Kas sellist Eestit me tahtsimegi?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#76

L Mär 07, 2009 17:22

Aga ma ütleks selle peale, et turvavöö ei päästa alati lappimisest. Ka kerged vigastused nõuavad maksumaksja raha. Turvavöö ei hoia õnnetust ära. Pigem tuleks juhilube anda inimestele, kes nendega oskavad ka ümber käia. Liiga lihtsalt käib see jagamine tänapäeval.

Räägime rahulikult, pole mõtet oma päeva ära rikkuda selle teemaga siin :)
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#77

L Mär 07, 2009 17:32

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Aga ma ütleks selle peale, et turvavöö ei päästa alati lappimisest.

Õnneks on turvavööst ikka pigem kasu kui kahju.

Jah, kui mõni idioot ennast (või teisi) lahtise turvavöö tõttu ratastooli sõidab, siis pole tegu veel ajutiste haiglakuludega, vaid päris tõsise kuluartikliga.

Täpselt sama asi on helkuri kandmisega. Kui ei kanna, on oht muutuda "kuluartikliks".

EDIT: parandasin oma esimest lauset. Aitäh tähelepanu juhtimise eest:)
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#78

L Mär 07, 2009 17:34

Algselt postitas: suur
Õnneks on turvavööst ikka pigem kahju kui kasu.

Seda mõtet võiksid küll natuke täpsustada :)
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#79

L Mär 07, 2009 17:43

Loomulikult räägime rahulikult ja lihtsalt arutleme teemal, miks on turvavöö kohustuslik. See, et seadus seda nõuab, see on selge ja keegi ei vaidlustagi seda. Ise sõidan alati turvavöö kinni.
Ma olen oma elu jooksul varsti juba miljon km. läbi sõitnud ja pole turvavööd kordagi vaja läinud (sülitasin just 3*üle vasaku õla). Samas on teada palju neid juhtumeid, kus turvavöö on põhjustanud just surma.
S9K on selles osas õigus, et turvavöö ei hoia õnnetusi ära, neid hoiab ära ikka see tihend, seal istme ja rooli vahel.
Ja minu isiklik eelistus on avariis saada surma, selle asemel et ülejäänud elu näiteks vegeteerida voodis ja seda tänu sellele, et turvavöö oli peal.
Ja kujutage ette siis neid kulutusi riigile kui jääd voodihaigeks ja vajad pidevalt hooldajat või muud abi.
Aga seda ei saa me kunagi teada, millal see vöö meid päästab ja millal tapab.
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
EnnSvensson
Postitusi: 37
Liitunud: E Mär 19, 2007 22:00
Asukoht:
Auto:

#80

L Mär 07, 2009 18:51

Huvitav teema..
Praeguse maksutõusu(trahvid) põhipõhjustajaks tundub olevat riigi(mis on võimu ja vägivallaaparaat,kes ei ole mina) kasvanud võimutaotlus.Mida laiahaardelisem kontroll ja juhtimine seda suuremad kulutused personalile-järelikult on ressursse juurde vaja.Ressursid tulevad riigi kodanikelt(kes olen mina).
Kui riik on nõrk maksustatakse ainult suured sigadused(tapmine,räiged pettused jne.)Riigi tugevnedes(aparaadi suurenedes) pannakse maksu alla ka väiksemad rikkumised,mida on kerge avastada(turvavöö näiteks).Pessimistina arvan,et maksustamise mõistlik piir on juba ületatud,aga piir ei ole veel käes.Arvan ,et meil siin EV-s tekib aasta lõpus makse,mida praegu ei oska uneski näha.Ressursid koondatakse võimukeskustesse ja ülejäänud maal ulub tuul ja elavad asotsiaalid.Samas on linnades iive negatiivne-hääbumine?Vaatad näiteks neegrit ja ei naerata,saad trahvi rassistliku käitumise eest,mida põhjendatakse suurema integreerumisvajadusega.Munitsipaalpolitsei juba on,varsti luuakse Poliitlise Korrektsuse Teenistus vms.
Mlline oleks lahendus?Osa riigi valitsemise funktsioone tuleks anda lokaalsetele kodanike ühendustele,kes oleks huvitatud sellest,et nende elukeskkond oleks sotsiaalselt ja majanduslikult elamisväärne.Igasugune kohlike probleemide juhtimine kusagilt kaugelt on kulukas ja aeganõudev.
Ühesõnaga ,kui sigatsed oma elukeskkonnas(kihutad ringi täispeaga,teed mõttetuid trahve) oleks lokaalsel kodnike ühendusel õigus sigatseja korrale kutsuda ja talle karistus määrata.
Mõte on selles,et karistus oleks nii sotsiaalse(kaaskondsete otsus) kui ka majandusliku(rikkuja süüakse ära näiteks-raske aeg) iseloomuga.Praegune karistus on ainult majanduslik,kus riigile on see olulisem juba maksuna kui karistusmeetmena.Kui pappi on siis jokk.
JaanL
Postitusi: 18
Liitunud: P Sept 21, 2008 12:12
Asukoht:
Auto:

#81

L Mär 07, 2009 19:34

"Osa riigi valitsemise funktsioone tuleks anda lokaalsetele kodanike ühendustele,kes oleks huvitatud sellest,et nende elukeskkond oleks sotsiaalselt ja majanduslikult elamisväärne.Igasugune kohlike probleemide juhtimine kusagilt kaugelt on kulukas ja aeganõudev."

Eestis on liiga palju KOV-sid. Probleem on selles, et rahvast jääb vähemaks (makse laekub vähem) ja KOV ei saa hakkama oma ülesannetega. Ei jätku raha koolide ülevalpidamiseks, noorte vabaaja sisustamiseks jne jne. See, et meil oleksid lokaalsed kodanikeühendused ei muuda asja. Kui raha ei ole siis ei ole.

Rahvas jääb vähemaks, sest Tallinn ja Tartu on väga atraktiivsed kohad elamiseks, hariduse saamiseks, kõrgema palga teenimiseks. Kõrgharidusega inimene otsib/leiab tööd pigem selles kahes linnas. Mujal pole selle kõrgema haridusega midagi teha (va õpetajad).

Ja see turvavöö teema. Seadusi ei ole ju juurde tehtud, karistused on ainult karmimaks läinud. Kui sa enne ei rikkunud seadust, siis ei tohiks ju praegu muretseda, palju saab turvavööta või purjus peaga sõitmise eest trahvi.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#82

L Mär 07, 2009 20:02

Algselt postitas: triibutu
Mina igatahes pooldan seda, kui meie kõigi raha eest näiteks lastele paremat haridust või tervishoidu võimaldatakse või selle asemel, et mingeid idioote haiglas lappida :gun:


Ja nendest lastest ei kasva "mingid idioodid" ? Millised on reeglina abivajajate geenid?
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#83

L Mär 07, 2009 20:04

Algselt postitas: EnnSvensson
Osa riigi valitsemise funktsioone tuleks anda lokaalsetele kodanike ühendustele,kes oleks huvitatud sellest,et nende elukeskkond oleks sotsiaalselt ja majanduslikult elamisväärne.


Ja hiljem saab sellest ikka nö "Riik".
EnnSvensson
Postitusi: 37
Liitunud: E Mär 19, 2007 22:00
Asukoht:
Auto:

#84

L Mär 07, 2009 21:08

[
Eestis on liiga palju KOV-sid. Probleem on selles, et rahvast jääb vähemaks (makse laekub vähem) ja KOV ei saa hakkama oma ülesannetega. Ei jätku raha koolide ülevalpidamiseks, noorte vabaaja sisustamiseks jne jne. See, et meil oleksid lokaalsed kodanikeühendused ei muuda asja. Kui raha ei ole siis ei ole.

Aga kas elukvaliteet ongi ainult raha?Kui pappi on siis on äge ,kui ei ole siis kössitame nurgas ja haliseme.Kas nii lihtne ongi rahvast põlvili suruda?
Ma mõtlesin kodanike ühenduste all mitteriigieelarvelisi ühendusi ,pigem vabatahtlikke.
Meeldetuletuseks-minu vanavanaisa oli esimese EV ajal vallavanem ja see oli rohkem ühiskondlik kohustus,mitte täistööajaga töö.Ainuke palgaline oli vallakirjutaja.Võrrelge tänapäevaga ja imestage kuhu raha läheb.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#85

L Mär 07, 2009 21:16

Algselt postitas: EnnSvensson
Aga kas elukvaliteet ongi ainult raha?Kui pappi on siis on äge ,kui ei ole siis kössitame nurgas ja haliseme.Kas nii lihtne ongi rahvast põlvili suruda?
Ma mõtlesin kodanike ühenduste all mitteriigieelarvelisi ühendusi ,pigem vabatahtlikke.
Meeldetuletuseks-minu vanavanaisa oli esimese EV ajal vallavanem ja see oli rohkem ühiskondlik kohustus,mitte täistööajaga töö.Ainuke palgaline oli vallakirjutaja.Võrrelge tänapäevaga ja imestage kuhu raha läheb.


Mulle just täpselt nii tundubki olevat :(
JaanL
Postitusi: 18
Liitunud: P Sept 21, 2008 12:12
Asukoht:
Auto:

#86

L Mär 07, 2009 22:05

Aga kas elukvaliteet ongi ainult raha?

Kuigi ma ise sügavalt usun, et elukvaliteet ei ole seotud ainult rahaga, on paljudel inimestel teised väärtushinnangud.

Tuleb vaadata mõni aasta tagasi minevikku. Inimesed kelle sissetuleked järsku tõusid avastasid, et ohoo nüüd saame laenu võtta. Võeti majalaenu, autoliisingut ja isegi mobiilide eest maksti järelmaksuga. Kuna rahapakkumine suurenes oli suuremal hulgal inimestel raha käes. See aga tekitas võimaluse müüjatel/teenindajatel hindu tõsta. Ühesõnaga hakkas veerema lumepall, mille tõttu tekkis palju õhku kinnisvarahindades, bensiinihinnas jne.

Kõik probleemid algavadki väärtushinnangutest. Oleks ju väga tore kui sellised kodanike ühendused eksisteeriksid.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#87

L Mär 07, 2009 22:15

Nagu raadios öeldakse "Head kuulajad" , kunagi pole kuulamas halbu kuulajaid!:cool:
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#88

R Apr 30, 2010 17:19

Ei oska seda kusagile torgata ja vaevalt et tegemist üldse siinse foorumi kasutajaga, aga linnapeal jalutades jäi silma üks kreemjas tutikas lahtine 9-3 Aero. Naisjuht, kes sa roolis olid, sul oli turvavöö kinni, aga kaks parajat nagamanni mürasid taga (6-8a) ja neil ei olenud turvavöid peal!!! :(
Thor
Postitusi: 529
Liitunud: K Nov 05, 2008 10:32
Asukoht:
Auto:

#89

R Apr 30, 2010 20:20

Nägin linnavahel sarnast olukorda, roolis oli "heledama" juuksevärviga naisterahvas, kel armatuurilt istmele ja vastupidi hüppas pisike tsiuaua (sry kirjapilt). Pole ka just kõige ohutum viis linnavahel
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 804
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#90

E Nov 05, 2018 12:18

Ehk sobib siia teemasse juhtum kus riigi kodanikku kes just ei ole väga seadusekuulekas karistatakse kaudselt ühe ja sama haldusöigusrikkumise eest rahaliselt kahel moel erinevate ametkondade / ametnike poolt. Olen kahjuks raske jalaga ja ühe täitsa vale söiduki ( SAAB OG 9-5 ) kasutaja. Tulemuseks , et iga aasta sponsoreerin Eesti riiki mönekümne EUR näol kiiruseületamisega 1- 10 km/h mis vöetakse trahvimääruse aluseks. Kaameravälgatusi on tegelikult iga aasta ehk 1 lisagi olnud kuid siis oli kiirus nii tolerantsi piires , et mingit nöuet ei järgnenud. Köik antud haldusöigusrikkumistega seotud nöuded on koheselt tasutud. See aasta juunikuus aga Pärnu mnt Are külas välgatas see veidi teistsugune sammaskaamera ja kuigi sai politsei ja piirivalveametist mingi aja möödudes järgi küsitud kas kiiruseületamine on registreeritud siis kinnitust rikkumisele ei tulnud. Möni kuu tagasi aga oli postkastis kohtutäituri kiri millega kaasas ligi 80 EUR maksenöue , 18 EUR trahv + menetlustasu kohtutäiturile. Koheselt sai Politsei ja Piirivalvameti nöue tasutud (oli vist mingi rahandusministeeriumi a/a ) ja sai Politsei ja Piirivalve ameti vastavat osakonda sellest ka teavitatud ja palusin neil pöörduda kohtutäituri poole antud menetlusnöude tühistamiseks. Terve suve jooksul ei olnud minuni jöudnud trahvimäärust ja Politsei ja Piirivalve ametist vastati , et neil ei önnestunud koostööpartneri Omniva kaudu mitte kuidagi antud nöuet minu kui haldusöigusrikkujani toimetada. Kohtutäituri kiri aga minuni jöudis ja sealt kontorist öeldi , et neid antud teema ei huvita ja varastasid öigusrikkumisega seotud söiduki omaniku pangakontolt nn menetlustasu.
Läti Vabariigi ametkond kes tegeleb samuti selliste kurjategijate kui mina distiplineerimisega suutis aga augustikuise rikkkumise ( "selfie" )eest kusagil Ikla - Riia maanteel oktoobrikuu alguseks tavapostiga 20 eur nöude probleemideta adresaadini toimetada.
Vennasrahva juures pöhjapool lompi tuli lugupeetud Konstaablihärra ise koduukse taha uurima , kas saab liikluse ohustamise eest määratud nöude minule allkirja vastu edastada.
Kas ka teistel austatud SAABiomanikel on sarnast juhtunud vöi olen töega paadunud pätt keda on vaja korduvalt loputada kui öigelt teelt körvale kaldun ?
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#91

E Nov 05, 2018 12:25

1009193_10151478329857100_1569161851_o.jpg
1009193_10151478329857100_1569161851_o.jpg (389.46 KiB) Vaadatud 6324 korda
Kui Sul on @eesti.ee meil registreeritud ja töökorras, siis kõik sellised asjad peaks sinna tulema, liskas ei tohiks keegi ka väita,e t pole sind teavitada suutnud. Kui seda ei kasuta, siis ma ei oskla aidata.
Märt@saab tihti pilte emailile meie kallilt riigilt:)
Viimati muutis mart284, E Nov 05, 2018 12:41, muudetud 1 kord kokku.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#92

E Nov 05, 2018 12:27

Mul on @eesti.ee seadistatud, aga trahviteade sinna ikka ei jõudnud. Tuli tigupostiga...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
sigaelmar
Postitusi: 1028
Liitunud: P Okt 31, 2004 23:42
Asukoht:
Auto:

#93

E Nov 05, 2018 12:28

Mismoodi see OG9-5 vale sõiduk on? :D Mul on stock OG9-5 Aero aga see küll kihutama ei kutsu.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#94

E Nov 05, 2018 12:43

Cyber kirjutas:
E Nov 05, 2018 12:27
Mul on @eesti.ee seadistatud, aga trahviteade sinna ikka ei jõudnud. Tuli tigupostiga...
Mul tulevad kõik emailile, lisaks veel MNT.ee saadab kirju ülevaatuste kohta jms. Paberil ei ole saanud midagi riigilt. mingi linnuke kuskil?
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 804
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#95

E Nov 05, 2018 13:42

mart284 kirjutas:
E Nov 05, 2018 12:43
Cyber kirjutas:
E Nov 05, 2018 12:27
Mul on @eesti.ee seadistatud, aga trahviteade sinna ikka ei jõudnud. Tuli tigupostiga...
Mul tulevad kõik emailile, lisaks veel MNT.ee saadab kirju ülevaatuste kohta jms. Paberil ei ole saanud midagi riigilt. mingi linnuke kuskil?
Olen maalt ja hobusega. Ei ole aktiveerinud seda @ eesti.ee postiteenust kahjuks kuna ühe teise e-posti jälgiminegi tüütab. Elu aegajalt önnistab ja sain kunagi SAABiomanikuks mil powerit piisavalt ja väike varbavääratus paremal pedaalil annab kohe tunda. Siiski enamjuhul kihutamisest on asi seni kaugel vörreldes selle söidukitevooluga kes Tallinn Tartu maanteel nii nopsalt mööduvad nagu teeksin ma terve teekond ainult pissipeatust. Ma ei kasuta ei naviseadet ega mingeid huvitavaid äppe mis kaameratest ja politseinikest teatavad ja kogu seda möödavuhisevate söidukite karavaani mingil hetkel nagu betoonposti pidurdama sunnivad. Köik need klöpsud käivadki just sel mööteseadmete tolerantsi veidi ületanud kiirustel. Muidugi see pole mingi vabandus ja seaduserikkujat peabki karistama. Eesti Vabariigi Politsei ja Piirivalveamet tundub aga kasutavat seda 2x jalaga tagumikku andvat süsteemi neile kes väga kaasaegsed ei ole ja hajaasustusalal elavad.
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1961
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#96

E Nov 05, 2018 13:43

Mul kõik linnukesed olemas, aga trahv tuli postiga viimati. Lisasin teise meili veel igaks juhuks, aga pärast seda eriigi toimivust testinud ei ole.
Ron24
Saabiklubi liige
Postitusi: 925
Liitunud: L Okt 24, 2015 21:21
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 '03 2.3T 217kw Arc

#97

E Nov 05, 2018 13:51

I-Vaari kirjutas:
E Nov 05, 2018 13:42
mart284 kirjutas:
E Nov 05, 2018 12:43
Cyber kirjutas:
E Nov 05, 2018 12:27
Mul on @eesti.ee seadistatud, aga trahviteade sinna ikka ei jõudnud. Tuli tigupostiga...
Mul tulevad kõik emailile, lisaks veel MNT.ee saadab kirju ülevaatuste kohta jms. Paberil ei ole saanud midagi riigilt. mingi linnuke kuskil?
Olen maalt ja hobusega. Ei ole aktiveerinud seda @ eesti.ee postiteenust kahjuks kuna ühe teise e-posti jälgiminegi tüütab. Elu aegajalt önnistab ja sain kunagi SAABiomanikuks mil powerit piisavalt ja väike varbavääratus paremal pedaalil annab kohe tunda. Siiski enamjuhul kihutamisest on asi seni kaugel vörreldes selle söidukitevooluga kes Tallinn Tartu maanteel nii nopsalt mööduvad nagu teeksin ma terve teekond ainult pissipeatust. Ma ei kasuta ei naviseadet ega mingeid huvitavaid äppe mis kaameratest ja politseinikest teatavad ja kogu seda möödavuhisevate söidukite karavaani mingil hetkel nagu betoonposti pidurdama sunnivad. Köik need klöpsud käivadki just sel mööteseadmete tolerantsi veidi ületanud kiirustel. Muidugi see pole mingi vabandus ja seaduserikkujat peabki karistama. Eesti Vabariigi Politsei ja Piirivalveamet tundub aga kasutavat seda 2x jalaga tagumikku andvat süsteemi neile kes väga kaasaegsed ei ole ja hajaasustusalal elavad.
@eesti.ee e-posti aadressi pead suunama oma igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile. Seda eraldi kuskil jälgida ei saagi. Ümbersuunamiseks pead korraks külastama Eesti.ee portaali.
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#98

E Nov 05, 2018 13:53

Ei teadnudki, et sellise vägeva foto saab kiiruskaamerast. Täitsa seinale panna.
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 804
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#99

E Nov 05, 2018 14:01

aednik kirjutas:
E Nov 05, 2018 13:53
Ei teadnudki, et sellise vägeva foto saab kiiruskaamerast. Täitsa seinale panna.
ESK fotokonkursi teemaks mötlemisainet , üks kuu - kiiruskaamerate salvestused. :D :butt:
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#100

E Nov 05, 2018 18:00

Mul on ka üks selfi mingist ajast. Ja see tuli popsti emailile...
Vasta