Millal saabub lumi?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#376

N Dets 09, 2010 16:18

Eks see karm on tõesti. Ma ei kujutagi ette, et peaksin elama paksu metsa sees, kus elektriliinid katkevad ning teed on läbimatud. Toiduvarud lõppevad ning...laps ei saa trenni.
Lund tuleb ikka mehiselt alla, Viljandis küll ning natuke välja peal olles on tuisk tugev. Aga tuli ahju ja pliidi alla supipada tulele, hõõgvein kätte ja kui võimalus on, siis telekat vaatama.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#377

N Dets 09, 2010 18:46

Esimene ring tonnisega(hea sõbra oma-ise olen jalamees) Harjumaa teedel tehtud.Supervägev minu,kui tormifriigi jaoks:head: . Nii mõnedki "jeebiässad" olid end kenasti kraavidesse parkinud(ära arvates lumemügariku gabariitide järgi;).Üks oli Tlna. ringteel,et vähem parkimisruumi võtta end isegi katuse peale parkima sättinud:P .

Hiljem uuele katsele.Saaks vaid veel enda tankiga kilomeetreid hangede vahel läbi "uhada" :o ...
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#378

N Dets 09, 2010 19:09

Kui öösi mõni puu maja peale ei kuku siis ma ütlen et vägev!
Heade rehvidega tonnisega on üsna lust sõita sellise ilmaga.
See asi tuli ka täna meelde, kui head asjad on tulekojamehed! :thumb:
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#379

N Dets 09, 2010 19:33

Pilt
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#380

N Dets 09, 2010 20:17

Kellel on vaja läbi Laagri ringteepoole sõita, siis võtke teadmiseks, et suurimad vaalud ja paks pudrulumi (ca 20cm) on enne koolimaja, siis peale pirita jõge ca 100 m ja loomulikult raudtee ülesõidul, kus on lisaks üks rekka keset raudteed seisma jäänud.

Kui sinna varsti sahka ei tule, siis on seal kõik kinni.
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
Gals
Postitusi: 432
Liitunud: E Aug 23, 2010 14:04
Asukoht:
Auto:

#381

N Dets 09, 2010 22:13

Sai ka natuke lumes möllamas käidud. Veel pole saanud proovida, esimene talv mul selle 9-3'ga ja pean ütlema, et olen väga rahul.:) Ei mingeid külmast, märjast, lumest ja jääst tekkinud probleeme, lihtsalt puhasta auto lumest ära ja anna minna, samal ajal kui sõbrad räägivad, kuidas auto paneb ennast ise lukku ja siis ei lähe enam puldist lahti või küll jäätuvad uksed ja luugid kinni jne.
Juhitavuse poole pealt ka täitsa mõnus. Kui tahta, saab hästi libisema ja vajadusel kiiresti otseks tagasi.
Läbitavuse poole pealt ma ei oskagi nüüd öelda, kas asi on juhis või rehvides või autos, aga mina ei suutnud ennast ka kõige parema tahtmise juures kinni sõita, ent kui ise märkasin linnapeal päris mitmeid kinni jäänud autosi. Muidugi lumi on hetkel üsna kohev ka, nii et ega kinni väga jääda polegi võimalik. Proovisin isegi sellist kohta, kus pole kogu nende viimaste sadude ajal kordagi lund lükatud, ehk siis nii esimese iluvõreni lumi umbes. ukse avamispiirilt oli kõrgemal igatahes, sest ust avades käitus uks sahana, aga auto läks läbi nagu mühinal. :drive: (viimane pilt, minu tehtud tee)
Paar illustreerivat pilti kah. :)
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#382

N Dets 09, 2010 22:53

sai kah linnapeal tonnisega käidud.
ei saa öelda, et läbi ei läheks, läheb täitsa mehiselt.

mingeid imelikke masinaid nägin:


Lisatud failid
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Mart900
Postitusi: 671
Liitunud: R Nov 18, 2005 14:17
Asukoht:
Auto:

#383

N Dets 09, 2010 23:09

Ka meil siin sajab lund. Selle pildi tegin esmaspäeva hommikul ja saatsin ülemusele. Seejärel haarasin pagasiruumist labida ja hakkasin teed tagasi kaevama, edasi enam minna polnud mõtet. :D
P.S. Aga mulle meeldib :thumb:

Lisatud failid
Gals
Postitusi: 432
Liitunud: E Aug 23, 2010 14:04
Asukoht:
Auto:

#384

N Dets 09, 2010 23:49

btw, minu pidurid muutusid kohati väga hirmutavalt raskeks. umbes nagu pukseeritava auto juhtimise tunne tekkis. Ühesõnaga hakkasin pidurdama, aga pidurdust lihtsalt ei tule, nagu polegi pidureid absoluutselt, aga kui siis tugevamalt vajutasin, siis hakkas JUBA abs tööle. See pidurdamise osa jäi nagu vahele. Ma saan aru et on lumi ja on libe, aga enne kui abs tööle hakkab, saab ikka mingil määral juba enne pidurdada. Ja see abs andis ka ikka nii meeletult järele kogu aeg, et auto pidurdas suhteliselt nigelalt. Võib olla, et loopis lund täis esimesed supportid või midagi sellist? Jalaga oli ka kohe tunda, et ot ot ot, midagi on valesti, selline raske oli kohe. Pmst nagu võimu poleks taga.

Ja teine asi see, et kui sõita otse ja pidurit tugevamalt anda, siis iga kord läks auto selgelt vasakule. Tänu abs'ile ma saan seda küll kontrollida ja piisavalt palju paremale keerata ja autot otse hoida, aga mida see tähendab kui vasakule kisub kohe tugevalt? Kumb esimene pidur siis rohkem pidurdab, parem või vasak? Ja kuidas sellist asja veel sünkida saaks? :conf:
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#385

R Dets 10, 2010 0:57

Tegime Trionicuga ühe superringi:head:
Tallinnast läbi Keila-Joa Paldiskisse ja siis Keila kaudu tagasi.

Linnas toimuv on tite peer vannis võrreldes sellega mis maanteedel on.
Kui alguses oli lõbus ja vahva siis Keilast Tallinnasse tahtis vägisi nutuvõru ümber suu võtta:(
Eriti hull oli lõik Tutermaalt Vääna-Viti teeni. Nähtavus ümmargune null ja meeletud tuisuvaalud... Aga läbi tulime.
Tase omaette on muidugi Pirita tee. Sõiduautoga täiesti läbimatu. Tee laius kippus kohati sentimeetrites mõõdetav olema. Meie lugesime kella 24 ajal kokku 5 autot kes kinni istusid. Päästeameti Katariina üritas neid seal kordamööda sikutada. Palju õnne kõigile, kes hommikul sealtpoolt linna tööle peavad tulema:beer:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#386

R Dets 10, 2010 1:54

Kuulsin õhtustes raadio uudistes, et Tallinna ringtee Jüri-Narva mnt. vaheline sektor on kehvas seisus.Helistasin kell 24.00 sõbrale , kes elab Raasiku taga.Ütles, et ta täna ei elagi enam seal, kuna ei saanud oma pakibussiga koju sõidetud.Otsis endale kusagil linnas ulualuse.

Seega oleme me vahvasse sektorisse elama sünnitatud.Teisalt saab endale vist vabanduse tuua, et homseid toimetusi ülehomse varna riputada.Manjana....See purgaa pidi kaks päeva kestma.Kui see homne tööposti otsa ronimine nii vaevaline ja küsitav on, siis vist ei hakka proovimagi.

Tuleb meelde see paari aasta tagune lugu, kui Usas selles piirkonnas, kus seda lund nii palju tavaliselt ei ole, seda palju sadas, siis oli algul kõik ilus vanderfull-imeising.Pärast paari päevast imeisingu kestmist oli kommentaariks, et pagana f....ng valge s..t.

:(:):(:):(:):(:):(:):(:):(:):(:):(:):(:):(:):(:):(:):(:):(
Jürts
Postitusi: 129
Liitunud: K Sept 05, 2007 17:59
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3, 1.9 TTiD Vector

#387

R Dets 10, 2010 7:07

Nii, tund aega rookimist seljataga. Esiteks hea, et lumelabidas oli esikusse jäänud sest ust andis just niipalju paotada, et saaks selle vahelt labidatööd tegema hakata. Uksetaga oli ca 2m lumehang. Seejärel sai roogitud 50 meetrit naba kõrgust lund ning veendutud, et külatee peal on ka põlve kõrgune lumi. Auto sai küll teele võimalikult lähedale pargitud, kuid sõita ikka pole kuhugi:)

Tööle ei lähe täna!
RStorm
Postitusi: 414
Liitunud: K Sept 03, 2008 22:17
Asukoht:
Auto:

#388

R Dets 10, 2010 8:12

Sky Plusist kuulsin et Tallinna ringtee on üldse kinni ja Harjumaa liinid täna ei sõidagi. Kui siin propageerivad et ärge autoga sõitke, siis pole seda mõtet ka ühistranspordiga teha. Saad lihtsalt peatuses oodates lund näkku:beer:
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#389

R Dets 10, 2010 8:22

Nonii eile sai siis Kadrioru ja lastehaigle vahed sõitetud ja tore on kui poleks neid hädalaisi,ära pealt oleks ise ka üks hädaline olnud :P autol läks taguosa jooksu ja sellega oleks ääre pealt hävitanud Golfi külje, tänu elektroonikalee jäi õnnetus ära.

Vot selline on ehtne Saabi ilm :D
www.tmuuga.eu
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#390

R Dets 10, 2010 8:32

Eleri tuli mööda Pirita teed kell 7 tööle üherattaveolisega ja kiiremini kui tavaliselt. Tee oli ilusti puhtaks tehtud kahe rea ulatuses.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Joonas
Postitusi: 186
Liitunud: T Mai 15, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#391

R Dets 10, 2010 8:37

Lolli peaga sai täna varem Teletorni juurest liikuma hakatud ja nüüd passingi kella 8-st saati tööl :P
Sellise ilma kohta on sahad küll hommikuks edukalt hakkama saanud :notworthy:
Andre83
Postitusi: 249
Liitunud: K Sept 23, 2009 23:42
Asukoht:
Auto:

#392

R Dets 10, 2010 8:40

Lõuna pool saab liigelda küll. Närvi ajavad memmed tagasilalistega, kes üritavad school runi teha ja tööle kiirustada, aga ei oska oma autot juhtida.
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#393

R Dets 10, 2010 9:09

Nii, mina tulin täna tööle bussiga, sest Lasnamäe magalas pole teid koristatud majade vahel teab, mis ajast. Välja saamine oleks olnud ebareaalne ilma labidat kasutamata. Vahet pole ka, sest tänav oli blokeeritud kõikvõimalikest liikuritest.
codera
Postitusi: 43
Liitunud: T Sept 18, 2007 10:31
Asukoht:
Auto:

#394

R Dets 10, 2010 9:13

Nii, mina tulin täna tööle bussiga, sest Lasnamäe magalas pole teid koristatud majade vahel teab, mis ajast. Välja saamine oleks olnud ebareaalne ilma labidat kasutamata. Vahet pole ka, sest tänav oli blokeeritud kõikvõimalikest liikuritest.


Mina pärast pooletunnist mässamist sain Lasnamäel kodutänavast välja, aga oh jah. Peterburi tee tundus suht kiilas olevat, rääkimata Suur-Sõjamäest. Järvevana oli juba suht ok. Mul jääb täna auto igatahes linna töö juurde.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#395

R Dets 10, 2010 9:13

Autoni kaevamine võttis pisut aega, aga kui juba tänaval olin, siis oli lust ja lillepidu..:) Vabaduse pst oli ilusti lahti lükatud ja enamus inimesi oli koju jäänud..:D Täitsa hea oli sõita. Aga tööpäev tuleb vist lühem teha, sest kodu on vaja hange vahelt välja kaevata..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#396

R Dets 10, 2010 9:15

Marsruudil Kesklinn- TTÜ IT maja läbitavus nagu muiste, igast foorist esimese tsükliga üle. Ainult parkimiskohta tuli ca 10 min oodata kuni ITK parkla tühjemaks lükati.
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
keenius
Postitusi: 283
Liitunud: R Dets 22, 2006 16:59
Asukoht: Rakvere
Auto: Saab 9000; Saab 9-3ss; Subaru Impreza; Moskvits 2140SL
Kontakt:

#397

R Dets 10, 2010 9:28

Mõni kurdab et tee on libe, meie kandis L-Virumaal pole teed kui sellist enam olemaski, umbes 50-60cm lund on selle kohapeal.
Ma arvan et pool meie valla elanikest istuvad kodus.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#398

R Dets 10, 2010 9:45

mul on lumeoludele vastav auto:) Majast väljumine toimus ainult sauna ukse kaudu - ainuke sissepoole avanev uks:). Muidu üks suurt lust ja lillepidu
oswald
Postitusi: 376
Liitunud: L Veebr 28, 2009 12:28
Asukoht:
Auto: 9-5 1.9tid 2007 ATM

#399

R Dets 10, 2010 9:48

oeh, esimest korda nii kinni oldud, et oleks saanud kevadeni passida.. Tänud igal juhul anonüümsetele väljalükkajatele.. :beer:
Kui ikka põhja peal kinni ja kõrval hanged üle uksepaku, sis suht keeruline labidaga midagi paremaks muuta. Õismäe elanikel soovitaks koju jääda v sis suurem hoog sisse võtta majade vahel.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#400

R Dets 10, 2010 10:06

Uksest välja astudes istusin oma sooja Vitosse ning sõitsin kesklinna poole. Peaks viima maja kojanaisele suure tahvli šokolaadi. Kinni jäin ma alles sõida-ja-pargi parklasse. Minema sain õnneks kaevamiseta, aga praeguseks polnud see parkla sahka näinud.
Vasta