ESK suvekokkutulek 9-10 august 2014 Kaldemäe Hostelis

Ühised tegemised
Vasta
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#101

T Aug 05, 2014 19:40

Anname sulle homme õhtuks lõpliku vastuse. Seniks lugemist

terv, teager
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#102

T Aug 05, 2014 20:20

Anname sulle homme õhtuks lõpliku vastuse. Seniks lugemist

terv, teager


kurat see iisaku "palju ma maksan kui akna taga olen" tekitas ekraanile päris suure naeruläraka :D
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#103

K Aug 06, 2014 12:25

Erikrdi huumor, ikka leidub entusiaste :D

Järgmine kord, kui ma kinno lähen või teatrisse, küsin ka kassast, et ma kavatsen filmist vaadata esimesed 15 minutit, siis kusel käia, siis veel 15 mintsa vaadata. Sellele järgnevalt räägin pinginaabriga juttu. Mis kokku moodustab ca 40% filmi ajast. Kas ma tohiks 60% pileti hinnast maksta :D :D Põhimõttepärast noh, sest ma 40% kavast ei tarbi...
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#104

K Aug 06, 2014 13:28

Eriline ilkumine ja iroonitsemine siin ikka lahti läinud.

Kui tahate ühte kossu- või jalkamängu vaadata, siis ostad ka alati hooajapileti?

Nii nagu rallidel ja festivalidel on pass ja katse/päevapilet ja ka enamik firmasid diferentseerivad oma suvepäevade takse vastavalt sellele, kas keegi jääb ööbima või mitte tundub nagu mõistlik teha vahet, et kes võtab täispaketi koos ööbimisega ja kes mitte.
Tallinlaste mätta otsast pole muidugi vahet, sest keegi ei viitsi nagunii hakata öösel 260 km tagasi sõitma, aga vaadake veidi laiemalt teemat.

Ehk ärme ajame siis asja keeruliseks ega hakka pretsedenti looma - mina ei tule.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#105

K Aug 06, 2014 14:34

geesh... pea igakord tuleb keegi sama jutuga välja, et "aga kui ma akna taga seisan....". mingist pagana kümneka diferentseerimisest räägitakse... Aargh. Piirame kohapeal iga asja aiaga ja müüme pileteid sinna või? Ja päevapileteid ja perepeileteid ja koerapileteid...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#106

K Aug 06, 2014 14:36

skyline mõte on ka natuke loogiline sest ööbimine + hommikusöök komplekti saab ilusti muust eristada. Ehk siis kes tahab kogu kremplit see maksab kogu raha ja kes näiteks ööbima ja hommikust sööma ei jää see maksab törtsu vähem ja nii lihtne see ju ongi. Keegi ei käse kogu üritust poolitada. Ööbimine ja hommikusöök on vägagi konkreetne osa.

Muidugi saan ma korraldajatest aru - kuna tegu ei ole mingi ilmsuure festariga on raske ürituse kuludega tasa tulla.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#107

K Aug 06, 2014 14:41

skyline mõte on ka natuke loogiline sest ööbimine + hommikusöök komplekti saab ilusti muust eristada. Ehk siis kes tahab kogu kremplit see maksab kogu raha ja kes näiteks ööbima ja hommikust sööma ei jää see maksab törtsu vähem ja nii lihtne see ju ongi. Keegi ei käse kogu üritust poolitada. Ööbimine ja hommikusöök on vägagi konkreetne osa.

Muidugi saan ma korraldajatest aru - kuna tegu ei ole mingi ilmsuure festariga on raske ürituse kuludega tasa tulla.


Aitäh, ometigi saab keegi minu jutu mõttest aru, mitte ei kuku ilma lõpuni lugemata ilkuma.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Kruvi76
Saabiklubi liige
Postitusi: 54
Liitunud: T Sept 10, 2013 22:52
Asukoht: Tartu
Auto: Saab NG900 , Saab OG9-3, Saab SS9-3, Hundinui Accident ja "vanaFord" :D

#108

K Aug 06, 2014 14:47

Ma arvan,et meie liitume ka Tartust aga kahjuks ei ole mul Tartus ühtegi sõpra Selveris. Kuhu ma siis tulen?
Vat see on, kui sõpru vähe...

Aga võib ju veel Püssikasse lõunat sööma tulla kella 13-ks :beer:
Aitan, kui auto vajab uut värvi.
ronny
Postitusi: 116
Liitunud: T Okt 01, 2013 23:03
Asukoht: Järvakandi
Auto:

#109

K Aug 06, 2014 15:47

Ronny+1+0,5(6a)
Tuleb ka ikka ära käia. Seega nimed kirja ja kohe saab makstud ka. Ööbime telgis.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#110

K Aug 06, 2014 16:12

skyline-ära nüüd törise...ma sain ka mööda päid ja jalgu tookord, aga vaata...mina elan:P

ja mina oma suuremaid lapsi sinna kohutavale joomisele ka kaasa ei võta. ;) Nii, et muutub natuke meie arv, tuleb vaid väiksem, ehk siis 3,5 aastane. Tema teab väga hästi, et issi õlut ei tohi juua.

Ja veel-kuna sõpru Selveris ei ole, siis äkki tulemegi Püssirohukeldrisse.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#111

K Aug 06, 2014 17:41

skyline mõte on ka natuke loogiline sest ööbimine + hommikusöök komplekti saab ilusti muust eristada. Ehk siis kes tahab kogu kremplit see maksab kogu raha ja kes näiteks ööbima ja hommikust sööma ei jää see maksab törtsu vähem ja nii lihtne see ju ongi. Keegi ei käse kogu üritust poolitada. Ööbimine ja hommikusöök on vägagi konkreetne osa.

Muidugi saan ma korraldajatest aru - kuna tegu ei ole mingi ilmsuure festariga on raske ürituse kuludega tasa tulla.


Aitäh, ometigi saab keegi minu jutu mõttest aru, mitte ei kuku ilma lõpuni lugemata ilkuma.



Soovitan korraldada taoline üritus enda nägemuse järgi ning siis sooviks näha kui palju sa viitsid sellise jamaga oma vabast ajast tasuta tegeleda.
Tuleks aru saada ürituse suurusest ja põhimõttest. Jupitamisel on oma aeg ja koht, kuid sinna alla ei kuulu kindlasti see üritus. Suvepäevade taga ei ole ürituse korraldamise firmat, kus iga inimene saab enda ülesande ja vastava tasu selle eest. See korraldamine võtab niigi palju vabast ajast ära ja kui siis tulevad inimesed jutuga, et äkki jupitame osavõtutasusid.
Soovitad inimestel aru saada üldisest pildist, kuid proovi ise ka läbi mõelda enda jaoks see teema ja siis loodetavasti mõistad, miks inimesed ilkuma hakkasid.
See postitus ei ole mõeldud halvustavalt ega mingit muud moodi ebasobivalt vaid selgitavalt ja heatahte eesmärgil.
Regular Saab Guy
Airon
Postitusi: 71
Liitunud: E Veebr 03, 2014 19:58
Asukoht:
Auto:

#112

K Aug 06, 2014 18:43

Kui ma enda kõige värskema 9-5'e käima saan homme siis liituksime ka perega. Kuna pole varem selliste üritustega kokkupuutunud siis tekivad kohe mõned küsimused. Kuna on perre värskelt lisandunud pisike liige siis küsiks, et kas kuidas olud on. Kas on pigem grilli tegemise õhkkond või tümm-põhja-korgid maha viibimine? Beebi ise reisimist ja inimesi ei pelga - öösiti ei karju kah :D Kas beebi eest peaks ka lõivu maksma? Kas on saadaval hosteli tubasid kahele? Kas neljajalgne sõbralik kuts on ka oodatud?

Kuidas rahadega lood on? Kanname kontole või arveldame kohapeal?
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#113

K Aug 06, 2014 19:00

Mingit tümm tümm värki meil ei ole kunagi olnud. Pigem ikka rahulikumat sorti õhkkond.
Seni ei ole neljajalgsed oodatud olnud ja toad tunduvad ka ammuu jagatud olevat. Esimeses postituses on ju üksjagu infot ka.
Eks korraldajad vastavad täpsemalt.
mariom
Postitusi: 116
Liitunud: T Sept 18, 2012 11:16
Asukoht:
Auto:

#114

K Aug 06, 2014 21:52

Pean kurbusega teatama, et ise ei pääse kuidagi see nv eestimaale ega ka kokkutulekule :(
heletumesinine
Postitusi: 43
Liitunud: N Mär 03, 2011 21:42
Asukoht:
Auto:

#115

K Aug 06, 2014 22:11

Ma varasemaid postitusi suutsin võrdlemisi neutraalse pilguga lugeda, aga mõned viimased repliigid panid mind küll kulmu kergitama.

1) Kui tegemist on läbi aegade esinenud probleemiga, oleks ju õigem kohe viidata, et seoses misiganes-korraldusega seotud asjaoludega pole kahjuks võimalik mitte mingisuguseid järeleandmisi teha. See välistaks antud probleemi juba eos.
2) Nagu Richard ütles, on ööbimine ja hommikusöök väga hästi eristatavad asjad (mitte nagu kinopilet). Majanduslikult mõtleva inimesena vaatavad väga paljud, kuidas mitte maksta asjade eest, mida nad reaalselt ei tarbi. Küsimus isegi ei ole selles rahas – kui on (hästi) ära põhjendatud, et see raha läheb no minupärast kasvõi korraldustiimile lisakosutusõllede ostmiseks – fine, aktsepteerin. Aga selline iroonia antud olukorras on minu arvates kummaline – kui inimene küsib viisakalt, siis tal on õigus saada ka viisakas põhjendus. Praegusel juhul on jämedalt võttes tegu „kliendile koha kätte näitamisega“. Rahast ei olekski ehk nii kahju, aga selline suhtumine tekitab trotsi. Ja kui kasvõi moepärast paar eurot alla alet teha, siis teinekord tuleb ju ale saaja heal meelel jälle appi. Praegu tekiks aga tõrge. Meid ei ole ju nii tohutu massides osalemas. Klubilised jagavad sageli samu väärtushinnanguid, aga antud juhul tekivad õhku paljud küsimärgid.
3) Mis puutub ürituse korraldamise „valusse ja vaeva“, siis tont võtaks, härrased! Hobi peaks ju ennekõike rõõmu ja vaheldust tooma? See üritus saab korraldatud ju endile mõnusaks koosviibimiseks, mitte mingiks „linnuke kirja ürituseks“? Ma ei eita, sellise asja korraldamine võtab ressursse, aga no... ! Mina ise korraldasin koos kolmese tiimiga mõni aasta tagasi nädalast 70le inimesele spordilaagrit, kus pooled osavõtjad olid erinevate erivajadustega, mis tähendas tohutult lisatööd meie jaoks. Me saime palgaks ainult laagris osalemise (ka tasu maksime ise) ja tänusõnad, aga me ei ole veel kordagi üritust kahetsenud või urisenud, et miks me tasuta tööd peame tegema. Sponsorid, majutus, omafinantseering, erinevad spetsialistid jne jne. Selge see, et tiim väsib, aga siis tuleb lisainimesi kaasata ja neile konkreetsed ülesanded anda. Ja kui inimesi appi ei tule, siis äkki on üritus oma aja ära elanud? Kui keegi nüüd küsib, miks ma ise appi ei tulnud – keegi ju ei kutsunud, vähemalt ei ole ma ühtegi abipalvet lugenud. Kui keegi suud lahti ei tee, siis järelikult – asjad toimivad.

Pikk jutt, s*tt jutt. Kokkuvõtteks – rohkem mõistvat suhtumist.

Mõnusat kokkutulekut!
9-5LPT
Postitusi: 1238
Liitunud: P Apr 29, 2012 14:45
Asukoht: Tartu
Auto: 9-5NG Aero, 2.0 TTid XWD

#116

K Aug 06, 2014 22:26



Aga selline iroonia antud olukorras on minu arvates kummaline – kui inimene küsib viisakalt, siis tal on õigus saada ka viisakas põhjendus. Praegusel juhul on jämedalt võttes tegu „kliendile koha kätte näitamisega“. Rahast ei olekski ehk nii kahju, aga selline suhtumine tekitab trotsi.



Suhtumisega on mu meelest siin ammu probleeme olnud (mitte ainult siin teemas) , saan aru et inimestel on mõnikord kehv päev, aga ega foorumis kellegi kõri kallal närimine ju ka olukorda paremaks ei tee! :wise:
Kogenud Aeronaut. :drive:
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#117

K Aug 06, 2014 22:45

No kuulge Saabisõbrad ja kritiseerijad. Keegi ei korralda ja ei tee neid asju ja üritusi paha pärast ega ka mitte isikliku rahakoti nimel. Inimesed panevad sinna oma vaba aja ja mitte ainult ühe õhtu, mil kestab üritus.
Kui härrased kriitikud suudavad ja tahavad paremini teha midagi, siis minge korraldajatele appi! Andke oma soovitused üle U2U otse nendele või tehke midagi!

Jah, mingeid erandeid võiks ju ikka lubada ja ilmselt ka lubatakse, kui küsida. Seda arvan mina ka, aga kedagi nüüd ürituse korraldamise eest hakata "koha kätte näitamises" süüdistama, on alatu.
Olgem ikka vähe sõbralikumad, nagu Saabi seltskond alati olnud on. :beer:
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#118

N Aug 07, 2014 0:35

Ilmset küll 10-ks Maksimarketi ette ei jõua, küll aga üritan ühineda teiega Tartus.
Airon
Postitusi: 71
Liitunud: E Veebr 03, 2014 19:58
Asukoht:
Auto:

#119

N Aug 07, 2014 2:23

Kui ma enda kõige värskema 9-5'e käima saan homme siis liituksime ka perega. Kuna pole varem selliste üritustega kokkupuutunud siis tekivad kohe mõned küsimused. Kuna on perre värskelt lisandunud pisike liige siis küsiks, et kas kuidas olud on. Kas on pigem grilli tegemise õhkkond või tümm-põhja-korgid maha viibimine? Beebi ise reisimist ja inimesi ei pelga - öösiti ei karju kah :D Kas beebi eest peaks ka lõivu maksma? Kas on saadaval hosteli tubasid kahele? Kas neljajalgne sõbralik kuts on ka oodatud?

Kuidas rahadega lood on? Kanname kontole või arveldame kohapeal?


Kommenteerivad asja orgunniad ka? Sorri upitamise eest, aga selle lõivu möla sisse kaob muidu postitus ära.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#120

N Aug 07, 2014 9:53

Airon- Ei ole küll korraldaja aga esimesel lehel on tegelt piisavalt infot.
Pigem grilli tegemise ja hea jutu tegemise õhkkond, samuti on seal kõrval kesvamärjukest. Beebi eest lõivu maksma ei pea, lapsed kuni 14 on üritusel tasuta. Hosteli toad on kahjuks sel korral kõik hõivatud juba. Neljajalgsetega on meil olnud ennegi nö juttu sellest aga ollakse sellisel seisukohal, et need loomad jäetakse selllel üritusel koju. (Mul endal ka jääb koer kodu valvama).
Raha arveldamisest on nii, et soovitavalt kontole aga saab ka kohapeal tasuda.

:beer:
Iuo
Postitusi: 1011
Liitunud: T Juul 11, 2006 15:05
Asukoht:
Auto:

#121

N Aug 07, 2014 10:16

Kui ma enda kõige värskema 9-5'e käima saan homme siis liituksime ka perega. Kuna pole varem selliste üritustega kokkupuutunud siis tekivad kohe mõned küsimused. Kuna on perre värskelt lisandunud pisike liige siis küsiks, et kas kuidas olud on. Kas on pigem grilli tegemise õhkkond või tümm-põhja-korgid maha viibimine? Beebi ise reisimist ja inimesi ei pelga - öösiti ei karju kah :D Kas beebi eest peaks ka lõivu maksma? Kas on saadaval hosteli tubasid kahele? Kas neljajalgne sõbralik kuts on ka oodatud?

Kuidas rahadega lood on? Kanname kontole või arveldame kohapeal?


Kommenteerivad asja orgunniad ka? Sorri upitamise eest, aga selle lõivu möla sisse kaob muidu postitus ära.


EDIT: Nobenäpud tegutsevad jälle:D

Esimeses postis on küll enamustele küsimustele vastus olemas, aga kordame siis üle:

Suveüritused on kujunenud sellisteks lastega pereüritusteks meeldivas ja rahulikus keskkonnas.
Lapsed kuni 14 on tasuta.
Viimasel hetkel liitujad peavad kahjuks arvestama telgiga. (Eraldi toad on praeguseks jagatud, kohapeal peab vaatama võibolla õnnestub mingi koha siiski katuse all organiseerida.)
Lemmikloomad on tavaliselt koju jäänud.
Klubi tavaliselt sulaga ei opereeri (no kui suur häda käes võtame ka kohapeal.)
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1972
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#122

N Aug 07, 2014 10:26

Mis te võtate jooma peole väiksed lapsed ka kaasa?


Ma pole päris nõus et see on joomapidu. Ikkagi mõnus seltskond ja tegevused. Eks õlu jms. kuulub ikka taoliste ürituste juurde aga mingit nö "pildituks" joomist ja lällamist küll pole.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#123

N Aug 07, 2014 10:40

Mis te võtate jooma peole väiksed lapsed ka kaasa?


Ma pole päris nõus et see on joomapidu. Ikkagi mõnus seltskond ja tegevused. Eks õlu jms. kuulub ikka taoliste ürituste juurde aga mingit nö "pildituks" joomist ja lällamist küll pole.


Olen ka natuke seda meelt, et klubi üritustel on viimasel ajal selline joompeo maik man. Tunnike kuni paar mingit tegevust ja siis grill, saun ja õlu sinna juurde ja nii ta läheb.
Taas pean tooma eeskujuks lätlased, kus see joomise teema on ikka pea täielikult puudub. Aga kaasahaaravad üritused otse hommikust hilisõhtuni. Ja siis päeva lõpus ehk tunnike enne südaööd, õhtusöögi peale keegi ehk mõne õlle avab. Ja kõik!

Kui ütlete, et mis ma virisen, et tee ise , siis teadmiseks ka neile, kes uuemad näod, et olen teinud hea meelega mõned sügisrallid oma kulu ja kirjadega kuni asi läks sinna maani, et kellegile ei meeldinud, et arveldasin sularahas ja panin 90% osavõtutasudest oma tasku arvestamata sponsoritelt saadud auhindu, millest ma vaid 6 esikoha omanikku õnnelikuks tegin. Nüüd enam niikaua ei tee, kuni aeg taas küpseks saab.:)
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#124

N Aug 07, 2014 11:11

Häirivaks muutub see vigisemine siin.

Mis vahet see on kuhu see raha läheb kui fun on ja hommikusööki ka veel pakutakse?
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#125

N Aug 07, 2014 11:32

Täpsustan veel kohapeal sularahas tasumist - sellisel juhul ei saa me garanteerida enam hommikusööki, kuna see on ette ära tellitud.
Ning klubi väldib sularahaga arveldamist lihtsal põhjusel - kõik käib ametlikult ning läbi klubi.

Vigisemisest - nomaeitea. Kõik ei saa kunagi olla samaaegselt rahul. Mingid kompromissid tuleb teha. Tundke elust rõõmu, ilusast ilmast, suurepärasest kruiisist laupäev-pühapäev, heast seltskonnast ja loodusest ning mõnusatest mängudest, mida organiseerime :eureka:

terv, teager
Vasta