Kas auto on tarbeese, või koht kuhu mõtetult raha magama panna?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#1

R Juul 09, 2010 17:00

Tee palun see teema korda kõigepealt... Elementaarse netisuhtluse käsiraamat ütleb, et suurte tähtedega kirjutamine on KARJUMINE....

Pärast seda võibolla ehk inimesed vastavad ka sulle, kui sa nende peale enam ei röögi
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#2

R Juul 09, 2010 17:11

Teema pealkiri ei olnud küll läbivalt suurte tähtedega ja nii kõrgelennuliselt kõnekeelne, aga midagi sarnast proovisin ma vähe tagasihoidlikumalt arendada [URL=http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=14070#pid163629]siin teemas[/URL].
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#3

R Juul 09, 2010 17:27

Algselt postitas: saab222
To; VALLIKAS . tore, kui on ka minu mõttemeelega, ja arusaajaid inimesi! kas on oluline, milliste tähtetega seda kirjutada?


Loomulikult on oluline milliste tähtedega, millises meeleolus kirjutada. See on kõik elementaarne suhtlemise baas.

Aga mis teemasse puutub, siis ülikoolis teenisin raha kord oma professori piinamisega, toppisin ta autoteemalisse artiklisse. Siis ta intervjuus käis välja mõtte, mis on ju sulatõsi, et Eestis ei saagi olla auto luksuse näitaja, sest niipalju raha kellelgi pole, et küündida tasemeni, mis on mujal luksus. No mõni ülikallis auto ikka on siin ka, Phantom uuena või midagi.

Kasutatud kolmemilline ülejõuostetud auto pole mingi luksus tõelise luksuse mõistes. Sularaha eest midagi viiemiljonilist ostad, siis võibolla. Miljoniline ländkruiser või volvo või saab või mis iganes pole mingi luksus rikaste jaoks.

Milleks aga muu maailma mõistes Eestisuguses kolkas selline auto. Ise olen mõelnud, et kui riigikogus oleks, sõidaks oma roostes NG-ga edasi, sest miks pagan ma seda teha ei võiks? Kõik on suhtumise küsimus.

Ja need, kes lasna korteris elades liisivad mõne Escalade'i või Navigaatori, Cayenne'i või midagi, nee pole ju rikkad. Vaesed nii varalt kui vaimult. Aga see aeg on vist möödas, samas siiski mitte jäädavalt.

Loomulikult on auto tarbeese.

Mõttekus on jälle omaette teema. Mõne jaoks on kilovatid näitajad, siis mõni rumal maatibin äkki läheb õnge. (Edit. ei taha kedagi siin solvata sellega, pean silmas ikka sellist dressinimest autot, mis nagu kompenseerima peaks midagi, stereotüüpselt). Neljaliikmelise pere ülalpidaja jälle võibolla kilovattidest midagi mõttekaks ei pea ja kirub vajadust autot omada maapõhja. Kulutusi peavad mõlemad tegema, kui transpordivahendit kasutada tahavad, mis tuled ja viled küljes on, see oleneb ikka kainest mõistusest või fänlusest.

Siinne seltskond on kirju, nagu ikka elus. Kui keegi ütles Sulle, et tuuni oma tonnist võimsamaks ja Sa sel mõtet ei näe, siis milleks lärmi tõsta?
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#4

R Juul 09, 2010 17:48

Ega muud ei oskagi öelda, et tasub aeg-ajalt endale meelde tuletada, mis elus tegelikud (põhi)väärtused on. Samas muidugi väärtushinnangud on inimestel erinevad.

Side lõpp :)
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#5

R Juul 09, 2010 19:34

Teemasse ka midagi.
Lihtsalt mulle meeldib kui gaasi pedaali lõpuni lükkamisel järgneb midagi rohkemat kui mootori röökimine ja kütusekulu tõus.
Lisaks liiklen palju maanteel ja paraku tuleb tihti ette möödasõite tegelastest, kes ei ole teadlikud LE terminist "põhjendamatult aeglane sõit".
Ei meeldi mulle seal vastassuunavööndis kaua passida.

Ps. Olen sattunud mööda sõitma ka sellistest meeldivatest tegelastest kes möödasõidetavana kõrval gaasi litsuvad.

Sellessuhtes talun kriitikat vaid nende suust kes on rohkem kui mõne päeva sõitnud jõulise mootoriga autoga.
(Loomulikult tundub näiteks 55 kw autost 100 kw autosse istudes et see on jube äge ja võimas aga seda ma ei pidanud siin jõulise mootori all mitte silmas) ;)

Tulistage nüüd! :D
RStorm
Postitusi: 414
Liitunud: K Sept 03, 2008 22:17
Asukoht:
Auto:

#6

R Juul 09, 2010 19:41

Eks leidub ju inimesi kelle jaoks on auto ainult sõitmiseks punktist A punkti B kui ka neid kelle jaoks on auto ka hobi(loe mõttetult raha magama panna):D. Siinkohal räägin TGB-ga kaasa, sõidan ka palju maanteid mööda, õigemini 3/4 oma kilometraazist ning ei meeldi ka mulle seal vastassuunas liiga pikalt olla. Igasugu erinevate masinatega sõitnud ja SAAB meeldib just maanteel mulle kõige enam, sest möödasõidud on palju ohutumad.:drive:
isakene
Postitusi: 55
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:20
Asukoht:
Auto:

#7

R Juul 09, 2010 22:51

Suur tõde peitub ühes lihtsas lauses: "uus sõiduauto ostetakse maksimaalselt 130000 krooni eest, kasutatud sõiduauto 30000 krooni eest. Kes maksab rohkem, ostab ülejäänud raha eest puhast emotsiooni."

Ja nii ongi - antud summade eest saab emotsioonivaba auto, millega saab probleemivabalt kulgeda punktist A punkti B. Edasi arvab juba igaüks ise, mille eest ta pappi välja käib...;)
Joonas
Postitusi: 186
Liitunud: T Mai 15, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#8

R Juul 09, 2010 23:20

Sõitsin nädal tagasi suunal Stockholm - Bordeaux, oh neid kW-te, mis ma küll ilma nendeta teeksin :P ...
kuigi need krdi VW, BMW jms diislinässid (no offence) istusid uskumatult hästi sabas :conf:

Eks tagasiteel vaatame seda asja lähemalt :evil: :evil:

PS! Kuni 140 km/h (GPS) küttekulu 9 L/100km... edasi pole mõtet rääkida!
toolip
Postitusi: 178
Liitunud: R Dets 24, 2004 8:37
Asukoht:
Auto:

#9

L Juul 10, 2010 9:29

auto võimsus on nagu kondoom pereisa rahakoti vahel. Sul ei lähe teda pea kunagi vaja aga kui läheb ja sul teda pole on oi oi oi kui paha.
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#10

L Juul 10, 2010 13:15

Olen sõitnud rohkem kui 1000 km autodega alates 40kw ja lõpetades 363kw'ga. Oma sõidud saab ju sõidetud mõlemal juhul, ehk siis võimsus pole minu jaoks määrav ostuargument.

Kuid. Kui ma ostan autot, siis ostan auto, mida ma jõuan ka üleval pidada (et ei peaks peale korralist hooldust kuu aega kiirmakarone sööma), ja tahan alati (kui on vähegi valikuvõimalust), siis automudeli valikust võimalikult ülemist mudelit. Ei näe mõtet osta uuest peast 700+k maksvat autot kasutatuna, kui tal pole kliimat, aut.kasti, kiirusehoidjat ja jumalteab mis muid vidinaid, mis elu mugavaks teevad. Mootor võiks olla ka sealt ülevalt poolt otsast, seepärast et arvatavasti kestab suur mootor kauem kui väike mootor. Kindlasti on näiteks S600 hea auto, a sõites igapäevaselt linnas kütusekuluga 21l/100le ja maanteel 12 /100le, ning makstes keskmiselt iga hooldus vähemasti 14-15k krooni, jääb minu meelest mõistlikust kulupiirist üles. Aero seda mitte ei jää.
Mart900
Postitusi: 671
Liitunud: R Nov 18, 2005 14:17
Asukoht:
Auto:

#11

L Juul 10, 2010 14:19

Mulle jällegi lihtsalt meeldib tõmme. Ma tahaks alati natuke võimsamat autot.;)
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#12

L Juul 10, 2010 21:36

Siinkohal küsimus saab222´le. Aga milleks siis sulle 125kW? Sinu auto sõitab ka ju üle 200km/h. :D Ja Eestis ju nii kiiresti sõita ei tohi.

Tegelikult paljud inimesed arvavad, et hulga kilovattidega saab ainult kiiresti sõita. Pigem soovitakse jõudu selleks, et teatud kiiruseni võimalikult kiiresti jõuda. Eesti pole ju keelatud kiirendada näiteks 3,5 sekundiga sajani. Tunne nii tehes on aga omaette kogemus. Samas on hindamatu see kindlus, mis tekib näiteks möödasõitudel. Hulk halle juuksekarvu jääb tulemata, kui tead, et su autol on hulganisti jõuvarusid. Seda hetkedeks, kui tekib mõni ootamatu situatsioon.
daags
Postitusi: 774
Liitunud: N Mai 17, 2007 22:37
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 1,9Tid

#13

E Juul 12, 2010 17:46

Algselt postitas: saab222
To; VALLIKAS . tore, kui on ka minu mõttemeelega, ja arusaajaid inimesi! kas on oluline, milliste tähtetega seda kirjutada?


ma peaksin ennast ka arusaajate hulka, kelle hobiks on lihtsalt autode ehitamine ja sellega kaasneb ka kw kasv. ;)
Võimsust pole kunagi piisavalt
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#14

E Juul 12, 2010 18:13

Kellele liiklus vahend, kellele elukoht, visiitkaart, või lihtsat mugav kaaslane eluteel.

Sama hästi võib küsida, miks inimesed matavad ulme summasid korteritele majadele. Piisaks ainult ju 1-2 toalisest, saaks ära magada ning oma asjad aetud. :conf:


Palju võimalusi, arvamusi, vastuseid...
Iga ratas veab and then some!
Maik
Postitusi: 8
Liitunud: T Dets 01, 2009 9:41
Asukoht:
Auto:

#15

E Juul 12, 2010 19:32

Teema on üsna offtopicuks läinud. Kw ei puutu eriti ju asjasse auto omamise puhul.

Igal inimesel on omad hobid, oma põhiväärtused ja oma tõekspidamised. Mingit õiget vastust seega olla ei saa ja sinu "õige" arvamus ei ole teise inimese jaoks seda mitte mitte. Kui sellest ise mitte aru saada on tegu rumala inimesega põhimõtteliselt ja igasugune argumenteerimine on ajaraiskamine. (ja foorumiruumi samuti :p )

Eks igaüks elab nii nagu heaks arvab ja võimalustekohane talle on temaarvates. Kõik ülejäänu on spekulatsioon.

Mina näiteks arvan,et mina elan ühe korra ja TAHAN selles ühes korras sõita suhteliselt võimsa autoga külg ees näiteks - ja omada ka muid mugavusi elus. Mõni aga tahab omada postmarke miljoni eest ja mõni tahab osta mingeid laululindusid 10-te tuhandete eurode eest. Kindlasti ei ole auto minujaoks lihtsalt tarbeese.

Ehk, ei ole mõtet teiste elusid elada või teiste elude järgi ise elu valikuid seada...
370kw+ ja TAGAVEOLINE
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#16

E Juul 12, 2010 19:54

auto on tarbeese. punkt. samas. kes ütles, et tarbeese ei võiks olla ilus, võimas, lihvitud, lakutud jne? Kes ostab cartini teksad, kes hugo bossi omad. maitseasi, ütles kukk ja nokkis tatti...
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#17

E Juul 12, 2010 21:20

"Opinions are like assholes, everyone has one"...Clint Eastwoodil oli õigus filmis "Dirty Harry" :D

Auto tarbeese või mitte, peaasi, et omanik õnnelik on.
Vasta