Saabiklubi (taas)käivitatud

Saabiklubi teated kõigile huvilistele
vanasaab
Postitusi: 110
Liitunud: T Jaan 04, 2005 3:23
Asukoht:
Auto:

#26

K Veebr 14, 2007 16:46

:notworthy: Hää uudis!:thumb: Jään ootama avalduse vormi.
wyxx
Postitusi: 230
Liitunud: R Sept 08, 2006 15:58
Asukoht:
Auto:

#27

K Veebr 14, 2007 17:50

algselt postitas ivomets
raha tuleb ikka kysida ja inimesed on nõus ka maksma ja rohkemgi veel, kui arvatakse.
aga mängus peab olema ka ilu!
näiteks võiks olla, et talvekokkutulek maksab nii ja niipalju raha ja selle eest saab ka saabiklubi liikmeks!

nyydsest peale Ivometsa käest koos saabi ostuga , maksab ivomets ka saabiklubi liitumistasu!


ivomets kuule- ostsin sinu käest eelmise aasta lõpus jumala hea SAAB-i. kas liitumismaksu ei ole nõus tasuma?

sorry OT pärast.

oma algaja tagasihoidlikus hiilguses, tunnustan kogu meeskonda, et asi valmis sai, olgu klubiaastad teile pikad ja päikeselised.... muidugi ikka koos minuga.

ootan blanketti, et saaks oma vilkaid näppe agarkiiresti klahvidele vajutada ning- palun liikmeks.

hoog aga sisse-

siis saame kõik 4 aasta pärast öelda- .....
Kasutaja avatar
saabotska
Postitusi: 306
Liitunud: P Mai 22, 2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Auto: SAAB 9-5 1.9TiD `08

#28

N Veebr 15, 2007 11:05

:headbang:sellepeale peab:beer:, see väärib tähistamist
EX: SAAB 9000 CD 90`
SAAB 900 GLS 78`
SAAB 99 GL 81`
Black
Postitusi: 254
Liitunud: N Okt 19, 2006 17:36
Asukoht:
Auto:

#29

R Veebr 16, 2007 9:44

Tere hommikust, küsimus selline, et saan aru ma kannan 250.- ja siis saan loa teha avaldus liitumiseks ja kui ma ei saa sisse klubisse, olen rahast lihtsalt ilma või kuidas?:fight:
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2335
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#30

R Veebr 16, 2007 9:45

Rahu rahu. Me alles leiutame sisseastumistseremooniat.
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#31

R Veebr 16, 2007 9:50

tere hommikust, mille põhjal sa sellest nii aru said? :fight:
Algselt postitas: Black
Tere hommikust, küsimus selline, et saan aru ma kannan 250.- ja siis saan loa teha avaldus liitumiseks ja kui ma ei saa sisse klubisse, olen rahast lihtsalt ilma või kuidas?:fight:

EDIT:
1. oodake ära, kuni klubi avaldab täpsemat inffi, kuidas saab esitada liikmeks astumise avalduse
2. seejärel esitage avaldus
3. seejärel oodake ära klubi otsus teie liikmeks võtmise kohta
4. kui klubi on teid liikmeks vastu võtnud, tekib teil kohustus tasuda teatud aja jooksul klubile sisseastumistasu, mille järel arvatakse teid lõplikult klubiliikmeks.

ja kõike seda oleks teada saanud ka põhikirja lugedes!
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#32

R Veebr 16, 2007 10:23

Ei no avalduse võid teha ja ära saata. Aga kui seal ei ole kõik vajalikud väljad täidetud ( vormis on vastavad väljad loomulikult välja toodud) siis pole avaldus täielik.

Nii, et natukene kannatust. :)
Iga ratas veab and then some!
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#33

R Veebr 16, 2007 11:06

tsiis, kas tegu oli mingi peene huumoriga või pole kellelgi midagi muud teha, kui päise päeva ajal tähti närida :bs:
et kõigile üheselt arusaadav oleks: kodanik Black oleks oma küsimusele vastuse saanud ka põhikirja lugedes. ja õige, keegi ei keela sul avaldust klubiliikmeks astumise kohta ka juba täna esitamast, aga see ju polnud kod. Blacki küsimuse teema.
Algselt postitas: roomlane
Algselt postitas: aljoga
1. oodake ära, kuni klubi avaldab täpsemat inffi, kuidas saab esitada liikmeks astumise avalduse

ja kõike seda oleks teada saanud ka põhikirja lugedes!


Põhikirja lugedes 1. punkti teada poleks saanud. Kel tahtmist oleks, põhikirja järgi võinud vabalt avalduse juba teele saata. Kusagil pole seal juttu ju nõutavast avalduse formist... või lugesin valesti?
binleo
Postitusi: 225
Liitunud: K Nov 15, 2006 14:53
Asukoht:
Auto:

#34

R Veebr 16, 2007 11:27

Kannatus on voorus! :facts:
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2273
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#35

P Veebr 18, 2007 17:36

kui ma ikka ühe plekkpurgi surri ära söön, kas siis saan tasuta???:P
Black
Postitusi: 254
Liitunud: N Okt 19, 2006 17:36
Asukoht:
Auto:

#36

P Veebr 18, 2007 21:05

Kas kindlasti peab seda jubedust sööma?:gun:
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#37

P Veebr 18, 2007 21:09

Algselt postitas: Black
Kas kindlasti peab seda jubedust sööma?:gun:


Loomulikult mitte. Vabariik vabatahe.
Iga ratas veab and then some!
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#38

E Mär 05, 2007 22:25

eks kui aeg tuleb ja tingimused ja värgid avaldatakse siis liitume....:drive:
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#39

R Apr 20, 2007 18:09

Vana norija, nagu ma olen, lööge mind kõvasti :P

Väga huvitavat statistikat saab siinsest teemast tõsiste saabifännide kohta.

21'st liituda lubajast on teinud seda tänaseks päevaks 2. Ja teised? Mhh, järeldused teeb igaüks ise.


terv, teager (torgib ja norib, nagu ikka)
wyxx
Postitusi: 230
Liitunud: R Sept 08, 2006 15:58
Asukoht:
Auto:

#40

R Apr 20, 2007 19:34

Algselt postitas: roomlane
Hea, et ma veel midagi lubanud pole :). Pole sinna postkasti juurde veel pääsenud, pildid on tehtud ja ID-kaardi peaks ka kuu jooksul kätte saama. Et näis, kas satun enne postkasti juurde või saan ID-kaardi...


egas midagi, pane aga SAABikule hääled sisse, tõuse lendu, poole tunniga peaksid Tallinnas olema (lennuliini kasutades), tule mulle külla (sul peaks ju tee selge olema, aluste jagamise päevilt), viin sind käekõrval SAABi üleeestilise postkasti juurde Nõmmel ja puistame aga avalduse sisse. Kui peremees kodus on, siis mine tea, järsku kutsub sissegi....
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#41

R Apr 20, 2007 19:43

Eriti mõtekas on ühendada meeldiv kasuliku ja veel kasulikumaga - Pesupäev 22.04

Meeldiv - saad teiste foorumlaste/klubiliikmetega möla ajada, grillvorsti kärsatada ja ehk õlut limpsida?
Kasulik - saad enda avalduse isiklikult postkasti poetada või mõnele juhatuse liikmele tasku sokutada
Veel kasulikum - nühid enda armsa saabiku läikima kui prillikivi

terv, teager
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#42

L Apr 21, 2007 0:04

Pass kehtib vaid selle aasta lõpuni ja id kaarti tahaks ka... aga pilti pole jõudnud veel teha ja selle taga seisab muuhulgas ka saabiklubiga liitumine;)
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#43

E Apr 23, 2007 1:26

Algselt postitas: teager
Vana norija, nagu ma olen, lööge mind kõvasti :P

Väga huvitavat statistikat saab siinsest teemast tõsiste saabifännide kohta.

21'st liituda lubajast on teinud seda tänaseks päevaks 2. Ja teised? Mhh, järeldused teeb igaüks ise.


terv, teager (torgib ja norib, nagu ikka)


Tegin ära. Omaenda väriseva käega kirjutasin Cyberi tonnise pagassiluugil avalduse valmis. Nüüd ootan... otsust :)
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#44

T Mai 08, 2007 14:54

Ma nüüd küll vabandan ette, et põhikirja sisu kallale lähen, kuid ka minul tekkis mõte Saabiklubi liikmestaatuse vastu. Mõnedest asjadest ei saa ma selgelt aru:

§ 8. Liikme vastutus

(2) Kui Ühingu liige ei ole osamaksu ja sihtotstarbelise kapitali makse täielikult tasunud, vastutab ta ka enne tema Ühingu liikmeks vastuvõtmist tekkinud Ühingu kohustuste eest tasumata maksete ulatuses.

Sellest punktist loen ma välja tagasiulatuva iseloomuga vastutuse, kus ühingu liige vastutab x asjade eest ka enne tema ühingu liikmeks vastuvõtmist. Sorry, aga kui see on nii nagu ma välja loen, siis on see punkt õigustühine.

Punktis (1) on vastuolu, kus ühingu liige ei vastuta ühingu kohustuste eest, kuid vastutab ühingu kohustuste eest, kui tal on tasumata osamaks või sihtotstarbelise kapitali makse.

(1) Ühingu liige ei vastuta Ühingu kohustuste eest. Kui Ühingu liige ei ole osamaksu ja sihtotstarbelise kapitali makse täielikult tasunud, vastutab ta Ühingu kohustuste eest tasumata maksete ulatuses.

Igasuguste jur. dokumentidega on alati selline lugu, et nähakse palju vaeva ja mida keerulisema sõnastusega seda kirjeldatakse, seda segasemaks selle sisu muutub- tekkib mitmeti tõlgendamise võimalus.
Lihtsas keelekasutuses on võimalik asja sisu üks-ühele tõlgendada.

Paar küsimust on veel põhikirjas oleva kohta:
- Mis on ühingu liikme sihtotstarbelise kapitali makse?
- Millised on ühingu kohustused?

Veelkord: Subjektiive arusaam(atus), mitte eksperdi hinnang :notworthy:
P.S. Küsimused ei tähenda, et pürgin Saabiklubi liikmeks mõttega liikmemaksust ära hiilida :D
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#45

T Mai 08, 2007 15:44

Nende sihtotstarbeliste asjade kohta võin öelda ehk miskit. Meil ei ole hetkel klubil näiteks aasta- või kuumaksu. Kui on vaja korraldada mingi üritus või osta midagi vms. teema, siis moodustatakse selleks sihtkapital, liikmed kandivad siis vajaliku raha ja saab ostetud.

Oli vist nii..:)

Ülejäänu kohta oskab ehk Aljoga paremini midagi öelda.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#46

T Mai 08, 2007 15:58

Algselt postitas: Cyber
Nende sihtotstarbeliste asjade kohta võin öelda ehk miskit. Meil ei ole hetkel klubil näiteks aasta- või kuumaksu. Kui on vaja korraldada mingi üritus või osta midagi vms. teema, siis moodustatakse selleks sihtkapital, liikmed kandivad siis vajaliku raha ja saab ostetud.

Oli vist nii..:)

Ülejäänu kohta oskab ehk Aljoga paremini midagi öelda.

Tänud, Cyber :)
Ühingu kohustuste küsimus tekkis selle pärast, et põhikirjas on vastutuse punkt, kus ühing vastutab oma kohustuste eest kogu oma varaga. Kohustusi aga kirjas pole.
Lihtsalt tähelepanek.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#47

T Mai 08, 2007 16:03

No aga kes ütles, et neid on praegu?? Kohustus on ka mingi maksmata arve või laen vms... Kui neid pole siis pole ka kohustust. Kui aga on siis vastutab ühing kogu naha ja karvadega nende eest.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#48

T Mai 08, 2007 16:13

Algselt postitas: Cyber
No aga kes ütles, et neid on praegu?? Kohustus on ka mingi maksmata arve või laen vms... Kui neid pole siis pole ka kohustust. Kui aga on siis vastutab ühing kogu naha ja karvadega nende eest.

Õigus, Cyber, nii võib olla kirjas küll, igaks juhuks, keeldu pole :)
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#49

T Mai 08, 2007 16:52

Kuna võtsime põhikirja koostamisel põhjaks mingi vana MTÜ põhikirja, siis see 8. punkt oli seal juba sees ja ma tükk aega mõtlesin, kas ja millisel kujul seda sisse jätta. Kuna lõpuks arvasin, et see nagunii midagi halba ei saa teha, siis otsustasin sisse jätta. Mina saan sellest aru nii:
Algselt postitas: Rästas
§ 8. Liikme vastutus
(1) Ühingu liige ei vastuta Ühingu kohustuste eest. Kui Ühingu liige ei ole osamaksu ja sihtotstarbelise kapitali makse täielikult tasunud, vastutab ta Ühingu kohustuste eest tasumata maksete ulatuses.

Punktis (1) on vastuolu, kus ühingu liige ei vastuta ühingu kohustuste eest, kuid vastutab ühingu kohustuste eest, kui tal on tasumata osamaks või sihtotstarbelise kapitali makse.

Mina saan asjast aru nii, et põhikirja p 8.1. esimene lause on üldnorm ja teine lause on erinorm, mis täpsustab/kitsendab üldnormi – seega vastuolu nende kahe lause vahel ei ole. Ehk et üldreegel on see, et MTÜ liige ei vastuta enda isikliku varaga MTÜ kohustuste eest. Kui aga MTÜ üldkoosolek on vastavuses põhikirja p-ga 10 sätestanud MTÜ liikmetele kohustuse tasuda osa- või sihtotstarbelist maksu ja MTÜ liige ei ole seda kohustust MTÜ ees täitnud, siis on MTÜ-l õigus oma kohustuste täitmiseks nõuda MTÜ liikmelt osa- või sihtotstarbelise maksu tasumist MTÜ-le. Vaielda võib siinkohal veel selle üle, kas antud juhul on MTÜ-sisemist suhtlust reguleeriva sättega või võib selle sätte alusel MTÜ kohustuse täitmist nõuda MTÜ liikmelt ka mõni MTÜ võlausaldaja – isiklikult kaldun esimese variandi kasuks.

(2) Kui Ühingu liige ei ole osamaksu ja sihtotstarbelise kapitali makse täielikult tasunud, vastutab ta ka enne tema Ühingu liikmeks vastuvõtmist tekkinud Ühingu kohustuste eest tasumata maksete ulatuses.

Sellest punktist loen ma välja tagasiulatuva iseloomuga vastutuse, kus ühingu liige vastutab x asjade eest ka enne tema ühingu liikmeks vastuvõtmist. Sorry, aga kui see on nii nagu ma välja loen, siis on see punkt õigustühine.

Põhimõtteliselt jah - kui MTÜ-l on nt 10 kuud tagasi sissenõutavaks muutunud kohustus endiselt täitmata ja MTÜ on 5 kuud tagasi liikmeks võtnud isiku, kes ei ole täitnud kohustust tasuda MTÜ-le osa- või sihtotstarbelist maksu, siis on MTÜ-l õigus oma kohustuste täitmiseks, mis on muutunud sissenõutavaks juba enne liikme vastuvõtmist, nõuda MTÜ liikmelt osa- või sihtotstarbelise maksu tasumist MTÜ-le. Kas tegemist on mõistliku või ebamõistliku sättega, pole minu hinnata, aga automaatselt õigustühise sättega ei ole kindlasti tegu.

Igasuguste jur. dokumentidega on alati selline lugu, et nähakse palju vaeva ja mida keerulisema sõnastusega seda kirjeldatakse, seda segasemaks selle sisu muutub- tekkib mitmeti tõlgendamise võimalus. Lihtsas keelekasutuses on võimalik asja sisu üks-ühele tõlgendada.

Nõus! Ka MTÜ Eesti Saabiklubi põhikiri ei ole kivisse raiutud - astu liikmeks ja ka Sul on võimalus sõna sekka öelda, sh põhikirja muuta.

Paar küsimust on veel põhikirjas oleva kohta:
- Mis on ühingu liikme sihtotstarbelise kapitali makse?
- Millised on ühingu kohustused?

- vt põhikirja p 10.4
- kohustused nagu igal teisel isikul – sellist ammendavat loendit ei saa ju tuua!
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#50

T Mai 08, 2007 17:54

Aitäh, Aljoga põhjaliku vastuse eest!
Ma arvasin ka, et aluseks on võetud näidispõhi ja see on siis sobindatud vastavalt vajadustele. Ega ma siin vaidlemise eesmärgil sõna võtagi :)
Kaasa rääkida on aga kahtlemata huvitav. Minu lugupidamine :notworthy:
Vasta