Ikaldus klaasipesuga cl 900

Kõige klassikalisemad Saabid
Vasta
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#1

T Mai 03, 2005 21:59

Sihuke lugu, et klaasipesusüsteem ütles töölepingu üles ja tahab ilmsesti miskit välist abi uuesti tööle hakkamiseks. Voolikud paistavad kõik terved olema ja vedelikku on kah. Kahtlustan, et midagi on lahti pesuvedeliku pumbaga - kas on pump koolnud, mõni kontakt lahti või oksüdeerunud või ehk miskit muud...
Kaitsmed paistsid korras olevat, kuigi me suutnud kuidagi välja selgitada millise kaitsme alla käib klaasipesu. Ja ühegi releega ei tundu ta tarkade raamatute järgi ka seotud olevat...
Ehk oskab keegi head nõu anda (kanister pesuveega juba olemas ;)), mismoel see jälle tööle saada?
On kellelgi ehk pilti, milline see pump välja näeb - autoga kaasa saadud tagavarajubinate hulgas oli kaks asjakest, mille funktsiooniks tundus olevat vedeliku pumpamine...

häid nõustajaid juba ette tänades :notworthy:

Ryhkija
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
djk
Postitusi: 187
Liitunud: R Dets 03, 2004 14:03
Asukoht:
Auto:

#2

T Mai 03, 2005 23:07

mul kaupluses pakkuda veepumpasid, kui ei eksi siis mingi 50 eeku maksid. Aga ennem soovitan kaitsmed üle tsekata. Kui kaane peal olevast nimetusest aru ei saa, et milline kaitse see veepumba oma on siis tiri ükshaaval välja need (ei tohiks palju olla juu) ja saadki aru milline see rikkis on.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

K Mai 04, 2005 8:08

Kui ma ei eksi siis see pump on miski 5-6 cm läbimõõdus 10-12 cm pikk torukujuline jublakas. Paikneb paagi läheduses. Vaata kuhu voolikud jõuavad. Juhtmed üle käia igaks kümneks juhuks. Pakun praegu lambist aga äkki on tal midagi seost kojameeste releega ka?? Või lausa kojameeste kangiga..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vaga
Postitusi: 52
Liitunud: K Jaan 19, 2005 22:31
Asukoht:
Auto:

#4

K Mai 04, 2005 20:39

Kuna on ka probleem klaasipesuga siis postitan mure siia. Mure järgmine - kangi tõmban hakkavad kojamehed tööle ja on kuulda ka pesuvedeliku pumba mootori häält, aga mida ei ole on vesi klaasi peal ....kontrollisin voolikud üle, kõik tundus OK - õhk liikus kui sisse puhuda??
Täna uurisin pisut ka pumba olemust, sain ta ilusasti kätte viisin laua peale ja andsin 12V pääle, vurises nii kui vaja. Proovisin siis otsa vette pista ja tulemus - pöörded kukkusid kolinal, kuulda oli ainult laiska urinat ja vesi nirises õrnalt:(
Äkki oskab mõni teadjam mees öelda millest selline jama ja kas seda ka ravida SAAB. Või tuleks kohe uus otsida
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#5

K Mai 04, 2005 21:10

mina vaataks, mis asja sees on.
kas harjad on ikka mingis normaalses pikkuses ja ega kuskil mingit puru vahel pole ja nats määriks ja kollektori ka puhastaks...
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#6

K Mai 04, 2005 21:17

Ma kaldun arvama, et see pump on õhtal. Otsi parem uus (või kasutatu). Aftermarketi puhul peaks eelnevalt kindlaks tegema, mis selle tootlikkus on.
Kui meelde tuleb siis homme phtul vaatan korra kuuri alla, mul peaks seal 1 olema isegi, kas too aga tootab, pole mul aimugi. Peab kontrollima.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
farmacoma
Postitusi: 710
Liitunud: T Juul 13, 2004 22:53
Asukoht: Tallinn
Auto: 900 x2; 9000; 9-5

#7

N Mai 05, 2005 0:20

kui pumpadest rääkida, siis mul tuli meelde, et olen ammu tahtnud kapoti peale vingemaid pihusteid, mis aknaid peseks. ei tea kas saab kuidagi mingeid muu auto omasid panna (rohkem kui kahe joaga)? on keegi pannud?
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#8

N Mai 05, 2005 10:46

olen classicuaegadel korduvalt üritanud klaasipesu süsteemis rõhku tõsta,paraku kasutu ajakulu.proovisin 2 pumbaga,uue pumbaga jne.
probleem selles,et pumba imev toru on liiga peenike ja seetõttu on pumba
kapasiteet väga piiratud.kui paak ümber ehitada tonnise,või 9-5 pumbale
(veel parem oleks bmw pump),siis saaks ka klassiku klaasile vett.:love:
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#9

E Mai 09, 2005 18:34

Kui suur see paagi ümberehituse töö on, kas keegi siinsest rahvast on seda oma masinal juba teinud?
Kui palju võiksid romulas maksta kasutatud veepumbad?
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#10

T Mai 10, 2005 17:21

Kakkusin täna siis paagi koos selle pumbakesega maha - proovisin pumpa eraldi kasutades 12V allikana lapsepõlvest pärit Piko rongisüsteemi alaldit - pumbake koolnud, mis koolnud :(. Helistasin siis VM-sse, et teada saada palju selline 12V mikromootor maksab (ise rehkendasin, et ega ta üle Jakobsoni ikka ole) - saabus tõelise masenduse hetk: tavahind 868.- krooni, aga praeguse sooduskampaaniaga -20% ehk 695.- kr :( :( :(
Mõtlesin juba, et pean hakkama lähikonna romulaid läbi helistama - ehk kusagil leidub sihukest asja...
Aga :eureka: õnneks meenus, et aasta tagasi autot ostes oli koos hunniku muu nädraga kaasas ka klaasipesu paak - ehk oli seal ka pump. Viis minutit kaevendamist kuuris tõid otsitu ka päevavalgele ja koos pumbaga. Test klinnitas , et pump vuriseb ja pritsib vett täitsa rõõmsalt :)
Homme panen paagi koos pumbaga jälle masinale ja loodan, et muid vigu see süsteem endas ei varjanud - parema pumba peale ümberehitamine jääb esialgu tulevikuks :P
Tänud kõigile, kes asjale lahendust leida aitasid :notworthy:
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#11

T Mai 10, 2005 20:03

no kyll sul on ikka auto- kõik laguneb ja tahab kõpitsemist....
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#12

T Mai 10, 2005 20:23

vanal põrnikal on kõige nunnumalt - tagavararatta kummirõhust toidab vett ette, ausõna - ise olen näinud, ei mingit pumpa :D
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#13

T Mai 10, 2005 21:34

Algselt postitas: ivomets
no kyll sul on ikka auto- kõik laguneb ja tahab kõpitsemist....


Mis teha - :( ilmselt teadis eelmine omanik liigagi hästi lähiajal ette tulevaid kulutusi - nojah aga selle võrra olen selle masina koha pealttasapisi rohkem teada saand ;)
Ei osanud ma esimese aasta probleemide hulka nii suureks hinnata kui ostetud sai... Aga tagantjäreletarkus olla täppisteadus :P
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Vasta