Millal läheb lumi?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#26

K Veebr 24, 2010 16:26

Tundub, et hakkab minema. Kaks päeva järjest on vett katuselt alla nirisenud ja päike võtab juba tugevamalt. Johhaidiiiiiii :thumb: Te lähete siin kohati veidi liiga kurjaks juba. A mul pohlad tegelt, vähemalt on soojad ilmad üsna lähedal:drive:

Ajee, muide kui ma olin vihane selle talve peale, siis mõeldes edasise tuleviku peale, et iga jumala aasta tuleb selline talv, mis närvid läbi ajab. Igasugune elu isu kaob ära, kas ma sellisesse maailma tahtsingi:bs: Kena talve jätku.
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#27

K Veebr 24, 2010 16:32

Tegelt on elu ju kui lill! :)
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#28

K Veebr 24, 2010 16:35

Mis mõttes lill?

1. Ilus ja lõhnab hästi?

2. Loomad/linnud söövad neid, tallatakse maha, külmaga surevad, murduvad kergesti, mõni on kole ja ohtlik?

:D
segusilm
Postitusi: 21
Liitunud: P Nov 15, 2009 16:40
Asukoht:
Auto:

#29

K Veebr 24, 2010 16:42

S9K - raiska natuke raha ära ja veame sul majajuurest lume minema, tükk hala jääb vähemaks kohe.
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#30

K Veebr 24, 2010 16:45

Jummal tänatud, et paar aastat tagasi sai lumefrees muretsetud, ilma selleta oleks täiesti pael...

Samas katusele kogunenud lumehulk teeb muret, äkki keegi pakuks vastavat lume eemaldamise teenust (U2U) ? :eureka:
Üksi ja ilma julgestusvahenditeta ei julge sinna ronida, plekk nii pagana libe ka.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#31

K Veebr 24, 2010 16:49

Algselt postitas: segusilm
S9K - raiska natuke raha ära ja veame sul majajuurest lume minema, tükk hala jääb vähemaks kohe.


Ei ei, nii lihtsalt ei pääse. Järgmine hala on tänava ots. See on nii kenasti libe, et ei pääse minema kui korra seisma jääd. Väga hea nähtavus on õnneks külgedele, kus asetsevad 1.5 meetri kõrgused vallid.

Lumefreesist niipalju, et naaber tuli oma freesiga välja vahetänavat puhastama, samal ajal kui mina möllasin labidaga. Arvake, kuhu mu enesetunne läks?

variant 1. Alla
variant 2. Alla

Eile sai katust puhastatud, pikk puu toigas ja tükk vineeri otsas. Lükkad lume alla, tõstad pisut ja juba lumi tuleb. Aga muidugi ei pääse ma ka siin. Alumine lumi oli kõva, see väga kergelt ei tahtnud eemalduda, sest tööriist ei tahtnud kuidagi sinna sisse minna. Jäle nõme eks? Negatiivsus, ainult negatiivsus.

Ma nüüd puhkan veidi ja joon kuuma teed meega. Negatiivsusele paneks praegu punkti ära kõrvetatud keel.
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#32

K Veebr 24, 2010 20:43

Vähe teemast mööda aga mul on esirehvides vist kokku ainult 4 naela, täna avastasin kui olin lootusetult kinni jäänud. Mind aitas üks sõbralik naabrimees, kes organiseeris mulle köie ja ainult niimoodi me saabikese sealt välja saimegi. Nüüd hakkab mul ka vaikselt juba villand saama, üks kord tegime juba hoovi 5 mehega korda, siis sai üks kord ka pisike traktor tellitud, kes nühkis korralikult puhtaks aga nüüd on pahasti ja pahasti on ka minu esirehvidega, nüüd on selge ka see, miks auto pagana halvasti minema võtab ristmikel ja ka sirgetel.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14294
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#33

K Veebr 24, 2010 20:50

Algselt postitas: AndrusFJR
Jummal tänatud, et paar aastat tagasi sai lumefrees muretsetud, ilma selleta oleks täiesti pael...
Tahaks laenata, nö testimiseks..:) Äkki muretsen omalegi millaski, vähemalt mõtted on liikunud.

Samas võin köit laenata..:) Kuigi sul vist rohkem pikka redelit vaja, mis harja peale istuks. Ma ise veetsin ca 4 tundi katusel täna, aga mul suht lame katus... Kõige nõmedam on see, et lükkad alla küll, aga sis peab veel kord seda kõike tõstma, et kuhugi normaalse koha peale saaks selle..:)

Aga ma ei kurda, minusugusele istuva tööviisiga inimesele kulub see liigutamine ära.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#34

K Veebr 24, 2010 20:58

Sai täna isegi väheke "müratud". :headbang:
Varikatus, kus all seisab Saab, oli juba hullult looka vajunud. Hirm oli eilse sula järal, et äkki täna vaatama minnes on jama lahti, kuid õnneks oli kõik endine. :notworthy:
Sestap haarasin siis labida ja vihtusin tubli 3 tundi katuselt lund maha. Miskit 70-80cm paksune kiht oli talvega tekkinud. Lõpuks said hanged sellised, et ma ei mäleta, et kunagi oleks räästa kõrval selliseid mehekõrgusi hunnikuid näinud. :freak:
Nüüd ma siis mõistan, kui üks mu tuttav kunagi rääkis, kuidas ta miskil suusareisil mägedes ei pääsenud hommikul uksest välja, sest öösel oli lund sadanud nii palju, et katuselt allavajununa ulatus lumi räästani.

Aga kindlasti ei kordu selline talv aasta pärast. Seega üritan kõike positiivselt võtta (ka tüütut igapäevast lumerookimist), sest mis ei tapa teeb meid vaid tugevamaks ja kogenumaks. :cool:
Üritage teiegi! :P :P
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
Lepp
Postitusi: 165
Liitunud: L Sept 06, 2008 15:53
Asukoht:
Auto:

#35

K Veebr 24, 2010 21:04

EDIT: nüüd pilt nähtav...

Lumi lumeks, kui siin hakkab sulatama ja külmetama vaheldumisi kevade hakul, siis hakkavad tekkima veel ohtlikumad "asjad" - [URL=http://www.mypicx.com/uploadimg/432020361_02272010_1.jpg]Selline asi[/URL]siis Pärnumaal, ema kodu akna taga :headbang:
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#36

K Veebr 24, 2010 22:05

Orkut, vana raibert, kostab nõnda: "Kasutaja privaatsusseaded takistavad sind selle lehe sisu vaatamast".
Algselt postitas: Lepp
Lumi lumeks, kui siin hakkab sulatama ja külmetama vaheldumisi kevade hakul, siis hakkavad tekkima veel ohtlikumad "asjad" - [URL=http://www.orkut.com/Main#Album?uid=3373882531526511644&aid=1266752098]Selline asi[/URL]siis Pärnumaal, ema kodu akna taga :headbang:


Aga muidu mulle see talv ikka meeldib. Nädalavahetusel sai 130 m2 lamekatust tühjaks loobitud. Alla kukkunud lumest moodustus täitsa viisakas kelgumägi: väga tihe materjal, mida lumelabidaga enam paigast ei nihuta. Kevadele mõeldes tuleb uued kummikud tuua ning mingi pump vaadata. Nii igaks juhuks.

To S9K: krt, mulle su kirjutamise stiil meeldib. Mahe eneseiroonia. :thumb:
Algselt postitas: S9K
Ma nüüd puhkan veidi ja joon kuuma teed meega. Negatiivsusele paneks praegu punkti ära kõrvetatud keel.
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#37

K Veebr 24, 2010 22:27

Algselt postitas: Lepp
Lumi lumeks, kui siin hakkab sulatama ja külmetama vaheldumisi kevade hakul, siis hakkavad tekkima veel ohtlikumad "asjad" - [URL=http://www.orkut.com/Main#Album?uid=3373882531526511644&aid=1266752098]Selline asi[/URL]siis Pärnumaal, ema kodu akna taga :headbang:


Selleks, et su pilti näha, peame orkutis "sõbrad" olema. Seega orkut on suhteliselt halb piltide jagamiseks.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#38

K Veebr 24, 2010 22:31

OT: Jupats millal sa T7 seksperdi nime said :P
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#39

K Veebr 24, 2010 22:58

"Herpes" tundus mõne tüübi suust tulnuna kuidagi ebameeldiv:P. Seega jätkusuutlikust silmas pidades tuli ära muuta:beer:
Sry OT
Eugam
Postitusi: 199
Liitunud: T Dets 04, 2007 0:09
Asukoht:
Auto:

#40

N Veebr 25, 2010 2:48

Tänase seisuga on minu "lemmiku" kõrgus kasvanud liigi viie meetriseks...:D...a vot seda ma küll ei tea,mis hoovis toimuma hakkab,kui sula tuleb.....:headbang:...peaks mingid kummikud kiiresti omandama.

Lisatud failid
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#41

N Veebr 25, 2010 6:53

Käisin täna katusel, kuna lumi oli korstna umbe ajanud. Läksin ilma igasuguse julgestuseta, lüües jalgu selle valge jama sisse nagu mägironija. Korstna sain lahti aga katusel on endiselt ca 70 cm lumi. Muret tekitab...
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#42

N Veebr 25, 2010 8:06

Tehke enne sula oma katused puhtaks. Ilma naljata:wise:
Te ei kujuta ette palju see kraam kaalub kui sulaks läheb ja vihma sadama hakkab.
Seda enam, et Kindlustus ei maksa lume tõttu purunenud katuse eest sentigi:wise:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
saabu
Postitusi: 803
Liitunud: R Juul 21, 2006 9:43
Asukoht: Tallinn-Aruküla
Auto:
Kontakt:

#43

N Veebr 25, 2010 8:46

Ühtlaselt külm talv on esialgu vähemalt teed korras(augud) hoidnud.Selle talve tervitus peaks olema-Jõudu ja kohta lumele!
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#44

N Veebr 25, 2010 8:58

Vaatasin läbi viis erinevat ilmaennustussaiti ja järgmise viie päeva ennustus Tallinna kohta oli suhteliselt ühtne, et üle 0 kraadi eriti ei tule (kuigi accuweather pakkus ka +4, aga sama sait pakkus külmade ilmade puhul ka pidevalt -10, kuigi oli -20).
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2279
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#45

N Veebr 25, 2010 9:56

No enda mõtted ka...

Lume rookimisest tean niipalju, et naane viskab seda koguaeg õuest päeviti, samuti ise ka ikka õhtuti, kuigi, peale kokkukat kodu jõudes oli õues, seal kohas, kus mul auto seisab, tekkinud 1,5 meetrine kõrgune lumevall! Jehhuu!!!:gun:

Nimelt reedel, kui kodust lahkusime, ajasin katuselt maha kõrgemaks kuhjunud lund ning helistasin maja teise poole omanikule, ning ütlesin talle paar soovitust, et ta oma katusest lahti mitte ei saaks, vaid laseks lume alla ajada. No ja olnud tulnud mingid vennikesed ja ajanud lume katuselt alla. Ja kuhu...??? Täpselt sinna kus mu auto pargib. Lisaks tuiskas veel maja nurka lund oma 30 cm juude nii et pühapäeval halva peaga... alates kella 13-st ja lõpetades 18.00 oligi kolmekesi see lumi lükatud-aeda, kuhu siis veel? Krt, siis viskas küll kopsu üle maksa ning andis tõuke oma maja projektile, et vähemalt teen seda, mida teen ning oma aed ja maja...:eureka: See selleks. (see nüüd tehtud)

Ausalt öeldes ei kujutaks elu ilma neliveolise autota enam ette. Eile õnnestus küll labidat kastikale näidata, kuna puud hakkavad otsa saama, (tuttav tunne, MIS???) ning teest puuriitadeni oli oma tubli 30 meetrit, lume sügavus "ainult" m...ni. Tuli siis riida juurde saada...

Tegelt on nii, et jamad autodega algavad alles siis, kui sula tuleb...siis saab see tugev lumi teedelt otsa ning alles jääb järjest hakkiv plöga...:mad:

Ja siis tuleb suurvee ajal kindla peale Soomaad külastada...see saab ilus olema! Ja põnev!

Ilusat talve jätku:D
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#46

N Veebr 25, 2010 10:22

Meil siin kristiines tuleb ka vast huvitav nädalavahetus. Kuna minu auto asub terve hoovi ainukese äravoolu resti peal, siis varsti oodata pilte "Auto keset järve". Ei taha teadagi, mis külmakraadide uuesti saabudes juhtuma hakkab. Pean vist minema kirkaid ostma, et oma auto uisuväljast välja lõhkuda.
Kuna hoovis on ca 10 5m kõrgust lumehunnikut, siis tõenäoliselt kutsun teid jaanipäeval siia kelgutama ja suusehüppeid tegema.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#47

N Veebr 25, 2010 10:38

Algselt postitas: CyberMa ise veetsin ca 4 tundi katusel täna, aga mul suht lame katus... Kõige nõmedam on see, et lükkad alla küll, aga sis peab veel kord seda kõike tõstma, et kuhugi normaalse koha peale saaks selle..:)

Aga ma ei kurda, minusugusele istuva tööviisiga inimesele kulub see liigutamine ära.


Kahekesi ka lamekatuse pealt alla lükkasime eile u 10 tonni lund 2,5 tunniga. Hakkasin uurima hommikul, et mis lumi kaalub, EMHi lehel on mingi info Maalehest kunagi kopitud. Ja seal ka viide jänkide arstide uuringule, et keskmise raskusega lume kühveldamine 15 minutit võrdub 15 km jooksmisega vms. Maalehe artikli autor imestab seejuures, et vaevalt pooletunnine lumekühveldamine võrdub poole Tartu maratoni läbimisega. Julgen sellele viimasele väitele alla kirjutada :)
Nastix
Postitusi: 553
Liitunud: N Mai 19, 2005 16:12
Asukoht:
Auto:

#48

N Veebr 25, 2010 11:25

Elan korteris, hommikul ringutan akna all ja vaatan, kuidas esi- ja tagaveolised end hommikuti parklast välja nõksutavad.

Joon kohvi, lähen alla, panen oma nelivolisele väiksele raketile hääled sisse, pühin maha suurema lume.

Istun autosse, kinnitan turvavöö, lülitan välja EBS-i ning lasen neliveol ning tutikatel Michelin X-Ice North rehvidel oma tööd teha.

Minul on igatahes irve näol. Peaasi, et teed lumised oleks ja asfalt välja ei tuleks .

Nagu qdwin ütles on kõik kõrvade vahel kinni :)
oswald
Postitusi: 376
Liitunud: L Veebr 28, 2009 12:28
Asukoht:
Auto: 9-5 1.9tid 2007 ATM

#49

N Veebr 25, 2010 11:38

Kliima/ilm on nagu Surm ja Maksud - peab lihtsalt paratamatusega leppima ja selle helgemat poolt vaatama:).
Hiiu tänav on igal juhul sellises seisukorras, et kaks autot mahuvad vaevu üksteisest mööda ja kaubiku puhul saab juba tagurdamist harjutada...
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14294
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#50

N Veebr 25, 2010 11:58

Algselt postitas: oswald
Hiiu tänav on igal juhul sellises seisukorras, et kaks autot mahuvad vaevu üksteisest mööda ja kaubiku puhul saab juba tagurdamist harjutada...
Mis linnas? Hiiu tänav Tallinnas on ühesuunaline, seal polegi vaja üksteisest mööda mahtuda..:) Paralleelne Tähe on aga küll probleemne. Kui korralikke majaomanikke poleks, kes oma väravaesise puhtaks lükkavad, siis mööda autod üksteisest ei mahuks. Väravaesised on "möödasõidutaskuteks". Ma tean, ma elan seal..:D
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta