EI suitsule!

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
monusmees
Postitusi: 14
Liitunud: R Mär 21, 2008 18:47
Asukoht:
Auto:

#26

T Apr 07, 2009 22:14

Kunagi ammu, nii 12 aastat tagasi sai ka peo suitsetaja oldud. Asi mis lõplikult eemale peletas oli suitsu hais. Mitte niivõrd otse sigaretist tuleb hais, vaid see, mis pärast külge jäi. Kuna see kannatamatu, ei ole ühtki sigaretti hambusse toppinud. Küll aga vahest harva, nii kord aastas, tuleb ette mõni väike sigar. Usun, et mahajätmine on pigem kinni peas, kui kuskil mujal. Minust ei saa kunagi regulaarset suitsetajat, kuna ma ei seedi seda tuhatoosi haisu pärast. Kindlasti aitab maha jätmist, kui mõelda endale mõni ebameeldivust tekitab asi suitsetamise juures. Kui see lõplikult hallide ajurakkude sisse kinnistub, on juba suurem osa teest käidud. See minu arvamus.
Alfonze
Postitusi: 144
Liitunud: R Juun 25, 2004 3:11
Asukoht:
Auto:

#27

T Apr 07, 2009 22:37

Ega vist päris lahti sellest saagi, mina näiteks ei pane omale megapiiri, et nüüd iial ei tee vms (tegelikult ei tohigi omale mingeid mega jäiki piire seada, sest see teeb mingist asjast nagu kättesaamatu või tabu). On olnud viimase paari aasta jooksul selliseid üritusi küll kus vahest on ette läinud ja ka selliseid mõnenädalasi perioode kus teen (paar korda on juhtunud). Üldiselt ebameeldivused tulevad harva tehes just uuesti esile, nagu suitsuhais, röga kurgus ja sportides oluline langus pea igal alal (need asjad just siis kui nädala teinud kuskil, siis hakkavad täiega häirima ja on palju lihtsam see jama jätta). Eks enamus asjadega nii, et vahest ok, kuid igapäevase mürgitajana väga mõttetu. (Ei vala õli tulle, aga enamus inimesi mürgitab ennast päevast päeva suht julmal moel kasvõi oma toidusedeliga, mis ei erine kuidagipidi suitsetamisest või alko liigtarbimisest, aga see pole selle topicu teema:-P)
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2277
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#28

T Apr 07, 2009 23:45

Olen samuti olnud pikema ja lühema aja ilma aga päris maha. Ei tea. Tead kui hea on minna õhtu, kui kõik juba magavad, võtta veel poolik, igaõhtune õlu kõrvale ja lähen välja, istun vaikselt, mõtlen möödunud päeva üle ja teen plaane järgmiseks päevaks.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#29

K Apr 08, 2009 7:01

Tahtejõud viib eesmärgini. Omast tutvusringkonnast tean öelda, et plaastrite-nätsude kasutajad pole mittesuitsetamisega kaugele jõudnud. Päevapealt mahajätjad aga küll.

Üks mu sugulane ütles ükskord, et pole olemas endisi alkohoolikuid ja suitsetajaid. Lause peab 98% paika.

Ise olen 2+1 reziimi suitsetaja. 2 nädalat ei tõmba, siis ostan paki, tõmban selle umbes nädalaga tühjaks ja siis jälle ei suitseta. Olen proovinud ka üle 2 nädala suitsetamata olla, aga raskeks läheb.
Vahepeal olin muidugi ligikaudu aasta täiesti puhas. Siis tulid esimesed õllekõrvased mahvid jne.
Kodus ei suitseta üldiselt üldse. Vahel harva, kui mingi kodune klaasitõstmine, siis teen rõdul muidugi ohtralt. Poolik pakk seisab sahtlis kuid.

EDIT: Mahajätmisel aitasid mind Tic-Tac ja Mynton. Kui jube tahtmine peale tuli, siis läks asendus suhu ja valma. Algus oli ikka päris jube. Nägin korduvalt unes, et suitsetasin jne. Ja joomingutega ei tohi murduda, siis on tuksis. Kui kahest nädalast saab 2 kuud, siis oled omadega peaaegu mäel.
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#30

K Apr 08, 2009 8:26

Huvitav kas need 25 isikut kes vastasid pole kunagi suitsetanud, pole ka kunagi proovinud?
See on väga hea arv sel juhul :)
Everyday Regular SAAB guy!
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#31

K Apr 08, 2009 8:45

olen ka kunagi kaiffinud suitsutegemist. see rohkem sinna ylikooli aega jäi ja natuke peale sedagi: igavsesti mõnus oli peale kooli yhikas syya teha ja siis rõdu peal koos kohviga pikka more´t tõmmata.
aga maha jätsin hoopis sellepärast, et enam suusatada ei jõudnud.
ja päevapealt.
tuleb lihtsalt endal elu eesmärgid paika saada ja siis ei ole probleemi.
kas ma tahan, et mu elu oleks läbi suitsetamise lyhem?
eiii --- mulle meeldib elada ja meie elu siin ilmas ei ole rohkemat vähimast hetkest, kui võrrelda seda ajaga , kui kaua on olnud päike ja tähed ja meri jne.....
mõelge selle peale, kas te tahate kiiremini surra ja seda surmapäeva endale ise lähemale tuua....
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#32

K Apr 08, 2009 10:04

Suured tänud kõige selle julgustuse eest ja omadest kogemustest :thumb:

Ja väga hea on see et veel minuga ühineb paar inimest, põhjus miks maha peab jätma on see et tervis suht käest läinud, ennem jaksasin veel 100m trammile hommikul joosta aga nüüd kui teen seda siis tunne nagu suren kohe ära.
:red:
www.tmuuga.eu
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#33

K Apr 08, 2009 10:24

Algselt postitas: NO FEAR
Olen samuti olnud pikema ja lühema aja ilma aga päris maha. Ei tea. Tead kui hea on minna õhtu, kui kõik juba magavad, võtta veel poolik, igaõhtune õlu kõrvale ja lähen välja, istun vaikselt, mõtlen möödunud päeva üle ja teen plaane järgmiseks päevaks.


Kõige parem on muidugi hommikune suits kohvi kõrvale:red: Olen tähele pannud, et kui see hommikune suits ära jätta, siis ei teki ka päeva jooksul enam nii meeletut suitsuhimu.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#34

K Apr 08, 2009 10:26

Järeldus, jätke kohvi joomine maha..:) (aga ma nüüd saan piki pead nagunii...:D )
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#35

K Apr 08, 2009 10:46

Ma märkisin ennast kui "pole kunagi suitsetanud" inimeseks, sest mul pole kunagi vajadust paberossi järele. Esimest korda elus proovisin sigaretti 8 aastaselt. Peale seda enam ei tahtnud proovida.
Viisakas seltskonnas võib paar korda aastas sigarit popsida või vesipiipu imeda või "coffee shopi" külastada, aga iga päev mitu korda ukse taga külmetada ja sigaretti imeda - kole.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#36

K Apr 08, 2009 10:48

mina olen proovinud seltskonnas joogi kõrvale, järgmine päev olen pohmelli suremas. Kaine peaga pole proovinud...

Huvitaval kombel pole seda mõju vesipiibust kunagi saanud:wtf:
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#37

K Apr 08, 2009 11:18

Algselt postitas: andres
Üks tuttav arst väitis kui oled 10 a. suitsetanud siis läheb kopsude taastumiseks 20 a. Võta nüüd kinni kas see väide on õige või ei ole. Aga kindel on et ilma on tervislikum.


siit moraal: olen 25a suitsetanud ja ei kavatse edasised 50aastat kopse taastada:P

suurim hulk inimest sureb kopsuvähki kui ka südame veresoonkonna tõbedesse siiski übmritseva saasta ning vale toitumise tõttu..
Ets
Postitusi: 390
Liitunud: K Veebr 06, 2008 16:13
Asukoht:
Auto:

#38

K Apr 08, 2009 11:26

"mad1" mulle tundub, et see on üsna hale vabandus, mille sa välja tõid. Ma küll ei tea kui vana sa oled aga miks mitte tegeleda ülejäänud elu sellega, et kas või "tibusammul" oma tervist tohterdada. Võib muidugi üldistada ja öelda et pool maakera nii ehk naa sureb kopsuvähki aga isiklikku tervist võiks ikka personaalselt võtta ;)
Igal juhul palju jõudu ideeautoritele :thumb:
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#39

K Apr 08, 2009 11:54

Algselt postitas: Ets
"mad1" mulle tundub, et see on üsna hale vabandus, mille sa välja tõid. Ma küll ei tea kui vana sa oled aga miks mitte tegeleda ülejäänud elu sellega, et kas või "tibusammul" oma tervist tohterdada. Võib muidugi üldistada ja öelda et pool maakera nii ehk naa sureb kopsuvähki aga isiklikku tervist võiks ikka personaalselt võtta ;)
Igal juhul palju jõudu ideeautoritele :thumb:


see vabandus kehtiks kui oleksid probleemid. viimati kontrolli käigus selgus, et kops nagu imikul ja ei mingeid probleeme, veenilaiendeid pole ka täheldanud:P

no ja tibusammudega ma pole harjunud liikuma..looomu vastane..veel üks vana tõde: jätad suitsetamise maha ja koheselt hädad käes..ja pool maakera sureb kopsuvähki ka ilma suitsetamata:P loomulik regulatsioon..vajadusel annan oma panuse:P niigi miljardeid inimesi on liiast ja viirused pole suutnud oma tööd korralikult veel lõpuni viia:P
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#40

K Apr 08, 2009 13:37

Kopsuvähiga on tõesti nii, et suitsetamine võib seda soodustada, kuid selle tekkimiseks peab eelsoodumus olema, aga see pole õige teema targutamaks, et suitsetamine pole küll hea, aga mitte ka nii hull, kui suitsetamisvastastes kampaaniates öeldakse.
Meka
Postitusi: 87
Liitunud: P Sept 14, 2008 17:55
Asukoht:
Auto:

#41

P Apr 19, 2009 19:43

Ja tundub, et keegi ei taha sellest enam rääkida:angry:
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#42

P Apr 19, 2009 21:48

Vahepeal sai juba see teema unustatud aga ytleme nii et suitsust lahti päris pole saanud et hommikul ikka juhe koos ja olen yhe teinud ja päeval vesipiip on abiks olnud
www.tmuuga.eu
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#43

P Apr 19, 2009 21:54

Algselt postitas: Meka
Ja tundub, et keegi ei taha sellest enam rääkida:angry:


Aga mis muUtub paremaks kui me sellest jahume? Ma arvan, et mitte midagi. Igaüks peab ise aru saama sellest.

E: Näed kirja viga sees ja keegi ei aita.
muuseas
Postitusi: 128
Liitunud: N Mai 25, 2006 14:57
Asukoht:
Auto:

#44

P Apr 19, 2009 23:53

ainult iseendas on see suitsetamise asi kinni... mitte mingi reklaaminõks ega ähvardused erinevate koledate surmadega ei kõiguta kirglikku suitsetajat.
jätsin maha päevapealt, olles olnud 23 a ikka üle keskmise kõva suitsumees. nüüd augustikuu alul saab 4 a täis ilma suitsetamata. nojah, passiivse suitsumehe viga on ikka küljes... õnneks aga on meil nüüd ka pea kõigis ühiskasutusega ruumides suitsetamine keelatud :)
aga alko tarvitamine ja suitsetamine EI OLE omavahel mitte mingisuguses seoses, pigem on jutt harjumuste ohver olemisest.
ja viha peab olema ning enesekindlust kasvõi natukene. siis oledki vaba.
jah, olid unenäod, 2 korda ja nii realistlikud, et suitsumaitse oli suus :D ja süüdistasin end nõrkuses ja oma otsustest taganemises nii kergel kombel...
kokkuvõtteks: jätke maha kui tahate ning kui kujutate ette, et jätate maha siis ettekujutuseks see reeglina jääbki.
edu üritajatele!!! :)
Renault Espace '07 2,2 102kW Pilt
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#45

E Apr 20, 2009 8:47

Omaette teemat vaja see kuidas inimesed suudavad autost nt suitsetada,
tihtipeale on veel nii, et koni visatakse autost nii välja, et see kukub akna ääre peale,
sama asi on tuhaga :mad:

äkki keegi selgitaks :eureka:
Everyday Regular SAAB guy!
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#46

E Apr 20, 2009 10:16

Ai, suitsetamise mahajätmine on minule valus teema.

Sai u. 10 aastat tagasi maha jäetud 1,5 aastaks. Esimesed 2 nädalat olid hullumaja ning aastaga tuli 15 kg juurde.

Tahaks uuesti ja lõplikult maha jätta aga see eelmine kogemus on nii selgelt meeles et lihtsalt ei julge :(
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#47

E Apr 20, 2009 12:43

Lõpetasin suitsetamise aastal 1987 ja seda päevapealt, sealt edasi siiani mitte üks kõhv.
Tähtsaim on sisemine valmisolek, kõik muu on sekundaarne.

Hea alternatiiv kallitele plaastritele:

suitsunälja tekkides joo klaas vett ning tee seejärel ca 5 sügavat sisse-väljahingamist.

Protseduuri järel on sisetaju, nagu just sigaretti lõpetades...

ja veel: esimene mahajätmisperiood seljataga, algab kõige ohtlikum aeg just siis, kui sisetunde järgi kõik hirmus juba seljataga... Just siis tekivad erinevail põhjusil kiusatuslikud uitmõtted a`la" ma võin ju selle ühe teha, ega see kohusta mind järgmist tegema.." Aga kohustab ikka paraku küll...

ja veel - unenägudest: Ilmselt on nikotiinisõltuvus nähtus, mis organismist kuni surmani ei kao, sellega tuleb lihtsalt harjuda kooselama. Tervelt 20 aasta ei unista ma ärkvel olle suitsust, kuid siiani näen ajuti unenägusid, kus olen taas suitsetama hakanud ja seetõttu ise hämmingus...
Alateadvus elab oma elu.
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#48

E Apr 20, 2009 14:42

Ma olen ise selliste "päevapealt lõpetamiste" suhtes natuke pessimistlik. Teadjamad võivad vastu vaielda, ega olen kuulnud, et taoline sõltuvuse joonelt katkestamine ei tarvitse ka tervisele hea olla. Võibolla suitsetamise vähendamine järk-järgult kuniks näiteks kuu aja pärast täiesti ilma, nõuab rohkemgi meelekindlust? Ei tea.
Ise aastaid tagasi just nii proovisin. Sigarettide asemele põsktubakas. Nädala möödudes tundsin puudust ainult nn. harjumuslikust käeliigutusest "suits suhu" :cool:
Veel nädal ja avastasin, et põsktubakas on üks jõle mögin välja mõeldud, pidevalt rõve maitse suus, mitte kuidagi ei suutnud harjuda. Kuniks lõpetasin selle jama üldse terveks aastaks.
Seejärel alustasin sigarettidega uuesti. Miks, on muidugi täiesti omaette teema..siiski lohutan end, et mahajätmine polnud tegelikult mingi probleem ja hiljem jätkasin ainult kõige lahjematega ja hoopis harvem. Muidugi tean, et see viimane pole just eriti vettpidav õigustus :)
Samas ei ole uus lõpetamine sugugi meelest kadunud. Võibolla siis juba täielik lõpparve nikotiinile.
Eriti nüüd, kui tean mis tähendab ümbritseva maailma lõhnu tunda täiesti naturaalselt.
Meka
Postitusi: 87
Liitunud: P Sept 14, 2008 17:55
Asukoht:
Auto:

#49

E Apr 20, 2009 19:20

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Algselt postitas: Meka
Ja tundub, et keegi ei taha sellest enam rääkida:angry:


Aga mis muUtub paremaks kui me sellest jahume? Ma arvan, et mitte midagi. Igaüks peab ise aru saama sellest.

E: Näed kirja viga sees ja keegi ei aita.


Sinule jahumine ei aita, aga võibolla kellelgi abi sellest... Miks üldse foorumis jahuda, las igaüks õpib ise oma autot tundma:wtf::wtf:
Mere
Postitusi: 236
Liitunud: K Mär 25, 2009 12:18
Asukoht:
Auto:

#50

E Apr 20, 2009 19:42

Algselt postitas: sebastian
Eriti nüüd, kui tean mis tähendab ümbritseva maailma lõhnu tunda täiesti naturaalselt.

Minu üks põhilisi põhjuseid miks maha sai jäetud, oligi lootus saada tagasi lõhnataju.. paraku tagasi ta mingil põhjusel ei tulnud :D aga selle päevapealt maha jätmisega on sul mõnes mõttes õigus. Kehale on see ikka suur šokk, kui oled a la 30 aastat jutti ossi kimunud ja siis järsku tuleb sellele lõpp. Kui väga kaua pole suitsu teinud siis päevapealt maha jätmine ongi see kõige õigem tee !
Vasta