www.varuosa24.ee

Kasulikud lingid auto kohta ...
Vasta
krisko

#1

E Aug 03, 2009 15:10

Kui soovite Saabi varuosi osta või müüa, siis üks võimalus on http://www.varuosa24.ee.

Tegemist on uue portaaliga, mis on loodud spetsiaalselt varuosade müügiks. Seal saab võrrelda erinevate osade hindu (täna enamuses Ladu24 pakkumised), aga ka ise kuulutada.

Otsing erineb veidi seni eri kohtades nähtust. Määrates aasta, on järgnevad valikud juba sellest sõltuvad. Samuti on juba olemas enamlevinud remondikalkulatsioonid nii kere- kui sillatöödeks.

Kuulutamine on eraisikutele tasuta. Eriti mugav on müüa autot varuosadeks, kus on olemas osade loetelu ja määrata jääb hind ning lisada pildid. Ja kui tahta ka foorumis kuulutada, on lihtne kuulutuse otselink ka foorumisse oma teate juurde lisada.

Olen selle portaali loomise taga ja ootan huviga Saabiomanike arvamusi, kriitikat ja kuulutamist. :eureka:
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#2

E Aug 03, 2009 15:32

Foorumi reeglid

Reklaamist


1. Foorum ei ole kaubandusliku reklaami koht. Kasutajad, kes registreerivad end ainult selleks, et leida omale reklaamikanalit, eemaldatakse.

2. Foorumikasutajatele võib teha suunatud pakkumisi. Selleks on olemas eraldi alafoorum „Pakkumised“. Pakkumised peavad olema seotud Saabidega. Tingimuseks on soodsam teenuse/kauba hind, kui tavahinnakirjas. Pakkumised võivad olla suunatud nii ainult Eesti Saabiklubi liikemtele kui ka kõigile foorumi kasutajatele. Reeglid pakkumise vormistamiseks on toodud alamfoorumis.


terv, teager
krisko

#3

E Aug 03, 2009 15:43

Algselt postitas: teager
Foorumi reeglid

Reklaamist


1. Foorum ei ole kaubandusliku reklaami koht. Kasutajad, kes registreerivad end ainult selleks, et leida omale reklaamikanalit, eemaldatakse.

2. Foorumikasutajatele võib teha suunatud pakkumisi. Selleks on olemas eraldi alafoorum „Pakkumised“. Pakkumised peavad olema seotud Saabidega. Tingimuseks on soodsam teenuse/kauba hind, kui tavahinnakirjas. Pakkumised võivad olla suunatud nii ainult Eesti Saabiklubi liikemtele kui ka kõigile foorumi kasutajatele. Reeglid pakkumise vormistamiseks on toodud alamfoorumis.


terv, teager


Tere Teager!

See leht ei ole veel täielikult valmis ja seetõttu huvitab mind igasugune Saabiomanike tagasiside. Selle alusel teame, mida ja kuidas paremaks muuta. Nii oleme saanud nii mõnegi hea soovituse, näiteks automoto foorumis.


Mul oleks hea meel, kui Saabiomanikest foorumikasutajad (kes on kindlasti oskajad nii Saabide kui arvutite seisukohast :-) kiitust ja laitust jagaksid.

Tänan juba ette :-)
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#4

E Aug 03, 2009 17:48

Kusjuures just mõned päevad tagasi vaatasin seda lehte juhuslikult ja näiteks summutit ei suutnud ühegi valiku alt ette manada, ei kere, -kere välisdetailide, ega ka muu nimetuse alt. Auto on 1988, 900 klassik, 85 kW (87 kW). Kui nii siis vist tähendab, et pole võimalik tellida (ei ole pakkuda) või on valikuvõimalus puudu üldse ?
pilvepanaan
Postitusi: 36
Liitunud: T Mai 20, 2008 13:11
Asukoht:
Auto:

#5

E Aug 03, 2009 18:09

täitsa hea ja kasutatav vigur.
mis aga närvidele käis on see, et kui varuosade list ees ja valid listist detailide vaatamise, siis varuosade filtri vormile (vasakul) tehakse reset. brauseri backiga saab oma valikud tagasi jälle aga asi siis nende 6 dropdowni valik salvestada, et kohe saaks varuosi edasi brausida:drive:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14283
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#6

E Aug 03, 2009 21:25

Ja miks on esimeseks valikuks auto väljalaskeaasta, mitte mark?? See aastanumber peaks kusagilt lõpupoole tulema alles.. Seda on teemaalustaja juba rõhutanud lausa, et " Määrates aasta" jne... täiesti totter minu arvates. Inimene, kes otsib midagi, alustab ju ikkagi sellest, et mis auto tal on ja siis läheb sealt edasi. Mark, mudel, aasta jne...

Ma ses mõttes olen poolt, et taoline varuosa hinnavõrdlusportaal oleks, aga seda peab mugav kasutada ka olema. Toome sellise situatsiooni, et siin foorumis on mingi link antud saiti (reklaami me ei müü, aga no "oletame", et Saabiklubi liikmele pakutakse sealt tellides näiteks 10+% allahindlust)... Siis ikkagi oleks ju kõige parem pakkuda otselinki margile, mitte aastale...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
krisko

#7

T Aug 04, 2009 16:01

Algselt postitas: maxuud
Kusjuures just mõned päevad tagasi vaatasin seda lehte juhuslikult ja näiteks summutit ei suutnud ühegi valiku alt ette manada, ei kere, -kere välisdetailide, ega ka muu nimetuse alt. Auto on 1988, 900 klassik, 85 kW (87 kW). Kui nii siis vist tähendab, et pole võimalik tellida (ei ole pakkuda) või on valikuvõimalus puudu üldse ?


Summutid on hetkel mootori all, vt näide

Saadud tagasiside põhjal on kavas otsingu lihtsustamine augusti jooksul. Praegu on kohustuslikud väljad aasta, mark ja mudel. Ja kui siis tuleb liiga pikk rodu, saad alati kitsamaks minna.
krisko

#8

T Aug 04, 2009 16:09

Algselt postitas: pilvepanaan
täitsa hea ja kasutatav vigur.
mis aga närvidele käis on see, et kui varuosade list ees ja valid listist detailide vaatamise, siis varuosade filtri vormile (vasakul) tehakse reset. brauseri backiga saab oma valikud tagasi jälle aga asi siis nende 6 dropdowni valik salvestada, et kohe saaks varuosi edasi brausida:drive:


Tänan :)

Oleme sellele mõelnud. Aga et lahendusi on mitu ja pole veel selget eelistust, kuidas teha, siis hetkel lahtine.

Kumb variant rohkem meeldiks:
1. Kui vaatad varuosa detailvaadet, siis vasakul otsingus näitab viimati tehtud otsingut, mida teostasid (st varuosa väljad võivad olla täitmata või võib olla valitud remondikalkulatsioon).
2. Kui vaatad varuosa detailvaadet, siis vasakul otsingus näitab konkreetse osa asetust. St täidetud on kõik kategooriad nii, nagu see osa jaotatud on.

Kuidas tegema peaksime?
krisko

#9

T Aug 04, 2009 16:42

Algselt postitas: Cyber
Ja miks on esimeseks valikuks auto väljalaskeaasta, mitte mark?? See aastanumber peaks kusagilt lõpupoole tulema alles.. Seda on teemaalustaja juba rõhutanud lausa, et " Määrates aasta" jne... täiesti totter minu arvates. Inimene, kes otsib midagi, alustab ju ikkagi sellest, et mis auto tal on ja siis läheb sealt edasi. Mark, mudel, aasta jne...

Ma ses mõttes olen poolt, et taoline varuosa hinnavõrdlusportaal oleks, aga seda peab mugav kasutada ka olema. Toome sellise situatsiooni, et siin foorumis on mingi link antud saiti (reklaami me ei müü, aga no "oletame", et Saabiklubi liikmele pakutakse sealt tellides näiteks 10+% allahindlust)... Siis ikkagi oleks ju kõige parem pakkuda otselinki margile, mitte aastale...


Nõus, see aasta valik esimesena on harjumatu, kuna täna ju kuskil nii ei tehta!? Aga et peame seda (peale harjumist) paremaks, läksime teadlikult seda teed.

Saabiga isegi niiväga vahet pole, aga markantseim näide on Ford. Meil on andmebaasis üle 100 erineva Fordi mudeli. Nii Euroopast kui USAst. St mudeli valik oleks tüütult pikk. Või kui teeme selle lühema (st kuue olemasoleva Fiesta mudelipõlvkonna asemel oleks lihtsalt Fiesta), peaksid seejärel ikkagi ka kolmanda valikuna mudelipõlvkonna valima.

Aasta valik esimesena võimaldab järgnevad valikuid täpsemaks teha. Näiteks 2008 ei pakuta ZAZi, GAZi ega Mosset, 1980 ei pakutud Kiat ega Hyundaid. Või kui sinu Ford on tehtud 1995, siis valid vaid nende 17 mudeli vahel, mida sellel ajal Fordi poolt Euroopas või USAs tehti.

Oleme vaadanud ka mujal maailmas ringi ja erinevaid süsteeme testides on kujunenud arvamus, et peale harjumist on nii kiirem, täpsem ja mugavam.


Kuulutustele ja otsingutulemustele saad linkida ikka. Näiteks Saab 900 esituli on siin

Soodustused ja võimalik tingimisruum on jah asi, mida otseselt mõõta ei saa. Eks selle peab igaüks oma teadmiste ja kõhutunde järgi juurde arvestama. ;)
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#10

T Aug 04, 2009 16:55

Jah, täitsa mõistlik tundub see, et aasta on enne marki ja mudelit.
IMHO pole seal ka midagi ümber harjuda, sest nagunii pimesi ei brausi neid rippmenüüsid.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14283
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#11

K Mär 24, 2010 10:36

Tegin vana teema uuesti lahti.
Härrased on oma sait parandanud ja modifitseerinud ja tahavad kommentaare: http://www.varuosa24.ee/Saab

EDIT: ma kohe kommenteerin ka .. kui valida oma auto ja antakse list kõigist osadest ette ja ma olen kuhugi 2-3-4-da leheküljeni jõudnud ja seal klikin mõnd spetsiifilist juppi, siis "back" nupu vajutamine viib mu jällegi esimesele lehele...
Saan aru muidugi, et mul on võimalus eelnevalt menüüst oma otsingut kitsendada, et neid lehekülgi nii palju poleks, aga noh, ikkagi..:)

Kui täpsustan ja jõuan käigukastini, siis ükskõik kumba valin, automaat või manuaal, siis enam pakutavaid varuosi pole..:( Kas oleks võimalik juurutada mõni vaikimisi väärtus, mitte loota, et osa jurues kõik väljad täidetud on? (ma vähemalt omas peas arvan, et see nii hetkel on..)

EDIT2: ja kes seal infot sisestab? Leidsin juba mingit jama seal - asju, mida mu auto küljes pole ega ole kunagi olnud ega ei saagi olla, aga müüakse..:) näiteks jagaja osasid 2.3 liitrisele turbomootoriga tonnisele..:)
A see vist tuleb ikka nende müüjate poolt juba, mitte selle saidi haldajate poolt...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Thor
Postitusi: 529
Liitunud: K Nov 05, 2008 10:32
Asukoht:
Auto:

#12

K Mär 24, 2010 13:17

Natuke lonkav see leht veel, mis tuli see on ? http://www.varuosa24.ee/product/show-detail/id/64364/carId/3249
krisko

#13

K Mär 24, 2010 14:14

Algselt postitas: Agda
Natuke lonkav see leht veel, mis tuli see on ? http://www.varuosa24.ee/product/show-detail/id/64364/carId/3249


Agda, ma saan kuulutusest aru nii, et see on Saab 900 1979-1994 vasak tagatuli, kabriolett kere ja välimine (st mitte luugil olev). Kas on põhjust arvata teisiti?
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#14

K Mär 24, 2010 14:23

Samas on võimalik soetada katuseraame 9-3 kabrioletile...;)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14283
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#15

K Mär 24, 2010 14:25

Algselt postitas: krisko
Algselt postitas: Agda
Natuke lonkav see leht veel, mis tuli see on ? http://www.varuosa24.ee/product/show-detail/id/64364/carId/3249


Agda, ma saan kuulutusest aru nii, et see on Saab 900 1979-1994 vasak tagatuli, kabriolett kere ja välimine (st mitte luugil olev). Kas on põhjust arvata teisiti?

jah on vale,... NG tuli on seal, aga see algas alles MY 94 ... 79-93 aastal oli classiku ehk vana kerega 900. '94 tehti küll veel vana kere kabriosid, aga see tuli sinna külge küll ei istu... see on NG või NG cabrio oma, kui neil kahel peaks üldse mingi vahe olema.

Algselt postitas: Rästas
Samas on võimalik soetada katuseraame 9-3 kabrioletile...;)

nii on..:) http://www.varuosa24.ee/product/show-detail/id/59602/carId/3344
ja ainult 1.8 mootoriga isendile..:) Ma ei ole kindel, et seda võrrimootorit kabriole üldse saigi..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta