Mida arvate Saab 9-5 diisel mootoritest ?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
risto.lutsu
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 22, 2009 10:58
Asukoht:
Auto:

#1

Hey
Mida arvate saab 9-5 diisel mootoritest 2.2 ja 3.0. On kellegil kogemus või kuidas saabil need diisel mootorid vastu peavad
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#2

3.0 vol1
3.0 vol2

2.2-sel on põhiprobleemideks EGR ja külmkäivitus, paaril foorumlasel on läinud ka kõrgsurvepump. 9-5-tel vist uuem/keerulisem/kallim pump ka?

Osta korraliku ajalooga 3.0. ;)
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#3

Lisaks ma ei suuda mainimata jätta kui mahedat häält 3.0 D teeb:head:
Rauno
Postitusi: 527
Liitunud: L Apr 26, 2008 14:15
Asukoht:
Auto: Saab 9-5

#4

Ise oman 2.2 TID-i ja olen üldjoontes rahul. Ise kartsin 3.0-i kuna see izuzu mootor, ning nendega on mul väga kurvad kogemused olnud - tõsi küll mitte saabi peal.
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1974
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#5

Mina võin rääkida vaid sõidukogemusest. 2.2 on jõuetu ja lärmab liiga palju ja see ei sobi minuarust 9-5 klassi autole. 3.0 tundub tunduvalt parem.
Rauno
Postitusi: 527
Liitunud: L Apr 26, 2008 14:15
Asukoht:
Auto: Saab 9-5

#6

Algselt postitas: vmaster
Mina võin rääkida vaid sõidukogemusest. 2.2 on jõuetu ja lärmab liiga palju ja see ei sobi minuarust 9-5 klassi autole. 3.0 tundub tunduvalt parem.

Täpsustan veidi - lärmab ta tõesti nagu väike diiselmootor ikka, kui oled varem, diislit omanud, siis väidetavalt ei pidavat see segama, ega ennastki enam ei häiri peale aasta selle masina omamist. Vahepeal bensiinimootoritega sõites ja siis jälle oma traktorisse istudes natuke häirib, aga see tunne kaob ruttu.
Ise olen seisukohal, et kui diisli lõrin ei meeldi siis peaks vaatama bensiinimootoreid, mis ka endal edaspidi sõiduautode puhul plaanis.

Jõuetus on ka suhteline, kuna olen eelnevalt sõitnud masinatega millel on olnud 2,5 liitrine bensiinimootor ning 3,0 turbodiisel (mitte saab), siis tundub see 2,2 tõesti natuke lahja, kui autos on üle 3 inimese, aga midagi ülemõistuse hullu ta ka ei ole, täiesti piisava särtsakusega tänavaauto.
bankdoc
Postitusi: 59
Liitunud: N Juun 09, 2005 22:44
Asukoht:
Auto:

#7

Mina olen sõitnud isendiga millel Hirschi tuunitud 2.2 ning see läks päris reipalt edasi, 220 km/h peal näitas tahhokas et reservi edasi minna justkui oleks (lihtsalt enda eluisu läks väga suureks, seega jäi ka tippkiiruseks). Vahe tuuningu-eelse ja tuuningu-järgse sõiduga ilmnes selles et pärast tuuningut tuli foori all ettevaatlikult gaasipedaali vajutada, muidu võttis rehvid libisema.
Vasta