotska
Postitusi: 306
Liitunud: P Mai 22, 2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Auto: SAAB 9-5 1.9TiD `08

#37

E Dets 24, 2007 15:05

Ikka kuda siis muidu. tead ütlust: ütle kes mulle kes on sinu sõbrad ja ma ütlen sulle kes oled sina:P





PS: mina isiklikult olen joodik:drink:
EX: SAAB 9000 CD 90`
SAAB 900 GLS 78`
SAAB 99 GL 81`
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#38

E Dets 24, 2007 16:45

Igasugu huvitavaid asju tuleb jõulueel/ööl välja. Joodikud ja rumalad ja jõmmid ja ja ja ...
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#39

E Dets 24, 2007 21:38

Algselt postitas: toolip
julged teha julge ka tunnistada ütles üks mu armuke kunagi.

kiirust ületasid- ületasid.
olid teadlik sellest- olid.
trahvisummasid teadsid-teadsid.

ole mees ja ära nihverda vaid võta karistus vastu ja usu mind mida karmim ta hetkel on seda korralikumaks liiklejaks sa hakkad.
ise liiklen palju korralikumalt peale lubade tagasisaamist:)
lubadega on nagu armastusega vist, et saad aru nende tähtsusest kui oled nad kaotanud

Endalgi sai 9 aastat viimasest lubade kättesaamisest. 3 aastat ilma mõjus ikka rängalt.Peale seda sõidad,nagu ette nähtud(või,kui trikitada tahan,valin hoolikalt situatsiooni,-aega,-kohta,-tingimusi).
Karistusi on ikka olnud ka üksikuid,kuid mitte kiiruse eest(häbiga pean tunnistama,et nii Trolli,kui Halliga olen ka kiirusepiirajas sõitnud tühjal maanteel,ega see ilus ei ole:o ,aga jube kaif on küll).

edit: pole kunagi vaielnud,kui teinud olen ja vastavalt leebemalt olen ka peksa saanud.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#40

E Dets 24, 2007 21:43

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Igasugu huvitavaid asju tuleb jõulueel/ööl välja. Joodikud ja rumalad ja jõmmid ja ja ja ...


ja ja ja ...ja muud maanteeperverdid:evil: .
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#41

K Dets 26, 2007 1:31

Kõigest saan ma aru aga kui möödasõidu kiirus võetakse aluseks protokolli tegemiseks siis andke andeks.
Endal olnud üks säärane juhus ja kasutasin enda õigust ning palusin kutsuda kohale mind esindav advokaat. Tema ootamise ajal sai politseiga vesteldud ning suutsin neile selgeks teha, et möödasõidul kiiruse mõõtmine on ikka laus idiootsus.
Pabereid ei vormistatud ja lasti minema.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#42

K Dets 26, 2007 3:43

Algselt postitas: will
Kõigest saan ma aru aga kui möödasõidu kiirus võetakse aluseks protokolli tegemiseks siis andke andeks.
Endal olnud üks säärane juhus ja kasutasin enda õigust ning palusin kutsuda kohale mind esindav advokaat. Tema ootamise ajal sai politseiga vesteldud ning suutsin neile selgeks teha, et möödasõidul kiiruse mõõtmine on ikka laus idiootsus.
Pabereid ei vormistatud ja lasti minema.


Seda peab proovima. Muidugi kui suur möödasõidu kiirus jääb mõistlikkuse piiridesse? Järgmine kord teaks arvestada. Aga oot, kes on mind esindav advokaat. Mul sellist küll pole:P Või on? Ei usu.
tiib
Postitusi: 139
Liitunud: T Mai 31, 2005 18:10
Asukoht:
Auto:

#43

K Dets 26, 2007 11:56

Algselt postitas: Trionic
Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Igasugu huvitavaid asju tuleb jõulueel/ööl välja. Joodikud ja rumalad ja jõmmid ja ja ja ...


ja ja ja ...ja muud maanteeperverdid:evil: .


Endale probleemi tunnistamine on esimene samm selle lahendamise suunas. :wise:
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#44

K Dets 26, 2007 15:45

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Igasugu huvitavaid asju tuleb jõulueel/ööl välja. Joodikud ja rumalad ja jõmmid ja ja ja ...


Hullem veel tuleb välja: inimestel pole jõuluajalgi muud targemat teha, kui saabnetis passida :wall:
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#45

K Dets 26, 2007 16:50

Algselt postitas: Tan
Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Igasugu huvitavaid asju tuleb jõulueel/ööl välja. Joodikud ja rumalad ja jõmmid ja ja ja ...


Hullem veel tuleb välja: inimestel pole jõuluajalgi muud targemat teha, kui saabnetis passida :wall:


Jõulude aegu ollakse ju kodus ja lähedastega:D
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
MaxPower
Postitusi: 156
Liitunud: P Veebr 29, 2004 17:19
Asukoht:
Auto:

#46

K Dets 26, 2007 20:09

sõber jäi suvel tsikliga vahele, kiirus +65km/h üle. Kirjutas ka pika kirja, et ilma lubedata olla ei saa jne., ühtegi rikkumist eelnevalt polnud, sai 9k kuid load jäid alles. Ma arvan et kui kirja poleks kirjutanud siis rahatrahv oleks ehk väiksem olnud aga siis lisakaristusena ka mingi aeg jalamees.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#47

K Dets 26, 2007 22:06

Lugege vahelduseks seda:
http://tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=25531&page=1
Mul juhtus kevadel täpselt sama asi. Tabasalu sirge peal peeti kinni. Cruise oli pandud 85km/h peale ja miilitsaonu näitas mulle 114km/h. Millegipärast oli ta veel kõigele lisaks üksi. Mida aga minuteada üldse teha ei tohi. Minu küsimise peale podiseti midagi kaadripuudumisest. Kui üritasin väita,et ma sõitsin kiirushoidikuga alla lubatud kiiruse siis irvitati näkku,et mine ja tõesta. Kohtucase-is 8-sega nolk versus liikluspolitseinik ei tohiks kaotajas kahtlust olla:angry:. Loomulikult hakkasin vaikselt enesevalitsust kaotama ja häält kõrgendama. Selle peale lubati kumminuia tutvustada:gun:
Neelasin siis klimbi alla ja kirjutasin indulgentsi mille tulemusena oli karistus 3000.- ja load jäid alles...:wtf:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
smile
Postitusi: 34
Liitunud: E Okt 11, 2004 13:57
Asukoht:
Auto:

#48

K Dets 26, 2007 22:10

Algselt postitas: will
Kõigest saan ma aru aga kui möödasõidu kiirus võetakse aluseks protokolli tegemiseks siis andke andeks.
Endal olnud üks säärane juhus ja kasutasin enda õigust ning palusin kutsuda kohale mind esindav advokaat. Tema ootamise ajal sai politseiga vesteldud ning suutsin neile selgeks teha, et möödasõidul kiiruse mõõtmine on ikka laus idiootsus.
Pabereid ei vormistatud ja lasti minema.

Jäin eelmisel talvel Pärnu-tallinn maanteel möödasõidul politsei radari ette. Fikseeriti kiiruseks 119 km/h. Kuna politseinikud olid fikseerinud ka autokolonni kiiruse, millest ma möödasõitu tegin (see oli 96 km/h), siis ei olnud millegi üle kurta/nuriseda. Kogu see minu liiklemine oli neil videos. Trahv vist oli natuke üle 1000 krooni, aga see oli enne Pihli ministriks saamist, pärast mida liiklustrahvid karmistusid.
Nii, et alati sõltub kõik asjaoludest.
Algselt postitas: iisak
Neelasin siis klimbi alla ja kirjutasin indulgentsi mille tulemusena oli karistus 3000.- ja load jäid alles...:wtf:

Mul oli paar aastat tagasi kogemus liikluspolitseiga, kes mind ca. 85-90 km/h kiiruse pealt keset pühapäevast päeva kinni pidasid, ning teatasid, et antud teelõigul on lubatud suurimaks sõidukiiruseks 30 km/h. Püüdsin küll seletada, et ma pole mingit märki näinud, kuid seletused olid asjatud - vormistati protokoll, kuhu oma seletusse kirjutasin, et polnud märki näinud.
Kuna oli tol hetkel kiire, siis jäi asi nii nagu jäi.
Pärastlõunal sama teelõiku pidi tagasi sõites uurisin märke tähelepanelikult, ning selguski, et minu hommikuse trassi peal kiirust piiravat märki ei olnud.
Kirjutasin siis Politseile viisaka vastulause, koos fotodega sündmuskohast ning skeemidega liikumistrajektooridest :wise:. Lisaks juhtisin koostatud protokollis esinenud keelelistele vääratustele tähelepanu :facts:. Tulemus: protokoll tühistati.:drive:
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#49

N Dets 27, 2007 0:08

Algselt postitas: iisak
Lugege vahelduseks seda:
http://tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=25531&page=1
Mul juhtus kevadel täpselt sama asi. Tabasalu sirge peal peeti kinni. Cruise oli pandud 85km/h peale ja miilitsaonu näitas mulle 114km/h. Millegipärast oli ta veel kõigele lisaks üksi. Mida aga minuteada üldse teha ei tohi. Minu küsimise peale podiseti midagi kaadripuudumisest. Kui üritasin väita,et ma sõitsin kiirushoidikuga alla lubatud kiiruse siis irvitati näkku,et mine ja tõesta. Kohtucase-is 8-sega nolk versus liikluspolitseinik ei tohiks kaotajas kahtlust olla:angry:. Loomulikult hakkasin vaikselt enesevalitsust kaotama ja häält kõrgendama. Selle peale lubati kumminuia tutvustada:gun:
Neelasin siis klimbi alla ja kirjutasin indulgentsi mille tulemusena oli karistus 3000.- ja load jäid alles...:wtf:


Mulle pandi ka Pärnu mnt. sauga kandis ette 135km/h kuigi oli cruise pandud 102 peale. Igavesti änksis noored Paikuse sinimundrid tahtsid kohe protokolli kirjutada ning lube ära võtta. Kuna tegemist oli minu jaoks väga negatiivse päevaga(olin püha viha täis:D ) ning huumorimeel puudus, lasin peale peale paari sõna akna üles ning sõitsin minema, jättes need kaks tolvanit sinna maha. Millegi pärast patrull järgi ei sõitnud.
Selle möödasõitudega on nii, et enamasti panen hullult talda, kuna ei soovi viibida vastassuunas liialt kaua. Isegi kui lendan radarisse siis saab alati põhjendada, et kuna vastu tulev sõiduk oli liialt lähedal, siis pidin õnnetuse ära hoidmiseks kiirust lisama.
Et te nüüd kohe närvi ei läheks siis mainin ära, et linnas liigun alati viisakalt. LE tahtlikult ei riku. Tuledega mingit jõmm-mode ei tee jne. Samas on olukordi, kus tuleb käituda põhimõtetele vastavalt, olgu need siis head või halvad.
Kasutaja avatar
Nublik
Saabiklubi liige
Postitusi: 224
Liitunud: N Okt 18, 2007 15:11
Asukoht: Tartu/Jõgeva
Auto: 9-5 Aero; 9-5 2.3t; 9000 2.0t; V70 AWD

#50

R Dets 28, 2007 1:29

Igast huvitavaid jutte tuli siit. Üht-teist õpetlikku. Aga noh, mis tehtud, see tehtud. Kirjutan oma kirjakese ära ja jään vastust ootama.. Eh.
Jala ka vahepeal hea käia :cool: Kurask.
Vasta