9000 siduripedaal põhjas ja õli ei liigu?!

Tonnised ja nende mured
Vasta
immadis
Postitusi: 13
Liitunud: E Apr 04, 2016 21:26
Asukoht:
Auto:

#1

R Juun 25, 2021 20:41

Hei hei

Üks Saab mis pikalt seisnud tekitas omale huvitava vea - nimelt peale seismist ei tahtnud enam sidur lahutada.
Alguses veel põhjas selline 2-3cm oli survet aga nüüdseks on seegi kadunud.
Proovisin siis sidurit õhutada, väike tilk vedeliku tuli ning siis MITTE tilkagi ei tule vedeliku läbi enam. Proovisin õhutada pidurivedeliku anumat survestades siis proovisin õhutusniplist imedes, siis liigutasin pedaali üles-alla kuid tulutult, mitte ükski meetod ei tööta. :wall:
Võtsin siduripedaali all oleva töösilindri ka lahti, seal ka tundub kõik korras olevat.

Kas kellelgi targemal oleks ideid anda?
Kas survelaager kutu, kuigi see ei tohiks mõjutada?
Kas peasilindri konstruktsioonis mingi blokeering?
Viimati muutis immadis, P Juun 27, 2021 10:44, muudetud 1 kord kokku.
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1196
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#2

L Juun 26, 2021 2:38

On olnud juhuseid kus õhutusnippel on umbes, tasuks seda uurida, kuid kui eelnevalt oli pedaal jama siis kahtlustaks peasilindri riket, juhul kui kasti all vedeliku loiku pole. Lihtsuse järjekorras olekski peasilinder, toru/voolik, töösilinder
Täpsustuseks, pedaali all on peasilinder, kasti sees on töösilinder.
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#3

L Juun 26, 2021 9:06

Mul oli selle õhutamisega sama lugu kunagi ja ei õnnestunud mingi valemiga. Aga nüüd täpselt ei mäleta kuidas lahendus saabus. Lasin nipli vabaks alt ja õlianum täis ning jätsin nii seisma. Selle survestamisega vist oli ka nii, et liiga palju ei anna tulemust
immadis
Postitusi: 13
Liitunud: E Apr 04, 2016 21:26
Asukoht:
Auto:

#4

L Juun 26, 2021 11:28

Aga millest see võib tulla, et päev enne lahutas põhjast natukenegi ja sai vähemalt käigu sisse kuid järgmiseks päevaks surve kadunud?

Pedaali all oleva peasilindri vooliku toru puhusin suruõhuga läbi ning panin õhutusnipli ette paberi, et näha mis välja tuleb. Midagi sealt nagu pihustas välja aga mitte suurt vedeliku kogust.

Kui põhja all kasti küljest need kummist poolkorgid ära võtta siis sealt on õline küll, lausa tilk oli mutri otsas kuid seda ma kahtlustasin karteri lekkeks? Või vändasimmer.
ARZT kirjutas:
L Juun 26, 2021 9:06
Mul oli selle õhutamisega sama lugu kunagi ja ei õnnestunud mingi valemiga. Aga nüüd täpselt ei mäleta kuidas lahendus saabus. Lasin nipli vabaks alt ja õlianum täis ning jätsin nii seisma. Selle survestamisega vist oli ka nii, et liiga palju ei anna tulemust
Kaua ta sul seisis nii? Ma lasin mingi tunnike-kaks olla, kuid see veel ei andnud tulemust.
Vasta