Linnud söövad maja ära :(

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#1

K Nov 19, 2008 18:31

See on siis kõigi aegade kõige suurem OT!
Saabidega seondub see teema vaid niipalju et jutuks tuleva maja ees seisab minu SAAB.

Pildid hakkavad kohe enda eest ise rääkima.

Küsimus on selles, mida peaks ette võtma? Kas tõesti peab selle nokklooma maha laskma? Kahju ka teisest ja ega ta ainuke pole siin metsas.
Hakata hernehirmutist ehitama? Maja iga külje peale üks?
Kurvaks teeb see asi. Ehk oskab keegi head nõu anda, kuidas marodöör rähnidest lahti saada!
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#2

K Nov 19, 2008 18:32

Süüdlane

Lisatud failid
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#3

K Nov 19, 2008 18:32

Tagajärg

Lisatud failid
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#4

K Nov 19, 2008 18:42

http://ulejoetalu.loodus.pri.ee/linnupeletus-lindude-hirmutamise-ja-peletamise-pall
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#5

K Nov 19, 2008 18:46

kluskilt olla kuulnud, et rähn pidi hinna sees olema....
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#6

K Nov 19, 2008 18:52

Äkki läheneks sealtpoolt, et miks ta maja nokib? Mis teda sinna ajab?

Ma kahjuks rähnide hingeeluei tea, aga ehk oskaks näiteks loodusemees (küll pigem taimse poole pealt) ryhkija miskit kosta?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#7

K Nov 19, 2008 18:57

On sul puhas puit seal või miski kraamiga immutatud? Äkki ongi mingi vigane laud, kus mingi asi sees, mis rähni ligi tõmbab? Paar lauda vahetada ja ehk saab korda?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#8

K Nov 19, 2008 19:02

omal sama teema..ja analoogne auk. toksib täiega segamini kuigi immutatud igasuguse sodiga..teda kuradit ei häiri:wall:
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#9

K Nov 19, 2008 19:05

Kui nüüd oleks nii et tegelane selle augu oma pesa jaoks tegi ja tema arust see auk nüüd on piisava suurusega ning see nii jääks... Kahjuks ma pean selles kahtlema sest kogu see jama sai alguse kõigest nädal- poolteist tagasi. Tänaseni on auk järjest suuremaks läinud. Kui nii edasi peaks minema siis poole aasta pärast pean ise välja kolima :wall:
Pane siis veel lindudele süüa...

Seda Cyberi pakutud palli võiks ju katsetada aga siis peaks vist neid igasse maja külge panema, mudu va nokkloom kolib teisele poole maja ja jätkab laastamistööd seal.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#10

K Nov 19, 2008 19:08

Algselt postitas: Cyber
On sul puhas puit seal või miski kraamiga immutatud? Äkki ongi mingi vigane laud, kus mingi asi sees, mis rähni ligi tõmbab? Paar lauda vahetada ja ehk saab korda?


Terve metsapoolne maja ots on katuse äärest ära äestatud :(
Puit ei ole sügavimmutatud. Mingi pinotexi laadse asjaga on pealtpoolt määritud.
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#11

K Nov 19, 2008 19:08

Algselt postitas: TGB
Kui nüüd oleks nii et tegelane selle augu oma pesa jaoks tegi ja tema arust see auk nüüd on piisava suurusega ning see nii jääks... Kahjuks ma pean selles kahtlema sest kogu see jama sai alguse kõigest nädal- poolteist tagasi. Tänaseni on auk järjest suuremaks läinud. Kui nii edasi peaks minema siis poole aasta pärast pean ise välja kolima :wall:
Pane siis veel lindudele süüa...

Seda Cyberi pakutud palli võiks ju katsetada aga siis peaks vist neid igasse maja külge panema, mudu va nokkloom kolib teisele poole maja ja jätkab laastamistööd seal.


ma ei pannud isegi süüa..see tuleb võtab varsti köögist ise:evil:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#12

K Nov 19, 2008 19:08

No pallli asemel võid mida iganes kasutada, peaasi, et sa midagi röövlindu meenutavat ja hästi nähtavat sinna peale joonistad. Suured silmad, mingeid läikivaid ribasid riputada vms. Ideid leiab, kui googlesse "linnupeletaja" või "linnu peletaja" või "lindude peletamine" vms kirjutada.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#13

K Nov 19, 2008 19:10

Irw, vot see on koom:headbang: Küll ikka inimestel leidub huvitavaid probleeme.
konks222
Postitusi: 562
Liitunud: R Jaan 25, 2008 9:07
Asukoht: Tudulinna
Auto: SAAB 9-5 2,0 141KW SAAB 9-5 AERO 184KW sed. SAAB 9-5 AERO 184KW univ.

#14

K Nov 19, 2008 19:20

Minul sama mure.Paneb nagu MGga vastu maja seina.Kui seinast ära tüdineb läheb taob maja kõrval elektri posti nii et pool küla heliseb.:angry:
RedBaron
Postitusi: 167
Liitunud: E Jaan 31, 2005 14:56
Asukoht:
Auto:

#15

K Nov 19, 2008 19:39

Ei saa aru, kuidas rähnil pea ei valuta sellest MG tempos :gun: panemisest. Kas tal kunagi pohmelli :drink: ei olegi.....?

Kas kass ei aita? No kui seda juba ei ole või pidamine üldse kõne alla tuleb. Mitte, et ta neid igakord kätte saaks ja ära sööks aga teinekord linnud vaistlikult pelgavad. Võiks esialgu kelleltki laenata ja proovida. Kuigi on muidugi variant, et sellise ülbiku puhul ei aita ja rähn teeb hoopis ise kassile tuule alla :fight:.
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#16

K Nov 19, 2008 19:45

Allikas: www.tapeedil.com/ehitushooldus/kusimused.htm Teatavasti vajavad linnud toitu, peatuspaika ja vaikset kohta pesa ehitamiseks. Rähn võib teha augu voodrilaudisesse toitu otsides, pesa ehitamiseks või ka lihtsalt reviiri markeerimi-
seks. Auk seinas võib olla märgiks, et laudise all olevas konstruktsioonis on kahjurputukaid. Seda tuleks kontrollida.

Kui linnupesa majaseinas ei ole vastuvõetav, siis tuleks ava sulgeda ja pesakast lähedusse üles panna.

E: Varjant on osta see Cyberi pakutud pall, võib isegi toimida. Varjant 2 on paigaldada spest linnu peletamise ogad, kui tuleb saab ta haiget.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#17

K Nov 19, 2008 19:47

Proovi õhupüssiga või millegagi siit - tõenäoliselt ei tapa, aga peaks piisavalt ehmatama, et kaoks igasugune isu edaspidi maja lähedale tulla.

Kui tulirelv olemas on, võib ka paar lasku õhku teha - pauk ehmatab samuti linnud/loomad eemale, iseasi muidugi kui kauaks.
Rootsikunn
Postitusi: 21
Liitunud: R Okt 24, 2008 22:39
Asukoht:
Auto:

#18

K Nov 19, 2008 19:48

Võtate kaheraudse ja tuld!!! Ainuke mure et kui mööda põrutate siis tuleb auke kiirest juurde ja neid ei saa mingi immutuse ega linnupeletajaga ära. Ärge vast paugutama hakake. Minu soovituseks jääb, et otsige rähn üles, jälitage teda, leidke ta kodu üles ning siis toksige hea peitli ja haamriga talle ka paar auku seina sisse. Küll siis aru saab:D:D:D
konks222
Postitusi: 562
Liitunud: R Jaan 25, 2008 9:07
Asukoht: Tudulinna
Auto: SAAB 9-5 2,0 141KW SAAB 9-5 AERO 184KW sed. SAAB 9-5 AERO 184KW univ.

#19

K Nov 19, 2008 19:51

Kass uidab nagu kobras(suurus) ümber maja, rähnil jumala savi.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#20

K Nov 19, 2008 20:46

Pardihaavlid tuleksid siiski kõnealla. Siis peaks teda passima, kui ta ümberkaudseid puid töötleb, maja pihta laskma ei hakka ju. Alguses ma seda varianti ei kaalunud, kuna kahju ju ka teisest aga nüüd on mõõt täis saanud. :gun:
Samuti ei tahaks teisi linde maja juurest eemale peletada. Just sai neile söögimaja tehtud ja üles seatud. Nagu kiuste, just sellest söögimaja poolsest küljest rähn maja kallale hakkas.
kustus
Postitusi: 48
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:45
Asukoht:
Auto:

#21

K Nov 19, 2008 21:21

Kui linnupesa majaseinas ei ole vastuvõetav, siis tuleks ava sulgeda ja pesakast lähedusse üles panna.

Vaevalt ta enda kodu lähedal põristama hakkab:D
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#22

K Nov 19, 2008 21:31

Kui see auk jääks viimaseks ja rohkem enam ei laamendataks maja kallal siis mul ei ole kahju kui nad minuga sama katuse all elavad.
Siiski.. milline võiks olla üks rähni pesakast? Võiks ju meisterdada :)
owl
Captain Slow
Postitusi: 251
Liitunud: N Sept 18, 2008 13:05
Asukoht:
Auto:

#23

K Nov 19, 2008 21:33

Kui teisi linde hirmutada ei taha on muidugi raske, aga üks variant on veel.
Lennujaamades kasutatakse lindude peletamiseks heli. Lindude hädakisa pidi mõjuma. Eriti hea pidi olema varese või kajaka vms hädakisa.
Internetis vaadates võiks näiteks sellist asja läbi kõllide neile lasta.

Ise pole katsetanud ja ei tea mis toimuma hakkab.
There ain't no way but the hard way. Get used to it.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#24

K Nov 19, 2008 21:39

Lugesin ka mure läbi, meenus, mida vanarahvas rähni kohta ütles, kui see maja lähedusse tikkus. See selleks. Meil maal suur kirjurähn ka asjapulk oli vahepeal. Konkreetselt just värvukeste söögimaja peale lendaski ja sealt kõik minema peletas, ühe pesakasti ka hõivas ükskord. Maja kunagi ta vist ei toksinud, võibolla mõne korra toksis ka, pead ei anna. Ma oletaks, et meie maja voodris ohtramalt putukaid võis leida kui pildiloleva uue maja tuulekasti laudadest. Ei tea mis teda sinna ajab. Kipun muidugi arvama, et pigem tungis ehitis linnu mängumaale kui vastupidi, kuid murest saan täiesti aru. Rähni trummeldamine maja küljes küll miski õige asi pole ja miks ta nii teeb, on natuke arusaamatu.

Võibolla tõesti siis tema territoorium jäi maja tõttu väiksemaks, või on populatsioon metsatuka jaok liig suur ja äärealadele tõrjutakse nõrgemad rähnid. Nii kaudselt loomade psühholoogiast võiks seda tuletada, kuigi lindude kohta ma ei tea kas käib seesama imetajate perifeeria ja karja jutt. Lahendust ma küll mingit pakkuda ei oska :(

EDIT: Rähn samamoodi puuõõnsuses elab. Meil võttis täitsa tavalise kuldnoka jaoks ehitatud pesakasti, kus vahel ka linavästrik (äkki oli nii, kui ajan jama, siis vabandust, linavästrik vist maapeal rohus hoopis elab) oli pesitsenud ja toksis ise augu vähe suuremaks....


EDIT 2: Meenus, et mu õppejõud oli ühes vabaaines ka hr Turovski, kelle telefoninumbri ma hankisin, kui parasiidiga meriforelli kätte sain. Kuid meenus ka, et mingis raadios ta hommikuti räägib loomade lühilugusid ja et mul on ta Loomade lood raamat kodus....lähen sirvin seda. Mina küll igasugu laskemoona ei toeta, isa õpetas mind kui rakulkat, vibu või ammu ehitasin, et elusolendeid ei lasta.
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#25

K Nov 19, 2008 21:42

Algselt postitas: suur
Äkki läheneks sealtpoolt, et miks ta maja nokib? Mis teda sinna ajab?

Ma kahjuks rähnide hingeeluei tea, aga ehk oskaks näiteks loodusemees (küll pigem taimse poole pealt) ryhkija miskit kosta?


Lind on teadupärast tark loom ;)
Tema niisama heast peast oma nokaga ei toksi.
Minu tagasihoidlik arvamus on selline, et ju seal puitmaterjalis elutsevad vaatamata igasugu immutustele ja värvimistele üraskid. Neid ta tuima järjekindlusega välja "kaevandabki" ;)
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
Vasta