DIY mööbel ja detailid

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
mihkeltt
Postitusi: 258
Liitunud: E Mai 05, 2008 14:41
Asukoht:
Auto:

#1

T Sept 14, 2010 22:19

Kas keegi ise valmistab või teab soovitada mõnda kohta kus valmistatakse mööbli detaile? Soov on ehitada kohvilaud, selline paksust puit plaadist. Plaadil ja jalgadel paksust 7-8 cm. Üritaks läbi saada soodsamalt kui 4000 krooni, sest just nii palju maksab selline laud poes. Lisaks ise tegemise rõõm :)

Tegin 3D-s render-i ka milline lõpptulemus umbes olema peaks:
RENDER


Mihkel
konks222
Postitusi: 562
Liitunud: R Jaan 25, 2008 9:07
Asukoht: Tudulinna
Auto: SAAB 9-5 2,0 141KW SAAB 9-5 AERO 184KW sed. SAAB 9-5 AERO 184KW univ.

#2

T Sept 14, 2010 22:27

Helista 5050267 Gunnar . Äkki saad abi.
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#3

T Sept 14, 2010 23:05

juhin tähelepanu,et vaevalt,et see plaat on puidust - pigem spoon.
djstallion
Postitusi: 269
Liitunud: T Veebr 19, 2008 18:24
Asukoht:
Auto:

#4

T Sept 14, 2010 23:56

Vaadates laua ülimalt minimalistlikku (aga samas stiilset) disaini ning hinda, siis julgen küll oletada, et poes pakutav on täispuidust.
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#5

K Sept 15, 2010 0:17

Hinna üle võib ainult spekuleerida!
Laua valmistamine pole probleem! Mis materjalist vaja oleks? Täispuit? Spoon?Värvitud?
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
mihkeltt
Postitusi: 258
Liitunud: E Mai 05, 2008 14:41
Asukoht:
Auto:

#6

K Sept 15, 2010 0:43

märksõnaks on ilmselt liimpuit. veidi firmade lehtedel ringi tuhlates jäi silma sellised plaadid/postid nagu viimase kahe pildi peal:
http://www.leigola.ee/index.php?page=810

Kas taolisi plaate tallinnaale lähemal ka keegi pakub? Taoline naturaalne puidu toon sobiks ka väga hästi, tõmbaks värvitu lakiga üle, jalad tappidega alla ja valmis.


Mihkel
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#7

K Sept 15, 2010 1:08

liimpuit ja tamm 80mm paksusega?! ei saa sa kindlalt odavalt kätte kui leiad isegi kes selle valmistaks.
leigola puhul juhin tähelepanu veel niipalju,et namad pakuvad max paksusega 50mm.

to: djstallion
tõenäoliselt sa eksid ja pigem veikkan,et tegemist oleks kasespooniga:)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#8

K Sept 15, 2010 8:50

Bauhaus lasnamäel, seal nägin mingeid liimpuidust prusse, mida ma mujal näinud ei ole.

Ise olen teinud omale kraanikausi laua ja kööki integreeritava pliidi jaoks "kapi". Sai küll odavamalt, kui poes vastavad asjad. 50mm liimpuitplaat on pealis. Jalad täispuidust prussist. Põhimõtteliselt võib vist elevant peale astuda, midagi ei juhtu..:) Mina ei tappinud neid jalgu, panin metallnurkadega, aga seda sellepärast, et need ei jäänud nagunii näha ja oli lihtsam. Ilmselt sellise diivanilaua puhul peab pisut esteetilisema lahenduse peale minema.

A Tarmiit on vana puutöökunn, äkki teebki sulle laua..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Marx
Postitusi: 112
Liitunud: L Aug 28, 2010 1:14
Asukoht:
Auto:

#9

K Sept 15, 2010 9:10

http://www.ottosisustus.com/
daidalus
Postitusi: 80
Liitunud: L Juun 19, 2004 10:30
Asukoht:
Auto:

#10

K Sept 15, 2010 10:48

Odavamalt kui 4000 krooni võid Sa saada selle siis, kui Sa teed ta kohalikust okaspuust. Väärispuust tehes oleks võimalik plaat teha õhem ja servadesse lasta liimida paksendus. Aga otsas ja külje peal näeb see erinev välja (puidu süü kipub piki puitu jooksma).

Ja siis on see jalatappide asi - need peavad tagama täisnurksuse ja olema jäigad.
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#11

K Sept 15, 2010 10:58

Midagi sarnast on mul Ikeast ostetud. Erinevus on ainult selles, et laua all on ka riiul. Täispuidust ta kahjuks ei ole, pigem ikka laastplaat + spoon. Vastupidavuse koha pealt - 2 aastaga pole koledaks läinud. Hind ei ole ka teab, mis suur, praegu saab 20 EUR-ga kätte.
Link ise siin: http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/00095036
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#12

K Sept 15, 2010 11:40

Selliste asjadega on tihti nii, et odavam on poest valmis asi ära osta, kui ise lasta teha.Ja kõik ikkagi taandub selleni, et millist kvaliteeti tahetakse.
Sinu jutt on raske selles osas, et räägid liimpuidu plaadist ja postidest, kus on toodud viide tammele ja saarele.8 cm tammeplanku on nii kallis, et see laud läheb kalliks.Viites toodud lehel on maks paksuseks 50 mmm.7-8 cm saamiseks peab neid vähemalt kolmest kihist tegema.Keegi peab hööveldama, liimima, lõikama, lihvima, laua kokku panema.Tamme kuubi hinda alla 10 000 ei ole.Männist saaks selle odavamalt, aga see on pehme.Kui teha vineerist või saepuru plaadist, siis tahaks ilmselt spooniga kaetud külgi.Kuigi mulle isiklikult meeldib ka sellise paksu asja puhul vineeri katmata kihiline külg.
Seega on raske.
Ma tegin endale ise voodi ja mulle läks see palju rohkem rohkem maksma, kui oleksin poest mingi valmis sängi ostnud.Aga samast materjailist, mida mina kasutasin, oleks poes sängi hind jällegi tohutu olnud.Kasutasin metalli ja puitu.Puidu kuubi hind oli 55 000.Seega ongi nii, et hea asi maksab ja kui mingeid kõrgeid nõudmisi materjali ja viimistluse osas ei ole, siis on odavam poest asi osta.Ja, kui on nõudmisi, siis ollakse sunnitud selle eest maksma.
Hypno
Postitusi: 99
Liitunud: T Apr 17, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#13

K Sept 15, 2010 12:22

Kui otsid naturaalset välimust siis soovitan, ja nagu Timutit mainis, osta nt. kasevineeri ja lase vastavasse paksusesse liimida ning detailid välja lõigata ning kokku liimida. Kui ei meeldi kase ristlõike kihtide eksponeerimine siis nendele kohtadele spooniribad peale. Kaalu tuleb küll omajagu aga see-eest suurtemate pidude korral on tagatud laua vastupidavus ka juhul kui keegi laual tantsida tahab. Kui on aga soov saada mõne väärispuu tunnetust siis seda saab lihtsalt ja odavalt tekitada erinevate toonlakkide ja -peitsidega. Laki/peitsi/õli valimisel arvesta aga sellega, et kuumad nõud (kohvitass) võivad tekitada kahjustusi v. ebameeldivaid kujukesi. Seega iga suvaline toode ei pruugi sobida. Tõsi ta on - kui tahad teadmist, et sul ikka tegu 100% väärispuiduga siis läheb materjali kulu ikka suhtkoht kalliks. Tavaliselt teostatakse sellise laua "massiivsus" nii, et liimitakse pealmisele platele küljed juurde. Et kui paned käe laua alla siis saad aru, et plaat on tunduvalt õhem kui väljast paistab. Jalgade tappimisega on selline lugu, et kui sul pole plaanis seda igapäevaselt lohistada mööda põrandat ja ei koli iga 6 kuu tagant siis lihtsalt liimid jalad plate külge kinni. Muidugi sõltub kui kõrge sul laud tuleks.

Et materjali hindadest arusaam tekiks siis sellise robustsema (mustad, lahtised oksakohad jne) materjali hinnad saad puumarketist. Oluline on veel see, et kui hindasid uurid materjalidel siis puidu niiskus ei tohi olla üle 8%. See on mööbli valmistamisel ülemine piir. Suurema niiskusega materjali puhul võib hiljem tekkida kuivamisest tingitud pragunemised ja muud hädad.

Ehk - nagu Timutit ütles - tihti ongi odavam osta poest. Kuid lõpuks oles SINA see otsustaja, mis rada pidi kõndida.

Kui vineerist laua valmistamine ja selle "triibud" sind huvitaksid siis anna teada, ehk saan aidata.
Vitautas
Postitusi: 435
Liitunud: T Juun 03, 2008 18:52
Asukoht:
Auto:

#14

K Sept 15, 2010 12:32

Vaatasin ja lugesin hoolega ja ehk oskab keegi siinolijatest (Hypno näiteks) vastata ka minu küsimusele.
Plaan on lähitulevikus teha kahele trepile astmeid. Mõte oli kasutada materjalina vineeri paksusega u. 30 mm. mis omakorda katta läbipaistva paadilakiga. Niisiis, mis arvate, kas mõte on hea või ei kõlba kusagile.
Samas oleks tore teada saada paljuga võiks arvestada sellise vineeri soetamisel. Või ehk on keegi oskaja (tööriistadega) inimene, kes oskaks keerukamate astmetega aidata (üks treppidest on keeratud, kus peaaegu iga aste on erinev).
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#15

K Sept 15, 2010 12:45

:conf: 30mm vineer ehk õhuke ,võib sul paintuma hakta, ma otsisin suvel 11mm vineeri ja kõige odavamalt sain 230kr plaat.

30mm vineer maksab umbes 400-500kr
www.tmuuga.eu
Andreas187
Saabiklubi liige
Postitusi: 405
Liitunud: R Jaan 12, 2007 14:52
Asukoht:
Auto:

#16

K Sept 15, 2010 13:08

Ei paistnud, et keegi oleks MDF'i kasutamist maininud. Olen kokku puutunud erimööbli valmistamisega ning suurem osa sellistest laudadest tehakse MDF plaadist. Saadaval kuni 50mm paksutena ning vajadusel liimitakse mitu tükki kokku, et saada vajalik paksus. Väga lihtne töödelda ja viimistleda. Hiljem kas spoonitakse või värvitakse. On ka süsinikriidega ilmestatud.

Guugeldades leidin ka ruutmeetri hinnad
Näiteks 50mm plaadi ruutmeeter on 356.- + km

Pärineb siit: http://www.repal.ee/

Ainus tööriist mida selle laua tegemisel vaja läheb on plaatsaag ja puur. Mitte rohkem kui päeva töö.
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#17

K Sept 15, 2010 13:32

eelmisele

aga kuhu jääb freesimine?
eston21
Postitusi: 423
Liitunud: N Jaan 26, 2006 15:28
Asukoht:
Auto: 9-3ss aero

#18

K Sept 15, 2010 14:32

Andreas187
Saabiklubi liige
Postitusi: 405
Liitunud: R Jaan 12, 2007 14:52
Asukoht:
Auto:

#19

K Sept 15, 2010 14:33

Faasi saab käsitsi tehtud ja aukude jaoks sobib drell puuri ja täpse käega. Või on mul midagi kahe silma vahele jäänud?
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#20

K Sept 15, 2010 14:55

Puitu võib leida küll, aga kes selle liimplaadiks teeb on omaette küsimus küll jah. Kui 7-8 cm paks plaat peaks olema, siis tõesti ehituspoest ei saa, kui tahad õhemat, võid leida vabalt, jalgadega siis juba iseasi, et kust saada sarnast kaske, saart või tamme.

Mul endal näiteks olukord, et on olemas kuiva saart, vägevas mõõdus head puitu, endal tööriistu pole, paksusmasinaid, kohta kus liimida, head saagi, puure jms. Ise olen netist leinud kuiva tamme planku, või plank on isegi vähe öeldud, ei maksa väga ulmet midagi, kõlbaks ülikihvti trepi teha majja, mille plaani mul veel pole ja seega nagu ette ei osta kui pole plaani ja kusagil kuivas hoida...

Samas on mul üks tuttav kel on tööriistu ja kelle kodu on täis ise liimitud ja tehtud asju, seejuures ka puidujääkidest, tammest-saarest. Uskumatut tulemust võib seal näha ja ei mingeid freese. Eksootilisest puidust lendõngeputukate sidumisvahendite alus näeb välja tal nagu tehasest tulnud, kuigi käsitöö.

Ise olen veneaegsest plaadist köögikapid käsisaega! ümber ehitanud ja mööblivärviga üle värvinud, uksed tammespooniga lasin lõigata ja hingede augud freesida, kogu köök ei läinud pea midagi maksma ja kinnsivarahindaja vaatas, et ooo milline äge sisseehitatud köök ja sain plusspunkte selle eest, niiet saab odavalt ja läbimõeldult ja oma ideid ja aega panustades küll. Seega tahan lihtsalt julgustada Mihklit.

Enda esimene puidutöö korteris oli tammeplankudest, laudadest ja murtud punasest tellisest maitseaineriiul, mis on seni mu vingeim töö vist. Oi kuidas tahaks teha lapsele pikendatava voodi, telekaaluse, mingi laua ümber ehitada arvuti-kirjutuslauaks. Aga kõigeks selleks on vaja pigem aega, mitte raha. Sõpru ja tutvusi vahel ka, aga ennekõike tahet, ideid.

Lihtsama vastupanu teed minna selle laua puhul on osta ja saab alla 4000, kunagi oli sarnane laud täispuidust minu arust Jyskis, parandage kui ma eksin. Seal on samas stiilis tammest tv-aluseid ja kummuteidki olnud. Mittepuidu ja plaatide, kaasa avatud vineeri puhul teine teema. Plaadile jalgade alla saamine mu arust pole küll mingi küss. Mitut moodi võib lahendada, kaasa arvatud ühenduspulk jalga ja plaati.
mihkeltt
Postitusi: 258
Liitunud: E Mai 05, 2008 14:41
Asukoht:
Auto:

#21

K Sept 15, 2010 21:41

Vot, puumarket oli see koht mida leida tahtsin. Laupäeval sean sammud sinna ja vaatab kuidas plaadid/postid kohapeal välja näevad.

Silma jäid järgmised tooted:
http://puumarket.ee/?op=body&id=2&prod=182&sid=3696 - jalgadeks

http://puumarket.ee/?op=body&id=2&prod=180&sid=2715 - peale üks 38mm plaat ja äärtesse 38mm paksused ja ca 100mm sügavusega liistud, et saavutada 80mm plaadi paksuse ilming.

http://puumarket.ee/?op=body&id=2&prod=546&sid=3796 - see on veel eriti super variant kuigi laula plaadi max mõõdud võiksid olla 1600x600mm.

@Cyber - olen ka bauhausis neid plaate näinud. Need olid ca 400x1200x50mm ja maksid sinna 1000 EEK kanti. Ma ei otsi ilmtingimata nii hästi juba ära töödeldud/lihvitud plaati.

Kohe mitte ei taha poest sellist valmis lauda osta - ise teha tundub liiga lihtne. Ja kui ka läheb veidi nihu, siis vähemalt näha, et ise tehtud :). Alguses oli mõte võõbata kogu laud suhteliselt tumeda lakiga üle ja nurkadesse panna taolised metallnurgad (http://img3.musiciansfriend.com/dbase/pics/products/4/3/4/532434.jpg) aga see vist veidi overkill.


Tänud kõigile soovituste ja nõuannete eest.

Mihkel
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#22

K Sept 15, 2010 21:54

Algselt postitas: mihkeltt
Vot, puumarket oli see koht mida leida tahtsin. Laupäeval sean sammud sinna ja vaatab kuidas plaadid/postid kohapeal välja näevad.

Silma jäid järgmised tooted:
http://puumarket.ee/?op=body&id=2&prod=182&sid=3696 - jalgadeks

http://puumarket.ee/?op=body&id=2&prod=180&sid=2715 - peale üks 38mm plaat ja äärtesse 38mm paksused ja ca 100mm sügavusega liistud, et saavutada 80mm plaadi paksuse ilming.

http://puumarket.ee/?op=body&id=2&prod=546&sid=3796 - see on veel eriti super variant kuigi laula plaadi max mõõdud võiksid olla 1600x600mm.

@Cyber - olen ka bauhausis neid plaate näinud. Need olid ca 400x1200x50mm ja maksid sinna 1000 EEK kanti. Ma ei otsi ilmtingimata nii hästi juba ära töödeldud/lihvitud plaati.

Kohe mitte ei taha poest sellist valmis lauda osta - ise teha tundub liiga lihtne. Ja kui ka läheb veidi nihu, siis vähemalt näha, et ise tehtud :). Alguses oli mõte võõbata kogu laud suhteliselt tumeda lakiga üle ja nurkadesse panna taolised metallnurgad (http://img3.musiciansfriend.com/dbase/pics/products/4/3/4/532434.jpg) aga see vist veidi overkill.


Tänud kõigile soovituste ja nõuannete eest.

Mihkel


jube vägev on vaadata kuidas peale autoremontimise ka mööblit tehakse......



..... internetis :headbang:
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
mihkeltt
Postitusi: 258
Liitunud: E Mai 05, 2008 14:41
Asukoht:
Auto:

#23

K Sept 15, 2010 22:52

Algselt postitas: ivomets
jube vägev on vaadata kuidas peale autoremontimise ka mööblit tehakse......

..... internetis :headbang:


See on tegelikult üks teooria: kui tahad, et midagi tehtud saaks, siis räägi sellest avalikult. Jube totter on pärast tunnistada, et ei viinud asja lõpuni :)
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#24

K Sept 15, 2010 23:44

Selline näide: Värvisin vana laua punaseks. Kui värv mõnusalt naksuma hakkas, kleepisin pitsilise plastikuga üle.
Overkill leiab kasutust verandal.

Lisatud failid
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#25

K Sept 15, 2010 23:49

oleksid kohe öelnud,et soov ise mööblit teha ja tulemus (kavliteet) ei ole oluline ega ka võrreldav teema alguses toodud fotodega.
Vasta