kuidas osta Saab Rootsist?

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Nik
Postitusi: 5
Liitunud: R Aug 06, 2010 18:38
Asukoht:
Auto:

#1

R Aug 06, 2010 18:49

Tere,

olemas v2ike kusimus Teile, jutt on nii et tahan osta endale Saab 9000(ntx Aero) rootsist. Kuidas seda õigesti teha?
Vaatasin autot blocksetis ja otsustasin et on vaja selline auto
http://www.blocket.se/goteborg/Saab_9000_Aero__Pedantskott_28791498.htm?ca=11&w=3

mis ma pean nüüd tegema? raha olemas, ostan laeva pilet Stockholmisse ja veel? palju maksab laeva pilet autole? mingi Rootsi ARK'i kulud? Kes teab palun kirjutage kxik mis on vaja teha mulle.:conf:

T2nan
pilvepanaan
Postitusi: 36
Liitunud: T Mai 20, 2008 13:11
Asukoht:
Auto:

#2

R Aug 06, 2010 19:05

Mina pöördusin siin foorumis härra Vahekas poole, kellele mina andsin blocketi URLi ning raha ja kes andis mulle vastu Eesti registris, ülevaatusega ja kindlustusega auto :drive:
Võibolla sutsu kallimaks läks, kui ise tuua, kuid väga mugav.
kapaa
Postitusi: 116
Liitunud: N Okt 15, 2009 18:46
Asukoht:
Auto:

#3

R Aug 06, 2010 19:07

Auto hind ikka 96000.-, SEK on ju 1,6 EEK
pilvepanaan
Postitusi: 36
Liitunud: T Mai 20, 2008 13:11
Asukoht:
Auto:

#4

R Aug 06, 2010 19:10

Rootsi krooni kurss vist pole nii palju ikka vahepeal langenud:)
Pris: 60 000:- see ju ikka sinna 100k kanti...
Nik
Postitusi: 5
Liitunud: R Aug 06, 2010 18:38
Asukoht:
Auto:

#5

R Aug 06, 2010 19:56

jah, valesti vaatasin kurssi, aga kuidas õigesti seal dokumentid teha?
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#6

R Aug 06, 2010 21:21

rootsi oli vist see koht kus peab olema kindlasti registriosa mõlemad pooled kaasas muidu eestis registreerida ei saa.
lisaks nad ei soovi kuidagi jätta reg nr . aga kui suudad ennast veenvalt selgeks teha ja suudad usaldusväärselt numbrid hiljem tähitud postiga tagasi saata siis nõustuvad.nii oli vähemalt minu tehingu puhul.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#7

R Aug 06, 2010 21:46

Eks neid toojaid ole teisigi, mul ka sõber on toonud, aga mis ta tasuks tahab, ma ei oska öelda. Esimese asjana ma suhtleks ikka müüjaga :)
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#8

L Aug 07, 2010 0:26

Füüsiliselt ei ole sellist kohta nagu ARK (nagu meil Eestis) Rootsis olemas. Nendega käib suhtlemine posti, faksi ja e-maili teel. Mina suhtlesin Rootsi autoregistriga faksi teel. St faksisin sinna oma andmed jmt, et auto minu nimele vormistataks ja transiitnumbrid väljastataks (dokumendid ja numbrid saadeti müüja juurde, esindusse). Selleks kulus mitu päeva.
Lasin kõik asjad ette ära teha, Rootsis ei passinud. Hommikul lendasin läbi Soome Göteborgi, sealt u 100 km rongiga Vara-sse, sain oma auto kätte ja õhtul olin autoga laevas (Stockholmis).

Eraisikuga diili tehes võib ehk kogu see asjaajamine lihtsam olla.
Allkirjastate müügilepingud (2 eksempl, kummalegi 1), küsid autodokumendid omale, palud et sulle usaldataks ka numbrid (et ei peaks transiitnumbreid ja -kindlustust ostma). Tuled Eestisse, lähed ARK-sse, lased tehnilise kontrolli teha (et sõiduk vastab dokumentidele ja vastupidi), võtad siin arvele ja saadad rootsi numbrid müüjale tagasi.
Nik
Postitusi: 5
Liitunud: R Aug 06, 2010 18:38
Asukoht:
Auto:

#9

L Aug 07, 2010 16:53

Îðèãèíàëüíîå ñîîáùåíèå îò Rästas
Füüsiliselt ei ole sellist kohta nagu ARK (nagu meil Eestis) Rootsis olemas. Nendega käib suhtlemine posti, faksi ja e-maili teel. Mina suhtlesin Rootsi autoregistriga faksi teel. St faksisin sinna oma andmed jmt, et auto minu nimele vormistataks ja transiitnumbrid väljastataks (dokumendid ja numbrid saadeti müüja juurde, esindusse). Selleks kulus mitu päeva.
Lasin kõik asjad ette ära teha, Rootsis ei passinud. Hommikul lendasin läbi Soome Göteborgi, sealt u 100 km rongiga Vara-sse, sain oma auto kätte ja õhtul olin autoga laevas (Stockholmis).

Eraisikuga diili tehes võib ehk kogu see asjaajamine lihtsam olla.
Allkirjastate müügilepingud (2 eksempl, kummalegi 1), küsid autodokumendid omale, palud et sulle usaldataks ka numbrid (et ei peaks transiitnumbreid ja -kindlustust ostma). Tuled Eestisse, lähed ARK-sse, lased tehnilise kontrolli teha (et sõiduk vastab dokumentidele ja vastupidi), võtad siin arvele ja saadad rootsi numbrid müüjale tagasi.


t2nan, veel mõtlen kysida GARAGETist, vb seal poisid ytlevad mingi teine jutt
Vasta