TEA Entsüklopeedia

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#1

R Okt 24, 2008 11:00

Täna jõudis siis ka minu koju Entsüklopeedia esimene köide. Raamat on muljetavaldav. Rohkete piltide, sisuka tekstiga ja kena väljanägemisega.

Soovitan soojalt kõigil, kel vähegi võimalust ka endale see tellida. Lõppkokkuvõttes teete hea investeeringu :thumb:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

R Okt 24, 2008 11:03

Mulje peab ikka vägev olema, et sellest autofoorumis rääkima tulla..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#3

R Okt 24, 2008 11:04

Algselt postitas: Cyber
Mulje peab ikka vägev olema, et sellest autofoorumis rääkima tulla..;)


Mulje on vägev. Loba teema alla ju võib :P
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#4

R Okt 24, 2008 11:13

no ytle mulle ausalt, mida sa sellega teed??
peale seda et riiulit täidad? või vahest hea suuri raamatuid kuskile peale tõsta, kui midagi liimida või vajutuse alla panna vaja.
no mida sealt otsid, kui arvuti tegelikult lauapeal on?
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#5

R Okt 24, 2008 11:29

Algselt postitas: ivomets
no ytle mulle ausalt, mida sa sellega teed??
peale seda et riiulit täidad? või vahest hea suuri raamatuid kuskile peale tõsta, kui midagi liimida või vajutuse alla panna vaja.
no mida sealt otsid, kui arvuti tegelikult lauapeal on?


Totaalne OT, aga kui ma väike olin, siis just ENE-sid ja EE-sid lugesin. Igast tarku sõnu ja riikide kohta. Mitte et ma praegu sest suurt midagi teaks või mäletaks. Enim meeldisid muidugi koerte ja hobuste pildid :D

Aga on vist tõestatud, et neil vanematel, kel kodus rohkem raamatuid, on targemad lapsed :P See muidugi tuleneb kindlasti sellest, et vanemad on haritumad ja suhtlevad lastega rohkem ja asjalikemal teemadel, aga oma osa on ka raamatute kvantiteedil kindlasti :P
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#6

R Okt 24, 2008 11:31

Vaata siin ma olen Ivometsaga täiesti eri arvamusel.
Juba ainuüksi selle sarja omamine on väärtus omaette minu meelest:wise:
Arvutit raamatuga võrrelda on sama hea kui m...i sõrmega:bs:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Joonas
Postitusi: 186
Liitunud: T Mai 15, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#7

R Okt 24, 2008 11:35

Algselt postitas: iisak
Vaata siin ma olen Ivometsaga täiesti eri arvamusel.
Juba ainuüksi selle sarja omamine on väärtus omaette minu meelest:wise:
Arvutit raamatuga võrrelda on sama hea kui m...i sõrmega:bs:


Töö teevad ära mõlemad... :)
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#8

R Okt 24, 2008 11:42

minu arust on see ENE ikka vaid populaarteaduslik teadmeteos, kust saab vaid yldisid vastuseid mis iganes teema kohta, samas asjade täpsemaks teada saamiseks on teda ikkagi vähe. mis eeldab erialaste teoste kasutamist.
arvuti (ehk google) ja ENE sinna vahele võib vabalt võrdusmärgi tõmmata. leiab kysimusele vastuse...
muidugi ON raamatuid, mis ON väärtus, just sisu poolest, ja mida lugeda on hariv ja vajalik ja emotsiooni pakkuv.
aga...,, et raamatut lihtsalt raamatu pärast väärtustada, et paber kaante vahele kokku köidetrud, seda ma mitte ei arva. Tänapäeval kõiksugu soga myyakse raamatute pähe.... peaasi, et raha saaks....
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

R Okt 24, 2008 11:50

See ei ole ENE (ehk Eesti Nõukogude Entsüklopeedia)..:)

Ma olen nõus, et asjasse sügavuti minemiseks peab erialakirjandust otsima, aga sellegipoolest suudab taoline entsüklopeedia, no ma arvan, et 95-l juhul 100-st, võibolla isegi rohkem, anda sulle piisava info, et selle baasil kuhugi edasi minna. Kas siis raamatukokku erialakirjandust otsima või internetti või kooli vms..:). Niipalju, kui mina olen neid kasutanud, on sealsest infost täiesti piisavalt jätkunud.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#10

R Okt 24, 2008 11:51

Seda enam ma tõstaks muu soga taustal TEA entsüklopeediat esile.
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Fabrik
Postitusi: 281
Liitunud: T Juul 10, 2007 14:53
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 sc 1,9 2005. Saab 9-3 cabrio 2.0T 2007.

#11

R Okt 24, 2008 12:20

Teades millise "põhjalikkusega" seda tehakse ei julge küll kellelegi soovitada.
Rivo
Postitusi: 162
Liitunud: T Mär 06, 2007 22:42
Asukoht:
Auto:

#12

R Okt 24, 2008 12:26

Mul ka esimene köide riiulis, ise ma kasutan sedalaadi teoseid tõepoolest erinevatel ja eelpool nimetatud põhjustel väga vähe. Minu põhiline motiiv selle teatmeteose tellimisel oli see, et minu laps saaks tulevasi, koolis antavaid entsuklopeediaülesandeid lahendada, kasutades kaasaegset väljaannet.
Rivo
Postitusi: 162
Liitunud: T Mär 06, 2007 22:42
Asukoht:
Auto:

#13

R Okt 24, 2008 12:30

Algselt postitas: Fabrik
Teades millise "põhjalikkusega" seda tehakse ei julge küll kellelegi soovitada.


Kas sellest avaldusest võib järeldada, et sinu kodanikunimi kajastub entsüklopeedia retsensentide nimistus?
Margus.2
Postitusi: 56
Liitunud: K Aug 22, 2007 21:56
Asukoht:
Auto:

#14

R Okt 24, 2008 12:53

Ei leia ka et sel suurt mõtet on. Tänapäeval on kiirus tähtis info saamisel. Nõuab ikka kannatust et ära oodata kuni kõik teosed on olemas. Vahepeal tõesti kiru et näe mul siin "ä" tähega sõna aga pole raamatut kust otsida.

Nõus Ivometsaga, et netist saab infi palju ja pealegi värsket ja kui oled veel nõudlikum siis selleks on raamatukogu. Neist kahest on olnud mul abi uurimistöö tegemisel. Mina küll ei näe et sellest kogumikkust oleks mingit abi. Kui inimene on entsüklopeedia fänn, siis ma saan aru et see kogumik peab tal olema kodus. Eeldusel et rahast kahju ei hakka. Muide kiidaksin siinjuures hoopis "Väike entsüklopeediat". On olemas endal ja vahel mõnus sirvida.
Rivo
Postitusi: 162
Liitunud: T Mär 06, 2007 22:42
Asukoht:
Auto:

#15

R Okt 24, 2008 13:07

Ma kohe pean kommenteerima :P

Kui ei taha jooksvalt täienevat teost, võib ju 5 aasta pärast osta kogu A..Z sarja.

Ei tasu unustada, et sellest väljaandest on olemas ka parallelne internetiversioon, mis võrreldes eestikeelse Wikipediaga on oluliselt kvaliteetsem ja usaldusväärsem.

Uurimistöö tegemisel ei ole ensüklopeediad reeglina üldse arvestatav (lubatud) allikas, liiatigi veel kahtlase väärtusega internetiallikad.

Selle teose arvustamisel tasub jääda ikka selle teose eesmärgi ja sihtgrupi huvide piiresse, kindlasti ei sobi see teos väga paljudeks asjadeks, milleks see ei olegi mõeldud :)

Algselt postitas: Margus.2
Ei leia ka et sel suurt mõtet on. Tänapäeval on kiirus tähtis info saamisel. Nõuab ikka kannatust et ära oodata kuni kõik teosed on olemas. Vahepeal tõesti kiru et näe mul siin "ä" tähega sõna aga pole raamatut kust otsida.

Nõus Ivometsaga, et netist saab infi palju ja pealegi värsket ja kui oled veel nõudlikum siis selleks on raamatukogu. Neist kahest on olnud mul abi uurimistöö tegemisel. Mina küll ei näe et sellest kogumikkust oleks mingit abi. Kui inimene on entsüklopeedia fänn, siis ma saan aru et see kogumik peab tal olema kodus. Eeldusel et rahast kahju ei hakka. Muide kiidaksin siinjuures hoopis "Väike entsüklopeediat". On olemas endal ja vahel mõnus sirvida.
gsaab
Postitusi: 165
Liitunud: K Mär 22, 2006 19:32
Asukoht:
Auto:

#16

R Okt 24, 2008 13:11

Minu arvates entsülopeedia koht on intenetis või siis mingisugusel muul elektroonilisel andmekandjal. Samuti peaks olema see riiklikult rahastatud projekt kuna mingi kontroll asjade õigsuse üle peab olema. Minu arvates just wikipeedia viga on see, et kohati on seal väga mööda infot, eriti eestikeelses versioonis. Kindlasti aga leidub neid inimesi kes hindavad paberile trükitud raamatud ning leiavad selle mugavama olevat ega ega selles ju midagi halba pole.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#17

R Okt 24, 2008 13:12

... mis paraku on saadaval VAID pabereksemplari tellijale..:P Sellisel kujul on suht nõme. Parem lubagu siis osta omale ligipääs vms.
Algselt postitas: Rivo
Ei tasu unustada, et sellest väljaandest on olemas ka parallelne internetiversioon, mis võrreldes eestikeelse Wikipediaga on oluliselt kvaliteetsem ja usaldusväärsem.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#18

R Okt 24, 2008 13:15

Algselt postitas: Cyber
... mis paraku on saadaval VAID pabereksemplari tellijale..:P Sellisel kujul on suht nõme. Parem lubagu siis osta omale ligipääs vms.
Algselt postitas: Rivo
Ei tasu unustada, et sellest väljaandest on olemas ka parallelne internetiversioon, mis võrreldes eestikeelse Wikipediaga on oluliselt kvaliteetsem ja usaldusväärsem.


algul vaid neile, kes maksavad palju; veidi hiljem juba odavamalt kõigile, siis vasrti tasuta...
nii need asjad ju käivad

edite: ma kättesaadavusele mõeldes, mitte hinnale
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Rivo
Postitusi: 162
Liitunud: T Mär 06, 2007 22:42
Asukoht:
Auto:

#19

R Okt 24, 2008 13:22

Mis parata jah, vaadates selle entsüklopeedia koostajate, retsensentide ja konsultantide pikka nimekirja, on enamus nendest inimestest, usaldust tekitavad teadustöötajad ja oma ala spetsialistid.

Kindlasti ei tee need inimesed seda tööd tasuta ja kindlasti on inimesed, kes nende tööd väärtustavad, nõus selle eest raha maksma.

Algselt postitas: ivomets
algul vaid neile, kes maksavad palju; veidi hiljem juba odavamalt kõigile, siis vasrti tasuta...
nii need asjad ju käivad
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#20

R Okt 24, 2008 13:54

Hardo Aasmäe, kes olgugi et on konkurent TEA'le , on ta sellest hoolimata vähemasti minu jaoks autoriteet, põhjendas ilusasti ära, miks ei ole mõtet TEA poolt üllitatud asja osta. Mina teda usaldan ja nähes TEA toote hinda, kohe kindlasti ei hakka endale 50kg paberit tuppa ostma.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#21

R Okt 24, 2008 14:01

Selline jutt on pisut hapu mekiga..:P Äkki sa siis jagad seda teadmist teistega?? Muidu jääb lihtsalt "mina tean midagi mida teie ei tea, aga ma teile ei ütle... " moodi..:)

või kui see on kusagil avaldatud, siis ehk oskad viidata?
Algselt postitas: epsum
Hardo Aasmäe, kes olgugi et on konkurent TEA'le , on ta sellest hoolimata vähemasti minu jaoks autoriteet, põhjendas ilusasti ära, miks ei ole mõtet TEA poolt üllitatud asja osta. Mina teda usaldan ja nähes TEA toote hinda, kohe kindlasti ei hakka endale 50kg paberit tuppa ostma.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#22

R Okt 24, 2008 14:17

Cyber, ma olin suhtkoht väsinud, kui autos sõitsin ja Aasmäe rääkis Vikerraadios, seega ei suuda ma sõna-sõnalt seda tsiteerida...

Aga meelde jäi, et see oli usaldusväärne põhjus, poindid olid märksõnade valikus ja selles, et see on suletud formaat ja ajas maas ja et tänapäeval entsoklüpeediat nii enam ei tehta.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#23

R Okt 24, 2008 14:20

No see on palju selgem põhjendus juba..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Rivo
Postitusi: 162
Liitunud: T Mär 06, 2007 22:42
Asukoht:
Auto:

#24

R Okt 24, 2008 14:47

See on loomulikult iga inimese vaba valik, kas usaldada ühte libekeelset populisti (Aasmäe), kes üritab enda poolt põhja lastud kirjastuse mainet üleval hoida, mustates konkurenti ...

või siis usaldada tõsist teadusemeest (Tulviste), kes on kõigi kodaratesse loobitud kaigaste kiuste jõudnud teoseni, mis toetab igati eesti rahva haritust.

Algselt postitas: epsum
Hardo Aasmäe, kes olgugi et on konkurent TEA'le , on ta sellest hoolimata vähemasti minu jaoks autoriteet, põhjendas ilusasti ära, miks ei ole mõtet TEA poolt üllitatud asja osta. Mina teda usaldan ja nähes TEA toote hinda, kohe kindlasti ei hakka endale 50kg paberit tuppa ostma.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#25

R Okt 24, 2008 15:05

kas ma tunnen valesti, et Rivo on yhele poole kõvasti kaldu?!
mis tuuled need on, et nii kõvasti liigutavad, kiigutavad meest!?

muideks, jumalasti nõme värk, et pisikeses Eestis taas ei suudeta kamba peale teha YHTE korralikku asja, vaid iga mees ajab oma jonni, et vaata, mina olen see kõisede õigem ja parem ja kohe ka juurde pasundada ja kätega vehkida, et teised ei kõlba kuskile. Ja mingi ilge raha mekk on asjal ikka man. ( eks ettevõtluse pea-eesmärk ole ju teenida kasumit) aga siiski mõned asjad võiks jääda Riigi sättida ja ehk need asjad vähem hetketuulemõjutustest kaldu.
Muidu mõne aja pärast taas piinlik ja silmad täis häbi, et millega krt hakkama taas saadud...
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Vasta