Nahkkattega rool

Tonnised ja nende mured
Vasta
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#1

R Aug 14, 2009 21:02

Probleem tekkis ajapikku sellest et roolil kulus värvkate paigust, kus käed kõige sagedamini peal peatuvad. Kulunud kohad muutusid poorseteks ja käe all veic ebamugavaiks. Mistahes balsameerimine andis tulemust vaid väga lühiajaliselt. Niiske salvrätiga roolist üle käies määrisid need kohad rätti päris ebameeldivalt.
Mõtlesin ülevärvimise peale aga ei hakanud katsetama.
Mõtlesin uue katte tellimisele aga ei raatsinud hästi.
Mõtlesin veel , kuni tuli pähe katsetada küünlavahaga.
Hõõrusin kulunud kohti küünlaga ning tulemus sai minu jaoks üsnagi rahuldust pakkuv. Paranes välimus ja käe all on rool ka väga mõnus.
Kui keegi sama probleemi põeb, soovitan proovida. Kui aga keegi midagi paremat välja on mõelnud, palun kogemusi jagada.:beer:
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#2

R Aug 14, 2009 21:13

Mul veel suht okei, kulunud kohtades nahk poorseks pole veel väga läinud, äkki saan abi kui keegi seda saabi spets nahavahendit laenab natuke.

Aga on küll üks konkreetne ja hiljutine kogemus rääkida küll. Äial oli rool päris jube, nahk räbaldunud ja kare käe all, ei meeldinud, aga kust tal tuli idee see üle lakkida, ma ei tea. Lakk aga ei kuivanud nii kähku ära kui ta sõitma pidi minema ja siis sõitis kindad käes ja rool kleepis :eureka:

A siis ta vähe läks uuris ehituspoes pudeleid ja võttis lahustiga laki maha ja kui kuiv oli, käis väga peene liivapaberiga üle. Ma küll kahtlesin, et kuidas ta salongis spreiga selle üle värvis, aga ta väitis, et värvib küll. No ja panigi selle staatilist elektrit täis õhukese kilega kõik kinni ja värvis Motipi vinüülispreiga üle. Selle pudelil on peal, et võib värvida nii nahka, vinüüli, plasti ja vist ka autoistmeid, see jäi mulle veidi arusaamatuks.

Ja kuigi tagantpoolt ta eriti hästi seda rooli värvitud ei saanud, siis tulemuses olin ma ikka väga ja väga üllatunud. Nahkrool on nagu tutikas, kuigi naha jaoks liigagi sile ja lähedalt aru saada, et midagi on mäda (ses mõttes et liiga uus võrreldes muuga ja üle värvitud), kaugelt aga näeb väga hea välja. Kui keegi väga tahab pilti, võin homme teha, rool on kolksvaageni peal.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#3

R Aug 14, 2009 22:19

Hmmm, tegelikult on nahatamine suht odav, uus nahk on ikka uus nahk (minu uue rooli nahk :P)
Fastaero
Postitusi: 164
Liitunud: R Aug 01, 2008 19:53
Asukoht:
Auto: 9-5 ja 9-3

#4

L Aug 15, 2009 22:28

Palju rooli naha uuendamine siis maksta võix?
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#5

L Aug 15, 2009 22:40

Nahkasid on mitut sorti. Sellised kõvemad, kallimad(???), pisut kulumiskindlamad (nagu sünnipärastel nahkkattega roolidel) ning oluliselt pehmemad ja kuluvamad. :wise:
Andreas187
Saabiklubi liige
Postitusi: 405
Liitunud: R Jaan 12, 2007 14:52
Asukoht:
Auto:

#6

E Aug 17, 2009 11:28

Algselt postitas: Fastaero
Palju rooli naha uuendamine siis maksta võix?


ca. 1000-2000 eek
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#7

E Aug 17, 2009 19:47

Minu viimased roolid on nahatatud MB oem nahaga ja maksnud olen 1200eeku per rool.
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#8

E Aug 17, 2009 20:45

Sama mure siin. Enda autolgi kulus rooli pealt nahk maha. See pole aga kõige hulle. Jubedalt tunnen puudust pehmemast käigukangi nupust. Automaatkasti kanginupp(9-5`l) on kole jämeda niidiga kokku tõmmatud ja mulle kui pidevale käiguvahetajale hakkab see kiirelt käe peale.
Vasta