Saab 900, 1984, pidurid peal

Kõige klassikalisemad Saabid
Vasta
artsiders
Postitusi: 32
Liitunud: T Dets 08, 2015 17:49
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900

#1

E Jaan 09, 2017 13:05

Auto on paar aastat õues seisnud.
Sõitsin mõne kilomeetri aga pidurid lahti ei tulnud.
Esimene juhipoolne läks tuliseks, teised soojad ehk siis kõik kinni jäänud.
Eelmine omanik ei saanud pidureid lahti võetud, kuna lihtsalt ei jaksanud midagi lahti keerata. Olevat kasutanud rooste eemaldit/määrdeid jne...
Kas on nippe/nõkse/soovitusi lahtivõtmiseks, tegemiseks ja mida kindlasti oleks vaja teada jne...
Vabandan, kui küsimus väga umbmäärane.
Pole ise jõudnud täpsemalt veel vaadata.
Kevadel plaan tegema hakata aga enne uurin maad.
Igasugune info teretulnud.
http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=30877
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#2

E Jaan 09, 2017 13:22

Nii nagu vanasid polte ikka lahti võetakse.

Soovituslik varustusenimekiri - haamer, gaasiballooniga leeklamp, vedelikud/määrded kinniroostetanud poltide lahtisaamiseks.

Tavaliselt ma proovin neid vahenditega nagu Boltex (Würth) sisse määrida, lasta paar päeva seista (kui on võimalik) ja siis leeklambiga kuuma ja keerad kinni-lahti. Alguses saadki lehtvõtmega ehk imeväikese nõksu keerata. Siis ei tohi üle keerata vaid keerad kinni tagasi ja nii lahti-kinni nõkerdaki. Loodetavasti hakkab ühel hetkel rohkem liikuma.

Kui polt pooleks siiski läheb, siis keevitus appi jne. Ja pane end mentaalselt valmis, et vb. on vaja uus support kuskilt vaadata.

Kui lahti saad pidurid, siis vaheta kõik tihendid ja vajadusel ka kolvid ära. Sõites niisama sa neid pidureid käima ei saa, peab ikka lahti võtma.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#3

T Jaan 10, 2017 8:58

1984 aasta esipiduritega on mängimist kui nad kinni roostetanud. Enamikel juhtudel ei aita muud kui küljest ära ja lauapeal üksipulgi lahti. Ja tavaliselt on silinder ka nii ära roostetanud, et toimima lihtsalt ei saa, samuti kogu see käsipiduri värk.

Aga esmalt võta ratas ära, puhasta klotside kinnitustraat ja klotsid ja määri neid ja proovi haamriga natuke liigutada, et kinnitustraadi küljes nad kinni ei oleks roosteranud. samuti käsipiduri hoovastikku meelita.

kui hakkama ei saa, siis mul peaks 1 komplekt kunagi valmis tehtud asju riiulis olema.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
artsiders
Postitusi: 32
Liitunud: T Dets 08, 2015 17:49
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900

#4

T Jaan 10, 2017 18:29

Tänud kasutaja Arvo92 ja Ivomets.
Annan teada, kui küsimusi veel tekib või kui juhtub, et jah hakkama ei saa.
Panen siia teise kuulutuse lingi, et võib siis mulle neid asju pakkuda. Kiiret asjadega pole, et reaalseks tegemiseks läheb vast märtsikuus aga vajalik võiks selleks ajaks olemas olla. Nii, et võite mulle jubinaid pakkuda.
http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=30877
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#5

K Jaan 11, 2017 9:09

Üks juhipoolne suunatuli mul vist keldris on... Mingid muud sodi on ka kunagisest 5d auto lammutamisest... Ma ei tea küll, kuskandis sa oled.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
artsiders
Postitusi: 32
Liitunud: T Dets 08, 2015 17:49
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900

#6

L Jaan 14, 2017 8:12

Tere.
Tänud pakkumast. Võtan lähipäevil ühendust.
Vasta