Välismaa autod

Kõige klassikalisemad Saabid
Vasta
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#1

P Jaan 17, 2016 11:23

Sai avastatud tänu sõbrale, et on olemas selline raamat:
Juri Kotijev "Välismaa autod". Enda tutvustamiseks kasutab härrasmees käibefraasidena midagi taolist - "olen töötanud mitu aastat välismaal autoremonditöökojas ja kõikvõimalikke autosid parandanud, võtan kokku erinevate välismaal levinud autode head ja vead". Natukene veel lugedes saab aru, et härra on töötanud Inglismaal ning kuna raamatu väljalaskeaasta on 1993, siis tõepoolest - nimi Välismaa Autod on raamatule igati kohane kuna enamus raamatus kirjeldatud liikuritest polnud ühe keskmise idaeurooplase silm veel mitte näinud.

Eks ta jagab erinevad autod klassidesse ja kiites ühte laidab teist. Ja vastuolulisusi leiab sellest raamatust hulgaliselt juba peale poolt tundi lugemist. Kui ühe auto all ta laidab seda autot sest tal on peal MacPhersson tüüpi vedrustus ja see tähendab, et see kõik on odav ja sitt, siis teise auto puhul kiidab mugavust ja juhitavust just MacPherson tüüpi vedrustuse tõttu!

Aga see selleks. Eks ma jõuangi nüüd selle jutu pointini, mis on väljavõte klassikutesõpradele. Eks lugege ja hoidke peast kinni, tulemas on midagi meeliülendavat. Ma ei hakka omapoolsete kommentaaridega seda rikastama hetkel.



Lisatud failid
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#2

P Jaan 17, 2016 11:28

Igavesti tore lugemine :) Kas kogu raamat on huumori võtmes kirjutatud?
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#3

P Jaan 17, 2016 11:36

Kusjuures ei ole. Kui loed audi või viiese bemmi kohta, siis tundub, et neist paremaid autosid polegi loodud ja Moosese enda käed on liinitöölisi juhtinud teel parema tuleviku poole!

Mis ma unustasin mainimata, on see, et ajastule kohaselt Juri selgitab iga auto kohta, kuidas saaks asendada varujuppe Vene tehnikalt laenatud osistega. Kepsusaaled, kolvirõngad, puksid jne. Et reaalselt ja ausalt selgitabki, kuidas Mercedesele Niva pukse või mootoripatja saab kasutada! Eks tänapäeval, kus jupid kõik saadaval, tundub selline mõttelähenemine tragikoomilisena kuid nõukogude defitsiitsuses polnud teps mitte seda.

Soovitan raamatut aga soojalt. Seal on palju head lugemist ja pühapäevaõhtuse talvekaamose ning sooja kakao kõrvale äraütlemata mõnus lugemine.
IQ*
Komakonstaabel
Postitusi: 512
Liitunud: P Okt 24, 2010 13:45
Asukoht:
Auto:

#4

P Jaan 17, 2016 12:42

Aitäh! Seda oli üle pika aja jälle muhe lugeda.
SAAB on tegusõna!
mardikas
Postitusi: 263
Liitunud: T Sept 20, 2005 10:35
Asukoht:
Auto:

#5

P Jaan 17, 2016 22:56

mul see raamat täitsa olemas. Paar nädalat tagasi alles lugesin
Vasta