Soolased jalamatid

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Andre83
Postitusi: 249
Liitunud: K Sept 23, 2009 23:42
Asukoht:
Auto:

#1

R Jaan 29, 2010 12:40

Tere!
Kuna porimatte autos pole, siis on tekstiilist jalamatid üpris mustad ja soolatriibukirjud.
Tekkis mõte, et ehk pistaks jalamatid pesumasinasse.
Kas matid kannatavad pesumasinat või ei tasuks riskida ja käsitsi puhtaks nühkida.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#2

R Jaan 29, 2010 12:52

Algselt postitas: &RE
Tere!
Kuna porimatte autos pole, siis on tekstiilist jalamatid üpris mustad ja soolatriibukirjud.
Tekkis mõte, et ehk pistaks jalamatid pesumasinasse.
Kas matid kannatavad pesumasinat või ei tasuks riskida ja käsitsi puhtaks nühkida.


Kuna ise sõidan ka lühikesi otsi ning lund on see aasta palju ja samuti on mul tekstiil matid siis juhi oma igas tahes jäätus kenasti ära.

Võtsin tuppa panin radiaatori peale kuivama. Hommikul kenasti kuiv ning panin autosse tagasi.
Iga ratas veab and then some!
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#3

R Jaan 29, 2010 12:53

Kunagi pesin heledaid matte pesumasinas ja ei juhtunud midagi. Tsentrifuugi ei proovinud, märjad matid viisin välja kuivama oli suvi. Samas pesulas võtad korraliku salongi puhastuse siis jalamatid ka puhtad.
Andre83
Postitusi: 249
Liitunud: K Sept 23, 2009 23:42
Asukoht:
Auto:

#4

R Jaan 29, 2010 12:56

Võtaks slongipesu küll, kui keegi siin urkas (Valgas) korralikku pesulat peaks.
Nädala pärast Tallinnasse: Võib soovitada kohta Mustamäe-Rocca kandis soovitada, kus head nahahooldust ja pesu saaks (ikka autole).
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#5

R Jaan 29, 2010 13:01

Ma küsiks teistpidi, kas pesumasin kannatab porimatte ja seda nendelt eralduva liiva ja saasta pärast. Kõike mustust sa ikka välja ei jõua raputada.
Kui vähegi võimalik siis oota kevadet ja katsu väljas pesta pesuaine ja suurema koguse vee ja harjaga. Kui selline võimalus puudub (N: kortermaja elanikul) siis soovitaks tubaste tingimuste korral pesta neid vannis või kausis käsitsi. Tulemus ei jää mingil juhul halvem kui masinast läbi lastud matil.
Kunagi pesin klassiku salongi põrandavaipa, õues ja käsitsi, peale pesu oli nagu uus, vett küll kulus, et pesuaine välja pesta aga asi oli seda väärt. Ütleme nii, et karv läikis pärast.
Andre83
Postitusi: 249
Liitunud: K Sept 23, 2009 23:42
Asukoht:
Auto:

#6

R Jaan 29, 2010 13:07

Väiksemaid vaipegi pesen aeg-ajalt pesumasinas ja pole midagi. Tsenrtifuugita. Suurem liiv tuleb ikka enne välja kloppida, aga plekid saab ilusasti välja.
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#7

R Jaan 29, 2010 13:56

Suvel on tekstiil matt, sellele tolmuimeja ja käsipesu aga talveks on Saabi orig kummist. Kui liiga palju tuleb sulavett mattile siis lasen ära jäätuda ja hommikul viskan jää välja :P
www.tmuuga.eu
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#8

R Jaan 29, 2010 14:14

Liiv ei tee pesumasinale midagi, sellega on arvestatud. Suuremad kivikesed ja see jäme graniitkild mida jääle pannakse võib aga midagi ära ummistada küll. Üldiselt saab need matid ka vannis/dussinurgas ilusti puhtaks. Ning talveks peaksid ikka nn. kummivannid olema, mati saad küll puhtaks pesta aga selle kõrvalt ja alt - kuidas sealt soola välja saad?
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#9

R Jaan 29, 2010 14:35

Algselt postitas: &RE
Võib soovitada kohta Mustamäe-Rocca kandis soovitada, kus head nahahooldust ja pesu saaks (ikka autole).

http://carfix24.eu/?lang=est&m1=84&m2=autopesula

Paldiski mnt ääres. Lasin nahksisu vigastuse parandada Nahahooldust ega pesu ei tellinud. Aga tundus korralik koht ja asjalikud tegijad. Autod, millega nad tegelesid, olid üle keskmise kallid.
isakene
Postitusi: 55
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:20
Asukoht:
Auto:

#10

R Jaan 29, 2010 15:06

Kunagi üritasin ühes vanemas pesumasinas keskmisest rohkem määrdunud matti pesta. Ega see masinale ei meeldinud küll - seesama matt on võimeline uskumatus koguses igasugu jämedat sodi endasse korjama ja pesemisel kostev hääl võttis karvad seljal turri.

Survepesur on see võluvahend, millega matid puhtaks saab. Astud suvalisse käsipesulasse sisse matid näpus ja lased üle käia. Parem, kui on kusagile üles riputada pesu ajaks, siis jookseb muda paremini maha. Ööseks viskad kusagile radika peale kuivama ning hommikul on autos kohe kuivem ja puhtam tunne:cool:
enrico
Postitusi: 275
Liitunud: P Mär 30, 2008 15:21
Asukoht:
Auto:

#11

R Jaan 29, 2010 15:23

aga ma pakun välja et tule läbi meie pesulast ja jäta matid ööseks meile peseme ja kuivatame ilusti ära:)
ma panustan ka et see liivakogus mis mattidel sees ei ole hea pesumasinale kuna seda seal üpris üpris palju!
53345153
Thor
Postitusi: 529
Liitunud: K Nov 05, 2008 10:32
Asukoht:
Auto:

#12

R Jaan 29, 2010 15:41

Olen pesnud enda heledaid matte pesumasinas, tulemus oli hea, nii masin kui matid jäid ellu:cool:
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#13

R Jaan 29, 2010 15:47

Mattide puhasolemise iga pikendab TUNTAVALT nii elementaarne liigutus kui jalgade puhtakskopsimine enne nende salongi tõstmist.:wise:
Mul isiklikult ei ole juba 6 aastat üheski autos kummimatte olnud (lihtsalt ei salli neid) ja matid ei ole isegi mitte niisked rääkimata porised olemisest:drive:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#14

R Jaan 29, 2010 15:52

Algselt postitas: iisak
Mattide puhasolemise iga pikendab TUNTAVALT nii elementaarne liigutus kui jalgade puhtakskopsimine enne nende salongi tõstmist.:wise:
Mul isiklikult ei ole juba 6 aastat üheski autos kummimatte olnud (lihtsalt ei salli neid) ja matid ei ole isegi mitte niisked rääkimata porised olemisest:drive:


Üldiselt oleneb jalanõude talla mustrist ning samuti kohtades kus sa ringi käid. Kõike lund sa sealt kätte ei saa.
Iga ratas veab and then some!
Andre83
Postitusi: 249
Liitunud: K Sept 23, 2009 23:42
Asukoht:
Auto:

#15

R Jaan 29, 2010 16:31

Pereliikmed niigi peavad mind imelikuks, et ma neile, iga kord kui autosse istume, palun jalad puhtaks teha. Neil tikub see millegipärast ununema. Siis astutakse veel uksetihendile jms. Võib tunduda üle pakutuna tõesti...
Tundub, et ma pesumasinasse neid siiski ei pista. Väiksem risk masinale ja võib-olla see murdmine mattidele kah hästi ei mõju.
Kummimatid ei meeldi mulle kah - auto peab nagu tuba olema, kus saad rahus susse sahistada :) kusjuures üks tuttav vanamees sõidabki autos sussidega ja masin liigub ainult suvel muidugi.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#16

R Jaan 29, 2010 16:43

Algselt postitas: &RE
Kummimatid ei meeldi mulle kah - auto peab nagu tuba olema, kus saad rahus susse sahistada :) kusjuures üks tuttav vanamees sõidabki autos sussidega ja masin liigub ainult suvel muidugi.


Ta ei ole ainus :red:
Iga ratas veab and then some!
Vasta