EI suitsule!

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#1

T Apr 07, 2009 13:58

Mõtlesin et jätan suitsetamise maha et juba pea 6 aastad juba seda junni tirinud , et oleks aeg ta maha jätta , see mõjuks hästi tervisele kui ka rahakottile!

Nüüd oleks ülekutse nendele kes tahavad ka seda teha et Ühineme ja vaadame kuidas meil läheb.

Plaan on selline et neljapäeval öhtul viimane suits ja siis värskelt pühadesse.

Ja siia teema alla võiks kirjutada kuidas läheb.
Või kes on sellega juba hakkama saanud.
www.tmuuga.eu
dohman
Postitusi: 153
Liitunud: N Apr 26, 2007 17:41
Asukoht:
Auto:

#2

T Apr 07, 2009 14:08

ma juba üle 30a puhas :)
Thom
Postitusi: 168
Liitunud: R Aug 01, 2008 10:36
Asukoht:
Auto:

#3

T Apr 07, 2009 14:09

Ma oleks käpp, ise ka mõelnud juba pikalt pikalt, et peaks maha jätma. Lubadusi parem ei anna, sest neid luhta läinud katseid on küllaga:D
Mere
Postitusi: 236
Liitunud: K Mär 25, 2009 12:18
Asukoht:
Auto:

#4

T Apr 07, 2009 14:27

võin moraalselt kaasa elada! Ise suutsin maha jätta tiba üle 2 aasta tagasi! aga mõte on sul hea! :head:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14293
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#5

T Apr 07, 2009 14:32

Edu teile..:)

Ise jätsin maha 2003. Oli kerge pohma ja suitsu ei olnud ja siis mõtlesin, et aitab ja nii on jäänud siiani. Hea on..:) Oleneb staažist ja tarbimishulgast on see esimene võõrutusperiood ilmselt erineva pikkusega inimestel. Et ma olin rohkem selline õlle kõrvale suitsetaja (aga siis ikka korralikult), siis ilmselt läks kergemini. Oli ka varem periood, kus sai tihedamalt tõmmatud, aga paar varasemat mahajätmist ilmselt kergendasid diagnoosi..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#6

T Apr 07, 2009 14:33

Need, kes maha on jätnud, võiks ju kogemusi jagada, millega mõtted suitsult eemale olete peletanud eriti just siis, kui midagi teha pole. Tõsiselt maha jätta pole kunagi proovinud, aga korra uudishimust nicorette plaastrit proovisin ja mingit vahet kas plaaster on või mitte küll ei märganud.
toolip
Postitusi: 178
Liitunud: R Dets 24, 2004 8:37
Asukoht:
Auto:

#7

T Apr 07, 2009 14:52

päris maha jätta on minul raske. kimusin sigarette 17 aastat ja nüüd olen snussi mees:) juba paar aastat. raha kulub vähem ja ei haise kuid jah eks snuss kah ikka mürk ole kuid lohutan end sellega, et natuke väiksem.
uuringud on näidanud, et rootsis kus snuss populaarne on kopsuvähi protsent kõvasti madalam kui teistes riikides...kuid samas suuõõne haigusi esineb rohkem...võta sa kinni millesse ma parema meelega sureks:)


mingi pahe ju võib olla:)
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#8

T Apr 07, 2009 14:56

Väga hea!
Eks me anname siis parima ja üritame pahest lahti saada ja kirjutan siia kuidas asi edeneb.
www.tmuuga.eu
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#9

T Apr 07, 2009 14:57

Algselt postitas: napoleon
Need, kes maha on jätnud, võiks ju kogemusi jagada, millega mõtted suitsult eemale olete peletanud eriti just siis, kui midagi teha pole. Tõsiselt maha jätta pole kunagi proovinud, aga korra uudishimust nicorette plaastrit proovisin ja mingit vahet kas plaaster on või mitte küll ei märganud.


Ise juba ca10a ei tee suitsu.

Mis puhub mahajätmist, siis tehke endale suitsetamine ebamugavaks, näiteks ei tee autos ja toas suitsu, väljas külmas sigareti himumine pole pooltki nii tihti meeldiv kui mugavalt arvutitoolil või diivanil teleka ees.
Iga ratas veab and then some!
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14293
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#10

T Apr 07, 2009 15:04

Ega siin mingit nõuannet ei olegi. "state of mind" peab õige olema..:) Selline kihlveo peale mahajätmine tavaliselt ei toimi. Ikka omal peab tahtmine olema. Asendustegevused peab leidma sellistele tüüpsituatsioonidele, kus te tavaliselt suitsetamas käite. Töö juures suitsupausid jms. Pange näiteks hoopis noolelaud omale kuhugi üles ja selle asemel, et suitsunurka minne, toksige 5 minutit nooli seina..:) Tihti ongi see sisseharjunud rutiin suuremaks põhjuseks, kui tubakavajadus.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
andres
Saabiklubi liige
Postitusi: 978
Liitunud: T Mai 25, 2004 15:26
Asukoht:
Auto: Saabitu

#11

T Apr 07, 2009 15:30

Üks tuttav arst väitis kui oled 10 a. suitsetanud siis läheb kopsude taastumiseks 20 a. Võta nüüd kinni kas see väide on õige või ei ole. Aga kindel on et ilma on tervislikum.
:drive:
Mere
Postitusi: 236
Liitunud: K Mär 25, 2009 12:18
Asukoht:
Auto:

#12

T Apr 07, 2009 15:52

eks see taastumine võtab aega jah, mõned hakkavad rögastama, seda pigi, mis aastate jookusl sisse kimutud välja läkastama.. endal tekkis ka köha, aga noh kui selle aja üle elab on kõik jonksus.. Kõige tähtsam , sa pead ise tahtma maha jätta. peab olema reaalne soov ja tahe, plaastrid ja muu praht üldjuhul ei aita, nagu ka cyber ytles, lõhu rutiin, leia tegevust ..
MangustGrupp
Postitusi: 346
Liitunud: T Jaan 16, 2007 21:20
Asukoht:
Auto:

#13

T Apr 07, 2009 16:13

mul sama probleem aga kohviga :(((( kuidas loobuda ei tea :D
hoplaa
Postitusi: 165
Liitunud: L Nov 13, 2004 15:49
Asukoht:
Auto:

#14

T Apr 07, 2009 16:14

Mina jätsin vihaga maha u pool aastat tagasi. Kodus polnud saia ja läksin kohalikku väiksesse poodi saia ostma ja võtsin ka 2 pakki suitsu. See oli sügisel just see aeg, kui tubakatoodete aktsiis tõusis. Arve oli kassas 100 miskit krooni, siis käis peast läbi, et vat kurat, saia eest 100 eeku on ikka palju. Siis ma vihastasin aktsiisi peale ja mõtlesin minu käest te seda raha enam küll kätte ei saa. Nüüd vean suitsurahast rohkemgi raha spordisaali, nii et ega rahalist võitu ei tulnudki.
Aga viha on üks tugevamaid motivaatoreid, kui saate, siis kasutage.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#15

T Apr 07, 2009 16:28

Jätsin suitsetamise maha norras. See oli 1.5 aastat tagasi. Mul said kaasa võetud suitsud otsa ja võrreldes palga numbrit suitsupaki hinnaga ei tekkinud tahtmist ka sealt juurde ostma. Lisaks ei pakkunud ka keegi teine, sest kes ikka oma väärt kraami ära tahab anda. Igatahes tunne on hoopis parem, mul oli juba asi väga hull, kimusin kodus oma toas ca iga 15 min järel. Suitsu hais levis ka muudesse tubadesse. Praegu ei kannata enam suitsu haisugi, väga vastik tundub. Nüüd on kõik häppi. Igaljuhul soovitan maha jätta :)
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#16

T Apr 07, 2009 16:40

Algselt postitas: SAABNINETHOUSAND
Jätsin suitsetamise maha norras. See oli 1.5 aastat tagasi. Mul said kaasa võetud suitsud otsa ja võrreldes palga numbrit suitsupaki hinnaga ei tekkinud tahtmist ka sealt juurde ostma. Lisaks ei pakkunud ka keegi teine, sest kes ikka oma väärt kraami ära tahab anda. Igatahes tunne on hoopis parem, mul oli juba asi väga hull, kimusin kodus oma toas ca iga 15 min järel. Suitsu hais levis ka muudesse tubadesse. Praegu ei kannata enam suitsu haisugi, väga vastik tundub. Nüüd on kõik häppi. Igaljuhul soovitan maha jätta :)


Jah, oleks isegi suutnud Norras maha jätta, kui poleks avastanud seda tüütud keeratavat tubakat. Saan seal sellega hakkama kuskil 1,5 nädalat, mis teeb siis umbes 3-4 suitsu päevas. Tuleb ka palju odavam, kui Eestist suitsu kaasa osta.

Õnneks olen suutnud ka teatavaid nn. edusamme teha, piirasin suitsetamist, ning olen samuti hakanud kasutama rohkem snusi. Teen neid umbes 5 tk päevas. Nüüd ainult ootan hetke, mil saan sigarettide pealt snusi peale ümber lülitada. Eks siis võtan järgmiseks sihtmärgiks juba ka sellest loobuda.

Teemaalgatajale võiksin juurde lisada, et liitun mahajätjate pundiga, kuid see jääks kehtima ainult sigarettide puhul. Snusi tarbimist jätkaks edasi mingi aja.
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#17

T Apr 07, 2009 17:32

Pole kunagi suitsu ette pannud:cool:
Everyday Regular SAAB guy!
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#18

T Apr 07, 2009 17:36

Tegin väikse küsitlusevormi ka juurde :)

terv, teager
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#19

T Apr 07, 2009 17:56

Mina olen 2 korda maha jätnud....pohmaga pole mingit isu, ja nii jätsingi. Mind ei häirinud absoluutselt mitte miski, võisin vabalt ka suitsetaja kõrval istuda. Aga siis 10 kuu pärast lihtsalt tuli isu ja panin suitsu ette.Teisel korral jätsin samamoodi, aga 1,5 aastat olin ilma. Selline vaimu vägistamine mulle ei istu-tahan teen, tahan ei.Muidugi on parem kui ei taha:)Aa, kolmaski kord jätsin üheks kuuks, aga selle ajaga 5 kilo joorde tuli...haarasin jälle suitsud. Mahajätmiseks peab vaim valmis olema, on pullipärast proovitud neid nätse nägu on mõru, aga ikka kimud suitsu. kui vaim valmis pole siis ei aita miski ( minu puhul vähemalt)
Eks näis millal jälle vaim ükskord valmis on.....:)
yksheikki
Postitusi: 601
Liitunud: R Sept 12, 2008 1:36
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3 Aero

#20

T Apr 07, 2009 19:37

Ühinen eelkõneleja seisukohaga. Et maha jätta, peab olema kõva põhjus ja vaim peab valmis olema, muidu ei toimi see asi. Mul on selle lõpetamisega hetkel nii, et loobun suitsetamisest pärast igat sigaretti :)
denver
Postitusi: 49
Liitunud: R Jaan 18, 2008 9:14
Asukoht:
Auto:

#21

T Apr 07, 2009 19:55

Tegin 3 aastat ja siis jätsin päeva pealt maha, nüüdseks juba 2 aastat ilma suitsuta.
Soovitan seda ka praegustele suitsetajatele, tehke parem sporti. Suitsupaki raha eest ostke kasvõi banaani või pakk teed.
Terviseks! :)
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#22

T Apr 07, 2009 20:00

Ka mina juba 6 kuud ilma suitsuta aga kui võimalus on siis tõmban HEAD sigarit ikka aga kuna see tegevus hakkab jubedalt rahakoti peale siis pole juba paar kuud tõmmanud.
Aga maha jätsin päeva pealt ja ei kasutanud mingeid plaastreid ega nätse, küll aga sõin kooritud päevalille seemneid ja neid nokkisin ükshaaval pakist.
Norras olles üritasin maha jätta aga ju vist oli tol korral palk nii hea, et 98 nok.-i tundus õiglane hind olema, oma tervise mürgitamise eest.
Aga edu teile, kes te üritate seda teha aga kõige tähtsam on siiski endas kindel olla ja seda ise tahta, sest ka mul naine näägutas oma 8a. et jäta maha aga see ei aidanu mitte.:D
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#23

T Apr 07, 2009 20:04

ma pole elus suutnud suitsetama õppida, samas sheesha hakkas araabias meeldima...
konks222
Postitusi: 562
Liitunud: R Jaan 25, 2008 9:07
Asukoht: Tudulinna
Auto: SAAB 9-5 2,0 141KW SAAB 9-5 AERO 184KW sed. SAAB 9-5 AERO 184KW univ.

#24

T Apr 07, 2009 20:06

Kolm aastat ilma. Vahepeal pole ühtegi tõmmanud,aga seda öelda ei saa et isu päris kadunud. Nii et riskigrupp.:nono:
Meka
Postitusi: 87
Liitunud: P Sept 14, 2008 17:55
Asukoht:
Auto:

#25

T Apr 07, 2009 21:49

:thumb:MUL SAAB HOMME KAKS NÄDALAT ILMA OLLA...:thumb: 9 aastat pole päevagi ilma olnud...1 pakk päevas.... Ja vabandust väljenduse eest, aga SITAKS raske on. Esimesed kaks päeva olid üsna lihtsad, kuna kasutasin Nicorette nätsu ja plaastrit, kolmandal päeval olin murdumas, kuna olin üksi tööl ja olid mõned suitsud riiulile jäänud. MMM..Hommikukohvi ja suits... Paningi selle raisa kärssama.. Kaks mahvi ja katus sõitis niiet võttis põlvist nõrgaks: Mõte: `Kuradi hea on ta ikka` Aga siis kustutasin ja viskasin kõik teised ka minema, et enam ahvatlust ei tekiks. Siis iga päev on mingid hetked, kus tuleb selline isu, et hüppa või kuristikku, aga ma järgi enam ei anna... Enam ei taha kakkuda seda saasta..

:wise:Nõuanded: Kasutage plaastreid ja/või nätsu. Nätsust niipalju, et kindlasti on keegi kuskil rääkinud, et jube sita maitsega ja kasu ei midagi, aga vaidlen vastu, kui närimis juhised läbi lugeda ja vastavalt käituda, siis uskuge mind-- Need toimivad ja väga hästi veel. Mina kasutasin mõlemat, nii plaastrit kui ka nätsu, sest topelt ei kärise jau:P
Esimesed neli päeva väga rasked ja ega edasigi kerge pole, aga tuleb pidevalt tegevust leida, et mitte oma tossava sõbra peale mõelda..


AAA ja muide: Väikesed kõrvalnähud tulid ka ilma suitsuta eluga: Nimelt öösel oli uni väga kesine, nagu oleks pidevalt ärkvel ja tekkisid kõrvetised.

Nüüd pea kaks nädalat ilma ja need kõrvalnähud on kadunud, kuid on tulnud asemele.......:freak: Tohutu söögiisu:freak: Ja söö palju sööd- kõht täis ei saa- Täitsa veider ju... Ja lisaks muidugi kõhutuul:red:

Ja nii lihtne ongi--- Kui kõik see jama möödas hakkan sporti tegema;)-- ah vist ei hakka kah..

Aga edu kõigile ja jälgi hoolega kuidas teil läheb:P
Vasta