diisel auto 35000.- eest

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
ristosaab
Postitusi: 155
Liitunud: T Mär 23, 2004 16:49
Asukoht:
Auto:

#1

P Mai 30, 2010 13:07

Tere. Väike teema mis pole seotud saabiga, aga ootaks teie abi ja arutelu. Asi selles, et hetke elu sunnib igaltpoolt kokku hoidma-tuleb ka liikumisvahendi pealt kokku hoida. Kuna endal diisel soodsalt käes siis ostaks diisel-liikuri mis oleks autom. kastiga. Hinnalagi on 35000.-. Oskab keegi teist soovitada mis oleks selle raha eest kõige targem ost, auto24 vaadates saab selle eest bmw, mb või vw. Ise olen ringi sõitnud igasuguste uuemate diislitega, aga vanematest ei tea midagi. Tuttaval on 3,0d mb autom. 88.a., sellel pidi kiierendus ja ja lõppkiirus suht olematu olema. Jagage kogemusi- kui on ja soovitage palun miskit.
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#2

P Mai 30, 2010 13:38

Enda kogemus piirdub BMW 524 ja 525 td'ga. Küll vähene kogemus, aga tundusid suht okei pillid olema, vähe aega käes olnutena remonti nad väga ei nõudnud. Kiirenduse poolest oli vana haininaga 524 küll suht korraliku minemisega ja ega 525 ka alla jäänud oma suurema kere kohta. Küttekulu oli mälu järgi rahulikult kulgedes 7-10 liitri vahel keskmiselt. Lisaks sõltub kõik ju sellest, millsed tihendid on/olid istme ja rooli vahel :) Turult korralikku eksemplari võib ilmselt päris kaua taga ajada, aga eks targemad kõnelevad, kes asjaga rohkem kokkupuutes...
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#3

E Mai 31, 2010 2:39

Tean enda kogemusest rääkida, et enda Passatiga (96a 1,9 tdi 66kw) olen 4a ja 2kuuga 130 000 kilomeetrit maha sõitnud.Remondile olen selle ajaga kulutanud 12000.- krooni.Ja niimoodi, et kui kuskilt midagi kolises, siis kõik asjad läksid vahetusse, mida vahetada andis.Ja ainult kõige kvaliteetsemate osadega.Ja ikka ei maksa need osad mitte midagi.
Üle-eile tankisin jälle paagi pilgeni täis ja viimase paagitäie keskmine kulu oli 5,332 l/100km.Talvine kõrgeim rekord oli keskmiseks 6,3 ja suvine miinimum rekord on olnud 4,7.Ma olen kõik paagid üle mõõtnud.Rekord teepikkus, mida olen ühe paagitäiega läbinud, oli 1812 km.Paaki läks pärast seda siis 94,5 l sisse.Ma ei ole lihtsalt täitsa tilgatumaks rohkem sõitnud.
Neid autosid on ka automaate ja kui joppab, siis mahub äkki ka sinna hinnaklassi ära.Automaadiga on küttekulu muidugi veidi kõrgem.Ja kiirendus ei ole ka ilmselt kõige parem.Ma enda manuaali kiirendusega ei ole ka eriti rahul, aga samas käib küll.Selle ajastu Golfi ja Passateid on ka 81kw tehtud.Ma olen sellega sõita proovinud ja vahe on tuntav, aga küttekulu on sellel veidi kõrgem.Mis mulle ei meeldinud.
Selle Passati miinus on see, et ta teelseismine on plödi.Ma olin sunnitud seepärast originaalvedrud madalamate vastu vahetama.Ei aidanud ka tutikas uus amordiring.Kui vedrud ka ära vahetasin, siis hakkas paremini tee küljes püsima.Aga ikkagi on näiteks standardse tonnisega tunduvalt parem sõita.Need autod on ju sisuliselt Golf I järglased aastast 1974.Sillad on kõik sama ehitusega.

Oleks olemas diisel tonnine, siis vist tahaks, seni peab passatiga läbi ajama.Hetkel on tonnine naisele lühikeste otsade jaoks.
Kuigi on Cromal ja Themal diislid olemas, siis isegi saaks sinna selle tonnisele ka mitte väga suure vaevaga aiste vahele istutada, aga ei ole aega selleks.
Vasta