Pimedus ja politsei?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Berg
Postitusi: 108
Liitunud: E Okt 10, 2005 8:35
Asukoht:
Auto:

#1

P Veebr 15, 2009 19:33

Küss selline. Peab mind pimedas poller kinni, autuga, kõik korras, ok. Palub autost väljuda, mingil ettekäändel, ikka kõik ok. Siis teeb trahvi selle eest, et pimedal ajal viibisin teel või mis iganes kus ilma helkurita. Temal ju on helkurid, kas sellest ei piisa? Kui pimedas teel 10 inimest, kas siis peavad olema ka kõigil helkurid? Mõte oli selline, on see ka realsuses kuidagi nii.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#2

P Veebr 15, 2009 19:39

Helkur peab kõigil olema küll, kuigi eks see politsei poolt väiklane keeramine ju oli... teed on helkurita jalakäijaid täis, vaevalt neid nii palju oleks, kui politsei neid regulaarselt trahviks. Ega nii ei olnud, et said mingi sigadusega hakkama, aga politsei ei suutnud seda tõestada ja keeras siis millegi muu eest?
Berg
Postitusi: 108
Liitunud: E Okt 10, 2005 8:35
Asukoht:
Auto:

#3

P Veebr 15, 2009 19:51

Ei keset trassi, cruise peal ja see ei ületa. Pea 10 mintsi kontrolliti kõike, mis võimalik. Autol põlesid ohukad, sama ka polleril, lähituled põlesid. Lihtsalt hoiataks teisi sama eest, trahvi summat veel ei tea. Tundub kuidagi ülekohtune, seda seadust pole uurinud helkuri kohta + veel mitmekesi teel. Ma ei usu et kõigil peab olema helkur
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#4

P Veebr 15, 2009 19:57

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=927101

§25. Halva nähtavuse korral või pimeda ajal kõnniteeta ja valgustamata teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või süüdatud laternat.

Mis siin arusaamatut on? Kuidagi pidid neile ikka silma jääma, kui nii peedistati. Võibolla küsisid kinnipidamise põhjust, äprlesid niisama vms. Pole minul veel juhtunud, et apteegis(kunagi oli see kohustuslik) haaknõelu üle lugema hakataks vms., kui pattu ei tee ja muul moel tähelepanu ei ärata.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14293
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#5

P Veebr 15, 2009 20:35

Kas hakkab siin ka see "naised saunas rääkisid" teema? Näidake üks protokoll, mis ka reaalselt sellise asja kohta tehtud on? See käib sinnasamasse nagu see viimase aja paanika, et helkurvestid peavad autos olema jms... Ainult üks hea asi on asja juures, kõik tormasid ostma ja kõigil nüüd siis on ka..:) Äkki nad tõesti kasutavad ka seda, kui ükskord vaja peaks minema.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#6

P Veebr 15, 2009 20:46

Eks ta üks linnalegend ole.
Samas tegemist on mu isikliku ühekordseks kasutamiseks mõeldud eluga. Kui seda elu saab pikendada helkuriga, siis seda tuleb ka teha.
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1963
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#7

P Veebr 15, 2009 20:50

teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#8

P Veebr 15, 2009 21:29

ARK: helkurvesti olemasolu sõiduautos pole kohustuslik 13.02.2009



Eesti riiklik autoregistrikeskus teatab, et helkurvesti olemasolu tavaliiklejale praegu veel kohustuslik ei ole, kuid uue liiklusseaduse jõustudes see muutub.
...
Helkurvest on praegu kohustuslik üksnes ohtlikke veoseid vedavatel sõidukitel ning suuremõõduliste ning raskekaaluliste veoste saatjatel.


Keegi oskab öelda, kuns see uus liiklusseadus jõustub?

EDIT: Lisan ka ühe versiooni käimasolevast linnalegendist. Peab politsei mehe kinni pimedas. Kõik on tipp-topp, midagi pole norida, no ei saa ära väänata. Helkurvest autos, kustuti jne. Kutsuvad siis mehe välja, et tule vaata, üks numbrituli ei põle. Mees tulebki, vaatab, põleb. Väänatakse ära siis selle eest, et autost väljudes helkurvesti selga ei pannud.

terv, teager
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#9

P Veebr 15, 2009 22:03

Algselt postitas: Berg
Küss selline. Peab mind pimedas poller kinni, autuga, kõik korras, ok. Palub autost väljuda, mingil ettekäändel, ikka kõik ok. Siis teeb trahvi selle eest, et pimedal ajal viibisin teel või mis iganes kus ilma helkurita. Temal ju on helkurid, kas sellest ei piisa? Kui pimedas teel 10 inimest, kas siis peavad olema ka kõigil helkurid? Mõte oli selline, on see ka realsuses kuidagi nii.

Tegelikult ikka ei juhtunud sinuga midagi sellist.
Paari päevaga on absoluutselt kõikides foorumites välja ujunud keegi, kes väidab tõsimeeli, et talle niimoodi ära väänati.
Ma juba tükk aega ootasin millal keegi siin kurtma tuleb, et sellistviisi trahvi sai:bs:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#10

P Veebr 15, 2009 22:35

jah, oma jutu kinnitamiseks võiksid siia protokolli skänni/pildi postitada, siis usume ja avaldame arvamust. Seda "linnalegendi" tuleb praegu tõesti igast august.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#11

P Veebr 15, 2009 22:49

laim.. laim.. laim.. alatu laim. toimub politsei vastu vaenu õhutamine :(
Kasutaja avatar
dreamer12
Postitusi: 532
Liitunud: K Jaan 03, 2007 10:46
Asukoht: Viimsi
Auto: Saab 9000 Aero 2,3T MY96; Saab 9-5 Aero Hirsch TTiD MY11
Kontakt:

#12

E Veebr 16, 2009 0:40

Helkuri teema ma arvan, et on üle pingutatud. Küll aga soovitaks kõigil, kes peavad autoga Ida-Virumaal sõitma kasutada TÄPSELT õiget sõidukiirust. Mind peeti 70 alas kinni ja öeldi, et kiirust oli 73. Loeti ca 20 minutit moraali. Pärast sain sealt kandi inimestelt teada, et see tavapärane praktika. Kuna pollat on seal kõik teed täis, üritavad su närvi ajada, et siis hiljem juba trahv kaela suruda, selle eest, et tõsisemalt kiirust rikud. Kohalikud mainisid ka, et see uus altkäemaksu nuiamise viis aga moraali lugevat pollat vaadates ei usu, tal oli tõsi taga mind just pikalt kinni hoida. Ja hiljem, st järgmisel 25 km jooksul oli teel vähemalt 4 patrulli.

Teine teema politseiga pidi sõbra kogemuse alusel olema, et nõutakse näha vahtkustuti kontrollimise silti vahtkustutil. Kui seda pole viimase aasta jooksul kontrollitud, ähvardavat kuni 3000 kroonine trahv. Sellist, küll mitte täis ranguses, olevat ka vana vahtkustutiga sõitmise eest tehtud. Kustuteid saab kontrollida korralikes autoteenindustest või tulekustutusvahendite müüja juures. Enda omad lasin ära kontrollida. Kas mõni Saabi hooldaja ka seda teeb ei tea aga võib ju Ascarit või Vikingit proovida. Tean, et nt Silberauto pakub sellist teenust.

Niipalju sai küll oftopic, et pimedus polnud mu kommentaari juures üldse mängus.
https://www.wellnessorbit.com - vaimse vormi e-koolitused ettevõtetele
http://www.headandlead.com - visioonid, planeeringud & ettevõtluskonsultatsioonid
spirit
Postitusi: 35
Liitunud: E Apr 16, 2007 17:57
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9000 CSE, Saab 9000 aero

#13

E Veebr 16, 2009 1:29

Algselt postitas: dreamer12
Teine teema politseiga pidi sõbra kogemuse alusel olema, et nõutakse näha vahtkustuti kontrollimise silti vahtkustutil. Kui seda pole viimase aasta jooksul kontrollitud, ähvardavat kuni 3000 kroonine trahv. Sellist, küll mitte täis ranguses, olevat ka vana vahtkustutiga sõitmise eest tehtud. Kustuteid saab kontrollida korralikes autoteenindustest või tulekustutusvahendite müüja juures. Enda omad lasin ära kontrollida. Kas mõni Saabi hooldaja ka seda teeb ei tea aga võib ju Ascarit või Vikingit proovida. Tean, et nt Silberauto pakub sellist teenust.

laki troostauto juures on tamrex, olen lasknud oma kustutit seal kontrollida viimased 2a.
eeroz
Postitusi: 265
Liitunud: N Juun 14, 2007 23:09
Asukoht:
Auto:

#14

E Veebr 16, 2009 7:49

kes kroone loeb siis http://www.kidde.ee/ kontroll on soodsam :D

35eeku/per 1kg kustuti


Mina olen sellist versiooni kuulnud, et sõbra tuttav olevat STATOILis saanud 600.- trahvi selle eest et tal helkurit polnud...

Aga see on kah siuke saunanaiste jutt vist. Ja statikas ju valgustatud kah, seal küll kiirmenetlusega kotti pähe tõmmata ei laseks.


Nii huvipärast küsiks, et teab keegi ka palju selle helkuri puudumise eest trahvi teha saab?
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2278
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#15

E Veebr 16, 2009 8:34

Algselt postitas: saabSS
laim.. laim.. laim.. alatu laim. toimub politsei vastu vaenu õhutamine :(


Ei ole see midagi ainult politsei õhutamine.
Minu arust on see super äriidee!!!
Mehed on peaga, kes sellise jutu lahti lasid ja nii oma firma hävingust päästsid. Tulekustuteid ja helkureid ostetakse nagu murdu!

napoleon: §25. Halva nähtavuse korral või pimeda ajal kõnniteeta ja valgustamata teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või süüdatud laternat.
Mis siin arusaamatut on? Kuidagi pidid neile ikka silma jääma, kui nii peedistati. Võibolla küsisid kinnipidamise põhjust, äprlesid niisama vms. Pole minul veel juhtunud, et apteegis(kunagi oli see kohustuslik) haaknõelu üle lugema hakataks vms., kui pattu ei tee ja muul moel tähelepanu ei ärata.


Minu jaoks on küll arusaamatu. Kui ma auto ümber askeldan, et ole ma üldse jalakäia. Kui ma jah jätan auto maha ja astun kaugemale, arusaadav. Pigem jah see teine osa sinu jutust on see põhjuseks.

Berg: mille eest sa nüüd siis trahvi said?? aru ma ei taipa.

Apteekrihärrad võiks nüüd lahti lasta jutu, et "aspiriiniaeg"...
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#16

E Veebr 16, 2009 9:34

Algselt postitas: NO FEAR
Apteekrihärrad võiks nüüd lahti lasta jutu, et "aspiriiniaeg"...

Apteekrihärrana loodan, et keegi hull ei hakka kontrollima tablettide-kondoomide-piitsade-käeraudade olemasolu autoapteegis. Latekspesu võib muutuda külmaga rabedaks.

Tõsiselt rääkides aga on palju õlut jõudnud pärast selle teema lukustamist kerre voolata, mistõttu soovitan huvilistel reanimeerida vestide tellimise kampaania.

Lisatud failid
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#17

E Veebr 16, 2009 14:53

Potsatas hommikul mulle selline meil siis. Vaevalt ma ainuke olen.

------
Alljärgnev on tõestisündinud lugu.

Kuna riik on rahahädas siis on politsei asunud usinasti riigikasssat täitma.
Autoomanikel kontrollitakse tulekustuteid, tõkiskingasid jne. Kui teil
palutakse õhtusel ajal autost väljuda ja tulekustuti ette näidata, siis
olge veendunud, et teil on riiete küljes helkur. Reedel oli juhus, kus inimene
astus politsei korralduse peale autost välja, et ette näidata tulekustuti
ja tõkiskingad. Kuna need asjad olid olemas ja korras, siis tehti talle trahv
maanteel helkurita viibimise eest.
--------
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#18

E Veebr 16, 2009 15:00

Selle maili on vist kõik saanud, see ongi see linnalegend
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
eeroz
Postitusi: 265
Liitunud: N Juun 14, 2007 23:09
Asukoht:
Auto:

#19

E Veebr 16, 2009 15:04

LE järgi peab sul olema helkur või "latern" seega autost väljudes lamp kaasa :P

taskulamp ju ometi kõigil autos...
(ja kui ei ole siis minukest saab 9LEDiga taskulampe)
spark
Saabiklubi liige
Postitusi: 757
Liitunud: E Mai 22, 2006 23:46
Asukoht:
Auto:

#20

E Veebr 16, 2009 16:17

kui lamp on pagassis ja jopeküljes on piisavalt helkuripaela - mis siis saab???
Vitautas
Postitusi: 435
Liitunud: T Juun 03, 2008 18:52
Asukoht:
Auto:

#21

E Veebr 16, 2009 16:20

Algselt postitas: spark
kui lamp on pagassis ja jopeküljes on piisavalt helkuripaela - mis siis saab???


Ilmselt tuleb pakiruumi ronida tagumise istme seljatugede allalaskmise teel samas sõiduki uksi avamata (mine tea, äkki öeldakse, et oled jalakäia, kui uske lahti teed).
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#22

E Veebr 16, 2009 16:22

Saatke politsei härra viisakalt istmikkusse ja ärge kuhugi allkirja pange. Viisakus ennekõike:wise:

Tegelikult kuskilt maalt viskab endal juba üle. Ma olen otsustanud mitte kuhugi enam alla kirjutada.

Paras suur süsihappegaasi balloon kaasa võtta. Lööd punni maha ja puhub auto leegi küljest minema. (ups, vale teema)

Ahjaa, selgituseks. Kerge huumoriga ütlesin eelnevat. (aga ainult "kerge")
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#23

E Veebr 16, 2009 16:49

Aga kõik korras hoida on ju nii raske, et ainult kiunume ja vingume. Eestlane on ikka eestlane.
Minu autot ei koorma nõutavate asjade olemasolu, helkurvest isegi olemas Saabi oma. Ja ka tavahelkur jope küljes.
Ärme siis anna põhjust nokkimiseks.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#24

E Veebr 16, 2009 18:27

Algselt postitas: Eleri
Aga kõik korras hoida on ju nii raske, et ainult kiunume ja vingume. Eestlane on ikka eestlane.
Minu autot ei koorma nõutavate asjade olemasolu, helkurvest isegi olemas Saabi oma. Ja ka tavahelkur jope küljes.
Ärme siis anna põhjust nokkimiseks.

Kõik punktid Elerile! :thumb:
Teema lukku!

Kui teemaalgatajal on vastavasisuline protokoll ette näidata, siis u2u moderaatoritele ja teeme teema lukust uuesti lahti.
Vasta