Kas sellist Eestit me tahtsimegi?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#51

P Dets 28, 2008 15:38

1 kroon trahvi ja kohapealne mahalaskmine
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#52

P Dets 28, 2008 15:49

Nõus Napoleoniga. Tähtis on vältimatu trahv aga mitte selle suurus Ja see jutt, et mujal EL riikides on suuremad trahvid siis andke andeks-ei, ei ole.
Ning sealsed politseinikud oskavad hinnata olukorda, kus rikkumine pandi toime, miks pandi, kelle poolt.
Vaadake kasvõi saadet "maantehullud" tavaliselt on trahv lubatudkiiruse ületamise eest GB-s 20 naela ja punkt loal. USA-s 100 kuni 200 ja teatud piirist edasi määrab kohtunik. Ning arvestatakse ka isikut.
Kuna politsei jahub liiklusohutusest siis miks ei tõstetud trahvimäärasid valest kohast sõidutee ületajatele? Eelmine kuu hukkus 5 inimest, kes ületasid 'sõiduteed valest kohast!
Eile olin külas kohtutäituril ning novembris saatis ta 390 trahvinõuet kohtusse asendamaks rahaline trahv arestiga, sest inimestel pole lihtsalt raha, et maksta!!
Politsei oli määranud pereisale, kes töötas ning kelle palk 10000 ja kellel on kaks ülalpeetavat last trahviks 9000 krooni. Ok, see isik tõesti sõitis 70 alas 120 aga siisiki.
Praegused trahvimäärad võrduvad sisuliselt sellega, kui varguse eest määrataks surmanuhtlus. Trahv peab teenima karistuslikku eesmärki ja kutsuma korrale aga mitte põhjustama pankrotte.
spark
Saabiklubi liige
Postitusi: 757
Liitunud: E Mai 22, 2006 23:46
Asukoht:
Auto:

#53

P Dets 28, 2008 16:51

Algselt postitas: smr
Mulle tundiub, et te pole päriselt seda asja läbi mõelnud :)

- Eelarveauk. 2009 riigieelarve on jämedalt 100 miljardit. Teie räägitud 360 miljonit on jämedalt 0,3% sellest summast. Pole nagu suurem augulappimine, ah?

- Trahvi arvutamine deklareeritud sissetuleku järgi.
a) See tooks kaasa jällegi riigiametnike arvu suurenemise ning trahvimääramise protsessi kallimaks muutumise. Ning näiteks 360 milli asemel oleks vaja koguda 400 milli.
b) Samuti pääsevad veel ühe institutsiooni ametnikud ligi sinu maksuandmetele.
c) See kostub üldse see keskerakondliku astmelise tulumaksu moodi asi. A miks siis mitte auto arvelevõtmine ei võiks sõltuda sissetulekust? Või kalastusloa andmine?


eelarve on ju miinustes, ning iga sent, mis laekub on tähtis

a) riigiametnike arv ei suurene, sest see arvepidamine käiks koos tuludeklaratsioon täitmisega
b) pääsevad ka praegu, kui vaja on ;)
c) asi oleks võrdsuses - astmeline tulumaks ei ole võrdne ... selle idee on ju selles, et need kes suudavad ja oskavad rohkem teenida võetakse ju rohkem ära ... või kuidas?


ehk... trahvid ei pea olema suured aga peaks kõikide taskupihta sama võrdselt käima, kui tulumaks (ka tulude osas vassitakse ... kui see peaks teemaks tulema ;) )

ehk nagu siin eelpool 10K teenival pereisal võeti 9K trahvideks aga kui 100K teenival pereisal võetakse ära 9K või 90K on vahe sees ...

vast enamik mäletab kahte vendadest IT-i meest, kes maksid päris suuri summasid + toetasid Eesti lapsi (kallid operatsioonid)
Arno
Postitusi: 318
Liitunud: P Apr 18, 2004 18:07
Asukoht:
Auto:

#54

P Dets 28, 2008 18:25

Kõik sellised kiirusemõõtmised on jama. Andurid autodesse ja korras. Maksad oma kontole summa*, mille piires saad lubatud sõidukiirust ületada (vales kohas peatuda, üle pidevjoone keerata, .... ) ja kui raha otsas, töristad piirikuga. Piirkiiruste kaart on olemas ja sinu auto sõiduteekond on andmebaasis. Vaatad hiljem kasvõi ise järgi baasist.

--
* Või seod pangakontoga lihtsalt.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2335
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#55

P Dets 28, 2008 18:31

Tubli Arno!
Miski ei kohusta ju seadusi rikkuma!
mihkeltt
Postitusi: 258
Liitunud: E Mai 05, 2008 14:41
Asukoht:
Auto:

#56

P Dets 28, 2008 18:42

Algselt postitas: Arno
Kõik sellised kiirusemõõtmised on jama. Andurid autodesse ja korras. Maksad oma kontole summa*, mille piires saad lubatud sõidukiirust ületada (vales kohas peatuda, üle pidevjoone keerata, .... ) ja kui raha otsas, töristad piirikuga. Piirkiiruste kaart on olemas ja sinu auto sõiduteekond on andmebaasis. Vaatad hiljem kasvõi ise järgi baasist.

--
* Või seod pangakontoga lihtsalt.


see läheb juba jälgimise kategooriasse, mis peaks olema seadusega keelatud, nii et naljalt sellist varianti läbi ei vii.
RootsiAeroplaan
Postitusi: 10
Liitunud: P Dets 21, 2008 16:54
Asukoht:
Auto:

#57

P Dets 28, 2008 19:02

Algselt postitas: Arno
Kõik sellised kiirusemõõtmised on jama. Andurid autodesse ja korras. Maksad oma kontole summa*, mille piires saad lubatud sõidukiirust ületada (vales kohas peatuda, üle pidevjoone keerata, .... ) ja kui raha otsas, töristad piirikuga. Piirkiiruste kaart on olemas ja sinu auto sõiduteekond on andmebaasis. Vaatad hiljem kasvõi ise järgi baasist.

--
* Või seod pangakontoga lihtsalt.

Jep. Ja paneme kiibi ka nahavahele, gps mooduliga. Lähed kasiinosse, pank tõstab intressi; jood ennast täis, kindlustusmakse tõuseb, lähed tädiranda, saadetakse meil naisele; jne SUUR VEND vaatab, hoolitseb ja korraldab su elu igati ära :headbang: Üks mees seda juba proovis, Jossif oli nimi. Kahjuks tehniline tase ei võimaldanud kõike head, tuli asendada inim- , okastraadi - ja koerfaktoritega, aga need krt lasid vead sisse ja nii see riik uppi lendaski :freak:
Fabrik
Postitusi: 281
Liitunud: T Juul 10, 2007 14:53
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 sc 1,9 2005. Saab 9-3 cabrio 2.0T 2007.

#58

N Jaan 15, 2009 0:31

Algselt postitas: will
Ólge rahulikud. Alates 01.01.09.a. hakkab jooksma plaan-1 miljoni krooni eest päevas trahvi. Sest eelarvesse on planeeritud 360 miljonit trahviraha liiklusest.
Ning kui nüüd reaalselt mõelda siis see eeldab ikka väga kõva tööd ja pidevat trahvimist.


Käisin täna just sisemin. pressikal, kus võeti möödunud aasta kokku. 360 miljonit +200000 midagi oli eelmise e 2008 aasta trahvi tulu riigil. Tundub, et eelarvesse kirjutatakse eelmise aasta number, et see siis üle lüüa. Kuigi möödunud aasta oli politseid rohkem näha küll kui varem. Arvestades, et iga eestlane peab selle summa täissaamiseks maksma 360 krooni, siis pole väga võmatu, liiatigi kui trahvimäärad tõusid. Mina maksin eelmine aasta 600. Mõni kindlasti ka 18000. See 18000 maksnu tasus juba 50 inimese kohustused. Teoreetiliselt võib politseid sel aastal vähem näha, kui eelmisel. Kuigi kahtlen selles. Aga nad võiksid passida avalikult, mitte kuskil padrikus ja prügikasti taga.
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#59

N Jaan 15, 2009 1:31

Algselt postitas: Fabrik
Algselt postitas: will
Ólge rahulikud. Alates 01.01.09.a. hakkab jooksma plaan-1 miljoni krooni eest päevas trahvi. Sest eelarvesse on planeeritud 360 miljonit trahviraha liiklusest.
Ning kui nüüd reaalselt mõelda siis see eeldab ikka väga kõva tööd ja pidevat trahvimist.

Aga nad võiksid passida avalikult, mitte kuskil padrikus ja prügikasti taga.

Jah. Padrikus passimise ainus eesmärk on kellelegi keeramine mitte liiklusjärelvalve. Pärast Superbide ostmist on üldse liiklemine vastikuks läinud, vähemalt Paides. Nagu käiks 12-aastasena emaga õues, mitte mingit vabadust pole. Mitte, et ma tahaks linnavahel 70-ga sõita vms, aga selline iga nurga peal passimine on kuradi ahistav. Kui varem oli mul patrullautodest üsna ükskõik, siis praegune olukord voolib minu suhtumise politseisse küll rullnokalikuks.

Ei maksa üle pingutada, škoodikud. Usaldus ja kontroll käsikäes, mitte ainult häiriv-pedantlik vigade otsimine.
eeroz
Postitusi: 265
Liitunud: N Juun 14, 2007 23:09
Asukoht:
Auto:

#60

N Jaan 15, 2009 2:54

Sõitke korralikult ja pole probleemi. Tegelikult pole ju kuhugi kiiret, küll jõuab.

Mina kui 25-aastane olen statistika järgi see kõigesuurem kaabakas kuid sellegipoolest pole ma pea viimased 5 aastat trahvi saanud ;)
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#61

N Jaan 15, 2009 8:26

100 % Eeroz'ega nõus.:notworthy:

Kas see on selle trahviteema või majanduslangusega seotud, aga viimase paari nädalaga on minu jaoks nt Tartu-Tallinna vahel küll liiklus maha rahunenud. Näha on vaid mõnda üksikut "paugutajat", sõit sujub 90 ja 95-kilomeetrise tunnikiiruse vahel. Ja polegi probleemi.

Mõlemas linnas samamoodi - las kontrollivad oma Škodade ja Subarutega, mul pigem hea meel.
Algselt postitas: eeroz
Sõitke korralikult ja pole probleemi. Tegelikult pole ju kuhugi kiiret, küll jõuab.
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#62

R Veebr 06, 2009 12:30

mina olen nördinud. Raplas viljandi mnt sõitis eile õhtul politseiauto ilma vilkuriteta 150+km/h. Täna nägin sama masina roolis olnud ametnikku mobiiltelefoniga rääkimas (okei, vb hoidis niisama seal, eks). Arvestades olukorda, et mina võin isegi numbritule mitte põlemise eest trahvi saada, ootaks politsei poolt ideaalset käitumist.
Peedo
Postitusi: 54
Liitunud: K Juun 11, 2008 11:15
Asukoht:
Auto:

#63

R Veebr 06, 2009 20:02

Endal jäi täna tartus Atlantise juures silma,kui politseinik sõitis punasega üle ristmiku,samal ajal telefoniga rääkides! Vilkureid ma kuskil küll ei näinud töötamas:wall::wtf::bs:
IS-D
Postitusi: 166
Liitunud: R Aug 24, 2007 13:57
Asukoht: Tallinn
Auto:

#64

L Veebr 07, 2009 1:20

Algselt postitas: KT100
mina olen nördinud. Raplas viljandi mnt sõitis eile õhtul politseiauto ilma vilkuriteta 150+km/h. Täna nägin sama masina roolis olnud ametnikku mobiiltelefoniga rääkimas (okei, vb hoidis niisama seal, eks). Arvestades olukorda, et mina võin isegi numbritule mitte põlemise eest trahvi saada, ootaks politsei poolt ideaalset käitumist.



Abiks 110 või tee avaldus, kui soovid et midagi toimuks. Sisekontroll võtab asja üle... vähemalt helistatakse tagasi ja vabandatakse, kui pol on seadusi eiranud.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#65

L Mär 07, 2009 12:55

No neh. Sõber just helistas. Sai ilma turvavööta sõidu eest 1800.- eeki. 2 aasta jooksul polnud ühtegi rikkumist olnud. Kui teist korda oleks sama asjaga vahele jäänud, siis oleks 6000.- saanud. Politseil pidavat olema mingid pildistamise aparaadid kah. Seega palun kasutage turvavööd, tundub, et asi on väga karmiks läinud. Õnneks see kindlasti parandab meie liikluskultuuri. Olin ise ka selline On peal ja Ei Ole peal sõitja. Nüüd On Peal.
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1967
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#66

L Mär 07, 2009 14:06

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
No neh. Sõber just helistas. Sai ilma turvavööta sõidu eest 1800.- eeki. 2 aasta jooksul polnud ühtegi rikkumist olnud. Kui teist korda oleks sama asjaga vahele jäänud, siis oleks 6000.- saanud. Politseil pidavat olema mingid pildistamise aparaadid kah. Seega palun kasutage turvavööd, tundub, et asi on väga karmiks läinud. Õnneks see kindlasti parandab meie liikluskultuuri. Olin ise ka selline On peal ja Ei Ole peal sõitja. Nüüd On Peal.


imelik on turvavööd mitte kasutada!
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#67

L Mär 07, 2009 14:17

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
No neh. Sõber just helistas. Sai ilma turvavööta sõidu eest 1800.- eeki. 2 aasta jooksul polnud ühtegi rikkumist olnud. Kui teist korda oleks sama asjaga vahele jäänud, siis oleks 6000.- saanud. Politseil pidavat olema mingid pildistamise aparaadid kah. Seega palun kasutage turvavööd, tundub, et asi on väga karmiks läinud. Õnneks see kindlasti parandab meie liikluskultuuri. Olin ise ka selline On peal ja Ei Ole peal sõitja. Nüüd On Peal.

Lisaks VMasteri kommentaarile - kas politsei on süüdi, et vööd peal ei olnud?
Turvavöö on ikka enda jaoks, mitte politsei jaoks. Politsei juhib (kasvõi kviitungiga) turvavöö kinnitamise vajadusele tähelepanu.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#68

L Mär 07, 2009 16:22

Kui mind ei huvita mis minuga juhtub, siis mind ei huvita. Võiks nagu aru saada ka sellest poolest. Ma oleks just ise ka ühe 3kilose väljamineku saanud. Mingite nõmedate vahtrakate pärast. Joppas.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#69

L Mär 07, 2009 16:33


imelik on turvavööd mitte kasutada!


Imelik on hoopis see,et me oleme nii lollid ja ei oska punktist A punkti B liikuda ilma kellegile/millegile viga tegemata.Turvavöö on lihtsalt meie lolluse tulem. Või mis?
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#70

L Mär 07, 2009 16:34

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Kui mind ei huvita mis minuga juhtub, siis mind ei huvita. Võiks nagu aru saada ka sellest poolest.


Sellest on kunagi keegi kirjutanud ka ja vastus sellele oli umbes selline, et iga inimelu on riigile vajalik, kuna tegu ju üldjuhul ikkagi maksumaksjaga ja kui sattuda avariisse lahtise vööga, siis ka vigastuste tõenäosus suurem ja üldjuhul vajadus haiglaravi järele suurem ja seega muutud sa automaatselt riigile kuluartikliks.
Ja kuna meil on seadus selline, et see vöö peab peal olema, eks siis tuleb sellega leppida.
Kui vajadus lahtise vööga sõitmiseks läheb väga suureks, võib muidugi minna ametliku jäätee peale ja seal sõites ei tohi vööd peale panna.
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#71

L Mär 07, 2009 16:37

vot vot, siit tuleb nüüd välja juba põhjus, miks teda tegelikult vaja on. Riigil vähem kulusi ja sõitjate oma lollus. Saan turvavöö mõttest aru ka siis kui keegi peale minu on veel autos. Poleks ju tore teda oma keha raskusega ära tappa.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#72

L Mär 07, 2009 16:51

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
vot vot, siit tuleb nüüd välja juba põhjus, miks teda tegelikult vaja on. Riigil vähem kulusi ja sõitjate oma lollus.


Riik olemegi meie,ka sina.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#73

L Mär 07, 2009 16:58

Algselt postitas: janek555
Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
vot vot, siit tuleb nüüd välja juba põhjus, miks teda tegelikult vaja on. Riigil vähem kulusi ja sõitjate oma lollus.


Riik olemegi meie,ka sina.


Mulle on alati tundunud, et riik on see ministrid ja värki. Meie nagu pigem orjad.
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#74

L Mär 07, 2009 17:00

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Algselt postitas: janek555
Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
vot vot, siit tuleb nüüd välja juba põhjus, miks teda tegelikult vaja on. Riigil vähem kulusi ja sõitjate oma lollus.


Riik olemegi meie,ka sina.


Mulle on alati tundunud, et riik on see ministrid ja värki. Meie nagu pigem orjad.


... mis toob meid ringiga tagasi Taagepera kunagise artikli juurde :) OT, aga haakub pealkirjaga päris hästi.
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#75

L Mär 07, 2009 17:17

Misiganes definitsioon on sõna "riik" taga, ei puutu asjasse. "Riigil" ei ole kulusid, kulud on maksumaksjal ehk minul ja sinul ja temal. Mina igatahes pooldan seda, kui meie kõigi raha eest näiteks lastele paremat haridust või tervishoidu võimaldatakse või selle asemel, et mingeid idioote haiglas lappida :gun:
Vasta