O:Sülearvuti

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#1

E Sept 21, 2009 16:51

Pean homme õhtuks kusagilt rüperaali ostma.Pea on pärast erinevaid otsimisi putru ja kapsaid täis.Valikuid on hulgi, aga paari sobivat asja ja hinda ei ei saanud klappima...Siis tuli pähe, et siinseil läbikäiajtel on ju paljudel see IT-huvi.Äkki aitavad kaasa mõelda.Mõistliku hinnaga uut või kasutatut pakkuda.
Milleks mul seda vaja, on muidugi esimene küsimus.Ja mida vaja teha.Mu laps läks õppima raamatupidamist ja tal on vaja seoses sellega rüperaali.Ta ei osanud ise ka erilisi nõudmisi esitada.
Teada on see, et vahemälu ei tohiks alla giga olla.Windows xp mingi versioon peaks peal olema.Kõvaketas võiks mitte alla 120 olla.Molu suurus ei tohiks kõige tillem olla.
Raha, mida tahaks raisata, on kuni 5000.Kui on asjal iva, siis ka kuni 10, aga sealt edasi enam mitte.

Mina olen saadaval telefonil 5063101.:notworthy:

Väga laialivalguv jutt, aga ma ei oska paremini.
Lubage pealikud teistel ka kaasa rääkida.
:?:conf::conf::conf::?
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#2

E Sept 21, 2009 17:00

Algselt postitas: timutit

Lubage pealikud teistel ka kaasa rääkida.


samas äkki pakud ka vahetusvariante??
näiteks tonnise mootori vms. vastu??
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1962
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#3

E Sept 21, 2009 17:41

http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=425931

http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=425929

http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=419342

http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=425586

eriti see viimane
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#4

E Sept 21, 2009 18:01

ill on kõige paremal teel üldse. Ise olen kasutanud 2 a T42 ja nüüd teist aastat T61, mitte ühte probleemi (ega ka teistel, mis sama partiiga soetatud).

Igal juhul ära HP-d osta, nendega on muret rohkem kui nimi eeldada võiks.
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#5

E Sept 21, 2009 19:01

Algselt postitas: foxer
ill on kõige paremal teel üldse. Ise olen kasutanud 2 a T42 ja nüüd teist aastat T61, mitte ühte probleemi (ega ka teistel, mis sama partiiga soetatud).

Igal juhul ära HP-d osta, nendega on muret rohkem kui nimi eeldada võiks.


sry ma ei tea kui palju kodanik foxer HP-ga kokku on puutunud siis julgen väites kahelda
kalamees
Postitusi: 185
Liitunud: N Veebr 16, 2006 15:30
Asukoht:
Auto:

#6

E Sept 21, 2009 19:25

Algselt postitas: foxer
Igal juhul ära HP-d osta, nendega on muret rohkem kui nimi eeldada võiks.


Kui kodanik foxer on kokku puutunud vaid HP odavama otsa Pavilion seeriaga ja HP äriklassi mudelitest pole kuulnud, siis saan aru tema suhtumisest. Kuid öelda seda äriklassi seeria kohta (nt. mudelid NC6000, NC6400, 6910P jne) on täielik :bs:

Ma julgeks soovitada veel lisaks:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=423391
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=423377
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=422042
Isiklikult eelistaks seda, mis esimese lingi taga, mälu suuruse ja hea ekraani pärast
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#7

E Sept 21, 2009 20:09

Läheb üle 5000 kr aga alla 10000kr ja uus arvuti ja korralik.

http://www.flex.ee/1730-Dell-Inspiron-1545-must

Sry see Linuxiga
www.tmuuga.eu
RStorm
Postitusi: 414
Liitunud: K Sept 03, 2008 22:17
Asukoht:
Auto:

#8

E Sept 21, 2009 20:42

Algselt postitas: anthillse
Läheb üle 5000 kr aga alla 10000kr ja uus arvuti ja korralik.

http://www.flex.ee/1730-Dell-Inspiron-1545-must

Sry see Linuxiga

Pole väga raske op süsteemi windowsi vastu vahetada;).
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#9

E Sept 21, 2009 20:50

Algselt postitas: anthillse
Läheb üle 5000 kr aga alla 10000kr ja uus arvuti ja korralik.

http://www.flex.ee/1730-Dell-Inspiron-1545-must

Sry see Linuxiga


kui minu valida oleks siis 8kilo inspirioni peale pole just kõige parem lahendus...sry see kõigest minu arvamus
Kasutaja avatar
Motorhead
Postitusi: 613
Liitunud: N Aug 10, 2006 12:23
Asukoht: Tallinn
Auto:

#10

E Sept 21, 2009 21:07

Kui laps hakkab läpakaga käima koolis, siis on oluline ka läpaka kaal.

Julgeks soovitada Lifebooki, missugust kasutan ka igapäevaselt ise.

Näiteks, nagu seal teemas: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=425581

S-seeria lifebook kaalub ainult 1.8 kg. Tegu on äriklassi läpakaga, millel on põnevaid lisavõimalusi.
Miinuseks on see, et moodsad mängud jäävad lapsel mängimata.
Mälu arvelt ära kokku hoia.

Pisut lugemist:
http://www.laptopid.ee/index.php?menu=hariend

EDIT: See võiks hästi sobida: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=423883
kalamees
Postitusi: 185
Liitunud: N Veebr 16, 2006 15:30
Asukoht:
Auto:

#11

E Sept 21, 2009 21:11

Algselt postitas: snowguy
kui minu valida oleks siis 8kilo inspirioni peale pole just kõige parem lahendus...sry see kõigest minu arvamus


Arvan sama mida snowguy. Kui Delli vaadata, siis Latitude seeriat. Kui Fujitsu Siemensit, siis Lifebook seeriat.
Ja ma julgen kahelda selles, mida Flex sülearvutikeskus nimetab uueks. Nimelt puutusin kokku nendelt ostetud HP äriseeria sülearvutiga, mis nende sõnade kohaselt oli uus. Paraku näitas, HP garantii kontroll seda, et sellel arvutil algas garantiiperiood juba aasta aega tagasi ja 3 aastasest garantiist oli järgi jäänud vaid 2. Seega mina nende sõnu puhta kullana ei võta.
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#12

E Sept 21, 2009 21:15

Eks nende odavadega ole nii aga parem odavam Dell ,HP, Lenovo kui mingi kasutatud või eesti oma toodang ntx Ordi jms.
www.tmuuga.eu
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#13

E Sept 21, 2009 21:21

Algselt postitas: anthillse
Eks nende odavadega ole nii aga parem odavam Dell ,HP, Lenovo kui mingi kasutatud või eesti oma toodang ntx Ordi jms.


tuleks siiski teha vahet äriseerial ja tavaseerial

mina eelistaks pigem kasutatud äriseeriat kui uut miskit klicki või photopoindi letilt
kalamees
Postitusi: 185
Liitunud: N Veebr 16, 2006 15:30
Asukoht:
Auto:

#14

E Sept 21, 2009 21:22

Algselt postitas: anthillse
Eks nende odavadega ole nii aga parem odavam Dell ,HP, Lenovo kui mingi kasutatud või eesti oma toodang ntx Ordi jms.


Pigem just vastupidi. Parem kasutatud kuid veel garantiiga HP, Lenovo, Dell kui samade tootjate uus odavseeria. Need odavseeria sülearvutid on pigem kompaktsed lauaarvutid ja pärast minimaalset kaasaskandmist näevad välja nagu oleks käinud läbi pa*ast ja solgitorudest. Samas 2 aastat vana äriseeria arvuti võib välja näha nagu uus. Lisaks on tõenäosus, et kasutatud äriseeria arvuti katki läheb palju väiksem kui odavseerial.
Eesti omatoodangut ei saa üldse arvutiks lugeda. Karm, aga tõsi.
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#15

E Sept 21, 2009 22:23

IBM T30 on hea ja pommikindel arvuti aga tänapäeva mõistes raske ja aeglane. T40 on juba kiirem ja kergem aga 1Gb mäluga isendeid vist järelturul eriti palju pole, alla 2keek peaks leiduma. T42 on juba veel kiirem ja endiselt hea ning vastupidav. T43 veelgi kiirem, seda isegi siis kui numbrid samad (tarkus "karu kõhus" on teine ja parem). T60 ja T61 enam nii head ei ole, elektroonika vigu on märksa rohkem välja tulnud, raskesti avastatavad mäluvead ning isegi emaplaate vahetatud. Samuti on teatud T60 ja T61 akud praakseeriast ning surevad isegi aastaga. Samas paljud 5a vanused T42 ja T43 akud kestavad siiani probleemita.
Minu esmane valik oleks siis 1gb mäluga T43 ja sellele ostaks siis uue kõvaketta sisse. Sellise kombinatsiooni peaks vähem kui 5k eest saama. Miinuseks on mitte-edev välimus ja kõigil isenditel pole sisseehitatud WiFi'd (saab lisada).
Dell teeb samuti häid arvuteid aga ma ei oska peast konkreetseid mudeleid nimetada.
HP ja FS tegid 2000 esimesel poolel parajat saasta. Hiljem kvaliteet paranes aga Delli ja IBM'ga võrreldes ikkagi veidi nõrk.
Odava otsa mudelitest soovitan eemale hoida kui just rahaga tõesti kitsas pole. Ning vahet pole mis tootja tähed peal.
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#16

E Sept 21, 2009 23:17

See on nii ja naa, kasutatud arvutil sa tea iial mis temaga on tehtud, ja millal millalgi mingi jupp otsad annab, eriti veel sülearvuti kus juppid maksavad korraliku raha. Uue õnneks on see et arvutil on veel garantii ja siis ei pea rohkem raha alla panema. Sest korraliku äriklassi arvutid ei saa 5-10 k vahel.

Ja see kes arvab et äri ja tava arvutil on erineva tootja sisu siis on ta küll väga naiivne, ainuge vahe on neil see et korpus on korralikum,ilusam ja vastupidavam ja ntx ekraan parem aga sisu ikka sama.

Ntx uue Dell Latitude E seeria on sama laguneb sama palju kui mõni Inspiron, sest see on väga ebaõnnestunud arvuti.
www.tmuuga.eu
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1962
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#17

E Sept 21, 2009 23:22

T30 on arvutimaailmas antiik, T4x hakkab ka juba aeguma pisut, garantii on ka sellistel juba läbi. T6x oleks mõistlik valik või mõni HP, millel numbrikombinatsiooni taga "p" näiteks siingi pakutud 6910p. Viimased on lähemad paar-kolm aastat tehnika mõttes adekvaatsed ja enamasti on nad tehasest tulnud 3 aastase garantiiga, millest veel 1,5-2 aastat järgi ja hinnad on soovitud piirides, kaal on normaalne ja kannatavad kaasastassimist, kuna on metallist raamil.
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#18

E Sept 21, 2009 23:23

Algselt postitas: anthillse
See on nii ja naa, kasutatud arvutil sa tea iial mis temaga on tehtud, ja millal millalgi mingi jupp otsad annab, eriti veel sülearvuti kus juppid maksavad korraliku raha. Uue õnneks on see et arvutil on veel garantii ja siis ei pea rohkem raha alla panema. Sest korraliku äriklassi arvutid ei saa 5-10 k vahel.

Ja see kes arvab et äri ja tava arvutil on erineva tootja sisu siis on ta küll väga naiivne, ainuge vahe on neil see et korpus on korralikum,ilusam ja vastupidavam ja ntx ekraan parem aga sisu ikka sama.


kui sa vihjad oma jutus et arvutid kasutavad samade tootjate kettaid, mälusid ja prosesid siis nendega ka asi piirdub....aga need pole ainsad asjad tänu millele sa intranetti pääsed.....äriseeria ja tavaseeria emaplaatidel kasutatakse erinevate tootjate kiipe ja korpus on arvuti juures kõige võti mis tagab süsteemi korraliku jahutuse ja kaitseb emaplaati läbipaindumiste eest....kui ostad läikiva asja mille konstruktsioon on pehme....siis pole vahet kui vinge prose või kõva graafika su rüperaalil on kui see kõik kiipide kujul räniplaatidel ei püsi ja sinu monitorile pilti ei kuva
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#19

E Sept 21, 2009 23:40

Seda vihjasin jh et ära klassi arvutil on parem korpus mis tagab korraliku jahutuse ja vastupidavuse ja paremad klaverit, aga sisu on ikka sama. Ja ma pole kohanud yhtegi arvutid millel kiip emaplaadilt ära tuleb :wtf: , Kõik oleneb kuidas inimene oma arvutiga ümber käib.

Aga las jääb asi nii ja soovitame arvuti mida inimene siin soovib 5-10k vahel.

Et muidu see on samasugune vaidlus kas Opel Insigma on parem kui uus Saab 9-5, ehki mõlemad on ühesugused.
www.tmuuga.eu
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#20

T Sept 22, 2009 13:39

Kuulge härrased: T40 on see emaplaadihädaga kõikse sagedamini remonti jõudev IBM, T60l on asi vähe rõõmsam..
S seeria Fujitsult on tore küll - aga ma pole näinud ühtegi S seeriat, millel nupud normaalse kasutamise korral küljest ära ei tuleks.
Kui inimene ei taha palju raha raisata ja tal on läpakat ainult kooliajaks tarvis, siis jumal küll. miski 2 kilo raskune ordi või ml alla 10k maksev läpakas 3 aasta garantiiga ja unustagu kõik.
Endises elus ostnud-müünud-remontinuid läpakaid piisavalt, ja täiesti positiivselt üllatusin ordis läpakas.. igastahes parem valik võrrelduna rootsist-saksast kohale tassitud "äriklassi" läptoppidega, mida meie "ärimehed" kipuvad ostma mittetöötavaina aluste kaupa ja siis siin kohalikud kuliibinid neid 3st laibast ühe töötava välja võluvad..
Nagu autodegi puhul - uurige läpaka (ja eriti äriklassi läpaka) eelnenud elu:)

Ehk olge ettevaatlikud, härrased..
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#21

T Sept 22, 2009 14:05

Algselt postitas: epsum
Kuulge härrased: T40 on see emaplaadihädaga kõikse sagedamini remonti jõudev IBM, T60l on asi vähe rõõmsam..
S seeria Fujitsult on tore küll - aga ma pole näinud ühtegi S seeriat, millel nupud normaalse kasutamise korral küljest ära ei tuleks.
Kui inimene ei taha palju raha raisata ja tal on läpakat ainult kooliajaks tarvis, siis jumal küll. miski 2 kilo raskune ordi või ml alla 10k maksev läpakas 3 aasta garantiiga ja unustagu kõik.
Endises elus ostnud-müünud-remontinuid läpakaid piisavalt, ja täiesti positiivselt üllatusin ordis läpakas.. igastahes parem valik võrrelduna rootsist-saksast kohale tassitud "äriklassi" läptoppidega, mida meie "ärimehed" kipuvad ostma mittetöötavaina aluste kaupa ja siis siin kohalikud kuliibinid neid 3st laibast ühe töötava välja võluvad..
Nagu autodegi puhul - uurige läpaka (ja eriti äriklassi läpaka) eelnenud elu:)

Ehk olge ettevaatlikud, härrased..


naised saunas rääkisid ei tee sellest veel fakti ja ma tegelikult tahaks näha ordi läpparit millele kolm aastat garantiid antakse ja et sellel veel peale aastat on töökorras hinged toitepesa jne...ning ma ei ütleks et nendel klaveritel nupud kauem püsiks ja vavevalt leiab uue ordi teema algataja hinnapiirides uuena

olgem täpsed ja jääme teemasse
Kasutaja avatar
Motorhead
Postitusi: 613
Liitunud: N Aug 10, 2006 12:23
Asukoht: Tallinn
Auto:

#22

T Sept 22, 2009 14:08

Hmm.
Minu praegune S-seeria läpakas on läbi ajaloo järjekorras neljas.
Nõustun, et ühel vanal räimel S-6010l irdus samuti üks klahv autoremonditöökojas kasutades.
Sellele ostsin Hinnavaatluse portaalist tutika klaviatuuri 150.- eest ja vahetasin ise ära.
Tutvusringkond kasutab palju S-seeriat, sest saab kasutada ühiseid lisaakusid, väliseid kõvakettaid jpm. Lisaks dokivõimalus.
Mitte kellelgi minu tuttavatest ei ole sama probleemi ilmnenud.
(Aga mina näiteks ei ole näinud ühtegi NG-d, millel poleks bensupump saba andnud! :))
Loomulikult tuleb uurida kasutatud läpaka ajalugu ja seda läbi kelle teostatakse garantiid. :beer:

Samamoodi nagu automaailmas, ostab keegi 250K eest tutika Shkodillaci või Hyundai, teine 5a vana MB (või Saabi kui soovite).

Oma mättast sõltuvalt võib mõista mõlemaid. Ja mõlemil on omad probleemid.
Mina kalduksin üsna veendunult teise poolde.

PS: Üks küsimus on mind väga kaua vaevanud: Kas ainult minule tundub, et IBM on kole nagu öö? Miks seda disaini sellel sajandil muudetud ei ole??? :fight:
parkentosh
Postitusi: 239
Liitunud: P Dets 07, 2008 18:55
Asukoht:
Auto:

#23

T Sept 22, 2009 14:46

Ma olen ka oma elus päris palju sülearvutitega kokku puutunud ja julgen ka väita, et äriklassi aruvtid on rohkem mõeldud kaasaskandmiseks ja need nö. tavaseeria läpakad on rohkem koduseks kasutamiseks. Samas on ka osad tavaseeria läpakad täiesti kaasaskantavad ja kulumises ei jää taha äriklassi arvutitele.

Julgeksin soovitada nt. Samsungi tavaseeria sülearvuteid. Endal on praegu Samsung R25p ja mina olen täiesti rahul. Kasutan arvutit igapäevaselt kaasas kandmiseks. Arvuti on juba umbes poolteist aastat vana aga aku peab ikka paar tundi kasutamist (nt. saab ära vaadata ühe pooleteise tunnise filmi või paar tundi tööd teha), aku laeb ennast täis ka suhteliselt kiiresti. Nii Umbes kahekümne minutiga on arvutil aku "battery full".

Üldisemalt rääkides on minu arvates kõige paremad sülearvutid IBM'id aga nad on samas ka suhtelislt kallid ja neil on väga suur vahe äriklassi ja tavaarvutil.

HP'dest rääkides peab ära mainima, et on olemas HP'd (ei tasu osta) ja siis on Compaq'id (tasub osta), kuigi tänapäeval paneb HP osadele jamadele arvutitele ka Compaq'i märgi külge.

Dellide kohta ei oska suurt midagi rääkida, pole kunagi ühtegi omanud. Tuttavad kiidavad isegi tavaklassi sülearvuteid,
Arno
Postitusi: 318
Liitunud: P Apr 18, 2004 18:07
Asukoht:
Auto:

#24

T Sept 22, 2009 15:24

On kogemus nii IBM (A21) kui Dell lapparitega ( D600, D610, D620/630) - partiide kaupa oli IBM suremine %'s kõige suurem. Need, mida kaasas kanti, hakkasid müstilisel põhjusel vahetuult enne/peale garantii lõppu anomaalselt hanguma. Dellide 600 seeria oli keskmine konstruktsiooniga, uuemad 620/630 aga peavad siiani päris hästi vastu*. Viimaseid äriseeria Exxxx mudeleid pole kasutanud. Disainilt nii enam ei meeldi kuigi visuaalselt võiks hinged paremini kesta (eelmiste dellide põhiviga).

Samas läbikäinud Fujitsu Lifebook masinad polnud tehniliselt sugugi paremad.

Kui võtta garantii, siis esimene oleks IMB teenindus, seejärel Dell ning edasi kõik muud. Kõikidesse "kodumaistesse" taiwani firmade toorikutest kokkumonteeritud laptoppidesse suhtun suht kriitiliselt.

Kui aga kasutaja saab maksimaalselt 10 k raha raisata arvutisse, siis ilmslt IBM T seeria pole talle kohane. Hea veel, et X seeriat ei pakutud :)

--
*tootmisest maas
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#25

T Sept 22, 2009 16:01

Eks läpparit ostes on ju võimalik omal uurida, et kuidas see arvuti füüsiliselt välja näeb. Silmaga ja katsudes saad ju aru, et üks on tehtud parematest materjalidest (kallimad ja äriklassi mudelid) ja teine mingist lödist-vedelast plastikust. Vaata kuidas on igasugu pordid-pistikud kinnituatud, tehtud. See annab juba aimu palju. Kuna läpakas on kaasasveetav seade siis sealjuures minuarust ongi kõige olulisem korralik korpus. Muud näitajad on nagunii paberil kirjas. Nende Ordide ja Mikrolinkidega on see probleem, et iga paari kuu tagant ostavad nad sisse uue partii detaile ja koguaeg on need korpused erinevad (sõltub mida kuskilt hää hinnaga kätta saadakse) sinna sekka on teinekord juhtunud ka täiesti mõistlikke tooteid.
Vasta