9000 süütelukk ja hunnik miinuskraade...

Tonnised ja nende mured
Vasta
parkentosh
Postitusi: 239
Liitunud: P Dets 07, 2008 18:55
Asukoht:
Auto:

#1

Selline probleem siis, et täna hommikult ei keerand võti süütelukku. Võti läks sisse aga ei keerand süüdet.

Lõpuks mingi ~10 minti logistasin võtit süütelukus ja sain auto tööle.

Tahaks teada kas on mingeid vahendeid mida tohib süütelukku sisse valada, et külmumist vältida?
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#2

Tekib küsimus, kuidas süüteluku sisse üldse midagi saanud on, et ta ära peaks külmuma?

Kui siis on mured uste lukkudega.

Aga mingeid õilisid ja asju ei tasu sinna toppima kohe hakata.
Iga ratas veab and then some!
parkentosh
Postitusi: 239
Liitunud: P Dets 07, 2008 18:55
Asukoht:
Auto:

#3

Tegelikult võib probleem olla ka roolilukuga seotud. Hommikul avastasin, et roolilukk ei läinud ka peale. Siis ma lihtsalt logistasin võtit süütelukus ja samal aja logistasin rooli ka ning lõpuks hakkas võti keerama.


Ustest ei hakka rääkimagi... Uste lukud tulevad ilusti lahti aga juhiukse pean miinuskraadidega alati jõudu rakendades jääst lahti murdma (peaks vist mõtlema uksetihendi vahetusele) :conf:
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#4

Või uksetihendi määrimisele.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#5

Minumeelest on need tonnise esiuste tihendid juba loomu poolest jää suhtes tundlikumad, kui mõnel teisel autol. Eks see ehitus loeb ka aga määrimine on ikka paremaks teinud. Aga igal sügisel tuleb uuesti määret panna.
Lukuga on ilmselt see teema, et keegi on varem sinna midagi pannud, mis siis ära hangub. Kõige õigem oleks ikka lahti võtta ja puhastada.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#6

Algselt postitas: olaviv
Minumeelest on need tonnise esiuste tihendid juba loomu poolest jää suhtes tundlikumad, kui mõnel teisel autol. Eks see ehitus loeb ka aga määrimine on ikka paremaks teinud. Aga igal sügisel tuleb uuesti määret panna.

Mina määrisin vist 2a või 1a tagasi siiani mureta.
Iga ratas veab and then some!
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#7

Algselt postitas: parkentosh
Tegelikult võib probleem olla ka roolilukuga seotud. Hommikul avastasin, et roolilukk ei läinud ka peale. Siis ma lihtsalt logistasin võtit süütelukus ja samal aja logistasin rooli ka ning lõpuks hakkas võti keerama.


Ustest ei hakka rääkimagi... Uste lukud tulevad ilusti lahti aga juhiukse pean miinuskraadidega alati jõudu rakendades jääst lahti murdma (peaks vist mõtlema uksetihendi vahetusele) :conf:

Viimane aeg lukusüdamik ära remontida.Seal purunevad mõned silumiinjunnid.Olen sellest ka varem kirjutanud.Kui võti enam ei keera,tuleb juba purustama hakata.Süüteluku õlitamine on rangelt ebasoovitav.
parkentosh
Postitusi: 239
Liitunud: P Dets 07, 2008 18:55
Asukoht:
Auto:

#8

Kuidas see lukusüdamiku remont välja peaks nägema, kas mul on vaja mingeid varuosi või peab lihtsalt puhastama?

Kuidas see lukk sealt üldse kätte saada?


PS! Täna hommikul sama jama...:wtf:
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7623
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#9

9000 puhul kipub ka võti ära kuluma. vahest aitab ka uus võti.
ise järgi proovinud ja toimis!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
parkentosh
Postitusi: 239
Liitunud: P Dets 07, 2008 18:55
Asukoht:
Auto:

#10

Õige mõte.. Mul ongi see jama, et mul ainult 1 võti ja kui see ära kaob siis on jama majas.

Teengi endale uue võtme. Siis saab vana vähemalt varuks jätta, sest kuidagi ikka töötab.

Kas keegi teab kus saab Tartus sellist võtit lasta teha ja palju see umbes maksta võiks?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#11

Tartus ei tea, aga Tallinnas astusin esimesse ettejuhtuvasse võtmeputkasse sisse ja lasin teha. Arvestama peab siiski sellega, et nii võti kui lukk on piisavalt kulunud ja võib juhtuda, et see uus ei taha siiski keerata. Minul siiski vedas sellega ja uus võti toimis.

Ahjaa, hind oli mingi 100-120 EEK...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#12

Tsitaat:
"Kuidas see lukk sealt üldse kätte saada?"

Arvan,et kuna sa seda ei tea,ei suuda sa ka südamikku remontida (mitte paha pärast ei räägi).
Fastaero
Postitusi: 164
Liitunud: R Aug 01, 2008 19:53
Asukoht:
Auto: 9-5 ja 9-3

#13

Eile kui autot käima panema läksin suutsin enne aknalt võtmega lund maha nühkida ning seetõttu ei tulnud ka enam rool lukust lahti:)Aitas võtme soojendamine ning kõik hakkas taas toimima.Tartus saab edukalt võtit lasta järgi teha Riia tänaval enne kiirabi väljasõitu (Tartu inimene peaks teadma) asuvas võtmeputkas.Seal rem ka süütelukke.
Vasta