Mingi telefonikõne-Menn International

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#1

N Mai 27, 2010 16:43

Hommik, haiged!

Mulle helistas üks Josephi nimeline ja puhtas (raske aksendiga)inglise keeles rääkis mulle 10 minti mingist firmast, Menn International, tentaused dollarsist ja veel viiekümnest tuhandest dollarist... Kuna ma aga inglise keel absoluutselt ei valda siis ei saanud ma midagi aru. Point oli sellest, et ta ei tahtnud üldse kõnet ära lõpetada ja uuris ikka edasi, minu nime ja palju töölisi ning kes veel juhivad firmat ja tema nime... eks ma talle kõik need andmed valetasin aga ma jäin mõttesse, et mis petuvärk see jälle on???

On keegi kokku puutunud??? Järgmisel nädalal pidi keegi portfolio helistama...
Netist ei leidnud ka midagi antud firma kohta. Ja number oli "tundmatu"
moki
Postitusi: 96
Liitunud: L Nov 11, 2006 21:52
Asukoht:
Auto:

#2

N Mai 27, 2010 16:52

Kontrolli palju telefoni arve tuleb arvatavasti üüratu.:gun:
Pereira
Postitusi: 136
Liitunud: T Mai 22, 2007 18:37
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-5 3.0 V6 Griffin MY2001

#3

N Mai 27, 2010 17:13

Meil siin ka ühte töökaaslast piinab keegi "Mike". Päris palju nalja saab vahest sellega. Järgmisel korral kui helistab, saad midagi uut kokku luuletada. :)
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#4

N Mai 27, 2010 17:19

Mul ühel pühapäeva varahommikul telefon helises, vaatasin, et mingi imelik number ja igaks juhuks ei vastanud.

Pärast guugeldasin, number algas +850..., mis oleks maakoodina Põhja Koread või siis piirkonnakood kuskilt USA-st, Floridast :freak:
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#5

N Mai 27, 2010 17:24

Algselt postitas: moki
Kontrolli palju telefoni arve tuleb arvatavasti üüratu.:gun:
Sedapidi on üpris võimatu arvet tekitada.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#6

N Mai 27, 2010 17:27

Algselt postitas: Cyber
Algselt postitas: moki
Kontrolli palju telefoni arve tuleb arvatavasti üüratu.:gun:
Sedapidi on üpris võimatu arvet tekitada.


Kõne vastuvõtja arvel - väga vana teenus.

terv, teager
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#7

N Mai 27, 2010 17:32

ei ole võimalik saada üüratud arvet!ega see kõne vastuvõtja arvel ka niisama käi,et vastad ja maksad:)
joels
Postitusi: 156
Liitunud: E Nov 26, 2007 15:39
Asukoht:
Auto:

#8

N Mai 27, 2010 17:36

Endal oli hiljuit juhus, kus üritati aktsiaid pähe määrida, paistab, et said sarnase kõne kuna mainiti et portfolio manager võtab hiljem ühendust. Ju jutustas pikalt kuidas teevad su 10k doltsist 50k või midagi sarnast. Muidu suht tüütud tegelased jah, ei taha kuidagi lasta kõnet lõpetada:P aga kui enda andmeid ei anna ning viisakalt või mitte nii viisakalt saadad kuu peale siis enamasti uuesti ei helistata.
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/361134.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/361134.png[/IMG][/URL]
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#9

N Mai 27, 2010 17:36

Teine küsimus on, et mis kasu sellest helistaja saab?
Pidurdamatu lobisemise vajadus?
Või tõesti loodetakse, et inimene teeb telefoni teel investeerimisotsuseid...
Kasutaja avatar
Motorhead
Postitusi: 613
Liitunud: N Aug 10, 2006 12:23
Asukoht: Tallinn
Auto:

#10

N Mai 27, 2010 17:36

Algselt postitas: mina
ei ole võimalik saada üüratud arvet!ega see kõne vastuvõtja arvel ka niisama käi,et vastad ja maksad:)


Vähemalt EMT-s pead sellega ise peale kõnele vastamist ja teavituse ärakuulamist enne käsitsi nõustuma vajutades klahvile 1.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#11

N Mai 27, 2010 17:40

Algselt postitas: teager
Algselt postitas: Cyber
Sedapidi on üpris võimatu arvet tekitada.

Kõne vastuvõtja arvel - väga vana teenus.
C'mon, sa pead ju sellega nõus olema..:) Ja ei saa ka vist keegi kusagilt välismaalt sulle seda küsimust esitada minu meelest?
EDIT: umbes nii nagu Motorhead seletas... vähemalt sulle arusaadavas keeles peab see küsimus, et "kas oled nõus" olema esitatud..
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
joels
Postitusi: 156
Liitunud: E Nov 26, 2007 15:39
Asukoht:
Auto:

#12

N Mai 27, 2010 17:51

Algselt postitas: Rästas
Teine küsimus on, et mis kasu sellest helistaja saab?
Pidurdamatu lobisemise vajadus?
Või tõesti loodetakse, et inimene teeb telefoni teel investeerimisotsuseid...


Eks nad loodavad lihtsameelsete ahnusele ja rumalusele, tavaline "boiler room" tüüpi pettus. Enamus kustutab nigeeria kirjad postkasti samuti ära aga ikka leidub üksikuid, kes lähevad selle õnge ning kokkuvõttes tasub neil see jama ära.
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/361134.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/361134.png[/IMG][/URL]
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#13

N Mai 27, 2010 18:06

Tuleb välja, et mingi vend helistas mulle usbekistanist:D Vene keeles küsis mingit valerit või kedagi. Unesegaselt vastasin, et pole siin mingit valerit ja viskasin toru hargile. Rohkem pole helistanud. Imelik küll:D
Thor
Postitusi: 529
Liitunud: K Nov 05, 2008 10:32
Asukoht:
Auto:

#14

N Mai 27, 2010 18:18

Mulle ikka kord kuus helistab mingi naine Jaapanist, siiani pole veel aru saanud mis tahab :conf:
flood
Postitusi: 227
Liitunud: K Juul 11, 2007 16:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saaremaa
Auto:

#15

N Mai 27, 2010 19:12

Algselt postitas: Agda
Mulle ikka kord kuus helistab mingi naine Jaapanist, siiani pole veel aru saanud mis tahab :conf:


Sõbrale ka helistas pidevalt mingi tegelane Jaapanist ja jube halva inglise keelega. Ükskord pikema jauramise peale sai teada et teema a'la selline: anna meile 100k EEK'i ja me teeme sellest miljoni
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#16

N Mai 27, 2010 20:00

Algselt postitas: joels
Endal oli hiljuit juhus, kus üritati aktsiaid pähe määrida, paistab, et said sarnase kõne kuna mainiti et portfolio manager võtab hiljem ühendust. Ju jutustas pikalt kuidas teevad su 10k doltsist 50k või midagi sarnast. Muidu suht tüütud tegelased jah, ei taha kuidagi lasta kõnet lõpetada:P aga kui enda andmeid ei anna ning viisakalt või mitte nii viisakalt saadad kuu peale siis enamasti uuesti ei helistata.


Nädsa siis-ma siis ei ole ainuke. Siis on teada, mis see endast kujutab.

Agda: lahe, miski naane jaapanist ja aru ei saa mida tahab...:D täitsa pekkis.:D

Kusjuures ma veel ütlesin, et saada e-mail mulle...ei tahtnud ta aadressi ega midagi, oleks selle mingi rotika andnud.
Küsis veel, et mitmekesi firma juhatuses olete? Ma ütlesin siis et kahekesi..küsis et kas vend või keegi. Kuigi mul venda ei ole siis ütlesin, et jah, vend, mis nimi, küsisi kohe tema. Vot siis ma küsisin, et mille jaoks nimi, ma ei anna.
Pidevalt korrutasin, et aru ma ei saa, mida sa tahad, ta aga ikka edasi...
Järgmisel nädalal hakkan rääkima eesti keeels vastu või siis saksa keeles...kuigi ma ütlesin, et otsi mingi vend, kes mulle kasvõi saksa keeles selle asja selgeks teeb.
Ei - lahe!
Thor
Postitusi: 529
Liitunud: K Nov 05, 2008 10:32
Asukoht:
Auto:

#17

N Mai 27, 2010 21:17

Sellest jaapanlannast saaks ehk isegi aru, kui ta räägiks väheke selgemat inglise keelt. Siiamaani on ainult mulle arusaadavad sõnad olnud "yes" ja "Hello" :cool:

PS! Telefoniarvele pole siiani need kõned mõju avaldanud.
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#18

N Mai 27, 2010 22:14

nad ei saa teha miskit telefoniarvet, inimesed, tulge mõistusele. kui tehakse kõne vastuvõtja arvel, peab kõne algama sulaselges eesti keeles: tere, teile on kõne vastuvõtja arvel. Kas te aktsepteerite selle? Ja siis peab vastama selgesõnaliselt JAH.
vastasel juhul võib saata operaatori kukele koos oma arvega.

Vähemalt on minul selline teadmine. Ainuke kord, kus sellest võib tulla kopsakas summa, on see, kui selle kõne väljamaal vastu võtate. Siis on roamingtasud.
mental
Postitusi: 102
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:06
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 V6 3.0

#19

N Mai 27, 2010 23:37

On mullegi helistanud mingid naised Jaapanist. Rääkisid päris hästi inglise keelt, koguaeg oli "sir" ette ja taha. Tutvustasid ennast aga alati häst kiirelt ja segaselt, et ega ma ei saanudki aru, kes nad olid.
Tahtsid ka mingit investeerimisvõimalust pakkuda. Miinimum oli vist 4000 dollarit. Iga päev helistasid umbes nädala või poolteist.
Koguaeg olid mingid imelikud pealetükkivad küsimused, küll firma nime, asukoha ja kaasosanike, töötajate kohta jms.
Siis pidi tagasi helistama mingi manager jälle ja küsima paar täpsustavat küsimust jne. Väga sürr trall oli see, aga ise jälgisin ka juba huviga et kuhu välja viib. Ja ükspäev enam ei helistatud. Rohkem pole kuulnud.

Kõige imelikum on see, et number millelt helistatakse näitas telefon kas 167 või 1224 vms. suvalised numbrid. Iga kord erinev ja ilma suunakoodita ega millegita:conf:
Taga taustal oli kogueg kuulda tervet kontoritäit rahvast mulisemas ja telefonid koguaeg helisesid - või tuli see lindilt!?
There's no way back now. So just relax and get used to it!
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#20

R Mai 28, 2010 0:30

Sama siin, tänagi helistas üks naine Jaapanist ja eile üks mees. Vahepeal oli vahe sees, aga ca eelmise aasta lõpul, kui esimest korda helistati, siis seletas ka mingi pool tundi, kui kasulik nende vahendatavaid aktsiaid oleks ikka osta. Põhiline küsimus oli, et kas tahaksid et sinu 10 $ saaks 10000 $. Täna kui jälle helistati, vastasin tema Hello ja küsimusele, et kas on tegemist selle ja selle firma direktoriga, vastuküsimusega, et kas Jaapanist ja investeerimispakkumisega. Oli mõtlik paus ja arglik yes. Ütlesin et pole huvitatud ja head aega.
Olen viimase paari aasta jooksul tähele pannud, et absoluutselt kõik telefonikõned, mille number on peidetud ja mille olen vastu võtnud oleksvabalt võinud vastu võtmata jätta. Need on alati olnud, kas need tüütud jaapanlased, mingi prahi müüjad, küsitluste korraldajad või politsei :)
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#21

R Mai 28, 2010 8:48

Need on vist "Nigeeria kirjad" stiilis kõned :)
tiitman
Postitusi: 47
Liitunud: T Okt 09, 2007 9:56
Asukoht:
Auto:

#22

R Mai 28, 2010 10:23

Eestis saavad ainult EMT ja Elioni kliendid vastaja arvel helistada ja kui võtad välismaal olles vastu, siis tuleb tasuda muidugi roamingtasusid. Välismaalt vastaja arvel helistada ei saa.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#23

R Mai 28, 2010 10:47

Mina pole selliseid kõnesid saanud, aga paneb mõtlema, et neid lolle, kes õnge lähevad, peab vist päris palju olema. Erinevalt nigeeria kirjast maksab sel kujul spämm päris palju - kõne ju maksab ja tädi tahab samuti palka saada.
petsla
Postitusi: 66
Liitunud: T Mai 15, 2007 12:46
Asukoht:
Auto:

#24

R Mai 28, 2010 11:32

Kõne ei maksa tänapäeval sittagi, helistaja aeg ei pruugi ka eriti väärtuslik olla. Mulle on tulnud selliseid kõnesid mitmeid, küll "jaapanist", küll "ameerikast". Vahet pole kus see nigeeria müügimees asub, kasutab kindlasti mingit odava kõne teenust, skype vms.
Olen ise mõnikord ajaviiteks inglise keele praktiseerimise eesmärgil sellistega pikalt vestelnud, võib ju suva kägu vastu ajada, öelda, et mul just 10 milli ootabki kindlat paigutamist, las aga manager helistab tagasi. Kui ei meeldi saab ju toru ruttu ära panna.
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#25

R Mai 28, 2010 19:32

mul on ainult üks küsimus... MIKS TE ARVATE, ET HELISTATAKSE JAAPANIST ;) ka meie seas on piisavalt inimesi, kes korrektset inglise keelt ei oska :D
Vasta