Miks ei remondita sõiduteid?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#1

R Mai 09, 2008 0:26

Tekkis selline küsimus kui vaatasin reporterit kus näitas seda tüüpi, kes tsikliga läbi kaubanduskeskuse sõitis ja põhjenduseks tõi, et teed pole korras. Mind ajab ka ilgelt närvi, et teed on kas aukus, mingid kraavid jooksevad risti läbi või on äärmiselt si*#sti lapitud. Hetkel viskavad lihtsalt pigi ja kruusa/killustikku (ei tee vahet) aukudesse. Kus need rahad siis on? Või on rahad olemas aga vähempakkumised võtavad nii palju aega? Kas kõik on Tallinn-Tartu maantee ehituseks pandud. Kurb, väga kurb.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#2

R Mai 09, 2008 1:31

Paras kondoomi lappimine käib. Häbi peaks olema sellist tööd teha (näiteks Pirita poolt 1 km enne Harjumaa piiri, vahetult enne Viimsit).
Jätku see lobi tegemata, korjaku raha juurde ja tehku korralikult. Tee oli nii jube, et võis sillad alt ära sõita, nüüd on suuremad augud kinni pandud, kuid kohati on need lapid kõrgemad ja mõnede aukude jaoks nappis vist materjali, et alles jäeti.
Pirital ja Pärnu mnt vidauktil kesklinnas hakkas silma, et võeti vana auklik osa järjest üles ja kaeti uuesti. Nii jäi töö päris korralik. Miks ei võiks siis igal pool ühtemoodi teha? Viimsi teel lapiti risti-rästi ebaühtlaselt ja kuumaastik jäeti alles.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#3

R Mai 09, 2008 1:55

vot seda ma mõtlengi, et miks ei tehta siis korralikult. See lappimine tehakse ära ja siis unustatakse see lõik veel ära kah.
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#4

R Mai 09, 2008 7:42

Krt ammu oleks juba aeg võtta teedehaldamine riigi käest ära. Ennem ei juhtu midagi....
mm17
Postitusi: 366
Liitunud: P Aug 12, 2007 23:06
Asukoht:
Auto:

#5

R Mai 09, 2008 7:43

Austatud härra Savisaar ju lubas kõik Tallinna tänavate augud 15. maiks ära lappida. On veel aega mõned päevad :headbang:
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#6

R Mai 09, 2008 7:44

Mina paneks need ilma kokku lubavad poliitikud rahva reetmise eest kinni istuma...
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#7

R Mai 09, 2008 8:18

Sõitke mööda Pärnu maanteed Nõmme ja Järve vahel (ja siis tegelikult ka Hiiult Pääskülla...) "seal mõnu mõnu otsa, ei lõpe iial otsa..." Iffi väitel võib hiiult pääskülla õidul aegajalt esimest äiku kasutada, sest muud moodi ei saa!! See on ikka väga hästi hooldatud tee ja arvatavasti keegi ei lapi ka, sest "kohe tuleb ju Nõmme ülesõidu rekonstrueerimine...." :wall:
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#8

R Mai 09, 2008 8:30

vabaduse pst ja pärnu mnt vaheline lõik hiiu tänavast on tõesti selline, et ma oma 17" lasen rahulikult esimese käiguga. Ja muideks, ega keegi mööda niiväga ei kihutagi. Töömasinal on veits 'paremad' rehvid. saab lasta julgemalt.
Nõmme keskuse ees tehti uus kate peale. :thumb: ning parandati ka enne mäest alla sõitmist kraater ära. :)
aga jah, hiiult pääskülla mööda pärnu mnt'd ei sõida ma juba kaua-kaua aega. Kasutan vabaduse pst, pikkuse poolest kaotab, aja ja närvikulult võidab tunduvalt.

Tervitusi Savisaarele!
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

R Mai 09, 2008 8:35

Hiiu tänav ei ole mitte kunagi olnud sile...:) Ei nõuka ajal, ei praegu.. täiesti lootusetu pommiauk... Õnneks ma seda väga tihti sõitma ei pea, sest elan paralleeltänavas ja sõidan mööda seda vabakast pärnu maanteeni (raudtee tänavani..). Aga sellele vennale kes leiutas selle pigi ja killustiku pritsi, tahaks küll tappa anda, täiesti mõttetu asja leiutas...

No mis elu see on...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Salenga
Postitusi: 122
Liitunud: K Apr 11, 2007 18:43
Asukoht:
Auto:

#10

R Mai 09, 2008 8:35

Neid lõike on juba tohutu palju, kus peab 30-40 sõitma. Isegi järvevana on juba suht nigelas korras, eriti raudtee ülesõit. Tammsaare tee on ka suht nigel. Linnaosade sisestest teedest ei kannata üldse rääkida, märksõnad Õismäe ring, Kadrioru sisesed teed, enamik Mustamäe teedest.
Kui hommikul tööle minnes panna muna kinnisesse kaussi ja autosse põrandale siis õhtul töölt koju tulles on ta vahtu pekstud löökaukudest.

Selle aasta parima teeremondi tiitli saab minu meelest tervise tänav(ühendab mustamäe haigla juures Sütiste ja Rahumäe teed). See hirmus lõik, kus saab sõita kas 30 või 70-ga. Tee parandus toimus nii, et valati suvalistes kogustes killustiku ja pigi suvalistesse aukudesse ning tehtud töö effekt on null. Ei kadunud ükski auk, pigem läks olukord hullemaks.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2277
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#11

R Mai 09, 2008 8:43

Algselt postitas: Jupats
Krt ammu oleks juba aeg võtta teedehaldamine riigi käest ära. Ennem ei juhtu midagi....


Kas sa arvad, et see äri erakätesse andmine on parem idee? Kardan, et mitte, siis varsti hakkad teemaksu ka tasuma. Arvan, et see ei meeldiks Sulle üldse.

Lahendus on lihtne. Ostke selline auto, millega saab ka auklikul teel sõita.;) Mina sõidan nüüd näiteks Ford Rangeriga. Vean oma kila-kola kastis ära ja sellised lainelised teed-auto kiigub ja õõtsub. Kahjuks on see jah niimoodi...ja siis imestatakse, et meil niiiiii...... palju maastureid registris on. Absoluutselt ei näe midagi imelikku.

Nii et Leidur Leo, osta auto ära;)
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#12

R Mai 09, 2008 8:43

No meie teespetsid väidavad, et vanal ajal ehitatud teed on nii viletsa aluspinnasega, et uus asfalt lihtsalt vajub rööpasse.
Ainult et enamus viletsaid teid on hoopis kulunud, mitte vajunud.
Asfaldisegu alla igasugust arvestust, bituumenis kasutatakse odavat paekillustikku vastandina Soomele, kus graniitkild. Ja seal maal ta ka püsib vaatamata ilmale.

Aga jah, enne ilmselt midagi ei muutu, kui teede remont/asflteerimine läheb erakätesse ja tööde teostaja ka vastutab oma tehtu eest. Praegu mingi vähempakkumine. Tööde tegija polegi huvitatud kauakestvast sillutisest, muidu lõpeb töö otsa :wall:

Mitmed teed (näit Vabaduse pst. jt) on hea näide, kui s..t töökvaliteet ja kasutatud materjalid võivad olla. Praegu ilmselt topitakse hiiglasuurt bensuaksiisi igale poole mujale, välja arvatud teedesse.

Krt. maksan siis natuke rohkem mingit maksu, aga olgu teed korras!
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#13

R Mai 09, 2008 8:52

Asfaldisegu alla igasugust arvestust, bituumenis kasutatakse odavat paekillustikku vastandina Soomele, kus graniitkild. Ja seal maal ta ka püsib vaatamata ilmale.

Soome näide on natuke paha. Seal ka aluspind natuke teisest puust. Eestis on väga paljud teed praktiliselt sohu ehitatud - lihtsalt vajub ära. Soomes jällegi suur osa teedest puhta graniidi peal.

Aga s*tta tehakse siin sellegipoolest. Ma sõidan tihti mööda "Tondi ringe". Need ju ehitati ALLES HILJUTI. Praeguseks on ringidelt mahasõidud rämedalt aukus.

Väga "lööv" teema on tehtud.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#14

R Mai 09, 2008 8:52

nähke halvas ka head: teed ju ei tolma! :red:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#15

R Mai 09, 2008 8:54

Tegelt ega neid makse ka enam juurde ei taha või, et nad kõrgemaks läheks :P.

Kuidas ei tolma, meil siin täiesti mõtetu autot pesta, samal päeval on paksu tolmuga kaetud. Meil ei sõida isegi teepuhastus auto. Teeääred on paksu liivaga ja millega iganes veel kaetud.
Skol
Postitusi: 244
Liitunud: R Aug 17, 2007 23:35
Asukoht:
Auto:

#16

R Mai 09, 2008 8:58

no mõtle nagu kommunaalameti mehed ja savisaar jne:
kui nüüd kõik teed teha korralikult korda siis mingi aeg ju lõpped teeehitajatel töö otsa. ja siis pole enam ju võimalust tee ehitajate töövõtupakkumistel enda taskusse midagi kirjutada. jama lugu...
seega, lihtsam on kogu aeg "lapitekki" moodustada sõiduteedest siis on jälle tööd järgmiseks aastaks garanteeritud.

kommunaalameti Hr.Valdmanni vastutusala on minu meelest teede korrashoid. Tavaliselt inimesed kes oma tööga hakkama ei saa, astuvad tagasi, aga tal on seal mõnus põli. Ja seda juba pikalt pikalt.
Skol
Postitusi: 244
Liitunud: R Aug 17, 2007 23:35
Asukoht:
Auto:

#17

R Mai 09, 2008 9:12

mis mind veel ärritab. iga aasta antakse teede korrus hoiuks ja näiteks lumekoristuseks kommunaalametile rahad. ja mitte vähe. see aasta ei olnudki lund. heal juhul 2 korda kogu talve jooksul. Seega raha ei kulunud. nüüd oleks võinud kevadel sama raha eest teed korralikult tolmust ära PESTA, aga ei. Nagu ikka, oodatakse vihmast ilma - jälle ju kokkuhoid.
Ma ei saa aru mis selle rahaga tehakse.

Samas kui juhtub olema lumi talvel maas, siis lumekoristus käib nii - sahk ajab hooga tänavalt läbi ja lükkab lume parkivate autode külgedele. Seega ainuke variant välja saada, on läbi jalakäiate tee, sest mis sa teed - inimkäega koristatud jalgtee on lumest KORISTATUD. Omal ajal kui masinaid polnud, tehti tööd korralikult, masinate võidukäigu põhjendus oli, et masinad teevad tööd effektiivsemalt. No ei tee ju!

No vot, ajan siin pulsi hommikul lakke. Lähen teen kohvi...ja mõtlen mis aktsioon sellele Valdmannile korraldada. :wtf:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#18

R Mai 09, 2008 9:20

Ja kuidas veel... tolmutormid on Tallinna igapäevane nähtus... Ma ei tea mida need harjad kokku nühivad, aga mu aia taga on täiesti konkreetsed tolmuvaalud jalgrattateel... On 2 varianti, kas tehakse kuivalt ja keerutatakse see tolm lihtsalt õhku või nühitakse märjalt laiali ja ikka kokku miski ei korja...
Algselt postitas: ivomets
nähke halvas ka head: teed ju ei tolma! :red:
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Madispoiss
Postitusi: 134
Liitunud: R Aug 04, 2006 7:06
Asukoht:
Auto:

#19

R Mai 09, 2008 14:11

Nõmme tee on ka üks näide teeremondi kvaliteedist. Seal parandatud lõigul juba tekkinud üks jube suur auk.....ei tea kas nüüd juba korda tehtud kuid nädala alguses pidin sinna äärepealt sisse sõitma....ja see auk polnud väike....lihtsalt asfalt oli jeehat tõmmanud maasse?:freak: aru ma ei mõista....alles see seal valmis sai. Õnneks oli keegi seal värviga kollase ringi ümer tirinud ja sillad jäid paigale...
guidz
Postitusi: 49
Liitunud: K Mär 22, 2006 8:08
Asukoht:
Auto:

#20

R Mai 09, 2008 14:41

Miks neid tänavaid ikka lugeda? Näiteks Tartus pole mitte ühtegi korralikku tänavat, mis oleks otsast otsani mõnusalt sõidetav.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#21

R Mai 30, 2008 9:22

Algselt postitas: mm17
Austatud härra Savisaar ju lubas kõik Tallinna tänavate augud 15. maiks ära lappida. On veel aega mõned päevad :headbang:


Minu kalender näitab juba 30. Kas elan ajast ees, aga augud on teedel alles :wall:
Ning siis veel teeparandusest. Nõmme mäel. Kõik sõidurajad tehti korda - pandi uus asfalt peale, tip-top. Mingi nädal hiljem oli Hiiu poolt tulles vasakule keerav sõidurada tohutult treppis. Mingi öö see lahendati. Aga nüüd juba hakkab samamoodi minema. Ei oska, suudeta korralikult teha?
Teised sõiduread on korras, lust sõita.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#22

R Mai 30, 2008 9:27

Selline tunne, et ilgelt vale seguga tehtud seda lappimist seal. Päeval kütab päike selle vedeleks ja siis seisvad autod vajutavad lohud sisse.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
E.T.
Postitusi: 108
Liitunud: R Aug 17, 2007 11:05
Asukoht:
Auto:

#23

R Mai 30, 2008 9:42

15 aastat kestnud eesti omariiklus on tore, eks.


noh jõurame ja mõurame siin...
väga ohutu tegevus inimestele kes meid päevast päeva petavad!

kas midagi sellist saaks teha, mis segaks nende ülbet mugavust?
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#24

R Mai 30, 2008 9:43

Seletage mulle lollile, mille krdi pärast oli vaja uuesti asfaldteerida lõik Tiskrest kuni Tabasalu keskuseni... täiesti korralik sile tee oli enne.

Samuti - eile pinnati ära täiesti korralik ja aukudeta teelõik Tabasalust Sõrve kirikuni... mis eesmärgil... ennetav tegevus või mida...?

Samas on näiteks Rannamõisa-Harku tee (mis möödub Tabasalust) nii auklik, et mine hulluks ja seda teed kasutab päris palju autosid.

Mina neist prioriteetidest muhvigi aru ei saa, tundub, et raha topitakse täiesti valedesse kohtadesse.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#25

R Mai 30, 2008 9:49

Veidi vastuseid, miks teede remont Tallinnas pole aktuaalne

http://riigikogu.postimees.ee/online/riigikogu2007/blog.php?ID=7767
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
Vasta