Kus saada liivakasti (nt traktori kummi), kiige materjali jne.

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#1

E Mai 04, 2009 10:28

Nagu kuskil targas foorumis on kirjutatud, hangid saabi ja tuleb ka pere ;)

Kust oleks võimalik saada liivakasti jaoks nt. mõni suurem traktori rehv?
Samuti oleks vaja korralikku kiike (talasid jms), kus saaks kiikuda ka suur inimene ;)
Võib pakkuda igasuguseid ideid ja lahendusi, mida olete vb ise elluviinud ;)

Jagage soovitusi daamid härrased ja :notworthy:

Terv
que @ saabnet - perefoorum :D
Everyday Regular SAAB guy!
amazon
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 13, 2009 14:01
Asukoht:
Auto:

#2

E Mai 04, 2009 10:45

Vaheta majal katus ära, vanadest sarikatest saad kiige teha. :eureka:
gsaab
Postitusi: 165
Liitunud: K Mär 22, 2006 19:32
Asukoht:
Auto:

#3

E Mai 04, 2009 10:49

Kiike on suhteliselt lihtne ise teha. Vaja läheb 5 latti, 4 lühemat juppi tugevdusest, üldjuhul jäävad need nendest 5 latist üle+ maa sisse midagi vaiadeks nt 4 toru juppi. Olenevalt lati mõõdust saab teha kiige mis kannataks ka vabalt igasuguse raskusega kiikujat.

Traktori kummi liivakastiks ei soovita kuna sinna kummi sisse koguneb vett jms sodi, k.a. igasugused elukad võivad sinna varju pugeda. Lihtsam viis ehk osta poest materjali ja kast kokku lüüa. Ruudu või ristküliku suurune kast on katmiseks ka parem, et kassid ei läheks öösel oma asju liivakasti ajama.
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#4

E Mai 04, 2009 11:31

Liivakastiks sobib traktori või suurema veoki rehv siis, kui lõikad sellel maha ühelt poolelt küljeosa. Mul on :conf:
selline lõigatud (MAZi) rehv kusagil veel täiesti olemas. Kui huvi tunned, siis võta ühendust. :beer:
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#5

E Mai 04, 2009 11:36

Kumm on võiboll lihtne, aga mina soovitaks ka midagi looduslähedasemat-lapsesõbralikumat. Esiteks on see kumm ikka õudsalt väike mänguruum ja naftaprodukt ja kole jne. Neljast laiemast prussist või kaheksast lauajupist saab aga midagi kena ehitada.

Mine käi näiteks [URL=http://www.puumarket.ee/?op=body&id=71]puumarketist[/URL] läbi ja ütle, et natuke oleks materjali vaja liivakastiehituseks, leiavad kindlasti midagi ja mitte hingehinna eest. Ehituspoest naelu ka ja küllap haamri ning saegi leiab. Ma võin appi toksima tulla, mulle ehitustöö ja nikerdamine jubedalt meeldib, seda enam kui lapsele saab teha. Enda poiss praegu haiglas ja kodu nii tühi, et nutt tuleb peale :(

EDIT: Muidugi oleks hea see materjal osta Pinotexitatuna äkki? Muidu peaks ise ära möksim ja laskma kusagil varjus kuivada-õhutuda, muidu haiseb ja on mürgine jupp aega.

EDIT2. Näiteks ostad 4 kuuemeetrist 5X15 prussi, saed igaühe otsast 30 sentimeetrise jupi, mida kasutada nurkades prusside sidumiseks. Siis saed järelejäänud jupid pooleks ja saad 285 m pikkused 8 prussijuppi ning klopsid nelinurkse liivakasti kokku.

Sobivas kohas peaks murupeale panema mingi paksema kile, mis ei idane ega mädane ja selle peale siis liiv, niisama murupeale ei maksa kallata, muidu hakkab segunema ja läbi kasvama.

Selline peaaegu 3x3 m liivakast oleks täitsa äge juba :)

Muidugi võib ka hööveldatud materjali küsida, et igal juhul mingit pindu laps ei saaks.

Kiige jaoks on vaja võlli, mingid nurkadega võlliasjad võibolla on ka ehituspoes. Abiks oleks joonis kusagilt saada või enne endale ette joonistada.
hedi
Postitusi: 55
Liitunud: P Jaan 25, 2009 16:40
Asukoht:
Auto:

#6

E Mai 04, 2009 12:27

liivakasti põhja peaks geotekstiil kilest parem olema, peab umbrohu kinni ja laseb niiskuse läbi.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#7

E Mai 04, 2009 13:11

Jaan Tatikas arvab nii:
pole selle liivakasti jaoks kosmosetehnoloogiat küll tarvis. Lapsed teatavasti mängivad liivaga, kuidas umbrohi siis levida saab? Puit on kõige mõnusam, tavalised küljelauad kestavad paar suve ära, siis on nii või teisiti suuremale lapsele suuremat kasti ka vaja. Alustuseks peaks 2x2m piisav olema. Väiksem pärsib lapse fantaasiat.

Kiige puhul sõltub kõik pigem esikate närvikavast ja taluvuspiirist.

Lisatud failid
Rauno
Postitusi: 527
Liitunud: L Apr 26, 2008 14:15
Asukoht:
Auto: Saab 9-5

#8

E Mai 04, 2009 13:47

Mina kui maahõnguline arhitektisugemetega ehitusspetsialist teeks liivakasti vb metsast toodud kuivanud puutüvedest ka kiiku kannataks neist teha, aga iseasi, kui lihtne tugevaid ja sirgeid tüvesid kiigepostideks leida on. Aga eks see sõltub ka keskkonnast kuhu furnitur läheb, kui kuivanud tüved ei sobi siis ostaks mõned 20x20 cm prussid ning teeks nendest liivakasti ääred ning kiigele mõned 10x10 prussid.

Tähelepanu soovitaks pöörata teravate äärte ja nurkade maha lihvimiseks kuna kahjuks oskavad lapsed just neid kõige teravamiad kohti kukkumiseks leida.

Lihtsaim lahendus oleks osta mõned prussid ning nendest teha - igasugu rehvid unustaks ära kuna see pole kuigi loodussõbralik ning ega see sünge värv lapselegi kõige meeldivam pole.
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#9

E Mai 04, 2009 16:12

Mõtted kõik head ja toredad aga:

Vähemalt mulle tuntud lapsed on osanud end puust liivakastide vastu korduvalt katki kukkuda. Kummist liivakastiga see neil ei õnnestunud.

Kumm on ilmastikukindel, ning samas hästi värvitav, nii et jutt süngetest toonidest on rääkija fantaasia probleem. Ei mingeid pinde ega naelu.

Esteetiliselt võiks looduslähedased materjalid ju lapsi tõesti paeluda. Minu poiss oli aga sünnist saati rohkem bensiini ja kummilõhna, kui linnulaululembene, seega sobis see kummist tehnomonstrum talle ja tema mänguautodele nagu valatult.

Kuna kummid ei ole loodussõbralikud (seistes koos liivaga paigal), siis mida nad on saabi all suitsu keerutades???
Äkki läheme nüüd trenditeadlike inimestena kõik koos üle loodussõbralikele puuratastele?
Kasutaja avatar
SoS
Saabiklubi liige
Postitusi: 886
Liitunud: L Nov 19, 2005 12:00
Asukoht: Tapa
Auto: 9-5TiD, 9-5Griffin, 9-5Aero, 9000Aero, 900 T16
Kontakt:

#10

E Mai 04, 2009 17:27

Minu jaoks oli (värvimata) traktorikummist liivakastist omalajal küll terve maa ja ilm mängimiseks. :head: Praegu vaatab muidugi küll, et ega ei mahuks istumagi enam sinna sisse :P
Ka "korruseid" sai väga edukalt kasutada ja sealt kummi seest sai alati jahedat ja veidi niiskemat liiva, mis püsis paremini koos, et ehitada.

Miskine vakstulaadne asi oli ka maapinna alla pandud, aga see sai üpriski kiiresti läbi kaevatud ning hiljem kui liivakasti kasutamine harvemaks jäi eks siis kippus ka pisut umbrohtu läbi kasvama ja ka mitte nii mängusõbralikke putukaid koguma. Tavalisi mardikaid vms kitiinist kestaga mutukaid oli küll lahe liiva sisse ära uputada ja siis vaadata kustküljest nad end välja kaevavad. Aga eks see sõltub muidugi iga lapse personaalsetest eelistustest kelle/millega ja mida mängida julgeb.

Kokkuvõttes võin öelda, et kasutades traktorikummis liivakasti siis ära ei surnud ja miskit surmatõve ka külge ei saanud.

teemasse: Ma olen päris kindel, et mõni külamees lubaks sul täitsa tasuta oma hoovipealt ära kulunud rehvi minema viia.
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE-> 9-5TiD->900 T16 MY92 + 9000Aero + 9-5Griffin + 9-5TiD + 9-5 Aero
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9000 Aero MY97 Säilita metsa
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#11

E Mai 04, 2009 20:53

No kui on huvi siis pakkuda K700 rehv see on selle suure kollase vene hiigel traktori rehv. Kaalub küll oma 100kg kuid see on ka suur.
Samas on immutatud puidust kaste ka kiike(~5k) ka müüa. Ise teen oma põnnile sellise multihunktsionaalse lahenduse. Saab see olema ca 4x4 m ja katusega. Kasti integreerin varjualuse põrandasse ja seda katab äravõetav põrand. Sedasi on see kasutatav ka suveõhtutel istumiseks ja kui vihma sajab on mängimiseks kuiv koht. Kasti sisu saab olema valge liiv. Samas kui peale mängimist kastile see põrand tagasi liigutada siis on ka välistatud kasside külastamine.
Head nokitsemist!
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#12

E Mai 04, 2009 20:59

Liivakast on ikka maru vahva koht. Välja arvatud juhud kui kass üritab seda omaks võtta. Väiksena sai ikka mitmeid tunde kastis möllatud. Igasugu kaevandused ja värki. Polnd sel laudadest kastil viga midagi. See liigne hoolitsus lapse eest, et too võib end seal vigastada on minu arust liiga üle pingutatud. Hoia silma peal, aga las möllavad ise :thumb:
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#13

E Mai 04, 2009 21:19

olen ka liivakastist aaredeid otsinud ja muidugi ka leidnud: mingi vana hõbedast initsiaalidega mansetinööbi...
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#14

E Mai 04, 2009 23:40

Mul ühe hää sõbra ehitusinsenerist proua ehitas oma lapsele ise maru vahva multifunktsionaalse mängunurga. Materjal maksis küll omajagu, kuid tulemus on seda väärt. Puuduseks loen vaid seda, et liivakastil pole katet peal (kassid kipuvad seal hädal käima). see pole ka mingi probleem sinna teha.

Andke mulle mu telefoniga tehtud udupilt andeks ,kuid idee kannab see edasi.

Ülemisel pildil vasakul pool (sealt kust redeliga üles ronitakse) on redeli kõrval veel üks väike kossurõngas.

E: liivakast on siis all. pildistamise ajal polnud seal veel liiva.

Lisatud failid
spark
Saabiklubi liige
Postitusi: 757
Liitunud: E Mai 22, 2006 23:46
Asukoht:
Auto:

#15

T Mai 05, 2009 9:09

väiksema kasti küljed saab euroaluse külgedest servadesse paned lauad ja korras :)
ja kassi vastu aitas krohvi võrk
täiesti piisas väiksele lapsele ja mahtus ka kalamaja hoovi :)
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#16

T Mai 05, 2009 9:44

Ja tegelikult on veel lihtsamaid variante ja ei mingit ehitamist. Minu liivakast oli umbes 3-meetrise diameetriga maapinnaga tasa, st liiv oli kunagi vist kas lihtsalt olnud liivahunnik või siis oli spetsiaalselt ümmargune auk tehtud umbes labida jagu ja liiv sisse kallatud.

Ei olnud mul mingit serva, mille vastu kukkuda või miskit kummi, mille seest putukaid koukida või mille serva peal hüpata, ega ka mingeid piire.

Märjemat liiva saab alati kaevates, läbi see liiv ka väga kiirelt ei kasva, tõmbad mõne lible servast välja ja asi ants. Mingit kilet või vakstut ka polnud. Liiv sealt "kastist" ka jalga ei lasknud muru peale, küll aga ei olnud meil siis muruniidukit, see oleks visanud kõik liivakasti küll jah.

Maal lahendaksin ise võibolla kasti serva tõepoolest männi metsakuiva ümmarguste palgijupikestega, aga võibolla võtaksin ka käsivarrejämeduse laevaotsa ning keerutaks sellest kaks tiiru kastiservaks, et liiv laiali ei rändaks ja muru sisse ei roniks.

Ideid ja lahendusi seinast seina, naise vanemate juures on t40 kumm, mille sees kümmekond aastat pole keegi mänginud. Seda seenetavat musta junni mina oma lapsele küll ei jäta ja kindlasti ehitan uue kasti!

Maakodusse sobiva kasti pilt kah guugeldades:
Pilt
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#17

T Mai 05, 2009 14:24

Kui juba liivakasti ja kiige jutuks läks, siis küsiks ka...
Kust võiks leida ehk siis kes müüb immutatud ümarpalki? Seda sama, millest elektriposte tehakse?

Olen väikest viisi otsinud kuid pole kuskilt leidnud :red:
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
Rauno
Postitusi: 527
Liitunud: L Apr 26, 2008 14:15
Asukoht:
Auto: Saab 9-5

#18

T Mai 05, 2009 14:32

Ise immutades tuleb odavam ja saad tooni kah natuke reguleerida.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14293
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#19

T Mai 05, 2009 14:42

Algselt postitas: jack
Kui juba liivakasti ja kiige jutuks läks, siis küsiks ka...
Kust võiks leida ehk siis kes müüb immutatud ümarpalki? Seda sama, millest elektriposte tehakse?

Olen väikest viisi otsinud kuid pole kuskilt leidnud :red:
aiaposte müüakse ikka, või on sul kohe päris pikka palki vaja? Siin on 120x3000 olemas nimekirjas.. ka 100x3600
(puudub isiklik kogemus antud kohaga, selleni jõudmiseks kulus paar minutit, googlesse "immutatud postid" ja siis tulemuste seast paar foorumit jms läbi kammida..;))
Ise ma ei usu, et sa kodus vaakumimmutust teeks, niisama vana õli vms-ga pealt pintseldades see asi ikka eriti sügavale ei lähe.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
spark
Saabiklubi liige
Postitusi: 757
Liitunud: E Mai 22, 2006 23:46
Asukoht:
Auto:

#20

T Mai 05, 2009 15:36

http://www.kestvuspuit.ee/ Paliveres
ja elektriposte pidi neil palju olema ... kuna (kohalike sõnul) EestiEnergia ostab oma postid nüüd Rootsist ja veel selliseid mida EU-s kasutada ei tohi (mürgine immutus) :)
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2278
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#21

T Mai 05, 2009 16:21

See roheline immutus on sama mürgine kui pruun. Ärge küll oma aeda neid pange ega lastele mängurajatisi tehke. Iseasi kui mingid vanad, kasutatud postid. Ja uute roheliste elektripostide hind oli sinna 1500.- pluss km kanti.
Ise olen neid poste küll paigaldanud ja tegelt ohutusnõuded eeldasin ALATI kinnastega töötamist.
spark
Saabiklubi liige
Postitusi: 757
Liitunud: E Mai 22, 2006 23:46
Asukoht:
Auto:

#22

T Mai 05, 2009 18:13

Algselt postitas: NO FEAR
See roheline immutus on sama mürgine kui pruun.


Kas terrassilaudade immutus on sama? või midagi inimsõbralikumat.
Fabrik
Postitusi: 281
Liitunud: T Juul 10, 2007 14:53
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 sc 1,9 2005. Saab 9-3 cabrio 2.0T 2007.

#23

T Mai 05, 2009 20:39

Täna reklaamitakse osasi immutatud tooteid, et arseenivaba. Võibolla isegi on. Aga mingit mürgijuttu olen minagi kuulnud.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2278
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#24

K Mai 06, 2009 10:51

See roheline peaks olema midagi muud. See jutt kehtib ( minu teada) vaid elektripostide kohta.

Niiet...andke mulle kirvest...
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#25

N Mai 14, 2009 18:26

Vaadates kestvuspuidu kodulehe hoiatusi teeks ma laste mänguväljakud küll pigem immutamata puidust :wise:, tsitaat nende kodulehelt:

Ettevaatusabinõud immutatud puidu töötlemisel:

* Puidu saagimisel kanna tolmumaski ja prille!
* Puidu töötlemisel kasuta kaitsekindaid!
* Peale immutatud puiduga töötamist pese endal kõik katmata olnud pinnad!
* Pese töö- ja vabajariided eraldi!
* Siseõue, põrandate ja jalgteede ehitamisel kasuta hööveldatud immutatud puitu, mille pind on puhas ja sile!
* Ära kasuta immutatud puitu kohtades, kus on otsene kontakt joogiveega!
* Ära kasuta immutatud puidu töötlemise jääke (tolm, laast jmt) huumuseks!
* Ära põleta immutatud puitu!

... tsitaadi lõpp
Usun, et nii laste tervisele kui keskkonnale on kasulikum, kui mänguväljak ei sisalda liigset keemiat ja ehitusjäägid võib rahumeeli lõkkes või koldes ära põletada, samuti kunagi ka poolpehastunud konstruktsioonid.
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Vasta