Kütusehinnast

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Mario153
Postitusi: 88
Liitunud: K Sept 23, 2009 21:46
Asukoht:
Auto:

#176

T Nov 24, 2009 6:28

Algselt postitas: Cyber
ehh teid maailmaparandajaid..:) Ma igaks juhuks küsin veel, et te valimas ikka käisite? Noh, et oleks selge, kas teil on üldse mingi õigus sõna võtta antud teemal..:)

ja 5k aastas selle 45 sendise tõusuga? Aastane läbisõit on tõesti sinna 100kkm juurde või? Ma siiski arvaks, et selline asi on erand mitte reegel ja rohkem oma valik selline elustiil. Või sõidate taksot?


100kkm sõidab ainuüksi 1 auto. Transpordi fima on selle asja nimi. Ja transpordi ettevõte ei ole siin eestis mingi erand..... täiesti tavaline nähtus.

Terve see meie valitsus ripub selle suure kütuse tissi otsas......Pole ime, et müüakse karistamatult solkkütust ja hindadega tehakse mis pähe tuleb.
Hinda tõstetavad siis kui maailmaturul hinnad langevad:angry:
Endal kuraditel on nii suured kogused sisse ostetud, et kütus kipub vahest hapuks minema....siis tehakse jälle paari päevane soodukas....
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#177

T Nov 24, 2009 8:31

Oli ka aeg kütuseaktsiisi tõsta. Vaatake kui odavaks on küte läinud ja tänavad jälle igasugu idoote autodega täis. Saaks hinna tagasi sinna 20 krooni kanti, oleks tänavatel ka rahulikum.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#178

T Nov 24, 2009 8:47

Algselt postitas: Mario153
Hinda tõstetavad siis kui maailmaturul hinnad langevad:angry:
Endal kuraditel on nii suured kogused sisse ostetud, et kütus kipub vahest hapuks minema....siis tehakse jälle paari päevane soodukas....

See on juba kütusemüüjate debiilsus mitte Valitsusest ja aktsiisitõusust põhjustatud.
Keegi on kusagil kunagi öelnud, et ta tunneb kaasa meie kütusemüüjatele tänu nende kohutavale ebaõnnele. Nende terminalid saavad alati just siis tühjaks kui Maailmaturu hind tõuseb ja languse ajal on alati täis kalli hinnaga ostetut:wall:
Ehk siis langetada saab max -10. aga tõstma peab koos ülemaailmse tõusuga:bs:
Olen jätkuvalt seisukohal, et siinsel kiljumisel ja üksteise solvamisel EI OLE mitte mingisugust mõtet ja kasu....

Krt aga üks mõttealge mis mind painama hakkas ja järjest teostatavam tundub:
Suudaks kuidagi organiseerida asja niimoodi, et ühel heal päeval mitte keegi ei tangi. Kõik auto-omanikud võtavad eelmisel(üle-eelmisel) päeval niipalju kütust, et veaks päeva välja. Ja siis kokkulepitud päeval ei lähe keegi tanklate lähedusse ka. Isegi mitte Kabanossi ostma. Ma arvan, et see oleks päris mõjuv. Loomulikult peaks kuidagi seda protestiaktsiooni rõhutama. Kasvõi kleebiste näol autode peal.

Aktsiisitõusu me mõjutada ei saa aga hindadekiigutamine on näidanud, et müüjapoolset õhku on seal sees küllaga mida välja lasta....
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#179

T Nov 24, 2009 9:01

Aga kui kõik ju eelmine päev tangivad ei ole kütusemüüjad midagi kaotanud:)
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#180

T Nov 24, 2009 9:12

Algselt postitas: Eleri
Aga kui kõik ju eelmine päev tangivad ei ole kütusemüüjad midagi kaotanud:)

Kui sul eelmise päeva kassa on näiteks X.- ja järgmine päev 0.-
kas siis ei pane mõtlema? Ma kujutan ette, et kogu Eesti tanklate peale võib päeva käive kokku tulla suht ulmeline summa. Sellist asja ei saa päris summa summarum võtta, et eelmisel päeval "müüsime piisavalt, las täna olla siis 0 käive":wise:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#181

T Nov 24, 2009 9:18

hommikul nestes oli + 20 senti :D:drink:
ehk siis 95e maksis 15.90
Everyday Regular SAAB guy!
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#182

T Nov 24, 2009 9:24

Tuleb lihtsalt teha oma tankla. Osta üks mahuti, tankur ja panna kuhugile püsti. Diiselkütusega nii ma teen - kolme peale ostame 3000l, hinnas võidab umbes 2 krooni/ per liiter. Kõik aktsiisid ja värgid on makstud.

Teine variant, hääletada jalgadega. Nii, nagu ida-eesti ei osta eestist suitsu ega viina ega bensiini. Siin kus ma olen, maksab 98 praegu 24.40 rubla, ehk siis natuke alla 9 krooni. Ilmselt Jaanilinnas või pihkva oblastis on mõnevõrra kallim.
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#183

T Nov 24, 2009 9:38

Oskad sa öelda, kui kaua, mitu aastat diiselkütus säilib, oma omadusi kaotamata?
Mario153
Postitusi: 88
Liitunud: K Sept 23, 2009 21:46
Asukoht:
Auto:

#184

T Nov 24, 2009 10:35

Algselt postitas: epsum
Tuleb lihtsalt teha oma tankla. Osta üks mahuti, tankur ja panna kuhugile püsti. Diiselkütusega nii ma teen - kolme peale ostame 3000l, hinnas võidab umbes 2 krooni/ per liiter. Kõik aktsiisid ja värgid on makstud.

Teine variant, hääletada jalgadega. Nii, nagu ida-eesti ei osta eestist suitsu ega viina ega bensiini. Siin kus ma olen, maksab 98 praegu 24.40 rubla, ehk siis natuke alla 9 krooni. Ilmselt Jaanilinnas või pihkva oblastis on mõnevõrra kallim.


See mõte on endal juba ammu peas. Aga millise koguseni üldse kodustes tingimustes ladustada tohib:?
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#185

T Nov 24, 2009 10:40

diiselkütus säilib kaua ja nagu hea vein seistes paraneb:)
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#186

T Nov 24, 2009 11:22

Algselt postitas: Mario153
See mõte on endal juba ammu peas. Aga millise koguseni üldse kodustes tingimustes ladustada tohib:?


Mul on keldris 2000 l plastvaat, kuna suurem ei mahtunud lihtsalt trepist alla. Alles kaks aastat tagasi oli ta pilgeni täis. Õnneks enam kerge kütteõliga / diisliga elamist ei küta, hind läks liialt pööraseks.

Reklaamtekst: Kui keegi tahab endale siukest vaati saada, siis võtku aga ühendust!
romza
Postitusi: 849
Liitunud: P Mär 05, 2006 17:18
Asukoht:
Auto:

#187

T Nov 24, 2009 11:24

Hurraa! Tundub, et koos leiamegi lahenduse :thumb:
Kõlab juba nagu Teeme Ära 2010.


Tegelt aga asi läheb järjest jaburamaks :freak:
romza
Mario153
Postitusi: 88
Liitunud: K Sept 23, 2009 21:46
Asukoht:
Auto:

#188

T Nov 24, 2009 11:46

Algselt postitas: romza
Hurraa! Tundub, et koos leiamegi lahenduse :thumb:
Kõlab juba nagu Teeme Ära 2010.


Tegelt aga asi läheb järjest jaburamaks :freak:


Läheb jah....riigi käitumine läheb jaburaks. Hindade tõstmine tähendab alternatiivide otsimist. Ja seda kõikides majandussektorites...salaviin,salatubakas,salakütus,maksupettused, jne, jne.
Sellega hakkab riik teistpidi kaotama.....ja mitte vähe....tulemuseks jälle maksutõus....surnud ring.
Makse oleks tulnud tõsta buumi ajal ja languse ajal alandada. Krt kas need debiilikud sellest juba ükskord seal ülevalpool aru ei saa:conf:
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#189

T Nov 24, 2009 13:16

Ei need ei saa:bs:
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#190

T Nov 24, 2009 13:29

Ma näen siin ühte probleemi veel tulemas - kütusevargused nimelt (ja sellega kaasnev autode lõhkumine, kütuse kättesaamiseks)
Kui hakatakse jälle 90ndate trikke stiilis sõrgkang läbi kütusepaagi ja pesukauss alla tegema (mida siin-seal juba tehakse), siis puudutab see juba kõiki autoomanikke.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#191

T Nov 24, 2009 13:43

Lõpetaks selle lahmimise nüüd ära. Kui tahate, ostke kamba peale vaat ja hulgihinnaga diislit - kokku küll hoiate(kui hoiate, oleneb kas hoiustamiskoht jääb igapäevasele trajektoorile), aga riik saab oma maksud ikka kätte, natuke kehvemini läheb vaid jaemüüjatel.

Maksude üle on alati hea vinguda:
- kas tõstame õpetajate palkasid? - jaaa
- kas teeme teed korda? - jaaa
- kas teeme arstiabi paremini kättesaadavaks? - jaa
- kas toetame lastega peresid? - jaaa
- kas tõstame maksusid? - eieieiii
- kust see raha siis tuleb? - möh?

ma ei arva, et euro on püha lehm, mille nimel kasvõi nina verel pingutama peab, aga ausalt, mina valitsuse nahas olla ei tahaks - ühest küljest vingutakse, kui kulusid kärbitakse, teistpidi vingutakse, kui rohkem maksu korjatakse ja mingit kolmandat võimalust ka pole.
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#192

T Nov 24, 2009 13:58

Nii kaua kui suurt streiki keegi ei korralda ega märatsema ei hakka nii kaua nad neid makseid tõstavad, kui suudaks väga suure mahulise streiki korraldada mis toimuvad Prantsusmaal,Saksamaal või isegi Soomes, ja mis tooks suurt majandusliku kahju siis alles ehk asi muudub paremuse poole meie tavainimeste suhtes.

Praegust me lihsalt julmalt neelame kõik alla ja elame edasi, sest tuleb välja et inimestel on pappi nii et tapab ja keegi ei viitsi midagi ette võtta. Et klähvimise kõrval võiks hammustada ka.

Näiteks pakkuks välja sellise idee et, kutsume erinevaid auto klubisid-foorumeid üles streikima üheks nädalavahetuseks, et mitte keegi ei läheks tankima. :eureka:
www.tmuuga.eu
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#193

T Nov 24, 2009 14:27

Eriti mitte sest igas linnas ei leidu ühe firma tanklaid, ja üks odavaiaid on Alexela mis vist on levinud igale poole.
www.tmuuga.eu
romza
Postitusi: 849
Liitunud: P Mär 05, 2006 17:18
Asukoht:
Auto:

#194

T Nov 24, 2009 14:36

Kütuse hinnad jätkavad nii ehk naa tõusmist ning seda ka siis, kui aktsiisi langetaksime. See on lihtsalt paratamatu.

Ainuke võimalus on lihtsalt vähem tarbida.

Ise näiteks olen täheldanud, et jala tööl käies hoian ma kuus kokku ca 600-800 krooni. Samas tervis jälle kosub, kuna see teeb 6km jala käimist päeva kohta.
Aga noh kuna inimese loomus on olla laisk, siis iga päev jala käimisest ei tule midagi välja.
romza
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#195

T Nov 24, 2009 14:43

Algselt postitas: napoleon
Lõpetaks selle lahmimise nüüd ära. Kui tahate, ostke kamba peale vaat ja hulgihinnaga diislit - kokku küll hoiate(kui hoiate, oleneb kas hoiustamiskoht jääb igapäevasele trajektoorile), aga riik saab oma maksud ikka kätte, natuke kehvemini läheb vaid jaemüüjatel.

Maksude üle on alati hea vinguda:
- kas tõstame õpetajate palkasid? - jaaa
- kas teeme teed korda? - jaaa
- kas teeme arstiabi paremini kättesaadavaks? - jaa
- kas toetame lastega peresid? - jaaa
- kas tõstame maksusid? - eieieiii
- kust see raha siis tuleb? - möh?

ma ei arva, et euro on püha lehm, mille nimel kasvõi nina verel pingutama peab, aga ausalt, mina valitsuse nahas olla ei tahaks - ühest küljest vingutakse, kui kulusid kärbitakse, teistpidi vingutakse, kui rohkem maksu korjatakse ja mingit kolmandat võimalust ka pole.


10 punkti Napoleonile! :thumb:

Mõningad asjad (surm, maksud, haigused) on paratamatud. Hüvesid tahame me kõik saada, kahjuks tuleb seetõttu ka makse maksta.
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 816
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#196

T Nov 24, 2009 15:10

Põhjendusi , miks millegi hinda tõstma peab võib alati leida sadu. Ja millegipärast on "mikidemaa" ka imelik naftaturu hinnataseme mõjutaja. Ameeriklastel on püha - tõstame hinda , ameeriklased teevad autodega palju puhkusereise - tõstame hinda jne jne. Rongid , raskeveokid , laevad , lennukid mis kaupa transpordivad kulutavad kümneid kordi rohkem kütust.
Üks asi on muidugi maailmaturu kütusehind milles meil ei ole võimalik kaasa rääkida. Iseasi aga on just kütuseaktsiisi määr. Kui mujal EU maades on riik investeerinud palju seda kütuseaktsiisi raha nähtavasti teedevõrgu parandamiseks siis EW eelarves kaovad nii kütuse/alkoholi/tubakaaktsiisi maksed ja ka sotsiaal/ravikindlustusrahad sellistesse " aukudesse" mil konkreetse valdkonnaga üldse pistmist pole.
Ja ehk küsimus ei olegi selles , kui palju kütus maksab aga kui mitu tundi näit. peavad "keskmisepalgaline" eestlane , lätlane , sakslane , norrakas , soomlane , venelane jne töötama , et 100 l kütust osta. Eelmise aasta keskmine töötasu oli Soomes ca 2750 EUR ja Eestis ca 12000 eek ( muidugi need numbrid liiguvad väga imelikke radasid pidi ) aga ligikaudne suhe on ikkagi märgatav. Ehk siis võib ju küsida , et miks peab EW valitsus järgima mingeid EU kokkuleppeid maksude tõstmise kohta kui ei ole tagatud riigi elanikkonna üldise elutaseme tõus samas tempos.
Muidugi võime ju käia jala ja sõita jalgrattaga , elada kümnekesi kokkuhoiu mõttes 36 M2 ühetoalises korteris( nagu immigrandid Soomes) , süüa mingit odavat arengumaades valmistatud poolfabrikaatidest toitu kuid kas see on Eestlasele vääriline elu. Müüme/kingime oma SAABid ehk hoopis ära ja moodustame "Tallatakso" klubi.
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#197

T Nov 24, 2009 15:28

Viimane post on 5+. Olles ise töödanud riigiasutuses pidin õudusega pealt vaatama, kui ebaefektiivselt ja raiskavalt käiakse ringi maksumaksja rahaga. Riigiametnikel ja asutustel on selline suhtumine , et see raha millega nemad majandavad on mingi müstiline resurrss, mis kukub kuskilt taevast. Olen täiesti veendunud, et kui riiki majandataks efektiivsemalt. (riigihankeid tellitaks sealt kus on reaalselt soodne. mitte sugulaste käest jne..) võiks praegu isegi makse alandada.
Eks ole ka mujal Euroopas suur maksukoormus, aga seal inimesed ka reaalselt saavad selle raha eest midagi vastutasuks. Eesti kontekstis ma ei näe põhjust maksta täiendavaid makse, mis hajuvad kuhugi "musta auku".'
foxer
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 07, 2006 13:54
Asukoht:
Auto:

#198

T Nov 24, 2009 15:32

Algselt postitas: LeLeonNoire
Muidugi võime ju käia jala ja sõita jalgrattaga , elada kümnekesi kokkuhoiu mõttes 36 M2 ühetoalises korteris( nagu immigrandid Soomes) , süüa mingit odavat arengumaades valmistatud poolfabrikaatidest toitu kuid kas see on Eestlasele vääriline elu. Müüme/kingime oma SAABid ehk hoopis ära ja moodustame "Tallatakso" klubi.


Aga kokkuvõttes ökonoomsuses ongi ju asi, igas asjas tahame ju euroopa moodi olla, kas see tähendab ka osta luksusautosid jms, mida meie sissetulek tegelikult ei peaks lubama? Ma ei tea kuidas teiega on, aga minu jaoks on Saab luksusauto ja kui rahaliselt tekib vajadus, vahetangi selle 3x odavama odavama ja 2x vähem kütust võtva auto vastu, ma võin ka ise käiku vahetada, ise kojamehi reguleerida, manuaalselt kliimat seadistada, ise gaasi hoida jms.
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/392899.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/392899.png[/IMG][/URL]
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#199

T Nov 24, 2009 15:50

LeLeonNoire on väga tabavalt öelnud ja näite ka toonud.Omalt poolt niipalju leevendaks neid numbreid kui,et soome ja eesti keskmised palgad mis sinna on lisatud räägime tõenäoliselt bruttost ja näiteks sellise brutto pealt peab soomlane nu julge 40 %võibolla isegi 45% tulumaksu maksma ja eestlane oma 21%.See nats tasandab aga vahe jääb ikkagi.
Mario153
Postitusi: 88
Liitunud: K Sept 23, 2009 21:46
Asukoht:
Auto:

#200

T Nov 24, 2009 15:54

Algselt postitas: kaarel
Algselt postitas: napoleon
Lõpetaks selle lahmimise nüüd ära. Kui tahate, ostke kamba peale vaat ja hulgihinnaga diislit - kokku küll hoiate(kui hoiate, oleneb kas hoiustamiskoht jääb igapäevasele trajektoorile), aga riik saab oma maksud ikka kätte, natuke kehvemini läheb vaid jaemüüjatel.

Maksude üle on alati hea vinguda:
- kas tõstame õpetajate palkasid? - jaaa
- kas teeme teed korda? - jaaa
- kas teeme arstiabi paremini kättesaadavaks? - jaa
- kas toetame lastega peresid? - jaaa
- kas tõstame maksusid? - eieieiii
- kust see raha siis tuleb? - möh?

ma ei arva, et euro on püha lehm, mille nimel kasvõi nina verel pingutama peab, aga ausalt, mina valitsuse nahas olla ei tahaks - ühest küljest vingutakse, kui kulusid kärbitakse, teistpidi vingutakse, kui rohkem maksu korjatakse ja mingit kolmandat võimalust ka pole.


10 punkti Napoleonile! :thumb:

Mõningad asjad (surm, maksud, haigused) on paratamatud. Hüvesid tahame me kõik saada, kahjuks tuleb seetõttu ka makse maksta.


Mitte pole kohe teiega nõus. Alates iseseisvusest on ainult makse tõstetud. Kordagi pole makse langetatud. Tekib ikka hirmus isu teada saada kuhu kurat see raha kaob:?:conf:

Nendest hüvedest tahaks ma ise ka teada mida Eesti riik pakub......800.- töötu kindlustust:thumb:
Ema/isa palk:? Teeme kuhjaga lapsi....mis edasi....100kilo töötut veel juurde....või koolitame kalli raha eest ülikoolides võõrtööjõudu:?

Ja kuna kurat seal ülevalpool palku ja hüvesi kärpima hakatakse.....päästeametnikud,politseid,õpetajad,meditsiinitöötajad poodakse kõik rivis üles, aga endilt nad rasva vähemaks ei võta.
Kui kärbitakse siis kannatab ka tõsiselt meditsiini ja muude asutuste efektiivsus.....mille kuradi eest sa siis hakkad rohkem maksma kui sa hakkad saama kehvemat teenust.
Vasta