Millal läheb lumi?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#76

P Veebr 28, 2010 12:20

Algselt postitas: eifeks
Miks te raiskate raha katuste puhastamisele lumest? Nii kui esimene pluss kraad tuli, oli mul katuselt lumi kõpsti maas. kühveldama pidi ainult ukse eest. Lamekatused on muidugi teine asi.


Naljamees, aga mis siis, kui katusel on ka lumetõkked...?
Seepärast nii palju aega läkski.

Tavapärase talve korral on lumetõke igati abiks, muidu oli nii, et kui sulailm tuli ja katus puhtaks kukkus siis kühveldad ennast lolliks jälle.

Ja oma maja tervise eest hoolitsemine pole raha raiskamine...
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#77

P Veebr 28, 2010 13:03

Mul elukaaslase tädimees võttis kah kätte, ja hakkas lumekoristuse teenust pakkuma. Käisin tal siis reedel Kapi tänaval abiks. Alguses katusele ronides ei olnudki vaatepilt kõige hullem. Asjaga täpsemalt tutvudes avastasime, et sarikate äärde oli kogunenud ca 50cm jääd(kõik tänu sellele, et 3 korruselise maja pööningule oli ka 4jas korrus pööningule välja ehitatud).

Alustasime natuke peale kella 9-at ning kel 13.00 oli lumi katuselt maas. Super !!!

Kell 13.00 hakkasime siis katuse äärtest jääd lõhkuma, mis oli tõeline põrgu. Mina tagusin jääd plastikhaamriga, ning paariline suure kangiga, asjale lisas veel jumet ka vihmasadu, mis tegi katuse mõnusalt libedaks. Kella 18.00.ks oli meil jää lõhutud, ning närvid p...e keeratud.

P.S. Jooksutossudega(millega mina seda tööd tegin) ei soovita kellelgi sinna katusele ronida. Liiga palju tekib võimalusi turvarihmade testimiseks. :P
Lepp
Postitusi: 165
Liitunud: L Sept 06, 2008 15:53
Asukoht:
Auto:

#78

P Veebr 28, 2010 13:32

Soe soovitus kõikidele SAABiomanikele parkida oma autod majadest, millede katused puhastamata, võimalikult kaugele/ohutusse kaugusesse:
Postimees1
Postimees2
Õnneks siinkohal SAABe küll ei paista ja loodame, et järgnevates artiklites ei hakka ka paistma. Igatahes julgen ennustada, et selliseid artikleid saame sel talvel, kevade hakul veel kõvasti lugeda:wise:
Ema elukaaslane jooksis küll hommikul koheselt oma 2008. aasta mazda 6´te majast eemale ajama, kui talle neid pilte näitasin:D
See küll meie majatagune katuseserv, aga hästi peaks iseloomustama praegust hirmuäratavat olukorda küll!
no1
Postitusi: 77
Liitunud: P Aug 16, 2009 18:12
Asukoht:
Auto:

#79

P Veebr 28, 2010 14:28

Mõelda vaid, kui ise samalajal autos istud...
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#80

P Veebr 28, 2010 18:28

Mul läks enamvähem hästi! Lükkasin katuse puhtaks enne suurt sula :) Ainuke mure on jäätunud drenaaz, vesi ei taha ilusti torust alla minna. Murelikuks teeb veel lume hulk ümbruses, juba praegu on üks parkla nurk veega kaetud, kalle on ilus olemas, aga lume ja jäävall on ilusti piiriks ees. Kuna valli kõrgus on rinnuni, siis ei hakanud veele teed läbi uuristama. Plaan on homme lõunasse sõita ja laupäeval vaatada, kuhu vesi läks :)

Ja ise olen eluga rahul:)
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#81

E Mär 01, 2010 9:29

Ei taha küll õel olla aga paraku ei tunne kaasa igasugustele "lumeohvritele". Eriti neile, kellel katused sisse kukuvad.
Meil on lumi üle 2 kuu juba maas olnud. ÜLE 2 KUU!!!!! Miks ei saanud siis keegi katustele minna kui lumi veel kohev ja jäätumata oli? Palju mõnusam oli toas istuda ja loota, et kevad hoolt kannab...
Miks hakatakse siis ennast liigutama kui p...se juba kõrbeb ja õnnetused juhtuvad????
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Lepp
Postitusi: 165
Liitunud: L Sept 06, 2008 15:53
Asukoht:
Auto:

#82

E Mär 01, 2010 9:56

Algselt postitas: iisak
Ei taha küll õel olla aga paraku ei tunne kaasa igasugustele "lumeohvritele". Eriti neile, kellel katused sisse kukuvad.
Meil on lumi üle 2 kuu juba maas olnud. ÜLE 2 KUU!!!!! Miks ei saanud siis keegi katustele minna kui lumi veel kohev ja jäätumata oli? Palju mõnusam oli toas istuda ja loota, et kevad hoolt kannab...
Miks hakatakse siis ennast liigutama kui p...se juba kõrbeb ja õnnetused juhtuvad????


Maailmaparandaja:thumb:
Miks sõjad toimuvad? Miks kliima soojeneb? Miks inimesed varastavad? Miks inimesed tapavad? Miks liiklusõnnetused juhtuvad?
Mõtle neile küsimustele natuke! Ükski asi tegelikult ju ei juhtuks, kui inimesed enne mõtleksid ja tegutseksid nii, et seda julmust ja igasugu õnnetusi vältida!
Kui kõik inimesed sõidaksid hommikuti tööle jalgratastega, kõnniksid jalgsi, sõidaksid ühistranspordiga, siis ju ei juhtuks ühtki liiklusõnnetust linna peal!
Oehh... Miks inimesed küll ei mõtle!
Andre83
Postitusi: 249
Liitunud: K Sept 23, 2009 23:42
Asukoht:
Auto:

#83

E Mär 01, 2010 10:09

Täna töö juures avanes pilt, kus pool maja katuse lumetõkkest oli koos lumega alla tulnud (2-korruseline maja). Üürime riigiametilt kontori pindu ja huvitav, kas nad ka vastutaksid selle eest kui minu auto oleks laviini alla jäänud. Minu parkimiskoht just selle koha all. Õnneks ühtegi masinat alla ei jäänud - nädalavahetus Thank God
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#84

E Mär 01, 2010 10:20

Algselt postitas: Lepp
....

Mida sa oma postitusega öelda tahtsid???
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#85

E Mär 01, 2010 10:33

Algselt postitas: Lepp
Kui kõik inimesed sõidaksid hommikuti tööle jalgratastega, kõnniksid jalgsi, sõidaksid ühistranspordiga, siis ju ei juhtuks ühtki liiklusõnnetust linna peal!
Oehh... Miks inimesed küll ei mõtle!


On enne juhtunud ja kardetavasti juhtub ka tulevikus liiklusõnnetusi, kus mõlemad osapooled on jalgrattad või siis üks osapool jalgratas ja teine jalakäija. Ja kui jalgrataste osakaal suureneks ning lisada fakt, et sellega sõitmiseks juhiluba pole vaja(keskmise lamba jaoks=siis pole ju vaja enne LE-ga tutvuda), siis...

Teemasse tagasi tulles ei tunne ka mina kaasa neile, kes lollusest või laiskusest katuse lumest puhastamata on jätnud, meedias on sellele viimaste kuude jooksul korduvalt tähelepanu juhitud. Küll aga tunnen kaasa autoomanikele, kes oma auto pahaaimamatult mõne maja lähedale pargivad ja ebameeldiva üllatuse saavad.
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#86

E Mär 01, 2010 10:35

Algselt postitas: Lepp
Algselt postitas: iisak
Ei taha küll õel olla aga paraku ei tunne kaasa igasugustele "lumeohvritele". Eriti neile, kellel katused sisse kukuvad.
Meil on lumi üle 2 kuu juba maas olnud. ÜLE 2 KUU!!!!! Miks ei saanud siis keegi katustele minna kui lumi veel kohev ja jäätumata oli? Palju mõnusam oli toas istuda ja loota, et kevad hoolt kannab...
Miks hakatakse siis ennast liigutama kui p...se juba kõrbeb ja õnnetused juhtuvad????


Maailmaparandaja:thumb:
Miks sõjad toimuvad? Miks kliima soojeneb? Miks inimesed varastavad? Miks inimesed tapavad? Miks liiklusõnnetused juhtuvad?
Mõtle neile küsimustele natuke! Ükski asi tegelikult ju ei juhtuks, kui inimesed enne mõtleksid ja tegutseksid nii, et seda julmust ja igasugu õnnetusi vältida!
Kui kõik inimesed sõidaksid hommikuti tööle jalgratastega, kõnniksid jalgsi, sõidaksid ühistranspordiga, siis ju ei juhtuks ühtki liiklusõnnetust linna peal!
Oehh... Miks inimesed küll ei mõtle!


Täpselt nii ongi, öeldakse, et loll õpib oma vigadest, tark teiste omadest, eks nii on ka selle talvega.
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#87

E Mär 01, 2010 10:41

Ärge pange pahaks, kui inimesed oma muljeid ja kogemusi jagavad, sest just selleks see teema siia tehtud on. Vaevalt siin keegi kaastunnet otsib...
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#88

E Mär 01, 2010 12:12

Algselt postitas: &RE
Täna töö juures avanes pilt, kus pool maja katuse lumetõkkest oli koos lumega alla tulnud (2-korruseline maja). Üürime riigiametilt kontori pindu ja huvitav, kas nad ka vastutaksid selle eest kui minu auto oleks laviini alla jäänud.


Ikka vastutavad. Seda nimetatakse kinnisvaraomaniku tsiviilvastutuseks. Kui see on kindlustatud, siis lihtsam kindlustusega asju ajada. Kui ei, siis tuleb valmis olla pikemaks asjaajamiseks ja kadalipuks, kuni kohtuni välja.
Lepp
Postitusi: 165
Liitunud: L Sept 06, 2008 15:53
Asukoht:
Auto:

#89

E Mär 01, 2010 13:10

Algselt postitas: iisak
Algselt postitas: Lepp
....

Mida sa oma postitusega öelda tahtsid???


Tahtsin öelda seda, mida kasutaja napoleon ütles - mina näiteks ei ole kindel, et kõik need autoomanikud üldse sellest majas elasid! Kas sina oled? Ja olgem ausad - mina igatahes ennatlikult küll igat maja katust, mille ette pargin, puhtaks rookima ei hakka!!!
ja just nagu ka edasi veel mainiti - täpselt, õpime teiste vigadest. Sa võid olla kui hoolas tahes, hoolas majaomanik oma maja katust regulaarselt puhastada, aga õnnetus ei hüüa tulles. Kõik ei pruugi olla nii hoolsad ja siis jama kui palju!
Meenub siinkohal üks politseisaade, kus üks purjus juht ühe pere 2 maja ette pargitud autot mahakandmisele sõitis. Inimene võis olla kui hoolas tahes, aga näed mis juhtus.
See oli üks lihtne näide sellest, et ole kui hoolas tahes, paraku ei sõltu inimese heaolu ühiskonnas vaid temast endast!
Andre83
Postitusi: 249
Liitunud: K Sept 23, 2009 23:42
Asukoht:
Auto:

#90

E Mär 01, 2010 13:24

Algselt postitas: olaviv
Algselt postitas: &RE

Ikka vastutavad. Seda nimetatakse kinnisvaraomaniku tsiviilvastutuseks. Kui see on kindlustatud, siis lihtsam kindlustusega asju ajada. Kui ei, siis tuleb valmis olla pikemaks asjaajamiseks ja kadalipuks, kuni kohtuni välja.

Rääkisime põgusalt teemast ja nad oleksid tõesti kahju korvanud. Teed remondi ära ja esitad arve ning vajadusel annad kohtusse.
Nädal tagasi pakkusime neile, et tellige meilt teenus ja teeme katuse puhtaks.....nüüd hakkavad katust remontima. Terve katuse ring on pmst alla tulnud. Lumetõkked ripuvad räästast alla ja kiiguvad tuule käes.
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#91

E Mär 01, 2010 14:41

Seda teemad lugedes olen mingis mõttes õnnelik, esiteks elan korter majas-ei pea katust puhtaks tegema, teiseks- meie maja ümber autosid ei tohi panna, alles 25 m eemal majast esimesed autod ja kolmandaks- kui peaks midagi juhtuma siis kasko korvab(vähemalt If teeb seda).Aga miinuseid ei hakka loendama :D
www.tmuuga.eu
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1963
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#92

E Mär 01, 2010 15:02

Algselt postitas: anthillse
Seda teemad lugedes olen mingis mõttes õnnelik, esiteks elan korter majas-ei pea katust puhtaks tegema, teiseks- meie maja ümber autosid ei tohi panna, alles 25 m eemal majast esimesed autod ja kolmandaks- kui peaks midagi juhtuma siis kasko korvab(vähemalt If teeb seda).Aga miinuseid ei hakka loendama :D


Mis poolest see kortermaja katus erineb eramaja või büroohoone katusest ?
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#93

E Mär 01, 2010 15:37

Õige jutt! Elanikud kipuvad alati arvama, et ühistu vastutab, ühistu maksab ja ühistu valvab.. sellest, et ta ise on ka osa sellest müstilisest ühistust.. sellest ei taha keegi aru saada :gun:

Algselt postitas: ill
Algselt postitas: anthillse
Seda teemad lugedes olen mingis mõttes õnnelik, esiteks elan korter majas-ei pea katust puhtaks tegema, teiseks- meie maja ümber autosid ei tohi panna, alles 25 m eemal majast esimesed autod ja kolmandaks- kui peaks midagi juhtuma siis kasko korvab(vähemalt If teeb seda).Aga miinuseid ei hakka loendama :D


Mis poolest see kortermaja katus erineb eramaja või büroohoone katusest ?
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#94

T Mär 09, 2010 2:02

Krt no AITAB, jälle sajab.

"Taas sajab valget lund väljas ja toas on ehted haljal puul":wall: Tahaks juba :drive:
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#95

T Mär 09, 2010 4:54

Algselt postitas: S9K
Krt no AITAB, jälle sajab.

"Taas sajab valget lund väljas ja toas on ehted haljal puul":wall: Tahaks juba :drive:


Ma arvan, et mida rohkem sa kevadet soovid, seda kauem läheb :D
Üldse on uskumatu, kuidas need paar päeva sula-külma teed ära lõhkusid. Siit järeldus, et ei sõltu milline on talv, vaid kui tee peaks katki minema, siis seda teeb ta nagunii. Ja ma arvan, et selles on Eedik süüdi... :P
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#96

T Mär 09, 2010 10:49

Teed on tõesti katki, meil siin "soovituslik 50" märgid üleval ja sõna otses mõttes suured tükid teel:mad:
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#97

T Mär 09, 2010 12:20

Mina lugesin veel kord oma maja kindlustust:) Lume vastu veel saab midagi teha, aga kogu selle sulamisvee suhtes ei oska midagi teha - peale korraliku kindlustuse:)

Praeguse seisuga tulgu või veeuputus järgmiste tingimustega:
○ Hüvitatakse lumesulamisvee tagajärjel hoonesse tunginud veest põhjustatud kahju
○ Järve, jõe või mere üleujutuskahjud hüvitatakse vaid seoses tormiga

Jääb ainult loota, et meri mu onnini ei ulatu:)
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#98

R Mär 12, 2010 6:53

Tallinn on igatahes jälle ilusa lumevaibaga kaetud ja tuleb juurde... Winter mode.
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#99

R Mär 12, 2010 9:45

Hommikul kui ärkasin,ei uskund oma silmi! Tuleb jälle lund,ei saja,vaid tuiskab!!:wall: Eile jõutsin juba kiita,et kevad tuleb ja lumega on lõpp! Tunnen,et nüüdseks on minul ka kõrini,lumest ja külmast mida lubatakse lähipäeviks! Tõsiselt KÕRINI!!
Kui Jaanipäeval lõket ja liha grillida,siis oleks küll tore,kui saaks mõne liu lasta! Ja mitte vastlaliu,vaid jaaniliu!!
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
RStorm
Postitusi: 414
Liitunud: K Sept 03, 2008 22:17
Asukoht:
Auto:

#100

R Mär 12, 2010 10:45

Ei taha see tali kuidagi järele anda see aasta, ilmateade lubab siin kõva pakast ka veel kuigi pool märtsi läbi kohe. Võiks ikka kevade poole kiskuma hakata, et saaks oma kaherattalise selga istuda ja kevadet kuulutama minna, kuid tundub, et need plaanid võib mai kuusse lükata:D. Loodame parimat!:beer:
Vasta