Saab 9000 aero mure siduriga

Tonnised ja nende mured
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#26

R Apr 17, 2009 11:04

Algselt postitas: Fastaero
Sain kogu selle st üritusest hea õppetunni kui kunagi saab suurt rem vajab siis toimetan ta kindlasti tallinna spetside juurde.Tuleb kindlasti parem ja ma arvan ka et odavam tulemus.


Lisaks veel reeglina nähtakse teised nõrgad kohad ka ära, et saad ühekorraga murest lahti, mitte ei pea N korda sama asja parandama.

Edu ehitamisel.
Iga ratas veab and then some!
muuseas
Postitusi: 128
Liitunud: N Mai 25, 2006 14:57
Asukoht:
Auto:

#27

R Apr 17, 2009 23:38

niniii. no mul on kõigile pingutustele vaatamata kast veel koos.... aga pedaal liigub vaevaliselt. Tellitud on uus korv ja ketas, survelaager sai ka hiljuti uuendatud.
Pedaali liikumise kergendamise nimel on vahetatud mõlemad silindrid (peasilindrit 2x lausa), siduritoru, tehtud erinevaid loomkatseid. Pedaal liigub enam-vähem rahuldavalt kuni mootor külm, siis läheb põrandalt kerkimine vaevaliseks - täpselt nagu teemaalgatajal. Eks näis, mis saab peale uue korvi&ketta paigaldamist.
Nagu isand Trionic ülalpool mainis, ilmselt tappis läbilibisemise kuumus korvi... ja kui ka mitte, siis vahetada on teda niikuinii vaja, sest praegu ei saa libisemise vältimiseks 3,4 ja 5 käiguga survet üle 1,1 baari lubada. hmm, stock-aero'ga saaks ju vabalt sõita.... hehe

OT Reklaamilause:
Nagu härrad ise naljatavad, et "kaua nad mu autot lõhkuma peavad, et ma enam sinna seda ei lohistaks" :D
Renault Espace '07 2,2 102kW Pilt
Fastaero
Postitusi: 164
Liitunud: R Aug 01, 2008 19:53
Asukoht:
Auto: 9-5 ja 9-3

#28

E Apr 20, 2009 9:56

Igal juhul minul oli töösilinder täiesti kinni ja kui kast maas saad ise ka seda kontrollida.Kusjuures nagu eelnevalt sai kirjutatud osutus vigaseks täiesti uhiuus töösilinder mis läheb garantii alla.Peale töösilindri vahetust on nüüd kõik vägagi ok pedaal käib nagu uuel autol kergelt ja lahutus on sujuv.Korv tuleb ka muidugi vahetada sest kui vana sai maha oli juba näha et lamelli otsad väga kulunud ja ketas ise juba kergelt koonuses.
parkentosh
Postitusi: 239
Liitunud: P Dets 07, 2008 18:55
Asukoht:
Auto:

#29

T Mär 16, 2010 12:39

Mul on ka üks küsimus tonnise siduri kohta. Sooja mootoriga töötab kõik väga hästi. Külma mootoriga (max 10min peale käivitust) võtab sidur täitsa alt, nii umbes 3-5cm põhjast. Kui mootor hakkab juba päris soojaks minema, siis probleem kaob ja sidur hakkab võtma umbes 5-6cm ülevalt. Milles probleem olla võib?
Fastaero
Postitusi: 164
Liitunud: R Aug 01, 2008 19:53
Asukoht:
Auto: 9-5 ja 9-3

#30

T Mär 16, 2010 12:55

Pakuksin et töösilinder väsinud ja ei käi hästi.Omast kogemusest võin aga öelda, et täpse vastuse saad alles siis kui korv maas.Iseasi kui peasilinder ära hakkab vajuma- selleks peaks juhi jalgeall õli olema ja silinder ise ka õline olema.Peasilindri ülevaatamine suht lihte.Ülejaanu juba paljun suurem töö(töösilinder,sidurikorv).
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#31

T Mär 16, 2010 13:04

Algselt postitas: parkentosh
Mul on ka üks küsimus tonnise siduri kohta. Sooja mootoriga töötab kõik väga hästi. Külma mootoriga (max 10min peale käivitust) võtab sidur täitsa alt, nii umbes 3-5cm põhjast. Kui mootor hakkab juba päris soojaks minema, siis probleem kaob ja sidur hakkab võtma umbes 5-6cm ülevalt. Milles probleem olla võib?


mootori töö ei loe siin grammigi.
loeb hoopis siduri vajutamise kordade arv.
kui kaua seisnud masinal esimene kord võtab põhjast ja siis pumpad .....X korda ja hakkab ylevalt võtma, siis põhjus peapumba väsinud mansettides, või peapumba ja töösilindri vahelises torus/ voolikus, kust õhku saab.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#32

T Mär 16, 2010 14:08

Lisaks veel niipalju, et peasilinder võib ka nii trikke teha, et õli üldse välja ei aja. Oleneb mis seal kulunud on täpselt.
Vasta