saabiga rootsis

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
okaru
Postitusi: 5
Liitunud: N Nov 22, 2007 15:49
Asukoht:
Auto:

#1

L Mär 08, 2008 15:06

läksime saab 9-5ga rootsi suusatama. auto oli üsna koormatud. paarsada kilti stockholmist põhja poole kaotas meie saabu äkki oma jõu, undas imelikult ja liikus väga vaevaliselt edasi. peatusime mingis taskus, helistasin troosti viktorile ja sain temalt kinnitust ja kindlust, et asi ikka tõsine ja liikumine mitte just eriti näidustatud tegevus. esmalt mõtlesin, et prooviks vaikselt kuhugi bensukasse jõuda, sest tundus, et õli vähe jne (ühesõnaga olin segaduses ja häiritud). liikumine oli aga veel vaevalisem ja nüüd oli meie taga juba paks sinine suits. jäime üherealise kiirtee pervele ja helistasin 112. sealt lubati meile keegi järele saata ning manitseti ettevaatlikkusele. panin kolmnurga maha ja mängisin ise ka natuke kolmnurka. tunni aja pärast tuli puksiir ja tiris meid endale selga. juht küsis, et kas tahan hotelli kinni panna, vastasin kurvalt, et peaksin õhtul tegefjällis olema. aa, siis tahate autot rentida! (imelik, et mulle endale see pähe ei tulnud:)) viiski meid europcari renti, kust küsisime võimalikult sarnast autot (ehk siis saabi) ja saimegi. manuaali ja naelkummidega (endal oli automaat ja lamellid). võibolla oli see nii määratud, sest põhjas olid suht libedad teed ja naelad pidasid kindlasti paremini. ka manuaal oli seal paslikum.
meie auto viidi edasi remonti gävle linna eriksson bilteami.
nagu karta oli, lendas turbo. mees ütles mulle telefonis, et uus turbo maksab 15000 sek. hiljem selgus, et see hind sisaldas kõike (tuhat mutrit, tihendit, toru, õli ja töö kah veel). see rahustas mõnevõrra. küsisin küll, et äkki ta teeks miinimumi, et ma saaksin laevani, kuid nähtavasti oli see loll küsimus ja ta ütles ikka et 15. mis mul üle jäi.
lõppkokkuvõttes ei kaotanud me midagi, reis sai tehtud, turbo oleks ka siin lennanud (võibolla rahas oleksime natuke võitnud) ja rootsi teenindus on tasemel. kõik tehti meie eest ju ära. me ei näinud alguses ju seda teeninduse asukohtagi, selle leidsime gps-ga üles. vat selline lugu juhtus. igal juhul tänud viktorile telefoniabi eest! loodan et teinekord saan sellised tööd siin tehtud:)
waldoS
Postitusi: 134
Liitunud: L Mai 20, 2006 9:30
Asukoht:
Auto:

#2

L Mär 08, 2008 23:40

Sarnane juhus mul läinud suvest:
Kiirteel Stokholmi poole Husqvarna linnas auto tegi soss ja keset kiirtee äärt me seisimegi. Mootorist enam mitte üks piuks.
Dohmanile kiire telefonikõne, tema diagnoos: bensupump on õhtal. Kiirelt treila seljas lähima Saabi teeninduse juurde, tunnike tööd ja auto töötas jälle. Kokku meie rahas pisut üle 10000.
Edasine oli juba tuttav: üle 300 km Stokholmini, 3 tundi laeva väljumiseni, Stokhis sel ajal aga ju tipptund... jõudsime, 5 minutit jäi aega ülegi.

Aga eestlaste mainet lasime rootslaste silmis alla küll kõvasti: hullud eestlased kihutamas mööda bussiridu tipptunnil....

Nii meid treila sleppi vinnati, kusjuures ise olime teenindusse sõites oma autos ja veel kolmekesi!!!

Lisatud failid
okaru
Postitusi: 5
Liitunud: N Nov 22, 2007 15:49
Asukoht:
Auto:

#3

P Mär 09, 2008 22:11

hoolimata sellest juhtumist ei kaotanud ma saabisse usku. ta ei tohikski olla autode nimekirjas, ta on rohkem nigu inime, pereliige...
okaru
Postitusi: 5
Liitunud: N Nov 22, 2007 15:49
Asukoht:
Auto:

#4

E Mär 10, 2008 13:06

no nii. nüüd saadeti mulle pukseerimisarve. 48 km ja 1 tund kokku 2660 SEK. vat seda ma ei oodanud....
macadam
Postitusi: 146
Liitunud: E Veebr 11, 2008 17:00
Asukoht:
Auto:

#5

E Sept 29, 2008 21:50

Meil tekkis sõbraga idee minna Saabidega Rootsi ja külastada Saabi Muuseumi. Kas keegi on seal ka siinolevatest käinud? Kuskilt lugesin, et soovi korral korraldatakse ka tehase tuure mis tundub eriti põnev olema ehk on keegi selle au omaks ka saanud?

Mõtlen, et lähen näitan Saabile kus ta tehtud on :drive:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#6

E Sept 29, 2008 22:18

Mina (ja veel mõned) käisin eelmisel aastal suvel 60 aastapäeva üritusel. Tehase tuure vist isegi tol korral natuke pakuti, eelregamisega. Kas seda ka praegu tehakse, ei oska öelda. Trollhättan ise on mõnus pisike linn. Kanal ja lüüsid on kena vaatepilt. Muuseumis kah ikka üht-teist vaadata..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
macadam
Postitusi: 146
Liitunud: E Veebr 11, 2008 17:00
Asukoht:
Auto:

#7

E Sept 29, 2008 22:24

Kirjutan neile ja uurin tehase tuuri kohta :)
isakene
Postitusi: 55
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:20
Asukoht:
Auto:

#8

R Okt 03, 2008 22:43

Algselt postitas: okaru
no nii. nüüd saadeti mulle pukseerimisarve. 48 km ja 1 tund kokku 2660 SEK. vat seda ma ei oodanud....

Odavalt pääsesid. Minu Saksa kiirteel ära koolenud kaubiku transa 5 (loe: viis) kilomeetrit eemale teenindusse maksis ei rohkem ega vähem kui 212 euri. Ajakuluks ehk minutit viisteist...

...ja lõpuks see kohalikku romulasse ka jäi, remondisumma ületas auto hetkemaksumuse kahekordselt. S.t. remondisumma, juhul kui ma ise oleks varumootori kohale tarinud...:freak:
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#9

L Okt 04, 2008 22:22

üldiselt on see puksiir kallis jah. Minu klassik kooles Soomes ära. Aeg kell 23.00 ja pühapäev. Sihtkohani jäi 4,3 km. No helistasin kohalikule puksiirile ja pakkus, et 170 euri. Ma saatsin ta kuu peale ja ütlesin, et ma selle raha eest võtan siit talu õue pealt järgmise;)
No õnneks tuttav Soome saabihuviline tuli ja tõi täis aku. Peale seda asi käivitus. Nüüd sai genekas lahti võetud ja ei ime-harjad läbi(põhjus ilmselt ühe harja kinnijäämine pesas), kontaktrõngad läbi ja lisaks erg. juhtme klemm halvasti ühenduses.
Vasta