Klassik kabrio tagaakna kinnitamine

Kõige klassikalisemad Saabid
Vasta
Mad1s
Postitusi: 16
Liitunud: N Okt 23, 2008 2:09
Asukoht:
Auto:

#1

T Aug 02, 2016 11:15

900 kabrio tagaaken on tulnud täielikult lahti ja vesi lahmab iga vihmaga sisse. Kes sellise asja parandamisega tegeleda võiks? Või on soovitusi, mida ise teha saaks? Eelmisel kabriol kinnitas mu tavapärane paranduskoht ja see tuli väga kiiresti uuseti lahti.
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#2

T Aug 02, 2016 14:29

Ilmselt on klaas tulnud tekstiili küljest lahti ja oleks vaja head liimhermeetikut, mis klaasi ja tekstiili kokku liimiks.

Ise liimisin kunagi selle välimise alumise katteriba klaasi külge, kasutades mingit NB Quality klaasiliimi - ja on ilusti koos püsinud.

Siit saad nõu küsida, mida nad soovitaksid, hetkel täpselt ei meenu, mis toode see oli (musta värvi klaasiliim/hermeetik igatahes):

http://www.nbq.ee/

Usun, et peaksid liimimisega ise hakkama saama küll, põhiline trikk on selles, kuidas see kupatus korralikult ära toestada (kui ei plaani katust maha võtta).
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
dreamsin
Postitusi: 7
Liitunud: T Aug 02, 2016 22:52
Asukoht:
Auto:

#3

T Aug 02, 2016 23:00

Ma ühel teist marki autol olen sama probleemiga tegelnud ning niikaua kui asi minukäes oli ta kinni jäi.
Klaas oli lahti siis nö. soonest kuhu ta nahal pidi istuma.
Mina toimisin järgnevalt:
1) Lähed Kassi tänava Devori kauplusesse ja räägid mure ära. Saad klaasiliimi, krunti ja aktivaatorit.
2) Puhastad ja karestad pinnad võimalikult hästi.
3) Mõtled välja lahenduse kuidas toestada klaas niimodi, et erilist pinget naha ja klaasi liitekohale ei jää.
Mina sain näiteks teha katuse pool lahti ja toestasin altpoolt esimese kättejuhtuvaga.
4) Kasutad eelnevalt ostetud vahendeid ja jätad asja miinimum 24h kuivama.
5) Hiljem võib olla vajadus liitekoha ümbrus seest ja väljast silikooniga üle teha, kuna klaas võib küll kinni hoida kuid liitekoht võib jääda mitte vettpidav.
Vasta