DIY mööbel ja detailid

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14293
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#26

N Sept 16, 2010 9:01

Algselt postitas: mina
oleksid kohe öelnud,et soov ise mööblit teha ja tulemus (kavliteet) ei ole oluline ega ka võrreldav teema alguses toodud fotodega.
Teema alguses on üldse arvutis tehtud renderdus..:) Et kontseptsiooni näidata..:) Ja ega ise tegemine ei pea veel kehva tulemust andma. Kui pöial keset peopesa ei kasva, siis rahulikult lähenedes pole seal mitte midagi keerulist.

Algselt postitas: mihkeltt
@Cyber - olen ka bauhausis neid plaate näinud. Need olid ca 400x1200x50mm ja maksid sinna 1000 EEK kanti. Ma ei otsi ilmtingimata nii hästi juba ära töödeldud/lihvitud plaati.
Ma mõtlesin just liimpuit prusse (jämedateks jalgadeks, 150x150 ja isegi jämedamat oli seal vist), mida ma mujal näinud pole. Plaate on igal pool. Ma vist kunagi leidsin ühe Espakist, mida mul vannitoalaua jaoks vaja oli. Oli jah miski 1200x400x50. Maksis mingi 4-500 tol hetkel (ilmselt oli mingi soodukas..:) ). Puumarketist ostsin pärast ühe 3m pikkuse 100x100 prussi jalgade tegemiseks. Torude jaoks pidin paar auku puurima ja kraanikausi alust osa pisut peitliga järgi aitama. Kõik kraam pärast lihvijaga üle ja lakk (paadi) selga. Kõik kokku vast mingi 700 eek ja mõni tund nokitsemist.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#27

N Sept 16, 2010 10:50

Mihkel, näed siin on tööriistakulud ja väike kasum ka arvatavasti sees ja hind selline. [URL=http://www.soov.ee/vaata.seam?id=1921830&cid=65551]Ei näe ka pahad välja.[/URL]
Hypno
Postitusi: 99
Liitunud: T Apr 17, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#28

N Sept 16, 2010 23:38

Algselt postitas: Vitautas
Vaatasin ja lugesin hoolega ja ehk oskab keegi siinolijatest (Hypno näiteks) vastata ka minu küsimusele.
Plaan on lähitulevikus teha kahele trepile astmeid. Mõte oli kasutada materjalina vineeri paksusega u. 30 mm. mis omakorda katta läbipaistva paadilakiga. Niisiis, mis arvate, kas mõte on hea või ei kõlba kusagile.
Samas oleks tore teada saada paljuga võiks arvestada sellise vineeri soetamisel. Või ehk on keegi oskaja (tööriistadega) inimene, kes oskaks keerukamate astmetega aidata (üks treppidest on keeratud, kus peaaegu iga aste on erinev).


No 30mm jääb veidi väheseks jah AGA sõltub su trepi lahendusest (toetub ühele v. kahele talale, varvaslauaga v. mitte) See on sama teema nagu "mootor teeb kahtlast häält ja tagant tuleb paksult suitsu - mis viga võiks olla" Kui sul kindel soov mida oskad ka väljendada siis anna märku. Paadilaki kasutamine on minu isikliku arvamuse kohapealt veidi Ülevõlli. Kui paneksid parketti niiskesse ruumi siis ehk...... Ise soovitan kasutada õlisid. Kui sa ei aja taga mingeid erilisi värvitoone siis Tiigipuu õli ajab asja ilusti ära. Minuteada see paadilakk on suhtkoht kallis oma liitri kohta. Õli eelis on veel see, et hilisem "renoveerimine " on lihtsam (vähem mässamist võrreldes lakitud pinnaga).
Algselt postitas: anthillse
...30mm vineer maksab umbes 400-500kr

Kui sellise hinnaga konkreetne koht olemas on siis äkki jagad infot?
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#29

R Sept 17, 2010 14:51

to:Cyber

pole sinuga päris nõus.teema algataja algselt kurtis kalli hinna üle ja nagu hiljem selgub on soov ise teha.need ikka kaks väga erinevat asja.

to:teemaalgataja

kui saad valmis siis anna siin foorumis ka teada mis see täpselt maksma läks ja anna ka teada aeg mis sa selle peale kulutasid ja mahasõidetud kilomeetrid.paha poleks ka tulemusest pilt
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#30

R Sept 17, 2010 16:01

Paar päeva tagasi googeldasin ja enam ei leia seda lehte ülese :wall:

Aga ma otsin selle lehe üles :D

Siin on veekindel vineer 276 kr

http://www.veopluss.ee/Veekindelvineerm%C3%BC%C3%BCk/tabid/767/Default.aspx

Algselt postitas: Hypno
Algselt postitas: Vitautas
Vaatasin ja lugesin hoolega ja ehk oskab keegi siinolijatest (Hypno näiteks) vastata ka minu küsimusele.
Plaan on lähitulevikus teha kahele trepile astmeid. Mõte oli kasutada materjalina vineeri paksusega u. 30 mm. mis omakorda katta läbipaistva paadilakiga. Niisiis, mis arvate, kas mõte on hea või ei kõlba kusagile.
Samas oleks tore teada saada paljuga võiks arvestada sellise vineeri soetamisel. Või ehk on keegi oskaja (tööriistadega) inimene, kes oskaks keerukamate astmetega aidata (üks treppidest on keeratud, kus peaaegu iga aste on erinev).


No 30mm jääb veidi väheseks jah AGA sõltub su trepi lahendusest (toetub ühele v. kahele talale, varvaslauaga v. mitte) See on sama teema nagu "mootor teeb kahtlast häält ja tagant tuleb paksult suitsu - mis viga võiks olla" Kui sul kindel soov mida oskad ka väljendada siis anna märku. Paadilaki kasutamine on minu isikliku arvamuse kohapealt veidi Ülevõlli. Kui paneksid parketti niiskesse ruumi siis ehk...... Ise soovitan kasutada õlisid. Kui sa ei aja taga mingeid erilisi värvitoone siis Tiigipuu õli ajab asja ilusti ära. Minuteada see paadilakk on suhtkoht kallis oma liitri kohta. Õli eelis on veel see, et hilisem "renoveerimine " on lihtsam (vähem mässamist võrreldes lakitud pinnaga).
Algselt postitas: anthillse
...30mm vineer maksab umbes 400-500kr

Kui sellise hinnaga konkreetne koht olemas on siis äkki jagad infot?
www.tmuuga.eu
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#31

R Sept 17, 2010 17:21

vineeri pakutakse ka www.vineer.ee seal näis olevat isegi 50 mm.hinna saab kindlasti küsides.
Vitautas
Postitusi: 435
Liitunud: T Juun 03, 2008 18:52
Asukoht:
Auto:

#32

R Sept 17, 2010 17:46

Vot just sinna vineer.ee-sse ma tahtsingi lähiajal helistama hakata.

Mis aga puudutab eelpool kirjutatud hinda siis selle pakkusin ma välja umbes peast ;) kuna ei ole neid veel uurima hakanud.

Paadilakki mõtlesin kasutada sp. et hetkel on käsil aknalaudade ehitus liimpuitplaatidest mida samuti katan selle lakiga (juhuks, kui vesi või midagi peaks sinna sattuma). Tulemus on vägagi kena.
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#33

R Sept 17, 2010 18:54

Algselt postitas: mihkeltt
...
http://puumarket.ee/?op=body&id=2&prod=180&sid=2715 - peale üks 38mm plaat ja äärtesse 38mm paksused ja ca 100mm sügavusega liistud, et saavutada 80mm plaadi paksuse ilming.

Elu näitab, et meie männist-kuusest lauaplaat on pehmevõitu, kriimud-täkked kerged tulema. Kask on märksa tugevam. Saab ju sobivasse tooni peitsida. Näiteks üks kase liimpuidust tehtud riiul:
Pilt
Margus.2
Postitusi: 56
Liitunud: K Aug 22, 2007 21:56
Asukoht:
Auto:

#34

L Sept 18, 2010 13:15

Selline kohvilaud mul on täispuidust. Maksis pisut üle tuhande. Kui õieti mäletan siis sai ostetud on24'st mitu talve tagasi. Olen seal peal ka proovinud steppimist- paistab ikka nagu uus.

Isetegemisel üldjuhul kaubanduslikku täpsust ja välimust sa ikka ei saa. Omatehtud voodi oli selle kohapealt hea näide. Mõni kild lendas kuskilt välja või sai muljuda. Aga samas kaalus selle kordades üle soodsam hind kui ka mõte et see sai tehtud oma metsa puust, rääkimatta ainulaadsest disainist.

Puumarketist olen materjali ostnud, mis oli soodsam pisut ehitusmarketites. Vannitoa mööbel sai tehtud nii ja kokkuvõttes tuli odavam õige pisut, aga samas plusse oli kui palju- oma mõõtudega, oma toonis, oma kapilingid ja liimipuidust, mitte aga saepurust.

Kokkuvõttes- igat asja ma ise ikka ei teeks. Näiteks siis kohvilauda. Aga eks see ole suhteline.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14293
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#35

L Sept 18, 2010 20:47

Ja ongi .. kui kogu kupatus on ise tehtud ja kõik on võibolla pisikese kiikusga/veaga, siis on lõpptulemus sama hea, kui oleks kõi poest ja tööstuslik. Lihtsalt asi peab kokku klappima..:) Kui mul vaja oleks, siis ma teeks vist selle kohvilaua ka. Mind ei koti absoluutselt väike kriim või kiiks, kui on näha, et ise tehtud ja sobib ümbrusesse, siis anna ainult minna.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
mihkeltt
Postitusi: 258
Liitunud: E Mai 05, 2008 14:41
Asukoht:
Auto:

#36

N Sept 23, 2010 23:04

Laud valmis. Kokku materjali maksumus tsipa üle 1200 eegu. Tööd ca 2h. Varsti panen instructibles-i üles ka väikese how-to.

Pilt
farmacoma
Postitusi: 710
Liitunud: T Juul 13, 2004 22:53
Asukoht: Tallinn
Auto: 900 x2; 9000; 9-5

#37

N Sept 23, 2010 23:26

Tubli töö! Pilt on kah hästi tehtud!
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#38

N Sept 23, 2010 23:48

EPIC!!!!!!
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#39

R Sept 24, 2010 2:58

Fotol paistab isegi kenam kui renderdusel :) Renderdusel jalad vähe "viltu" all.

Mihkel 1 : skeptikud 0

Ilus laud :headbang:
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#40

R Sept 24, 2010 8:16

Ilus laud, tehnoloogia välja töötatud, võib tootma ja turustama hakata.
Reklaamiks sobiv pilt ka olemas, plaadi nurkadest kui põrandaliistud ära kaotada
Margus.2
Postitusi: 56
Liitunud: K Aug 22, 2007 21:56
Asukoht:
Auto:

#41

R Sept 24, 2010 10:39

Üldmulje on väga kena. Aga lähemalt vaadates tundub jalg viltu olvat ja muljumis jälg olemas, mida poest ostetud laualt ei eelda.
Vasta