Linnud ventilatsioonis

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
ErQ
Postitusi: 376
Liitunud: N Sept 14, 2006 15:09
Asukoht:
Auto:

#1

E Juul 12, 2010 13:23

Tervitus,
selline lugu, et köögi kubu sai omal ajal eraldi läbiviiguga viidud köögi seinast läbi. Ilusasti sai ka õue poole rest paigaldatud. Nüüd aga selline lugu, et mõned nädalad tagasi hakkas aegajalt kostuma kubu kaudu õrna krabinat. Ei osanud sellele tähelepanu pöörata, sest loogiline mõtlemine kinnitas, et miskit nagu olla ei saa. Eile aga pikemalt tuuritamiselt tagasi koju naastes, kuulsime kubust juba linnupoegade säutsumist. Läksin siis õue poolt ka olukorda hindama ja pritskrohvi ning seinasoojustuse vahelt on omale resti kõrvalt tee rajanud mingi linnupere... ilus ümar käik läheb :) Mis ikka, eks tuleb lasta neil seal suvi ära elada ja pojad suureks kasvatada :) Mis aga huvitama hakkas on see, et milline lind seda teeb kui ümberringi mets vohab ja naturaalne loodus olemas. Auk on nii tilluke, et sealt mahub läbi vaid pöialpoiss ja sedagi siis kui kükitab :) Passisin eile jupp aega, et seda tegelast näha, aga ei õnnestunud. Isemoodi lahe, et looduse asemel eelistasid meiega elamist ja võtame seda kui komplimenti. Suve lõpuni tuleb nüüd grillile aias valu anda :P
isakene
Postitusi: 55
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:20
Asukoht:
Auto:

#2

T Juul 13, 2010 1:48

Oh jummal küll... ma ei tea, mis neid linnukesi inimeste elamisse tõmbab. See on loomulik, et naabruses olev kuivati on aastaringselt varblaseid ja tuvisid täis. See on ka normaalne, et suvi otsa on räästaalused pääsukesi ja talvel unkaalused tihaseid täis - kuigi kasse on majas mitu. Aga...

.see ei ole enam normaalne...

kunagi ammu töötasin kombaini peal. Sel ajal oli teada lugu, et kombain töötaks lõikuseaja normaalselt, tuli teda vähemalt kuu aega enne lõikust ette valmistada. Ja samal ajal, kui mina kombaini remontisin, kujutage ette, tuli linavästrik ja ehitas selle metallikolaka sisse pesa ja haudus pojadki välja. Milline põrgukuumus suviti selle juraka sees pluss müra, kolistamine ja aegajalt sai see komplekt ka ringi lastud - linnukesel oli poogen, tema muudkui haudus ja toitis poegi. Üks maaparandaja rääkis, et temal oli linavästrik pesa ekskavaatori noole sisse teinud. Mees kaevas päevad läbi kraavi ja linnuke muudkui vudis noole august sisse ja välja. Pidi vast hea tervis olema, et sihukest tivolit välja kannatada:headbang: Mine võta kinni, miks lind sellise koha parimaks pesapaigaks hindas.
Ja kurg. Võtsin paar aastat tagasi omal maja ümbert vanu papleid maha, hakkasid teised ära kuivama ja muutusid ohtlikuks. Kuna pappel teatavasti on sihuke puu, mida märjast peast on jube töö lõhkuda, siis jätsin tüükad püsti, seisev puu kuivab jala peal täitsa hästi. Ja kurg kohal nagu kõpsti, tegi pesa üles ja poegi kasvatama. Otse õue peal, masinad mürravad, inimesed käivad, kui tuul õige poole pealt, saab korstnasuitsu puha omale, ühesõnaga linnu jaoks tõenäoliselt ebameeldiv - aga tema istub ja pesitseb ja ei tee teist nägugi. Ja kuramus, mul oli just selle puu all estakaad, kus ma ilusa ilmaga autosid ehitada nokitsen... tutkit ma enam nokitsen, kui peale igat tööd on kohustuslik autopesu...:angry: ...lihtsalt jube, kui palju üks lind s*ttuda jaksab...
Viimane lugu. Mul majaks pea sajand vana savimaja, peller on majaga ühes tükis pisike väljaehitis, eraldi väikese aknaga. Oli see aeg, kus ma kevadel mõni aeg kodust eemal juhtusin olema. Tulen mina siis suvel koju, vaja seda astutust külastada. Ja johhaidii - aken on eest ära, (seina peal on vanast ajast alasti elektripirn pirnipesaga) ja pääsuke on pesa otse selle pirni otsa teinud! Võtsin vanemad letti, et mis värk on, seniilseks läinud vanast peast? Ema siis tunnistas häbelikult, et sai palava pärast aken eest ära võetud, a nad ei olnud lindu tähele pannudki, enne kui sel pesa peaaegu valmis ja siis neil oli kahju hakanud... ja nii me siis elasimegi terve suve peldikupääsukesega. Väga hullusti ta ei reostanud, pesa alla said ajalehed maha ja ei olnudki väga hullu. Ainult pikemalt istudes tuli pirn ära kustutada, muidu läks linnul istumise alt tuliseks ja pesa hakkas kärsahaisu ajama, lind läks närvi ja hakkas peldikulae all ringi rabelema:D Kes ei usu, tulgu vaatama, pesa on siiani alles, ainult akent pole enam targu ära võetud...:evil:

Nii et ela rahulikult oma linnukesega, on hullematki juhtunud...:cool:
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#3

T Juul 13, 2010 4:51

Olulisem aspekt on turvalisus kindlasti, milliste kriteeriumite järgi nemad seda hindavad......mõnikord võib see olla lihtsalt näiline.

Lisatud failid
ErQ
Postitusi: 376
Liitunud: N Sept 14, 2006 15:09
Asukoht:
Auto:

#4

T Juul 13, 2010 12:06

Eile õhtul peale veerandtunnist varitsust tuvastasin august sisse lendamas tihase.
Täna sain targemaks sellise fakti võrra, et pääsukesed ei saa siledalt maalt startida :wise:
isakene
Postitusi: 55
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:20
Asukoht:
Auto:

#5

T Juul 13, 2010 12:58

Algselt postitas: ErQ
Täna sain targemaks sellise fakti võrra, et pääsukesed ei saa siledalt maalt startida :wise:


Pole päris kindel, aga minuteada on see vaid osaline tõde. Nimelt siledalt maalt ei saa startida vaid suitsupääsuke. Meil levinum räästapääsuke on selles suhtes edukam, ise olen näinud, kuidas linnud lombiservast pori võtavad ja nokatäiega edukalt sealtsamast õhku tõusevad. Väliseks erinevuseks kahe liigi vahel on suitsupääsukese punane või pruun kurgualune, räästapääsukesel on see valge.:wise:
IS-D
Postitusi: 166
Liitunud: R Aug 24, 2007 13:57
Asukoht: Tallinn
Auto:

#6

T Juul 13, 2010 16:33

Algselt postitas: isakene
Algselt postitas: ErQ
Täna sain targemaks sellise fakti võrra, et pääsukesed ei saa siledalt maalt startida :wise:


Pole päris kindel, aga minuteada on see vaid osaline tõde. Nimelt siledalt maalt ei saa startida vaid suitsupääsuke. Meil levinum räästapääsuke on selles suhtes edukam, ise olen näinud, kuidas linnud lombiservast pori võtavad ja nokatäiega edukalt sealtsamast õhku tõusevad. Väliseks erinevuseks kahe liigi vahel on suitsupääsukese punane või pruun kurgualune, räästapääsukesel on see valge.:wise:




Siledalt maalt ei saa startida piiritajad e. piiripääsukesed, kes tegelikult vist pääsukeste alla ei kuulugi. Suitsupääsukesed käivad oma pesamaterjali ikka siledalt saviselt maalt korjamas.
flood
Postitusi: 227
Liitunud: K Juul 11, 2007 16:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saaremaa
Auto:

#7

T Juul 13, 2010 17:02

Paar aastat tagasi juhtus suvilas selline lugu, et varblase moodi tegelinksi tegi sauna omale pesa. Leiliruumi aken on ikka suviti lahti, et ruum ilusti ära kuivaks ja ühel hetkel oli pesa saunalava nurgas. Ega midagi, sauna vaja ju teha. Seega sai akna juurde väljapoole väike alus seina külge tehtud, kuhu pesa tõsteti. Linnuke tundis oma pesakese ära ja säutsus seal suve löpuni.
flood
Postitusi: 227
Liitunud: K Juul 11, 2007 16:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saaremaa
Auto:

#8

T Juul 13, 2010 17:02

Paar aastat tagasi juhtus suvilas selline lugu, et varblase moodi tegelinksi tegi sauna omale pesa. Leiliruumi aken on ikka suviti lahti, et ruum ilusti ära kuivaks ja ühel hetkel oli pesa saunalava nurgas. Ega midagi, sauna vaja ju teha. Seega sai akna juurde väljapoole väike alus seina külge tehtud, kuhu pesa tõsteti. Linnuke tundis oma pesakese ära ja säutsus seal suve löpuni.
isakene
Postitusi: 55
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:20
Asukoht:
Auto:

#9

N Juul 22, 2010 18:54

Fikseeritud tõestus, et ma umbluud ei aja:D

http://www.reporter.ee/2009/06/11/linavastrikud-punusid-pesa-prugilas-tootavasse-traktorisse/
Vasta