Lumi maas 2008/2009

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1971
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#126

P Nov 23, 2008 23:43

Kuna griffin hetkel ei sõida, siis nautisin talveilma jalamehe staatuses. Ootasin kesklinnas bussi, mis mind lasnamäele viiks, kokku 3 tundi (ütlen ette ära, et seda ei tulnudki), sumpasin meetrikõrgustest hangedes innukalt, nägin sossi mäel 20.30 ajal mitut sahka edasi-tagasi sõitmas. Estonia juures kinnijäänud trolli number 2 nägin. Sossi mäest ülespoole ponnistava (kaks meetrit tagasi ja pool meetrit edasi liikumist) trammiga nr. 4 sõitsin. Vabaduse väljakul paaniliselt ketsi andvaid trolle näigin ja veel kõike muudki. Igatahes hakkas märgade riietega jube külm ja kojujõudmismõtted tuli lõpuks maha matta. Õnneks asub töökoht suht kesklinnas ning siin on ka mugav nahkdiivan, millel saata mööda öö :D Ja ma ei peagi hommikul tööle minema, kuna ma juba olen tööl :eureka:
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#127

E Nov 24, 2008 0:13

Algselt postitas: vmaster
Kuna griffin hetkel ei sõida, siis nautisin talveilma jalamehe staatuses. Ootasin kesklinnas bussi, mis mind lasnamäele viiks, kokku 3 tundi (ütlen ette ära, et seda ei tulnudki), sumpasin meetrikõrgustest hangedes innukalt, nägin sossi mäel 20.30 ajal mitut sahka edasi-tagasi sõitmas. Estonia juures kinnijäänud trolli number 2 nägin. Sossi mäest ülespoole ponnistava (kaks meetrit tagasi ja pool meetrit edasi liikumist) trammiga nr. 4 sõitsin. Vabaduse väljakul paaniliselt ketsi andvaid trolle näigin ja veel kõike muudki. Igatahes hakkas märgade riietega jube külm ja kojujõudmismõtted tuli lõpuks maha matta. Õnneks asub töökoht suht kesklinnas ning siin on ka mugav nahkdiivan, millel saata mööda öö :D Ja ma ei peagi hommikul tööle minema, kuna ma juba olen tööl :eureka:


Ma loodan, et sul on ka saun seal :)
denver
Postitusi: 49
Liitunud: R Jaan 18, 2008 9:14
Asukoht:
Auto:

#128

E Nov 24, 2008 0:19

Veetsin ka naisega väga meeleoluka päeva. Marsruut: Nõmme->Keila-Joa->Tlna kesklinn->Pärnu->Nõmme (home sweet home).
Ma ei valeta kui ütlen, kogu selle aja jooksul nägime naisega kahel korral sahka töös (kord Pärnu poole minnes ja kord tagasi). See mis Tlnas toimus, selgus siis kui jõudsime kella 22-mne ajal Tlna tagasi- sahka polnud endiselt käinud.
Nagu iisak mainis: Tlna Linnaviletsus, kus on kõik Te sahad jne.?
Mäletan,et nädalad paar kuni kuu tagasi räägiti sellest, et oleme lume ja talve saabumiseks rohkem kui valmis. :D

Siiski ainult ühe korra suutsime kinni istuda.. polegi paha saavutus (suur tänu naisele, kes lükkamisel kaasa aitas).
PS. tahaksin tänada ilusa uue musta 9-5 aero omanikku, kellega sõbralikult teed kuni Pärnuni sai jagatud.
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1971
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#129

E Nov 24, 2008 0:46

Algselt postitas: vallikas
Algselt postitas: vmaster
Kuna griffin hetkel ei sõida, siis nautisin talveilma jalamehe staatuses. Ootasin kesklinnas bussi, mis mind lasnamäele viiks, kokku 3 tundi (ütlen ette ära, et seda ei tulnudki), sumpasin meetrikõrgustest hangedes innukalt, nägin sossi mäel 20.30 ajal mitut sahka edasi-tagasi sõitmas. Estonia juures kinnijäänud trolli number 2 nägin. Sossi mäest ülespoole ponnistava (kaks meetrit tagasi ja pool meetrit edasi liikumist) trammiga nr. 4 sõitsin. Vabaduse väljakul paaniliselt ketsi andvaid trolle näigin ja veel kõike muudki. Igatahes hakkas märgade riietega jube külm ja kojujõudmismõtted tuli lõpuks maha matta. Õnneks asub töökoht suht kesklinnas ning siin on ka mugav nahkdiivan, millel saata mööda öö :D Ja ma ei peagi hommikul tööle minema, kuna ma juba olen tööl :eureka:


Ma loodan, et sul on ka saun seal :)


sauna ei ole aga see-eest on soe :)
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#130

E Nov 24, 2008 1:35

Parem oleks, et homme 12-15 vahel Tallinn-Tartu puhtam oleks kui täna. :freak:
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#131

E Nov 24, 2008 6:45

Lasnast sai kolm babuuljat sooja saabiga v tsentre :) Hea, et mu tööpäev täna nii vara algas, nii mõneski kohas on ainult üks sõidurada ja oi seda jama mis paari tunni pärast lahti läheb.

Lisaks läks meie parkla trakats katki, autouputus tuleb täna :headbang:
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#132

E Nov 24, 2008 8:22

Algselt postitas: teager
EDIT: Postimees.ee lehelt leidsin sellise pildi:

Tegelikult see pilt siin teemas juba olemas:)
Algselt postitas: Borat
http://www.ilmajaam.ee/?id=51265

pilt nr 6 siis

kena Saab

Aga 1 pilt oli PMO-s veel:
Pildi allkiri: Saabist sai Porsche Carrera
Pilt
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#133

E Nov 24, 2008 8:39

No polegi väga hull see hommik..:) Tööle sai täitsa normaalselt. Vabaduse pst ja Valdeku ristis oli väike ummik. Seal okupeeris üks 33 buss ühe rea, sest ei saanud ära pöörata Valdekusse, sest seal oli teine 33 end kääriks ajanud keset teed. Aga sealt edasi oli lausa lust. Kinni sõidetud lumi, libe kah parasjagu, aga mitte midagi mõistusevastast. Panin tähele, et juhid hoidsid väga viisakalt teiste kõrvale sõitmisest eemale. Ilusti vaheldumisi eri radadel.

Muidugi see, et ma hommikul kolmveerand tundi autot välja kaevasin on teine ooper..:) Lõpuks tänavale rammisin end lihtsalt hooga läbi hange, sest enam lihtsalt ei jõudnud kaevata. See pisut märg lumi on ikka raske. Nõmme väiksemad tänavad on kõik lahti lükkamata. Kui keegi vastu tuleb, siis silmad kinni ja hooga hangest läbi, lootuses, et jõuad hooga teiselt poolt tagasi keerata..:P Ainult ühe korra jäingi sisse, sest inimesed käivad ju ka seal ühe kitsukese raja peal ja ei saanud hooga hangest läbi sõita.

Ja samas on lausa masendavalt ilus igal pool..:) paks lumi puudel jms. Ja vaikus..:) Lumi summutab kõik ära, isegi sireeniga sõitnud päästeameti autot ei kuulnud eriti mingi 40m kauguselt..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#134

E Nov 24, 2008 8:44

Hommikul sõitsin lasnamäe-olümpia-kosmos-estonia-bussijaam-itk-bussijaam ringi... Teed olid lumised ja liivalaiast pärnu mnt keeramisel sõitsin punasega, sest oli oht, et jään lumme kinni, autosid oli 7-8.30 väga vähe. Kanal pidi praegu 4 rida täisumbes olema.
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
gsaab
Postitusi: 165
Liitunud: K Mär 22, 2006 19:32
Asukoht:
Auto:

#135

E Nov 24, 2008 8:44

Sõitsin maanteel ja mõnede autojuhtide "kuplialune" annab soovida ikka küll. Mis sest, et on(õigemini ilmselt kaks päeva tagasi oli) kaherealine tee aga lihtsalt eesõitjast mööda lennata on ikka väga vastutustundetu tegevus. Anname ikka eessõitjale kõigepealt märku ning siis aega paremasse äärde minna ja siis sõidame mõõduka kiirusega mööda. Õnneks ühtegi uljaspead Saabiroolis täna hommikul ei näinud.
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#136

E Nov 24, 2008 9:12

Saabik tuli metsast välja nagu tank, V E E L seda kas koju saab ei tea. Troost Auto ukseesine puhtaks roogitud, mulle nabani olevast vaalust.
:)
Sahad jõuavad mulle metsavahele vast homme õhtuks
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#137

E Nov 24, 2008 9:15

Kadaka Troosti pole täna mõtet tulla.
Mõõtsime Trionicuga ära-1,6m lund on sissesõiduteel. 2 tunniga suutsime ennast lõpuks ukseni kaevata.
Mul hakkab lume vastu allergia tekkima juba:bs::bs:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#138

E Nov 24, 2008 9:30

Saab on ikka 100% talveauto. Eile tegin Tartu peal kaks ringi ja täitsa lõbus oli uisutada. Üllatas 5-seeria bemmide rohkus tänavatel, aga Saabe ei hakanud üldse silma. Kinni jäin kodu ukse ees muidugi. Hommikul teist korda, sest põka oli valli ninaette ajanud. Automaatkast sai valu, kuid lõpuks kaevasin välja ja hilinesin 25 min.
Blokkdiffer ja karterikaitse oleks abx.

Paar pilti ka - vaade minu aknast töö juures.

Lisatud failid
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#139

E Nov 24, 2008 9:32

vaade 30 kraadi vasakule

Lisatud failid
macadam
Postitusi: 146
Liitunud: E Veebr 11, 2008 17:00
Asukoht:
Auto:

#140

E Nov 24, 2008 9:43

Mul oli see esimene suurem lumi Saabiga. Peab tunnistama, et selle suure kere kohta on tal päris korralik läbivus. TCS tuleb maha võtta siis saab sõita :) Täna aga jätsin auto koju ja tulin jala tööle ja hea, et tulin kuna parkla kontori ees oli täiesti umbes :freak:
Joonas
Postitusi: 186
Liitunud: T Mai 15, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#141

E Nov 24, 2008 10:07

Peaks ütlema, et täna hommikul liikus Tallinnas küll väga vähe autosid. Sõit kesklinnast järvele kestis kõigest 25 min (tavapärase 10-15 min asemel). Ainsad ummiku tekitajad olid bussid, kes "mingil põhjusel" esimesi sõiduradasid blokeerisid. Saabiga sõit kulges kui läbi sulavõi kuni jõudsin tööjuurde parklasse (õigemini selle piirile), kus vastu vahtis ühtlane meetri paksune lumekiht....
Vahepeal sai ka koos ühe Saabi omanikuga suverehvidega Seati lükatud.
joels
Postitusi: 156
Liitunud: E Nov 26, 2007 15:39
Asukoht:
Auto:

#142

E Nov 24, 2008 10:10

Algselt postitas: iisak
Mul hakkab lume vastu allergia tekkima juba:bs::bs:

uskudes sünoptikuid võib "õnneks" alates neljapäevast labida autos vahetada aerude vastu, nii et kiirelt tuli, kiirelt läheb ka see lumi;)
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/361134.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/361134.png[/IMG][/URL]
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#143

E Nov 24, 2008 10:19

Ühistransport oli nagu arvata - kõigest 40 min ootamist ja saabuski pilgeni täis buss, imekombel mahtusin viimasena peale ja hilinsein kõigest 1h :D
Aga autosid oli teel vähe ja Pärnu mnt ilusti puhtaks lükatud. Parkimiskohtadega on aga tõeline defitsiit :)
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#144

E Nov 24, 2008 10:51

- Postkastid võivad täna tühjaks jääda
- Lume tõttu jääb enamik prügivedudest ära
- Kagu-Eestis on teeolud väga halvad
- Trollid ei sõitnud südalinna
- Ühissõidukite graafik sassis, taksosabad tohutud

/Pealinnas koristas öösel teid üle 80 lumekoristusmasina. Tuisk muutis raskesti läbitavaks ka Tallinna tänavad ja kehvad teeolud hakkavad tipptundidel kindlasti ummikuid tekitama/

Sahk ei ole meie tänavale veel jõudnud...
Õhtul hilja püherdas üks jeep end meie värava taga lumme kinni. Ma ei hakka üritamagi :)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#145

E Nov 24, 2008 10:56

Praegu oleks paras Turbo-X-iga proovisõidule minna...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
pakkam
Postitusi: 75
Liitunud: R Nov 14, 2008 16:50
Asukoht:
Auto:

#146

E Nov 24, 2008 11:22

Heyhey liiklejad:D
Sõitsin ka eile ringi raplamaal ja lugu oli kohe päris kole..Kahju et ei saanud seda jäädvistada ja teile näidata:D
Aga asi oli päris hull...
Aga tuli kellelgi ette ka plekimõlkimisi või teelt välja sõite..??
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#147

E Nov 24, 2008 11:28

Üllataval kombel ei silmanud eile ühtki tõsisemat avariid ega teelt väljasõitu. Üks väiksem plekimõlkimine ja tavapärased hanges kinni olukorrad :)
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#148

E Nov 24, 2008 11:40

Heh, Harku alevikus oli lumelükkamise auto kraavi vajunud.
Lumi vs rekka -> 1:0 lume kasuks.:head:
Kohale tuli teehöövel see rebis paar köit ribadeks. Ei midagi.
Sõiduautode järjekord oli ikka megapikk.
Mööda presida üritanud 4x4 BMW istus lihtsalt pühjapeal kinni. kõik neli pöörlevat "jäset" käisid ringi.
Sai siis kodunt magepaks tross toodud. Sellega sikutati lõpuks rekka välja. 1,5 tundi vast võttis vabastusoperatsioon aega.:thumb:
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#149

E Nov 24, 2008 11:55

Mul jõudis ülemus just tööle. Tuli vintsiga puust puuni.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#150

E Nov 24, 2008 12:02

Algselt postitas: iisak
Kadaka Troosti pole täna mõtet tulla.
Mõõtsime Trionicuga ära-1,6m lund on sissesõiduteel. 2 tunniga suutsime ennast lõpuks ukseni kaevata.
Mul hakkab lume vastu allergia tekkima juba:bs::bs:


:) käisin hommiku meie metsaküla asukaid aitamas. Iveco buss oli suurim jurakas mille liikuma vedasin. Peale seda peotäis pisemaid punne kah veel.

1.6m hange vast polnud, aga meetristest vaaludest ronis durango läbi. Saab sai kah uued papud alla araabia kiiresõidu m+s vahetus GY UG500 vastu.

Lumi rules:headbang::headbang::headbang:
Vasta