Naljanurk (vabal teemal) (ei kommentaari!) vol4

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#101

N Sept 04, 2008 10:34

denver
Postitusi: 49
Liitunud: R Jaan 18, 2008 9:14
Asukoht:
Auto:

#102

N Sept 04, 2008 17:35

Kas keegi on juba lisanud või mitte, aga siiski..
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/019/auto_php-id=425019-www_auto24_ee.html

PS. Turbot remonditakse veel siiani, koguaeg on just tehtud(lõputu remont)!
Võttes aluseks tema rohkem kui poole aasta tagust samasisulist kuulutus.
Mitte, et ma õhutaks rahvastevaenu, kuid eesti keel lonkab ka tugevalt.

"uued hella uduvastased tuled hind poes 1800. "

E: Kes lisas minu eest pildi ja kommentaari? Tänan!

Lisatud failid
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#103

R Sept 05, 2008 13:52

Pilt
Jürgen

#104

L Sept 06, 2008 12:22

Üks paljudest, kuid viimase aja eredaim näide klientide soovidest, mis automüüjate elu "lihtsaks teeb".
P.S. VÕETUD REAALSEST ELUST SEL AASTAL!

ESIMENE KIRI MEIE AUTOMÜÜJALE!




Kirjutan seepärast, et sooviks üleüldist infot autode kohta. Ausalt öeldes pole mul kunagi autot olnud, kuid juhiluba on olemas. Ma ei tea mitte midagi, mida peab auto juures teadma. Kas olete nõus 100% ausalt vastama?

Meie vajadused. Ega eriti palju sõita pole vaja. Elan linnas, kus kõik saab jalgsi korda aetud. Aga lihtsalt hetkel sondeerin pinda, millised on tingimused jne. Põhiline asi, millega tekib probleeme, on ainult see, kui tõesti peaks vahel olema vaja transporti, ilma milleta saaks küll kuidagi hakkama, aga ära tüütab alati kellegi peale lootmine ja mangumine. Kuna olen kalamees, siis see olekski peamine põhjus, miks autot üldse ostaksin, kuna kummipaati on kehv rattaga vedada, eriti veel pikemat aega. Seega auto ei tohiks olla liiga madala põhjaga, et kuhugile kinni ei jääks. Kuna oleme kahekesi, siis puudub minu arust vajadus 4-le uksele, aga istekohti peab olema kindlalt 4.

Kuna ma tõesti ei tea, mis auto on hea ja mis mitte, siis esialgu meeldib kõige rohkem Honda, kuna mulle meeldib nende tore robot Asimo.

Mida tähendab muidu see luukpära ja immobilisaator? Millised vidinad peaksid kindlasti autole lisaks olema?

Mõningad mõtted, millele olen mõelnud, milline võiks auto olla (ei ole tähtsuse järjekorras).
1. Kahe uksega.
2. Katuseluuki ei taha.
3. Võimalikult lühike ja väike auto, et mahuks igale poole ära. (Tegelikult parim oleks see India uus auto, kuid seda Euroopas veel ei müüda ja niikuinii hakataks mõnitama).
4. Auto ei pea olema võimas ega suure mootoriga. Kuhugile maastikule ei roni, ega soos ei sõida. Võimalikult väiksema kütusekuluga. Seda ei tea, kumb on parem, kas bensiin või diisel.
5. Ei tohi olla liiga madala põhjaga, kuna muidu jääks kinni isegi mõnel kruusateel, sest rattaga sõites olen avastanud ka maanteedel erinevaid "üleminekuid", rääkimata siis väikestest teedest, mis viivad mingi veekoguni. Samas tean, et maasturi kõrgust ei ole tavalistel sõidukitel, aga selline mõistlik kõrgus, mis vastaks meie teedele.
6. Meeldiks rohkem automaatkäigukastiga, kuid kas need on paremad ja kas nad on kallimad?
7. Auto peab olema igati vastupidav ja korralik, kuna ise parandada ei oska ja sedasi võin jääda tee peale. Pole kunagi ratastki vahetanud. Hea mootor, tugev kere, võimalikult odavad varuosad. Mäletan, et kunagi oli tuttaval auto, millel jäi gaas peale ja kiirus pidevalt tõusis, tuli aeg-ajalt seisma jätta, et hoog maha läheks. Ühes foorumis aga jälle öeldi, et on autosid, mis hakkavad vibrama, kui kiirus on üle 70-ne. Tahame korralikku autot, mis ei hakka kohe lagunema, sest ise parandada ei oska ja pole mõtetki sellist osta, mis vajab täielikku ümbervahetamist juppide näol. Auto ei tohiks olla ülejuhitav ehk liiga tundlik kuidagi. Ma ei oska sellel teemal kaasa rääkida, tahaks lihtsalt korralikku autot, millega tee peale ei jääks. Ja sooja peab ka hoidma, kuna kalal olles vahel ikka tahad ööseks sisse minna.
8. Kindlasti väga turvaline. Ise sõidan korralikult ega tarvita alkoholi.
9. Kujutan ette, et auto võiks olla valmistatud vähemalt 2003, mitte varem. Aga ma pole selles väga kindel, kuna mõni võib olla vanem, kuid on korralikult hoitud ja vähem temaga sõidetud. Teie kodulehel nägin Opel Astrat 1992, üks kasutaja Saksamaalt - väga kena värv ja hind ka odav, kuid kas tegemist on ikkagi panniga?! Palun öelge ausalt, millist autot meil vaja oleks!!! See on muidu 4 uksega, meil pole muidu nii palju vaja, aga mida arvate?
10. Kilometraaži näit ei tohiks ehk olla üle 100 000-nde. Ei tea sedagi, kui palju on kasutatud auto puhul mõistlik see näit. Aga sellega on see häda, et siis peab see number vastama kindlasti tegelikule läbitud maale, mitte ei ole seda kuidagi krutitud nagu telekas räägitakse.
11. Loomulikult peab olema tegemist ausa, kuid siiski soodsa kaubaga. Mingil juhul ei tohi olla sellist pettust, et midagi on plastiliiniga kokku mäkerdatud ja värviga üle lastud. Ei taha mingil juhul avariilist autot, kuidagi kahtlast selles mõttes, et on kas varastatud olnud või kellegi kurjategija käest ära võetud. Parem oleks see, kui kasutajaid ei oleks olnud varem palju. Parim oleks ainult üks.
12. Muidugi soovime kasutatud autot, kuna uut ei jõua osta. Auto hind ei tohi kindlasti ületada 100 000.-, kuid sooviks ikkagi võimalikult soodsat ja kõikvõimalike korralike lisadega. Kuna kahe uksega auto peaks olema ju selgelt soodsam kui seda on 4 ust, siis tegelikult oleks parim, kui hind ei ületaks 50 000.-
13. Millised lisad on olulised? Meile pole vaja, et muusikat kostaks kümne kilomeetri kaugusele, aga midagi mõistlikku võiks autos kuulata küll - korralik raadio. Ja muidugi muud asjad ka, mis peaksid olema. Kindlasti signalisatsioon. Ei tee paha roolivõim ja ABS pidurid. Kui see reguleeritav roolisammas tähendab seda, et saan rooli mugavamalt sättida, siis seegi on hea, kuna ise väga suurt kasvu ei ole. Istet peab ka saama reguleerida. Olen näinud ka endast lühemaid rooli taga, nii et sellega ei peaks probleeme olema. Kesklukustus - kas on vajalik? Turvapadjad jne.
14. Värvus võiks olla pärlmutter hästi valminud tume kirss, pärlmutter tumesinine või pärlmutter tumeroheline.
15. Auto markidest on mõned tuttavad maha laitnud kõik prantsuse autod ja Fordi. Kiidetud on jaapanlasi, Volvot, Volkswagenit ja ka Audit. Opeli kohta ollakse kuidagi keskmisel arvamusel. ... Ma ei tea mitte midagi. Igati korralikku autot sooviks; kindlasti soodsat; ökonoomset - väga oluline, sest auto võib ju odav olla, kuid kui võtab meeletult, siis ei tasu ju ära; väljast väikest - seest mahukat; kahe uksega; turvalist. Muidu silma on jäänud Honda Jazz, Toyota Aygo, Opel Corsa - selle kohta oli kusagil info, et ei ole usaldusväärne, Honda HR-V, Mitsubishi Colt CZ3 Invite. Me ei hakka kedagi väga vedama, et peaks kedagi ka selja taga nägema, kui tõesti vahel on vaja, siis saab ka eest minna. Või olen ma sellest asjast valesti aru saanud? Palun väga ausat vastust, kas neist on mõni korralik ja kindel ka vähemalt 10 aastat!!! Ja mida teie enda pakkumised endast kujutavad? Mida odavam, seda parem, aga kehva ka ei taha - ikka igati korralik peab olema, et midagi ei juhtuks. Äkki need vanemad kuluvad kuidagi sõidu ajal ära ja üks hetk käib näiteks rool küll peos ringi, kuid rattad ei keera!
16. Autos peaks olema võimalik seljatoed alla lasta, et saaks puhata, kui kusagil kalal öö peale jään ning telgis olla ei saa. Muul ajal ega eriti ei sõidakski, kuna kütus on ju ka kallis. Kui, siis vahel tõesti kusagil ära käia, kui ilm on halb, aga minema peab. Auto oleks meile selline lisavõimalus liikumisvabaduseks, et kui on vaja, siis saab kasutada - pidevalt ei sõidaks. Samas, meil pole garaaži, kuid teistelgi seisavad autod akende all. Mida võib aga auto teha, kui sõidame harva?! Kas mõjub kuidagi halvasti?
17. Eesmärk oleks osta auto, kui sellise raha kokku saame ja siis umbes 5 aastat hiljem vahetaks uuema vastu samade näitajate poolest - praegu mõtlen nii. Samast firmast, kust esimese ostame, et saaks vahetada. Aga siis ei tohiks firma nii kaval olla, et meie poolt kasutatud auto ostetakse tagasi sellise mõttetu hinnaga, et sama hästi võiks osta jalgratta. Hind olgu aus, aga klienti petta ka ei tohiks. Et näiteks, kui ostame auto, mis maksab 60 000.-, 5 aastat hiljem on ta loomulikult odavam, kuid mitte nii, et meilt ostetakse ta tagasi hinnaga 30 000, aga müüki läheb hinnaga 45-50 000. See oleks liiga suur vahe. Kui väärtus on 45 000.-, siis üsna sinna lähedale tahame saada ka. Eks mingi vahendustasu on kindlasti vahel, aga nii kalliste asjadega ei taha petta saada. Nii rikkad me pole. Muidugi oleks hea ka garantii autole, mille ostame. Liisingust ei tea me midagi ja meile ei meeldi võlgu olla. Pealegi läheb asi sedasi kallimaks.
18. Ootame firmalt, kelle me välja valime, täielikku koostööd ja abistamist. Mitte mingit vassimist nagu oli ühe mu tuttava soomlasega. Oli vaja väike töö ära teha, kuid talle üritati väänata suur summa põhjendusega, et tööd on palju. Ei mingit pettust, tahame igati vältida kõikvõimalikke telesaateid, kus lahatakse selliseid probleeme! Kui on vaja, tuleks midagi remontida või hooldada, aga kõik olgu aus ja võimalikult soodne. Kas teie firmale saab alati kindel olla, et igasugune abi on alati olemas?! Ma ei tea sedagi, kui tihti ja millist õli peab panema - põhimõtteliselt ei tea üldse autodest midagi. Luba on olemas tänu sellele, et haridusega oli võimalus saada ka juhiluba - müstiliselt odavalt ja seaduslikult. Vahel olen sõita saanud mõne tuttava autoga, kuid minu pärast võib kapoti kinni keevitada, kuna ei tea selle all olevast kraamist midagi. Aga kui ikkagi auto ostaksin, siis tahan, et mind minu rumaluse tõttu kurjalt ära ei kasutataks. Et mängult remonditakse midagi, mis remonti ei vaja ja pärast saan sellise summa!

Palun ja ootan siis vastust! Millised on võimalused, hinnad, tingimused, pakkumised, prognoosid võimalike hinnatõusude või soodusaegade kohta jne? Mida arvata elektriautost või see hübriid? Toyota Prius.

Andrus. :)
Jürgen

#105

L Sept 06, 2008 12:23

Kas saite mu kirja kätte? Miks mulle ei vastata? Ma ei lähe küsima neid asju mõnelt möödujalt tänaval, et milline mulje teile jäänud on autodest, ma küsisin automüüjalt, kes peaks olema asjadega kursis eriti kasutatud autode puhul, millised probleemid võivad olla jne. Jätab sellise mulje, et automüüjad töötavad valel alal, kui autode kohta nõu ei oska anda. Ma olen ju oma soovides vägagi konkreetne, ainult et kiri oli pikk! Täpselt sama sündroom, mille kogesin läbi juba videokaamerat ostes ja ka arvutiga, et müüjad "ei oska" nõu anda. Tahad osta arvutit, ära küsi nõu arvutipoodidest - tahad osta autot, ega infot ei saa ka nende käest. Ikka tahetakse nii nagu oli ühes naljasaates, et kotlett hambusse ja minema, pole vaja restorani pikalt kinni hoida - aeg ja koht maksavad. Ehk jutu mõte on selles, kui nähakse, et kohe suurt kasumit ei tule, siis pole mõtet ka infot jagada.

Kui üldiselt on kuulda olnud, et sel ja teisel autol on puudusi, siis midagi peaks ju teadma. Küsisin väga konkreetselt, kui palju oleks kasutatud auto puhul mõistlik läbitud maa ja praktiliselt iga asja suhtes oli täpne küsimus. Seepärast ma kardangi selliseid libekeelseid automüüjaid, et ei tea, mida peab teadma, aga kui keegi ei anna sellist infot, milliseid nõkse nad kasutavad, siis olen ikkagi orgi otsas. Uue auto miinused tõin juba välja, et seda pole mõtet osta. Inimesed ja liiklus on liiga ogaraks läinud, et sellist summat välja panna ja riskeerida.

Toon siis veel kord välja oma konkreetse soovi, kui seda oli kirjast raske välja lugeda.

1. Ei tea, mis marki auto, aga - VÄGA HEAS KORRAS võimalikult ökonoomne ja lühike auto (alla nelja meetri oleks parim).

2. Signalisatsioon.

3. ABS pidurid.

4. Roolivõimendi.

5. Konditsioneer.

6. 2 turvapatja.

7. Kesklukustus.

8. Ilma katuseluugita, vähemalt mitte klaasist.

9. Hind 30 - 35 000.-

10. Mõningad lisad ehk veel.

11. Mitte väga vana auto. Üle kümne aasta võib ehk isegi olla, aga mitte palju.

12. Mitte mingit salgamist puudustest - neist tahan enne ostu teada saada, mitte hiljem ise kogeda ja vihastada.

Üks teine firma ütles nii, kes müüvad peamiselt uusi autosid või paari aasta vanuseid, et küsige kasutatud autode ettevõtetest, seal on kindlasti olemas spetsialistid, kes aitavad teil sobiva välja valida. Siin ma siis nüüd olen! Ja kui üks ütles, et neid termineid peaksin teadma autokoolist, siis ega ikka ei räägitud küll terminitest - tähtis oli liikluseeskiri ja korralik sõit. Võibolla nüüd isegi räägitakse, aga siis mitte. Nii et see tegelane, kes mulle sedasi vastas, oli ise ka libekeelne suli, kes ei taha mingit infot kliendile jagada, peaasi, et ruttu pururikkaks saaks kasvõi kliente pettes.

Kas te vastate? Või on tegemist järjekordse pettur-firmaga?! Ma ei saa aru, miks ilusti palutud ja viisakalt pöördutud abipalvetele ei vastata kenasti! Või kui te pole kirja kätte saanud või seni pole aega olnud, aga kindlasti soovisite vastata lähimal ajal, siis muidugi vabandan - jätan siiski lootuse, et ehk on tegemist kerge arusaamatusega! Vastasel korral tundub imelik, et autosid müüvad isikud, kes autodest midagi ei tea ja ei taha neid kohe kuidagi müüa.

Klient.

TAGASIHOIDLIK VASTUS KLIENDILE!

Tere!

Mulle edastati tutvumiseks Teie poolt saadetud meilid, kus
soovite osta kasutatud sõidukit. Vaadates läbi Teie poolt
tingimuseks seatud lisavarustuse, tehnilised andmed ja hinna,
peame kahjuks teatama, et sellstele kriteeriumitele vastavat sõidukit
ei ole meil pakkuda. Vabandame võimalike ebameeldivuste pärast!

Lugupidamisega

***** *****
müügijuht
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#106

L Sept 06, 2008 17:46

http://halbot.haluze.sk/?id=2380
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#107

L Sept 06, 2008 22:27

http://www.youtube.com/watch?v=9vk4_2xboOE
ja mõni paneb selle endale suhu
bob
Postitusi: 53
Liitunud: P Dets 03, 2006 18:59
Asukoht:
Auto:

#108

E Sept 08, 2008 16:35

Stealth
Postitusi: 64
Liitunud: L Mai 24, 2008 10:24
Asukoht:
Auto:

#109

T Sept 09, 2008 11:22

Algselt postitas: saabSS
http://www.youtube.com/watch?v=9vk4_2xboOE
ja mõni paneb selle endale suhu

Ma ei uskunud ja proovisin täna ära - pool liitrit coca lighti + mentos ja alla poole cocast jäi pudelisse. Parema efekti oleks saanud kui oleks 2l pudel olnud. Elusees ei pane enam neid kahte asja korraga suhu.

Ja et OT ei oleks ja midagi huvitavat näha siis
http://halbot.haluze.sk/?id=2637
Nastix
Postitusi: 553
Liitunud: N Mai 19, 2005 16:12
Asukoht:
Auto:

#110

T Sept 09, 2008 11:34

.... 25 vanaduse tundemärki:

1. Su toataimed elavad ja õitsevad ning ükski neis ei kõlba suitsetamiseks.
2. Seks ühekohalises voodis ei tule kõne allagi.
3. Su külmutuskapis on rohkem toiduaineid kui õlut.
4. Kell on 6 hommikul. On ärkamise, mitte magamamineku aeg.
5. Sa kuuled oma lemmiklaulu klassikaraadiost.
6. Sa jälgid ilmateadet.
7. Su sõbrad abielluvad mitte ei "käi".
8. 120 päeva asemel on sul 28 päeva puhkust.
9. Mõiste "korralikud riided" ei tähenda enam puhtaid teksasid ja pusa.
10. Sina oled see, kes helistab politseisse siis, kui kusagil muusika liiga
kõvasti mängib.
11. Vanemad sugulased tunnevad ennast sinu kuuldes täiskasvanute nalju
rääkides mugavalt.
12. Sa ei tea, mis kell kiirtoidukohad kinni pannakse.
13. Su auto liisingumakse tõuseb ja kindlustusmakse langeb.
14. Su koer on teaduslikul dieedil mitte ei söö kiirtoidu jäätmeid.
15. Diivanil magamine paneb selja valutama.
16. Sa teed lõunauinakuid.
17. Õhtusöök ja kino ongi kogu väljaskäimine, mitte ainult sissejuhatus.
18. Hunniku grillkanakoibade söömine öösel kell 3 mitte ei rahusta, vaid
hoopis ärritab su seedimist.
19. Apteegis käid sa ibuprofeeni ja söetablettide, mitte rasedustesti
või kondoomide järel.
20. 50-kroonine veinipudel ei ole enam "päris hea kraam".
21. Sa sööd hommikusöögi ajal hommikusööki.
22. "Ma ei jõua enam nii palju juua, kui vanasti" asemel ütled sa "Ma ei joo
enam kunagi nii palju".
23. 90% ajas, mis sa arvuti ees istud, kulutad sa tõesti töö tegemiseks.
24. Sa jood enne baari minekut kodus selleks, et raha kokku hoida.
25. Kui sõbranna teatab, et ta on rase, siis sa õnnitled teda, mitte ei
küsi, et kuidas kurat see nüüd juhtus.
CrasherFox
Postitusi: 209
Liitunud: L Sept 01, 2007 14:30
Asukoht:
Auto:

#111

T Sept 09, 2008 23:15

skute
Postitusi: 1
Liitunud: N Veebr 14, 2008 13:28
Asukoht:
Auto:

#112

K Sept 10, 2008 14:07

"automüüjate elu" lisan selle kirjavahetuse kaks viimast kirja!:)


Tere! Aitäh! Eriti tänan selle eest, et kõige viisakam vastus Viljandi autopakkujatelt! Kui ei tegeleta maaletoomisega, siis on teine asi. Aga mulle jääb juba selline mulje, et ega polegi võimalik autot osta, sest millegipärast üks teine firma Viljandis andis mõista ja ka teie kirjast võib välja lugeda, et ma otsiksin nagu midagi müstilist ja maavälist, mida pole lihtsalt olemas. Ma lihtsalt ei tea, milline oleks hea normaalne auto, mis ikka sõidab ka. Seepärast uurides juba üsna pikka aega, olen näinud erinevate pakkumiste lisasid ja kuuldes, mida mõni on maininud, mis tuleb kasuks auto juures, siis mõtlesin, et ehk need lisad või juba algselt olemas olevad nähtused peaksid juures olema.

On kaks võimalust. Kui palju selline kasutatud auto siis maksma peaks, kus need tingimused olemas oleksid? Ilma et see uus oleks. Või teine variant, et kui olen liiga nõudlik kasutatud auto puhul, siis millistest lisadest oleks mõistlik loobuda, et ehk nad väga olulised ei olegi? Sellest me saame ju mõlemad aru, et kes tahab autot osta kiiremini liikumiseks, siis auto peab ikka sõitma ja mitte treileri peal teenindusse, vaid gaasi andes ise! Palun vabandust, aga ma ei tea, kas kasutatud auto ikka peab olema liikumisvõimeline. Sest mulle ütles üks firma, et nende autod on katki, nemad mind aidata ei saa. Küsisin viisakalt lisainfot, sooviti vaid edu, ei mingit infot. Või on tõesti nii, et infot ei taheta mitte mingisugust anda, et tegemist oleks nagu suure kartelliga, kus kõik peavad käituma ja rääkima samasugust ümmargust juttu?! Mis mõtet siis on selliste autode müümisel, mis on katki?! Kurvaks teeb, olime täitsa õhinal huvitatud meeldiva firmaga koostööst, aga vaimustus hakkab raugema! Ma ei süüdista teid. Kui sellist autot teil pole, mis oleks vastupidav, siis saan aru. Aga imelik on mõelda, et tegelikult on tänavad ju täis selliseid ronte, mis kole - ikka sõidavad, aga kui hullud siis kasutatud autode firmadel need autod müügis on? Üks sõber mainis, mis hetkel meenus, et oli mõni aeg tagasi oma auto kiiresti maha müünud, mis hakkas järjest kuluma. Pidi nii olema, et kui juba hakkab kuluma, siis pole enam midagi teha. Kui te saaksite ausalt vastata, siis kas üle kümne aasta vanused autod on kõik nii või naa sellises seisus, et suurema osa ajast oleks vaja olla nendega teeninduses, mitte liikluses?

Aitäh selle lehekülje eest! Ma teadsin küll seda, aga hetkel olen läbi vaatamas kõikide Eesti firmade pakkumisi. Mida ma siis valesti olen teinud? Tõesti nukraks teeb! Hea küll, sain teada, et ABS piduri ja konditsioneeri peab kaasa saama, mitte et saab hiljem lisada. See tähendab, et suurem osa kasutatutest on nii vanad, et sel ajal selliseid asju veel ei tehtud, mis kitsendab selliste näitajatega autode valikut. Aga miks need autod siis ikkagi veel sedavõrd kallid on, kui nendega enam sõita ei saagi või siis kuidagimoodi?! Aga kas ma saan usaldada firmat, kes reklaamib, et auto on väga heas korras? Ja kui need näitajad on olemas, et ma saan vestlusest sedasi aru, et siis räägime juba hindadest ca 75 000.- Aga kui need ka tegelikult "katki" on või ei anta mingit kindlust, et sellega ka sõita saab, siis ma ei suuda mõista, kuidas neid üldse ostetakse?! Sellist summat ei saa ju välja käia, kui kohe ära laguneb! Ütleme näiteks remondi korral - kas olete nõus maksma mingi veetoru eest kõrget hinda, mis võib kurat teab kunas õhku lennata suurest survest, ja uputate nii enda elamise kui ka näiteks korterelamu korral alumise naabri elamise?! Toru on küll uus, jah, aga uus auto pole ka ju mingi kindlus - ja millised hinnad neil on! Mõni sama kallis kui korter ise, aga millistest riskiastmetest me räägime! Vastupidavuse seisukohalt peaksid majad ja korterid olema kümneid kordi kallimad, ehk teisisõnu, näiteks tavaline 2-toaline korter Viljandis peaks maksma siis ju vähemalt 25 miljonit. Ainult vahel on vaja veidi tapetseerida või midagi värvida. Aga autod on vaata et kohe läbi.

Tõepoolest väga vabandan, et olen teie aega raisanud ja sellist moraali loen, sest kisub hetkel pettumuse poole. Saite vähemalt huvitavat lugemist. Meie sooviks oli lihtsalt osta tagasihoidlik, kena välimusega, korras ja natukenegi vastupidav auto, millele tahtnuks saada müüjapoolset julgustust, et seda autot võite usaldada, ta on üsna hästi hoitud ja korralik, aga kui mingeid probleeme võib tulla ja kindlasti ka tuleb, sest tegemist on ikkagi kasutatud autoga, siis alati oleme nõus teid meeleldi aitama, ega me teid hätta ei jäta, ja kui soovi on, siis edaspidi ostame teie vanema auto tagasi ning vahetame koos kompensatsiooniga jällegi veidi parema ja uuema vastu ja saate nii natuke summat lisades tasapisi, kui kohe jõudu pole kallimat osta, endale uuema ja parema auto, aga te ei pea ka kartma, et nüüd esimest autot ostes teile täielikku rämpsu müüme, sest see auto on igati korralikult hoitud ja võite usaldada küll, eriti arvestades veel sellega, et te tõenäoliselt väga tihti üldse sõita ei kavatsegi.

Aga praegu on jäänud mulle mulje, et me nõuame midagi utoopilist, et kuidas te üldse julgete soovida 30-ne tuhande eest liikuvat sõidukit, sest nii mulle ühes kohas mõista anti. Aga mina ütlen, et kui pole selle summa eest mõistlikke lisasid, siis ei tohiks ju auto üldse enam nii palju maksta, kui juba üle 10-ne aasta vana on. Ma ei mõista hetkel seda asja! ... Kui soovite lihtsalt ükskõikselt "edu", nagu seda see teine tegelane tegi, kes müüb ainult katkiseid autosid ja ei suutnud mulle vastata kõige elementaarsemaid vastuseid, mida üks automüüja teadma peaks, siis on tõesti ääretult, ääretult kahju!!! Mida ma peaksin siis automüüjate arvates tegema? Kas tõesti nõus olema ilma mingi lisainfota maksma ükspuha mis sõiduki eest üle mõistuse kõrgeid summasid ja samas mitte julgema paluda vähimatki garantiid, et kui oleme välja käinud oma 30 000.-, et sellise summa eest ei tohi veel paluda, et auto liiguks ka homme?! Või et selle summa eest poleks meil õigus juba ka lisavarustusele ja mõnele sellisele näitajale, mida lisada ei saa?! Sellisel juhul ei õigusta ju absoluutselt need hinnad enda olemasolu, kui auto vanus on üle kümne aasta ning kohe-kohe kukub muu mufloo ka ümbert ära, kuna muud detailid on niigi juba ära elanud.

Nüüd pean veel kord vabandama, kuid hetkel olen tõesti masenduses. Ma küll ootaks teilt vastust, mida selle teema kohta üldse teadma peaks ja kas ongi üldse võimalik osta kasutatud autot, mis vastu peaks? Või ongi nii, et kui isegi mõni firma reklaamib, et auto on väga heas korras, lisades 3 hüüumärki, kas siis parimal juhul saame sõita 100km ja ongi õhtal ning kui seda teksti pole lisatud, siis saame väravast välja ja vaadake ise, kuhu tahate oma ostu lükata?! Ostsime mõne aasta eest jalgrattad, mis pole väga kehvad, kuna meeldib matkata ja oleme sõitnud juba tuhandeid kilomeetreid, aga peavad vastu. Eelmisel aastal käisime lausa Riias. Oli ka vihmase ilmaga kruusateid, mis pritsis kõik täis, aga vastu peavad. Kuid autod on sellised nõrgukesed, et see teine firma ütles, et kõik on katkised. Ja saates "Kaua võib" on pidevalt probleeme ka uute autodega.

Nii et soovitate siis autoostust loobuda?! Või olen tugevalt ülereageerinud?! Aga tulemus ongi selline, kuna siiani pole ükski firma natukenegi ausalt infot jaganud ning selle teema kohta asjalikke soovitusi andnud, et kas meile ikka on vaja, et ABS ka peal oleks või kui sõitmist on vähem, et äkki saame hakkama ka millegi tagasihoidlikumaga, kuna põhiline eesmärk on kalal käia, et mugavamini veekogu äärde jõuda ja ka tagasi. Aga selge on see, et auto peab olema suuteline sõitma rohkem kui mingi 1000km ja siis on küpse ning meile on üsna kindlalt vaja ka signalisatsiooni, et kuuleks järvel olles, kui keegi kallale kipub.

Suur aitäh siis mingigi info eest, sest siiani olete kõige rohkem vastanud, kuigi mina räägin ausalt oma mõtetest ja püüan olla selgitav oma vajadustest!!! Või oskate ja "julgete" anda infot, millise firma poole me võiksime pöörduda, et saada lõpuks mingi lahenduse?! Pärnus oli mingi firma, kellel oli selliseid üsna soodsaid pakkumisi päris palju, kuid nüüd hakkame kartma, et need autod on kõik olnud 2005 selle tormi ja uputuse käes, sest merevesi pidavat ära rikkuma ja ei tasu selliseid osta.

Tõenäoliselt pole teil aega ega tahtmist ausalt rääkida, miks automüüjad nii salakavalad on. Paistab, et nad nagu kohe haistavad probleemi, kui nii targa ja nõudliku kliendiga tegemist on, kes julgeb oma õiguste eest seista, ostes kalli raha eest kaupa, millel peab olema ka väärtus. Aga palun siiski vastust! Ja ma ei saa aru, miks see teine firma ei selgitanud, mis asjad ja kui vajalikud on spoiler, immobilisaator ning immobilaiser! Kas olete nõus selgitama?

Siiski lugupidamisega ning kõike paremat, Andrus.




VASTUS KLIENDILE!


Tere!

Põhjus miks Teile keegi konkreetset vastust anda ei saa on lihtne!
Teie jutust selgub, et soovite olematu läbisõidu ja
hinnaga, ilma ühegi veata kasutatud autot, millel oleks
garantii, kõik lisad, puuduksid kütuse ning hooldekulud.
Seejuures peaks auto müünud firma selle mingi aja pärast
enamvähem sama hinnaga tagasi ostma. Mis liigub see ka kulub!
Imesid siin ilmas juhtub aga imetegijad ei ole kindlasti
mitte automüüjad ega ka tegijad! Võimatut soovi on ka võimatu täita ja
päris kindlasti ei ole sellist kasutatud autot kellelgi
müügis mis Teile sobiks. Peate kõigepealt iseendale selgeks tegema
millist sõidukit Teile reaalselt vaja on ja millised on
võimalused selle soetamiseks. Automüüja ei ole psühhiaater,
et aidata Teil endas selgusele jõuda.
Minu LÕPLIK arvamus on, et kui Te soovite autot, millel oleks
täidetud vähemalt kaks Teie poolt pandud tingimust (garantii
ja olematu läbisõit), siis peaksite kaaluma ikkagi uue auto ostu!
tanelkro
Postitusi: 169
Liitunud: L Aug 04, 2007 1:11
Asukoht:
Auto:

#113

K Sept 10, 2008 14:31

seoses selle "automüüjate elu" temaga, et äkki oleks pidanud olema kodanikule vastates veidi loomingulisem:)
Selge on see, et kirjutaja on kohe väga omapärase ja huvitava arusaamisega inimene...kuid üldjoontes on võimalik välja lugeda, mida talle vaja oleks:cool:

Igatahes päris hea lugemine ja lausa uskumatu, et mõned inimesed sellist teksti on võimelised kirjutama!(ei midagi pahatahtlikku)
Automüüjate töö on ka ikka huvitav:)
Saabiiir
Postitusi: 126
Liitunud: N Aug 04, 2005 13:17
Asukoht:
Auto:

#114

L Sept 13, 2008 21:47

Müüakse laudu ja toole:
http://static1.nagi.ee/i/p/309/15/07728943e37277_l.jpg
Mille järgi saab aru, et müüjaks on meesterahvas?
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#115

L Sept 13, 2008 22:43

Pildi vasakus servas on yks kollektsioon, vast see viitab sellele, kuigi see ei pea teps nii olema, võib ka vastupidi, et õrnema soos esindajatele meeldib "vahest harva" yks väike :drink: teha.
Saabs
Saabiklubi liige
Postitusi: 61
Liitunud: K Mär 16, 2005 20:52
Asukoht: Kuusalu vald
Auto:
Kontakt:

#116

P Sept 14, 2008 0:56

Vasakul peeglist paistab pildistaja.
guidz
Postitusi: 49
Liitunud: K Mär 22, 2006 8:08
Asukoht:
Auto:

#118

R Sept 19, 2008 14:16

Turbo

Lisatud failid
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#119

R Sept 19, 2008 15:34

On the first day of school in America, a teacher decided to get to
know the kids by asking them their names and what their fathers did
for a living. The first little girl said: "My name is Mary and my
daddy is a postman." The next little boy said: "I'm Andy and my dad
is a mechanic." Then another little boy said: "My name is Jimmy and
my father is a striptease dancer in a cabaret for gay men." The
teacher gasped and quickly changed the subject, but later in the
schoolyard the teacher approached Jimmy privately and asked if it was
really true that his dad danced nude in a gay bar. The kid blushed
and said, "I'm sorry, but my dad is a bookkeeper at Lehman Brothers
and I was just too embarrassed to say so."

:red::red::red:
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#120

P Sept 21, 2008 10:03

Riccardo Patrese viib naise sõitma:

http://www.youtube.com/watch?v=oIhGJyLR6TI
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#121

P Sept 21, 2008 19:12

Huumorimeel Patresel endiselt hea:headbang:
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#122

E Sept 22, 2008 23:10

Soomlased vedasid Norrasse 22 000 salamuna

Kuidagi tobe. Olla munasmugeldaja. :P
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#123

K Sept 24, 2008 19:30

iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#124

N Sept 25, 2008 14:47

Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
pedaalinahhaal
Postitusi: 82
Liitunud: K Aug 08, 2007 17:31
Asukoht:
Auto:

#125

R Sept 26, 2008 13:52

Rikun teil ka tööpäeva ära:

LOOPS OF ZEN
Vasta