Kütusehinnast

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#151

E Nov 23, 2009 16:25

no minu tutvusringkonnas sõidavad inimesed (kaasaarvatud mina ) autoga aastas ikka 40-60 tuhat km.
Loeb ikka väga see hinnatõus. Ja täiesti ebanromaalne on see, et inimesed vaikselt nõustuvad sellega, et valituss järjekordselt lihtinimesele koti pähe tõmbab. Küsimus pole niiväga selles rahas vaid põhimõttes. Kui niimoodi iga 50 sendiga nõus olla siis varsti ongi kütuse hind 100 krooni liiter. Kas siis oleme ka rahul?
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#152

E Nov 23, 2009 16:32

Algselt postitas: stennadi
Küsimus pole niiväga selles rahas vaid põhimõttes. Kui niimoodi iga 50 sendiga nõus olla siis varsti ongi kütuse hind 100 krooni liiter. Kas siis oleme ka rahul?

Aga paku mingi lahendus või ettepanek välja.
Ei tule midagi?
Arvata oli.

Sama mõttetu on soiguda selle üle, et miks lumi maas ei ole või Iraagis sõda on. Meie ei saa sinna midagi parata!
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#153

E Nov 23, 2009 16:37

ma vaene mees, olen hakanud oma kopikaid lugema ja matemaatika tegi mulle selgeks,et kui ma sõidan hoopis diisliga, hoian palju raha kokku.
kui aastane läbisõit 25000 km ja 2500 l bensiini, siis naftat arvestaks 7/100 km peale ja seega kokkuhoidu 750 l ehk 16 Kr/l = 12000 kr. aastas. ehk ühe normaalse kuupalga.
ja kui investeerida see 12000 tähtajalisse hoiusesse, siis järgmiseks aastaks saand sellest juba 13140 kr.
seega teemat rohkem kui mõtlemiseks.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
romza
Postitusi: 849
Liitunud: P Mär 05, 2006 17:18
Asukoht:
Auto:

#154

E Nov 23, 2009 16:50

Algselt postitas: Cyber
Ma ei saa aru, mida te pirisete? Palju te sõidate, et see 45 senti teil hinge kinni võtab? Võtame, mingi keskmise eestlase aasta läbisõidu, 25000 ja orienteeruva ja väga meelevaldse kulu 10l sajale...


OT: Tänud Cyber, et mu mõtlemismeele jälle maapeale tagasi tõmbasid. Tegelt ju polegi põhjust viriseda, sest kõikvõimalikud maksutõusud mõjuvad alati kõige valusamalt kõige väiksemate sissetulekuga peredele.

Eesti keskmine või jõukam inimene ikka sõidab sama palju ning sööb sama uhkelt edasi ning millegistki nagu loobuma ei pea. Kuid inimesed, kes elavad palgapäevast-palgapäevani peavad tõesti millegist loobuma, sest raha saab jälle ühe päeva võrra varem otsa.

Kui maal käin, siis puutun tihti kokku selliste inimestega, kes küsivad iga väikese sõidu eest bensuraha. Ja jutt ei käi mingitest Tallinn-Pärnu otsadest vaid paari kilomeetrilistest sõitudest, kus üks naabrimees küsib teiselt küüti.
romza
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#155

E Nov 23, 2009 16:55

No lahendus on see, et tuleb hakata massiliselt venemaalt kütust sisse vedama. Diisel autosid ostma ja sinise kütusega sõitma hakata. Ametlikke tanklaid boikoteerima, meeleavaldusi korraldama jne...
Kahjuks Eesti inimene oma rahuliku temperamandiga selleni ei küündi. Kuskil Itaalias-Hispaanias oleksid ammu inimesed süütepudelitega tänavatel. Eesti inimene on ennast sodiks laenanud ja orjab kasvõi 28tundi päevas, et pangahärrad rahul oleks ja ei julge iitsatadagi.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#156

E Nov 23, 2009 17:06

alati saab ju pisema ökoma masina soetada...

9-7x keskmist kulu alla 13l pole saanud ja linnas tuleb 17 keskmiseks, kui nüüd hankida endale ratastel seljakott siis oleks sääst juba suur :)

PS. Sõidan viimased 2 nädalat 1,6se bensukaga - see on juba kah suur sääst:)
Moraal - 100 liitrisest paagitäiest teeb see tõus pisukese vahe, kas arve on 1560 või 1600 eeku... Kui see 42 eeku oleks viimane raha, siis on tõus tuntav ja tuleks mõelda alternatiivsetele liiklusvahenditele :)
Ets
Postitusi: 390
Liitunud: K Veebr 06, 2008 16:13
Asukoht:
Auto:

#157

E Nov 23, 2009 17:08

oot "stennadi", kust sa küll võtad infot, et itaalia-hispaania on kütuse hinnatõusust pääsenud? Ei ütleks küll, et geograafiliselt võttes meie kant on see, kus hinnad ainult tõusevad ja mujal mitte!!!
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#158

E Nov 23, 2009 17:12

Ma ei räägi, et seal kütusehinnad ei tõuse, aga seal reageerivad inimesed rohkem riigipoolsetele sigadustele. Me ei räägi praegu ju ainult kütusehinna tõusust, tõuseb ka elektri hind. Ja alles hiljuti tõusis käibemaks. Seda kõike saab ühe lihtsa Eestlase jaoks, kes vaevu ots-otsaga kokku tuleb liiga palju.
Mis puudutab pisema masina ostu siis ise liiklen juba võimalikult pisikese autoga ja elan seega selle hinnatõusu üle, küsimus on siiski jätkuvalt põhimõttes.
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#159

E Nov 23, 2009 17:27

keegi mainis ,et hakkame venemaa vahet käima ja ütust vedama.kuulsin täna,et üritatakse võtta vastu mingi seaduse-eelnõu mis lubaks venemaal eestisse naaseva sõiduki kütusepaagis olla ainult 60 l kütust.no andke andeks!see asi läheb juba absurdseks.juba täna on probleem piiril selles,et väheharitud tollitöötajad ei oska seaduseid lugeda ja tõlgendavad seaduseid nagu ise tahavad (jube-olen sellega hästi palju kokku puutunud) ja ma ei kujuta ette mis veel nüüd hakkaks juhtuma.vuntsidega p.....ud käed puusas võimlemas,et kui kõvad tegijad nad on ja väitmas,et su paagis on 5 liitrit rohkem ja nüüd hakkame sind panema!!!!TULE TAEVAS APPI!
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#160

E Nov 23, 2009 17:50

Algselt postitas: mina
keegi mainis ,et hakkame venemaa vahet käima ja ütust vedama.kuulsin täna,et üritatakse võtta vastu mingi seaduse-eelnõu mis lubaks venemaal eestisse naaseva sõiduki kütusepaagis olla ainult 60 l kütust.no andke andeks!see asi läheb juba absurdseks.juba täna on probleem piiril selles,et väheharitud tollitöötajad ei oska seaduseid lugeda ja tõlgendavad seaduseid nagu ise tahavad (jube-olen sellega hästi palju kokku puutunud) ja ma ei kujuta ette mis veel nüüd hakkaks juhtuma.vuntsidega p.....ud käed puusas võimlemas,et kui kõvad tegijad nad on ja väitmas,et su paagis on 5 liitrit rohkem ja nüüd hakkame sind panema!!!!TULE TAEVAS APPI!


Kust seda 60 l juttu kuulsid, pane kasvõi privasse mulle.

Cyber, jutt ju põhimõtteliselt õige, mulle ka ei meeldi AINULT (oma)valitsuse kallal virisemine, seda enam, et lahendusi on raske välja pakkuda. Aga kui aasta alguses oli kütus 11 ja täitsa kerge oli olla võrreldes 18-ga siis nüüd hakkab jälle uuest aastast samasse kanti kiskuma ja huvitav mis siis vahepeal toimunud on? Peak Oil lähemal, majandus taastunud, palgad kasvanud? Ei ole ju.

OT edasi: Ja lühinägelik on arvata, nagu see mõjutab ainult erasõite ja autosid. 6-protsendine kütuse kallinemine tõstab ühistranspordi hinda, tõstab toidukaupade hinda (inflatsioon kiireneb 3 protsenti). A noh maksusüsteemi üle võibki vaidlema jääda. :conf:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#161

E Nov 23, 2009 18:18

Üks asi veel .. minu meelest oli see kütuseaktsiisi tõus juba aastate eest teada, sest meie aktsiisid olid euroopa omast tunduvalt madalamal ja lepiti kokku, et need tõusevad järkjärgult. Ma ei suuda praegu leida materjale selle kohta, kui palju see parasjagu igal aastal pidi olema, aga praegu krigiseda ainult valitsuse kallal, et see üritab kuidagigi riigi rahakotti täita, on ka ausaltöeldes küüniline. Ma ei taha väita siin, et kogu maksupoliitika on alati õiglane ja et meil ei ole selle juures üldse vigu tehtud, aga praegu on vaja kusagilt raha leida ja see siin on üks võimalus.

Ma täitsa usun, et on inimesi kellele see hinnatõus haiget teeb, alati on selliseid, ükskõik, mis maks liigub, keegi alati saab pihta. Ma kirun ka tunduvalt rohkem hoopis linnavalitsust, kes maamaksu kordades üles ajas. Selle protsentuaalne tõus on ikka tunduvalt tunduvalt karmim ja lõppsummas kah suurem.

Ja näe, Ivomets mõtleb ja kalkuleerib ja leidis juba omale ühe lahenduse. Ja ei virise sinna juurde. ;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#162

E Nov 23, 2009 19:31

nu vaevalt,et just odavaim meil see kütuse aktsiis.soomes disla samas hinnaklassis kui meil (seal muidugi see diisli lisamaks ka - aga see on eri asi)-ehk siis maksis viimati 1,01 eurtsi liiter.

seda 60 l juttu kuulsin täna inimestelt kes käivad tihti üle piiri ja juba olevat seal lõksutatud,et varsti kaob see privileeg teil ära.
Mario153
Postitusi: 88
Liitunud: K Sept 23, 2009 21:46
Asukoht:
Auto:

#163

E Nov 23, 2009 21:20

Algselt postitas: stennadi
no minu tutvusringkonnas sõidavad inimesed (kaasaarvatud mina ) autoga aastas ikka 40-60 tuhat km.
Loeb ikka väga see hinnatõus. Ja täiesti ebanromaalne on see, et inimesed vaikselt nõustuvad sellega, et valituss järjekordselt lihtinimesele koti pähe tõmbab. Küsimus pole niiväga selles rahas vaid põhimõttes. Kui niimoodi iga 50 sendiga nõus olla siis varsti ongi kütuse hind 100 krooni liiter. Kas siis oleme ka rahul?


Täpselt nõus:thumb:
Ka minu taskust hakkab see aktsiisi tõus võtma üle 5000nde aastas:gun:

Paljud kiidaks ka takka kui hind tõuseks 5eeku liitri pealt. Rahvas maksab nüüd neid idiootide buumi ajal tekitatud rahaauke kinni.....ja on sellega rahul:wtf::wtf::wtf:

Need kes te siin arvutate ja mõtlete, et see on tühine summa siis eksite ikka tõsiselt. See toob kaasa jälle üleüldise hinnatõusu. Toiduained,trasport jne,jne,jne.
Ka keegi hakkab kindlasti vähem palka saama kui firma transpordi kulud suurenevad sadade tuhandete võrra aastas.
Keegi siin väitis, et kui 20eeku liiter oli siis saite hakkama ja ei virisenud. Peaks meenutama, et siis oli majandustõus....aga majanduslanguse ajal...koos 100tuhande töötuga....tõsta igas valdkonnas tõsiselt makse....no ma tahan näha kuhu see riik jõuab.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#164

E Nov 23, 2009 21:34

ehh teid maailmaparandajaid..:) Ma igaks juhuks küsin veel, et te valimas ikka käisite? Noh, et oleks selge, kas teil on üldse mingi õigus sõna võtta antud teemal..:)

ja 5k aastas selle 45 sendise tõusuga? Aastane läbisõit on tõesti sinna 100kkm juurde või? Ma siiski arvaks, et selline asi on erand mitte reegel ja rohkem oma valik selline elustiil. Või sõidate taksot?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#165

E Nov 23, 2009 21:49

Olen miskipärast arvanud, et 2.8-liitriste masinate kasutajad igapäevasõitudeks on üsna ükskõiksed kütusehinna suhtes.

Näed sa, eksisin.
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#166

E Nov 23, 2009 22:20

No vabanda, aga 2,8 pole just ka eriti mingi hiigel mootor ja veel turbo siis selle kütusekulu ei erine just palju nt.2 l vabalthingavast.
Kütuseraiskajateks võib heal juhul pidada 5,7 ja üle selle liitreid.
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#167

E Nov 23, 2009 22:30

to Cyber: Mina olen täisealiseks saamisest alates osalenud kõikidel valimistel. Mida see siia üldse puutub? Riigis mille põhiseaduse järgi on kõrgeima võimu kandja rahvas, saab see kõrgeima võimu kandja oma "võimu" näidata ainult kord nelja aasta tagant kuskil kardina taga numbrit paberile kirjutades. Sellega nüüd küll midagi ei mõjuta.

Mulle tundub, et mõned siinsed päälinna mehed pole elus Tallinnast kaugemale käinud ja ei kujuta ette, et riigis on piisavalt inimesi kelle eelarvet mõjutab iga kroon ja autot ei kasutata selleks, et kuskil kõvatamas käia vaid selleks, et tööl, koolis, poes ja arsti juures käia kuna maakohtades on ühistranspordisüsteem täiesti puudulik ja piletihinnad nii kallid, et pole olulist vahet kas sõita autoga või bussiga.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#168

E Nov 23, 2009 22:40

Algselt postitas: stennadi
to Cyber: Mina olen täisealiseks saamisest alates osalenud kõikidel valimistel. Mida see siia üldse puutub?
Nii puutubki, et väga tihti virisevad valitsuse (ja tolle otsuste) üle kodanikud, kes ei käi isegi valimas. Ära võta isiklikult.

Paljud neist "päälinna meestest" on päritolult mujalt..;) Kaasa arvatud mina..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#169

E Nov 23, 2009 22:42

hei stennadi!

mida sa räuskad?cyber juhtis tähelepanu ja väga õige tähelepanek-ise me valime!sa oled ikka täielik saabas-huvitav kuidas teistmoodi peaks niiöelda "kõrgem võimu kandja" oma tahet siis avaldama?käima igapäev toompeal räuskamas vä?VALIMISED on oma tahte ja soovi väljendamiseks.järgmistel valimistel on uute otsuste tegemise aeg.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#170

E Nov 23, 2009 22:46

Ärge nüüd isiklikuks minge... Kui ise valimas käies midagi ei muuda, siis peab ise valituks saama..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#171

E Nov 23, 2009 22:48

Ei ole näinud mina näiteks rahvahääletust teemal, et kas rahvas on aktsiisi tõstmise poolt jne muude otsuste poolt. Eestis on ju kõikvõimalikud e-riigi süsteemid, mille kaudu rahvas saaks ka oma sõna sekka öelda. Kord 4 aasta tagant on kuidagi jube harva selleks, et kaasa rääkida.
(ja kust otsast ma räuskan ?)
Ets
Postitusi: 390
Liitunud: K Veebr 06, 2008 16:13
Asukoht:
Auto:

#172

E Nov 23, 2009 23:09

Poisid, ärge nyyd kaklema hakake ;) Eks iga yks ise teab, millised tema rahapaigutused on ja kust kokku saab hoida. See on ju selge, et pere eelarvest kokkuhoiu voimalused on väga erinevad! Mina isiklikut leian vajadusel need olled ja kinopiletid, millest loobuda kui vajadus tekib aga saan ka reaalsest olukorrast aru, kui mones peres on see kokkuhoid juba nii miinimumini pigistatud, et pole miskit votta enam ja arusaadavalt on see teema monele väga valus ja isiklik!
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#173

T Nov 24, 2009 0:04

Algselt postitas: stennadi
Ei ole näinud mina näiteks rahvahääletust teemal, et kas rahvas on aktsiisi tõstmise poolt jne muude otsuste poolt. Eestis on ju kõikvõimalikud e-riigi süsteemid, mille kaudu rahvas saaks ka oma sõna sekka öelda.

Kujutad sa ette, mis siis saaks, kui sääraseid otsuseid teeks emotsioonidest lähtuv rahvas? Valitud esindajate eelis on see, et nad suudavad teha karme otsuseid, kui selleks on tõesti vajadus. Antud juhul ilmestab selle otsuse vajalikkust kas või juba see tõik, et vastasel juhul ei teeks ükski erakond niivõrd ebapopulaarseid samme.

Aga noh, võib-olla olen ma ajupestud.
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#174

T Nov 24, 2009 0:09

Mnjah.. mõni on nii läbematu, et ei jõua uut aastatki ära oodata http://www.tarbija24.ee/?id=191909
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#175

T Nov 24, 2009 0:10

Otse loomulikult ma saan sellest aru, ma viitan jätkuvalt sellele, et selle poolt et ma kord 4 aasta tagant hääletamas käin ei muuda (ei muutu) küll midagi.
Vasta