Tiigersae kasutamise kogemustest

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#26

T Mai 24, 2011 11:34

Sai siis nädalake puhkust võetud ja ka see töö sai tehtud. Suur tänu Napoleonile, kes laenas välja oma elektrilise Makita kettsae ja lasi katsetada sellise sae lõikeomadusi. :notworthy:
Esimese asjana sai saekett viiliga üle käidud, et ikka asi terav oleks. Siis sai proovitud kuidas lihtsalt toorest oksa võtab ja esimese asjana lõi mu 10A korgi välja (oksa võttis muidu päris hästi). Õnneks olid mul osad pistikud ka 16A kaitsmega ja sellega enam välja ei löönud.
Asusin siis akende kallale - loodiga kriips ette ja saagima. Minu suureks üllatuseks ja rõõmuks võttis saag piki puitu lausa suurepäraselt! Alguses oli vaja pisut survet avaldada, et läbiv pilu sisse saada, kuid edasi oli lausa lust lasta. Hoia aga käsi kindlalt paigal ja jälgi joont ning lõige tuli üllatavalt sirge ja puhas, nagu allpool pildilt näha.
Pilt
Õhtuks olid mul kõikidele akendele umbes 2,5cm pilud sisse lastud ja villaga täis topitud. Seega sai minu jaoks kummutatud müüt, et elektriline kettsaag ei kõlba kuskile. Väga hästi kõlbab ning julgen soovitada kõigile. :thumb:
Selle suure vajumise kohapealt niipalju, et päris 30 cm sein vajund ei ole aga mingi 20cm küll. Palgiosa sai tellitud ühelt Karilatsi mehelt, kes teeb sarnaseid maju ka "vanaajamaja" meestele ehk siis teatud mõttes suht robustselt. Eks see palk võis olla ka suht toores varade tegemise ajal. Eks iga selline metsapalgist maja käitub pisut isemoodi. Vähemasti ei ole mul soojapidavusega suuri probleeme olnud (tihendamiseks sai kasutatud turbasammalt) nii et ka -25 kraadiga oleme talves seal mõnusalt elanud.
saab1208
Postitusi: 140
Liitunud: K Veebr 02, 2011 17:48
Asukoht:
Auto:

#27

T Mai 24, 2011 20:37

Kui laiad on akende piirdeliistud? Ise oleks lõiganud vahed 5-10cm. Oleks mõneks ajaks muretum olnud, kuna seda tüüpi palk jääbgi vajuma põhimõtteliselt. Paari aasta pärast oleks ainult ühe kihi villa vahelt ära võtnud, kui kokku on vajunud.
jyrikene
Postitusi: 36
Liitunud: K Sept 22, 2010 19:38
Asukoht:
Auto:

#28

T Mai 24, 2011 21:00

Miks sellist tüüpi palk vajuma jääb?
Lihtsalt huvi pärast küsin, kuna endal ka üks suvila-palkmaja valmimas just.
saab1208
Postitusi: 140
Liitunud: K Veebr 02, 2011 17:48
Asukoht:
Auto:

#29

T Mai 24, 2011 21:12

Sest see on puit. Ainult liimpuitpalk maja lõpetab vajumise mõne aasta pärast. Aga lisan paar pilti kuidas ise just tegime.
Pilt
Ja pärast läks ümber akna 15cm laiune laud.
Pilt
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#30

K Mai 25, 2011 9:55

Mul on maja oma suuremad vajumised ikkagi ära teinud - vähemalt tahaks loota, et pea 8 aastaga võiks nagu olla. Ja kuna sisemised piirdeliistud sai juba mitu aastat tagasi ära ostetud mingi 4cm laiused, siis sellest tulenevalt ka pilu laius suht väike. Aga eks aeg näita, kui liistud ikka kõveraks kisuvad, siis järelikult maja jätkab vajumist.
jyrikene
Postitusi: 36
Liitunud: K Sept 22, 2010 19:38
Asukoht:
Auto:

#31

K Mai 25, 2011 14:22

ma just panin rõhu oma küsimuses sellele, et "seda tüüpi" palk jääbki vajuma. Minuteada vajuvad palkmajad ka paar aastat enamuse vajumist ja siis see praktiliselt peatub. Arvasin, et teemaalgataja palkmaja on mingit moodi eriline (palk ise, tapp, vara vms).
Mul endal ca. 15cm akende ja uste peale jäetud- loodan väga, et ei pea lisa saagima hakkama kunagi:D
saab1208
Postitusi: 140
Liitunud: K Veebr 02, 2011 17:48
Asukoht:
Auto:

#32

K Mai 25, 2011 18:03

Looda sa. Olen näinud maja, mis oli ehitatud 1993a ja olid maast laeni aknad. Originaalis oli aknal 15cm laiune piirdelaud ja laeni veel 5cm ruumi. Nüüd on sellest alles ainult 3cm liist ja järgmine etapp on juba vaja panna kas madalamad aknad või lagi lahti võtta:)
Vasta