Talvekokkutulek??

Ühised tegemised
Vasta
roomlane
Postitusi: 586
Liitunud: T Sept 13, 2005 21:42
Asukoht:
Auto:

#26

T Nov 01, 2005 19:25

Suure-jaani lähedal on Vanaõue puhkemaja vms. Ikka üsan suur maja. Vesiveski olnud kunagi vist. Saun on ka olemas ja jõkke saab ka. Hindades ei tea midagi. Olen sinna lihtsalt sattunud paar korda erinevate ürituste raames. Vanaõue~

Samas kandis, Võhma-Türi-Suure-Jaani, asub ka skautide-gaidide püsilaager õppekeskus, kus on suurem saun (hea tahtmise juures mahub 10 korraga sisse). Hinnast jällegi ei tea, sest ise pole midagi maksma pidanud. Midagi erilist seal muidugi teha pole. Matkarajad on, aga tegevuse peab ise välja mõtlema, korraldama. Tagametsa
55581286
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#27

T Nov 01, 2005 22:33

Algselt postitas: roomlane
Suure-jaani lähedal on Vanaõue puhkemaja vms. Ikka üsan suur maja. Vesiveski olnud kunagi vist. Saun on ka olemas ja jõkke saab ka. Hindades ei tea midagi. Olen sinna lihtsalt sattunud paar korda erinevate ürituste raames. Vanaõue~

Samas kandis, Võhma-Türi-Suure-Jaani, asub ka skautide-gaidide püsilaager õppekeskus, kus on suurem saun (hea tahtmise juures mahub 10 korraga sisse). Hinnast jällegi ei tea, sest ise pole midagi maksma pidanud. Midagi erilist seal muidugi teha pole. Matkarajad on, aga tegevuse peab ise välja mõtlema, korraldama. Tagametsa


Vanaõuele kohta ei oskagi nagu miskit öelda... küsin järele.
See Tagametsa kohta ma isegi tean, olen ka seal käinud, siis kui see veel aastal 2000 ilma akende ja ustesta oli...meeletult kõrge maja ja vahva org on ka seal...saab "kelguga" liugu ka isegi lasta, juhul kui lund maas on...
Tähendab, nagu ma olen aru saanud sõnavõtjate juttudest, siis ega eriti üle 200 krooni per nägu nagu välja käia ei saa...
Mõelge, "ainult" võtmehoidja maksis paljudele üle sota ja see võib ära kaduda nagu vits vette, mälestused kokkutulekust aga ei unune eales!!!;)
Proovin järgmisel nädalal asjaga rohkem tegeleda ja arvestan umbes kahe- kuni kolmekümne tulijaga. Kuigi vaadates foorumiliikmete arvu võiks juba samahästi miski väikese saare endile peo panemiseks üürida, vähemalt ei häiriks kaaskodanikke ja talvel kalad nagunii ju magavad.:D
Eks ma uurin siis jah järgmisel nädalal sest siis on vähem tööd vast, hakkavad ju valimisjärgsed toimingud ka juba läbi saama ja uued liiked on juba enam-vähem ametitesse kinnitatud...:freak:
Aga sellegipoolest on hea, kui tulevad igasugused erinevad head ideed. Ja need kohad ja paigad peavad jääma ikka siiapoole, sest...krt, ma ei teagi miks?:freak:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14300
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#28

T Nov 01, 2005 23:27

Statistika alt on küll ilus vaadata, et 85% kasutajatest on midagi postitanud. Tegelikkuses on top10 (ehk mõttetud mölaööbikud minuga eesotsas) produtseerinud 41.5% kogu postituste arvust. Seega võidki sa arvestada umbes 30-50 aktiivse liikmega (aktiivse definitsioon loomulikult muutub postituste koguarvuga koos). 67 reginud inimest pole kunagi postitanud. Suvine kokkutulek meelitas kokku 17 autot ja ~50 inimest, seda koos peredega. Ma hakkan järjest rohkem mõtlema, et ilma aktiivse ametliku klubita see number ei suurenegi. Seni kui inimesel puudub taskust mingi käega katsutab jubin, olgu see siis klubikaart või ühise kanatapu rituaaliga pühitsetud talisman, ei teki temas nii suurt kuhugi-kuulumise-tunnet.

Sorry väikese offtopicu ja ShokolaadiPorteri seguse mõmina pärast.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#29

T Nov 01, 2005 23:44

tjaa, nii selle statistikaga ongi.
Uskumatu, vaatasin et ma ka ikka veel topis sees:beer:
Lähen võtan ka klaasi õlut, muidu ongi nii, et silmad juba valutavad ja naine nagunii juba ammu magab:poke:
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#30

K Nov 02, 2005 9:48

Teemaväliselt jätaktes (muide, Cyber, ehk peaks loba alla miskise õlleteema tekitama ja vastava osa siit sinna üle kandma:P?):
Mu teada peakse Kuke Alberti ehk Tartu toodang olema, krt hakatakse inimesele varqaommikult õlleneelusi tekitama :P :beer:
Tuleb ilmsest õdagu miskisse hästevarustest puuti minna ja asi ära proovida :)

Aga Vanaõue eesti variandi aadress on selline

Algselt postitas: qdwin
Mis mis mis? Endaarvates ka vahest poodi sattunud aga... Et ongi kohe šokolaadiporter olemas??? Kes toodab?
Pagan, 8,5 tundi veel jäänud...
Algselt postitas: Garu
Algselt postitas: Cyber
Sorry väikese offtopicu ja ShokolaadiPorteri seguse mõmina pärast.

Offtopicut süvendades. Just ka proovisin seda shokolaadiporterit. Ootasin mingit hullu kleepekat vist ja seetõttu meeldivalt üllatunud. Selline mõnusalt mõrkja maitsega tummine joogipoolis on. :beer:
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
RedBaron
Postitusi: 167
Liitunud: E Jaan 31, 2005 14:56
Asukoht:
Auto:

#31

K Nov 02, 2005 11:15

Samune, et ......Ojaäärse puhkemaja kohta võin öelda, et paar korda on seal pidu pandud ja kindlasti on olnud kohal üle 30 inimese. Magamiskohtadega probleemi ei tekkinud, peosaali mahtusid kõik lahedalt istuma-sööma-jooma-tantsima jalisaks oli ka peojuht-DJ. Koht oli mõnus ja meeldis kõigile. Samas ei ole minu info kuigi värske, viimane üritus, millel osalesin toimus kindlasti üle 3 aasta tagasi. Kuigi vaevalt usutav, et asi on kehvemaks läinud. Kuramus, ja foorumit külastan pea iga päev aga vat ei ole viitsinud ennast enamus kordi sisse logida.mis tagajärjel magasin maha õigeaegselt ka paar U2-d :wall::gun: Viimasele äkkmiitingule a la "Seiklusjutte maalt ja merelt" tahtsin ka kindlasti tulla aga samal õhtul olin varem lubanud ka minna ja võtta Teageri käest kauaoodatud SAABi võtmehoidja /mille eest sügavad :notworthy:/ ja mille ka sain ja tänu millele oli õhtu ikkagi seotud püha temaatikaga :headbang:. Ning siis kui oli lootust, et keegi veel pubis on, pean tunnistama et :red: ei suutnud vastu seista õrnema poole nõudmisele, kes kella vaadates tegi selgeks, et koduni on veel pikk maa ja tuleb kohe hakata sõitma :evil: Asun paranemise teele........
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#32

K Nov 02, 2005 11:24

Algselt postitas: RedBaron
.... Ning siis kui oli lootust, et keegi veel pubis on, pean tunnistama et :red: ei suutnud vastu seista õrnema poole nõudmisele, kes kella vaadates tegi selgeks, et koduni on veel pikk maa ja tuleb kohe hakata sõitma :evil: Asun paranemise teele........

Ehk peaks järgmiseks korraks sellise paberi täitma:;)

Lisatud failid
RedBaron
Postitusi: 167
Liitunud: E Jaan 31, 2005 14:56
Asukoht:
Auto:

#33

K Nov 02, 2005 13:35

Tänud qdwinile :thumb: Tegemist igati tõsise dokumendivormiga, mis tuleb kindlasti menetlusse võtta. Ja veelgi lihtsam - järgmine kord tuleb varakult kõrvaldada segavad faktorid (loe: olla üksi), et ei peaks kuulama igasugu sisemisi ja välimisi hääli, mis võivad kaasa rääkida SAABi üritusele tulekul:P
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14300
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#34

K Nov 02, 2005 15:05

Algselt postitas: RedBaron
... aga vat ei ole viitsinud ennast enamus kordi sisse logida.mis tagajärjel magasin maha õigeaegselt ka paar U2-d :wall::gun:

OT: su isiklike seadete all on kusagil 1 linnuke, et u2u sulle emaili peale saadetakse juhul kui sa sisse pole loginud..:) Eeldab muidugi korraliku ja toimiva emaili aadressi sisestamist profiili.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
RedBaron
Postitusi: 167
Liitunud: E Jaan 31, 2005 14:56
Asukoht:
Auto:

#35

K Nov 02, 2005 17:41

Jätkuks OT-le: Nüüd ei saa enam midagi aru, igati toimiv mailiaadress lisatud aga E-mailiga pole midagi saanud :red:
Aa, viga vist selles, et ei taibanud linnukest teha ...:wall:
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#36

K Nov 02, 2005 19:04

Ühesõnaga, kuidas siis on? nagu ma aru saan ei juhtu ennem järgmist nädalat miskit...
mul hakkab igatahes nüüd nädalavahetused aasta lõpuni täis saama...
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#37

K Nov 02, 2005 19:30

Algselt postitas: RedBaron
Tänud qdwinile :thumb: Tegemist igati tõsise dokumendivormiga, mis tuleb kindlasti menetlusse võtta. Ja veelgi lihtsam - järgmine kord tuleb varakult kõrvaldada segavad faktorid (loe: olla üksi), et ei peaks kuulama igasugu sisemisi ja välimisi hääli, mis võivad kaasa rääkida SAABi üritusele tulekul:P


Mulle ütleb sisemine hääl alati,et ferdinand,osta uus mitsu turbo,osta uus käigukast,osta palju pensiini ,sulata kolvid ära jne.
Olen küll end pidevalt vaktsineerinud saabigripi vastu:drink: ,aga hommikuti ütleb hääl jälle,et ferdinand,osta 3" väljalasketorustik ja mine talvekokkutulekule hullama:evil:
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#38

K Nov 02, 2005 21:12

Algselt postitas: Chipy
Ühesõnaga, kuidas siis on? nagu ma aru saan ei juhtu ennem järgmist nädalat miskit...
mul hakkab igatahes nüüd nädalavahetused aasta lõpuni täis saama...


Meil oli siin korra ükskord ka juttu, mis on kokkutulek, mis on spontaanne õlleõhtu.
Seekord on jutuks kokkutulek, täpsemalt talvekokkutulek. Seega tõepoolest enne järgmist nädalat midagi ei juhtu ja tõenäoliselt enne tõsise lume tulekut ka mitte. Ühtlasi vist ongi õige aeg teha ettepanek lisaks kohaotsingule ka kuupäevi mainima hakata. Väga võimalik et kuupäeva viimased numbrid on ...06

Mis muidugi ei tähenda et senikaua ei või enam kordagi Jüri nimele lauda broneerida, spontaanselt :thumb:
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#39

K Nov 02, 2005 22:04

Algselt postitas: vaade
Algselt postitas: Chipy
Ühesõnaga, kuidas siis on? nagu ma aru saan ei juhtu ennem järgmist nädalat miskit...
mul hakkab igatahes nüüd nädalavahetused aasta lõpuni täis saama...


Meil oli siin korra ükskord ka juttu, mis on kokkutulek, mis on spontaanne õlleõhtu.
Seekord on jutuks kokkutulek, täpsemalt talvekokkutulek. Seega tõepoolest enne järgmist nädalat midagi ei juhtu ja tõenäoliselt enne tõsise lume tulekut ka mitte. Ühtlasi vist ongi õige aeg teha ettepanek lisaks kohaotsingule ka kuupäevi mainima hakata. Väga võimalik et kuupäeva viimased numbrid on ...06


sama siin...
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#40

K Nov 02, 2005 22:17

Jaanuari viimane nädalavahetus on väga kena aeg. Mõnusalt kesktalv siis, lund peaks kah olema, kõigil talvekummid all ning igasugu üritustest (jõulud, jõulupeod jm joomingud) välja puhatud - ehk üks väike "poll" siis juba teha, mis aeg rahvale sobib?

terv, teager
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#41

N Nov 24, 2005 10:26

No nüüd on siis asi niikaugel, et olen saanud ühe pakkumise Tagametsa kohta...midagi rõõmustavat seal aga ei ole.
Tulijaid koos peredega jne pakkusin praegu 50...loomulikult on neid tulijaid vähem aga kui tulebki 50 siis tahtsin nagu seda teada saada...

Ja siin on vastus...

Tere,

Kas olete varem käinud meie juures?
Kui on osalejaid 50-ne ringis oleks vist vaja kasutada ka taresid.
Jahilossi hinnaks koos saunaga teeksime 8000 krooni ning taredega koos oleks hind 10 000 krooni.

Ootan otsust,

Tõnu Aavasalu

selline see siis on!

EGA ÄKKI KEEGI MEIE HULGAST SKAUT EI OLE???

Järgmine vastus, kus küsisin, mis me antud raha eest saame jne.

Jahilossis on kolm korrust, kaks saali (esimesel korrusel ja seminariruum kolmandal)
Teisel ja kolmandal korrusel on magamistoad, lisaks on võimalik majutada kolmanda ja teise korruse põrandatel.
Sisaldab ruumiüüri, majutusel on ka hinnas voodipesu, eelnevat kütmist, samuti köögi kasutamist.
Jahilossi mahutaks ehk 20 inimest naridele ning kuni 10-15 põrandale.
Tervitustega,

Tõnu Aavasalu
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#42

N Nov 24, 2005 11:36

VANAÕUE!

Sama küsimus ja siit tuleb vastus...
:wall:
>Tere,


Tore, et meie koht Teile huvi pakub.
Vanaõuel on praeguse seisuga vaba jaanuari viimane nädal. Veebruar on juba
broneeritud.
Terve kompleks läheks maksma 15 000 krooni (sisaldab majutus kuni 40 kohta
linade vahel, peoruum ning saun)
Lisandub soovi korral toitlustus.

Tervitustega,
Mehis Luuken
5122846
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#43

N Nov 24, 2005 11:51

Lendorava raja pakkumine, seal sees ei ole aga veel majutust...

Tere!

Rada kuulub hotellile Kubija www.kubija.ee ja asub vahetult hotelli juures.
Seega ei ole majutumine probleem.

Üle 20 ronija puhul on hind täiskasvanud inimese kohta 70.- ja alaealistele
50.- (tavahind 10.- võrra kallim).

Kui sobib, siis tuleb kunagi konkreetne aeg kokku leppida ja asi saabki
teoks.

Lugupidamisega

Sixten Sild
sixten@okvoru.ee
www.okvoru.ee
50 68377
roomlane
Postitusi: 586
Liitunud: T Sept 13, 2005 21:42
Asukoht:
Auto:

#44

N Nov 24, 2005 12:25


EGA ÄKKI KEEGI MEIE HULGAST SKAUT EI OLE???


Mina. Viimased 14 aastat juba.
55581286
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#45

N Nov 24, 2005 12:37

Algselt postitas: roomlane

EGA ÄKKI KEEGI MEIE HULGAST SKAUT EI OLE???


Mina. Viimased 14 aastat juba.


aga äkki saaksid siis ise uuride seda Tagametsa värki, loodetavasti saavad skaudid odavamalt...;)
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#46

N Nov 24, 2005 22:59

Njah!:poke:

Küll on ikka tore iseendaga arutleda siin...:beer: lähen võtan parem ühe sokoka porteri:drink:
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#47

N Nov 24, 2005 23:08

no aga mille üle sul siis kurta on, keegi ei vaidle sinu ideedele vastu ju :thumb:
Üldiselt ongi nii et kui sa arvad, et keegi hakkab sul siin otsustama või valima siis sa jäädki seda kokkutulekut tegema. Tee parem konkreetne plaan, ütle palju maksab ja millal vaja kohale tulla ja asjad hakkavad kohe liikuma ;) Usu mind, ma olen ennegi selliseid üritusi teinud ja kõikidele ei saagi meeldida

EDIT: kui sul on konkreetselt abi vaja siis ütle
copypaste
Postitusi: 54
Liitunud: L Juul 02, 2005 11:52
Asukoht:
Auto:

#48

N Nov 24, 2005 23:34

Kuna olen ise Suure-Jaanist algselt pärit julgen siin kohal sõna võtta. See vanapagana maja on tõesti looduskaunis kohas, kuid võib esineda teatud probleeme selle üriuse araktiivuse suhtes... nimelt ei ole seal eriti midagi teha peale väikese lõkkeõthu ja grillungi... aga kui inimesed soovivadki metsikut loodust - nii palju kui seda alles on - nautida siis sobib see ideaalselt, kuna elekrit seal ei ole... majas on aga kamin ja väljas lõkkeplats... ja kui Zazou meid oma vanemate suvilasse laseks oleks seiklust palju... see metsaonn jääb Kabala meskonda, mis on Eestis üks suurimaid ja mis on väga ilus eriti veel talvel... samas seal läheduses on ka Vanaõue puhkekeskus, kus on võimalik öömaja saada. vaadake ka

http://www.zone.ee/venevere/indexest.php

kui on soov rabamakale minna... seal saab ühlasi ka ööbida, sauna ja süüa kui soov on... soovitan soojalt veel ka Soomaa rahvusparki

http://www.soomaa.com/

edu organiseerimisel !


Pean vabandama... nimelt lugesin vaid ühe lehekülje vastuseid... teist lk.d ei näinud :S

Aga see suur, et Aavasalu Tõnu, kes majandab selle Tagametsa skaudlaagriga oli minu geograafia õpetaja keska ajal... tema oma on ka Vanaõue puhkekompleks;)

Kui soovi on võin asja lähedamalt uurida... andke vaid teda... homme liigun nagu nii Suure-Jaani, Saabile ülevaatus tegema
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#49

R Nov 25, 2005 0:47

Algselt postitas: copypaste
Kuna olen ise Suure-Jaanist algselt pärit julgen siin kohal sõna võtta. See vanapagana maja on tõesti looduskaunis kohas, kuid võib esineda teatud probleeme selle üriuse araktiivuse suhtes... nimelt ei ole seal eriti midagi teha peale väikese lõkkeõthu ja grillungi... aga kui inimesed soovivadki metsikut loodust - nii palju kui seda alles on - nautida siis sobib see ideaalselt, kuna elekrit seal ei ole... majas on aga kamin ja väljas lõkkeplats... ja kui Zazou meid oma vanemate suvilasse laseks oleks seiklust palju... see metsaonn jääb Kabala meskonda, mis on Eestis üks suurimaid ja mis on väga ilus eriti veel talvel... samas seal läheduses on ka Vanaõue puhkekeskus, kus on võimalik öömaja saada. vaadake ka

http://www.zone.ee/venevere/indexest.php

kui on soov rabamakale minna... seal saab ühlasi ka ööbida, sauna ja süüa kui soov on... soovitan soojalt veel ka Soomaa rahvusparki

http://www.soomaa.com/

edu organiseerimisel !


Pean vabandama... nimelt lugesin vaid ühe lehekülje vastuseid... teist lk.d ei näinud :S

Aga see suur, et Aavasalu Tõnu, kes majandab selle Tagametsa skaudlaagriga oli minu geograafia õpetaja keska ajal... tema oma on ka Vanaõue puhkekompleks;)

Kui soovi on võin asja lähedamalt uurida... andke vaid teda... homme liigun nagu nii Suure-Jaani, Saabile ülevaatus tegema


Nii palju, et muud ma absoluutselt ei põe, aga siiamaani oleme me maksnud vist oli see eelmine talv 2000 majakese eest...muud miskit, et äkki on kulukas! Muidu võiks ma orgunnida ükskõik kuhu, tegelt ka!
Soomaa variant...jah, selle peale saaks ideaalselt mõelda suvel, siis on vähemalt sääskedel midagi süüa. Soomaal on aga ööbimisega teatud raskused...
Teha...rahvas tuleb kokku, pannakse saun küdema ja tehakse süüa, lastakse liugu (seal ilus kõrge org) ja siis hakatakse-kasvõi trips-traps trulli mängima.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#50

R Nov 25, 2005 0:50

Algselt postitas: Chipy
no aga mille üle sul siis kurta on, keegi ei vaidle sinu ideedele vastu ju :thumb:
Üldiselt ongi nii et kui sa arvad, et keegi hakkab sul siin otsustama või valima siis sa jäädki seda kokkutulekut tegema. Tee parem konkreetne plaan, ütle palju maksab ja millal vaja kohale tulla ja asjad hakkavad kohe liikuma ;) Usu mind, ma olen ennegi selliseid üritusi teinud ja kõikidele ei saagi meeldida

EDIT: kui sul on konkreetselt abi vaja siis ütle

sellest saan ma aru, et ma pean konkreetsem olema aga eriti tobe on, et ma arvan võib olla tõesti, et tuleb kokku 30 inimest ning Tagametsa maksab per nägu 266 krooni. Ning sii skauplen ja kõnelen edasi kuni lõpuks ütlen, et sorry ei tulnud välja...lihtsalt see on nõme

Kas tõesti peaks mingi gallupi püsti panema? Et kui paljud tuleksid ja kuhu?

HEAD TÖÖD!!!
Vasta