Eesti Saabiklubi - kuidas läinud?

Ühised tegemised
spike
Postitusi: 85
Liitunud: N Aug 23, 2007 14:44
Asukoht:
Auto:

#26

T Okt 16, 2007 14:11

miks üldse inimesed midagi küsivad? ilmselt sellepärast, et huvitab. muud polegi. ei hakkama sellepärast mõnel üritusel osalema ja ei jäta ma korraldaja nime pärast ka osalemata. lihtsalt huvitas.
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#27

T Okt 16, 2007 14:11

Algselt postitas: Cyber
Ehk siis... oleme istunud ja vähehaaval mõlgutanud, midagi asjalikku kokku pole lepitud. Alguse asi. Selleks, et end reklaamida, peaks aga olema esitada midagi, tegevuskava, arenguplaan, nimetage, kuidas tahate. Me peame iseendale selgeks tegema mingi suuna, pärast seda on võimalik meil ka kuulata nõuandeid-ideid kõrvalt.

Kui see on nüüd tähtis informatsioon, siis me orgunnime praegu suuremat klubisisest koosistumist, et just nimelt ülalpool nimetatuga tegeleda. Enne, kui me aga pole sellega maha saanud, pole meil mõtet ka kaagutada...


Nonäedsa, midagi toimub ja on toimumas :beer:
Ja isegi see "mittetähtis" informatsioon ei ole mingi lõugade lõksutamine.
Julgeksin pakkuda, et foorumis võiks alajaotus olla, kus sellised mõtted sees. Ehk siis avalik arutelu klubi tegemistest, võib-olla mingitlaadi soodustustest liikmetele kui selliseid on, plaanitavad üritused jne. Mida iganes.
Viisaastaku plaani pole vaja :P, aga väikenegi info kergitab huvi klubiliikmeks saamiseks.

edit: kurjam, muidugi on see alajaotus juba olemas. Sorri. Pole tükil ajal sinna midagi lisandunud, on viimasel ajal üsna kahe silma vahele jäänud..
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#28

T Okt 16, 2007 14:24

tunnen,et pean siinkohal ivometsa toetama,tahaks ka teada mida klubi teeb ja eelkõige mida tähtsaks peab?lihtne on öelda,et tule astu klubisse ja aita asjadele kaasa.ma ei tea,kas minu mõtted üldse klubi enamusega ühtivad?kas mul on seal millestki rääkida?samas ei ole mul aega ja energiat seda ajaviiteks proovida.
ühesõnaga kui mind kutsuks klubisse näiteks ivomets,siis ma kindlasti sinna astuks ja aitaksin ka asju liigutada,kuna teaksin mis on klubi sisuks ja millised on prioriteedid.praegu ma ei oska seisukohta võtta,kuna ma ei tea mida või keda klubi ühendab.


loodan,et saite mu mõttest aru,sõnad tähtedena võivad kõlada teisiti kui helivõnkena.
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#29

T Okt 16, 2007 15:05

ma igaks juhuks kirjutan veelkord, et olen igati päri sellega, et klubi võiks rohkem avalikkust teavitada oma tegevusest ja ses osas on minu arvates "kivi klubi kapsaaeda", et seda senini nii vähe tehtud on. ma ei ole ka ühegi klubiliikme postitusest vastupidist seisukohta välja lugenud.

praegune fleim tekkis aga sellest, kuidas see teemapüstitus avalikkusele esitati ja mis väljendeid sealjuures kasutati.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#30

T Okt 16, 2007 15:28

Teadmatus tekitab kahtlusi ja kõhklusi ning segaseid mõtteid. Mitmetele eespool toodud küsimustele annab vastuse Saabiklubi lehel olev põhikiri. Nagu heaks tavaks, on sellesse tüüppõhikirja pandud kirja klubi eesmärgina: "...sõiduauto SAAB omanike ühiste huvide esindamine, klubiliste ürituste ja konsultatsioonide korraldamine."

Suhteliselt arusaadav ja lihtne. Kui on ühine huvi, siis võivad saabiklubilised koos võtta ette ka langevarjuga hüppamise, spanjelite aretamise, sukeldumise või ühise kokanduskursustel osalemise. See on klubiliikmete ENDI teha-suunata-organiseerida. Peaasi, et järgitakse seadusi.

Tõesti, enamusi asju saab teha ka ilma juriidilist katust omamata - milleks meile MTÜ? Samas - teinekord laabuvad asjad lihtsamalt kui on olemas n.ö. juriidiline isik, mille arvelt makstakse a'la kiirendusraja rent, kes sõlmib koostööpartneritega lepingud jne-jne-jne. Olen aru saanud, et just sellistel põhjustel see klubi (taas)loodi.

Loomulikult saab ja tuleb asja paremaks teha. Ikka nii, et põhikirjaline eesmärk - meie huvide eest seismine - saaks paremini täidetud. Samas konkureerib klubitegevus sama piiratud ajaga, kuhu peab mahtuma sebijate päevatöö, pere ning muud hobid. Seepärast ei liigu asjad nii kiiresti kui kõik loodavad, kuid nad ei seisa ka mitte.

Tõenäoliselt aitavad situatsiooni parandada veel ja veel liituvad klubiliikmed. Üks tuleb hea ideega, teine paneb sinna juurde oma väärt kogemuse, kolmas annab oma vaba aja, neljas utsitab kõiki takka ja saabki asi paremini aetud.

Mina olen klubiliige. Mis ma olen sellest kasu saanud? Üks kleeps on NG900 ühel tagumisel küljeklaasil, tänu millele liiklen (vähemalt valgel ajal) viisakamalt. Mittekäegakatsutava kasu hulka loen fiilingu, et toetan vähemalt moraalselt ettevõtmist, mis seob minuga sarnasest liikluskultuurist lugu pidavaid isikuid.
janek555
Postitusi: 650
Liitunud: K Mär 29, 2006 17:57
Asukoht: Võhma
Auto:

#31

T Okt 16, 2007 16:12

olen lugenud põhikirja ja ka mulle avatud klubiosa foorumis.

tean,mis on saabneti foorum,loen teda iga päev ja osalen alateemades mis mulle korda lähevad ja huvi pakuvad.olen olukorraga väga rahul.

tean üritusi mis on toimunud kiirenduse tähe all ja tean ka üritust,mis toimus mõeldult spetsiaalselt klassikutele.mõlemaid sidus nimi saab ja saabnet.esimesele üritusele ma ei tiku ja korraldamist aidata,edendada ka ei oska.kuigi hiljem loen huviga.
teise ürituse korraldamisele oskaksin aga igati abiks olla.ja tahan,et ta ka tulevikus toimuks.see läheb mulle korda!selles soovin osaleda ja seda igati toetada.

mis on aga saabi klubi,ma veel ei tea.ja ei oska ka nõu anda,mis ja kuidas peaks ta olema-toimima.
kui te suudate ta nii üldise nime all nagu "saab" toimima panna,siis kummardus teile.minu jaoks jääb "saab" alatiseks hobiks ja ajalooks,nii nagu teisedki mulle kallid margid.ja sellises spetsiifilises alamjaotuses sooviksin osaleda,sest tunnen,et mul oleks seal midagi öelda.

lugupidamisega janek.
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#32

T Okt 16, 2007 21:01

Algselt postitas: suur
Muuseas, ka foorumi struktuurimuutus otsustati klubi juhatuse koosolekul. Nii et on ka väliseid märke.


Lõpuks ometi ütles keegi selle ilusti ja otse välja :thumb: ,
aga ma usun, et seal otsustati ka see, milline see uus struktuuripuu olema hakkab :poke: ja see on nüüd küll koht, mida oleks kohe pärast otsust ilusti väljajoonistatuna, lihtsalt ühe postitusega lukustatud teemana näha tahtnud. Lukustamikne välistab suurema sõnavahu juba otsustatud asja üle ja kui keegi hirmsasti midagi kommenteerida - parandada tahab, siis saadab U2U nt Cyberile või Zazoule või ...
Ja siis on juba jällegi klubi asi otsustada, kui terve forumi kaasamine liig keerukaks osutub, kas äkki on tõeste piisavalt hea ideega tegemist, et see käiku lasta.
Just selliste tervet kogukonda puudutavate otsuste sisu avalikustamine on mu meelest asi, mis klubi poole pealt täna puudu on. Ja ka teemade suurkustutusest on kah kõigil parem veidi aega ette teada - on mingi võimalus vana materjal igaks juhuks üle käia - ja kui miskit tarvilist on, siis kopeerida või välja kirjutada.

Ivomets puudutas tegelikult olulist küsimust, kuigi kas seda nüüd just nende sõnadega teha vaja oli ... klubi juhatuse suurust näitab, kuipalju ta sellisest torkest ärritub ja kuipalju mõtleb, miks sihuke avaldus üldse tuli.
Paraku tuleb lahmivaid emotsioone ka siinses foorumis viimasel ajal üllatavalt sageli ette ja seda ka nende inimeste puhul, kes muidu ehk oma teadmiste jagamisega võiksid pigem austust teenida.
Rohkem sallivust ja kainet arutelu mu daamid ja härrad!
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#33

K Okt 17, 2007 0:06

ma nüüd pidasin ka vajalikuks sõna sekka öelda.
Ivomets: nii palju kui ma sind tead, oled sa olnud isetegemise ja saabide ülisuur entusiast. Tehti klubi lubasid kõikidele auto ostjatele klubi liikmelisuse kauba peale. minu meelest sa nagu isegi kohe ju plaanisid klubisse astuda ja puha, aga mis sind siis tagasihoidis... Nüüd otsid sealt samast oma reklaamtrikist kasu, et mida sa saad käega katsuda? et kas ikka see soodustus, mis sa saaksid näiteks VM-st (mis sinu puhul on nagunii suhteliselt kasutu) paneks sind liigutama? Ei usu, no vat ei usu. Troostist räägid nagunii Trionicult või Iisakult soodsama hinna välja - see ei ole ju tegelikult sinu jaoks mingi argument. Mõtle ikka selle peale, miks sa ei ole klubi liige ikka veel?
Ma olen lugenud seal seda kinnist foorumi osa... vähem tühjasid rubriike, vähem sajaleheküljelisi teemasid, argumenteeritud arutelu ja ideede välja käimine. See et seal midagi erilist siiani pole toimunud ei ole küll nüüd mingi näitaja veel (kui nüüd järgmised aastad ka midagi ei toimu, siis on mingi jama). See et klubilased kutsuti sauna... no ma ei tea Tarmiit ju käis, küsi, mis häda ajas teda klubiga liituma :P ma ei usu, et nüüd sauna saab :D
See et klubi ei reklaami end on minu meelest paljuski selles kinni, et peale põhikirja polegi eriti midagi reklaamida. See kui minnakse õlut jooma ja seda kuulutatakse siin või klubi alajaotuses... no ju siis tahetakse ikka seda klubi tunnet või siis lihtsalt palju inimesi, kes toimetavad siin foorumis.
Peakski jälle mingi kolmap õlut jooma :)
muuseas
Postitusi: 128
Liitunud: N Mai 25, 2006 14:57
Asukoht:
Auto:

#34

K Okt 17, 2007 0:28

tuleb välja, et sellest pole lugugi, et viimast ärapanijat ei vaadand... asi omast käest võtta :head:
ega ma suur seletaja pole, lühidalt - näpuga näidata oskab igaüks kel vähegi pealehakkamist... sõnaseadmise oskust on võimalik ka teistel eesmärkidel rakendada.

muideks, enne talveunne langemist päris hea torge....

isiklikult ei tunne kuskilt otsast, et mingi eriline infosulg valitseks... foorumis on kõik kajastamist leidnud... ja ega siinne 'firma' nii suur ka pole, et oma pressiosakonda üleval jaksaks pidada ja pr-personali, aga - saagu meid rohkem! ja saab, saab, saab! :wise::notworthy:

lugupidamisega,
muuseas.
Renault Espace '07 2,2 102kW Pilt
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#35

K Okt 17, 2007 0:48

Ammu oleks juba liitunud, aga pole endast ühtegi pilti:wtf:
spike
Postitusi: 85
Liitunud: N Aug 23, 2007 14:44
Asukoht:
Auto:

#36

K Okt 17, 2007 10:34

momendil mulle isiklikult tundub, et on olemas saabneti foorum ja selle pisikene osa on klubi. vist võiks olla vastupidi, et foorum on klubi osa. ülal küsitud ürituste korraldamise kohta uurisin sellepärast, et kui klubi organiseerib üritusi, siis ongi seda klubi elu ka kõigile näha. ma küll ei tea, kui palju organisaatoreist klubi liikmed on... igatahes, siis ei saa öelda, et klubi midagi ei tee.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#37

K Okt 17, 2007 10:42

Algselt postitas: spike
momendil mulle isiklikult tundub, et on olemas saabneti foorum ja selle pisikene osa on klubi. vist võiks olla vastupidi, et foorum on klubi osa. ülal küsitud ürituste korraldamise kohta uurisin sellepärast, et kui klubi organiseerib üritusi, siis ongi seda klubi elu ka kõigile näha. ma küll ei tea, kui palju organisaatoreist klubi liikmed on... igatahes, siis ei saa öelda, et klubi midagi ei tee.

Uudishimu-uudishimu.
Aga tegelikult arutatakse foorumi klubiliikmetele mõeldud osas puhtalt klubiasju. Näiteks klubi raamatupidamisteemad, klubinänn jne. Ka mõnedest siseüritustest on juttu olnud. Saabidest seal üldiselt juttu pole. On ju üsna selge, miks kõigile kasutajatele pole ligipääs klubi siseasjadesse lubatud.

Klubiliikmetele mõeldud alafoorum sai teoks samuti tänu sellele, et asutajate seas on ka foorumi alustalasid. Kui foorumi kinnist osa poleks ja klubiliikmed suhtleksid omavahel teisi kanaleid mööda, kas ka siis oleks need kommentaarid siin nii teravad?

EDIT:
Ja veel, klubisse astumine pole kohustuslik. Mõned on seda siiski teinud (kuigi infot on tõesti vähe). Küll ükskord klubi hoo sisse saab ja klubi kodulehele peale põhikirja veel üht teist olema hakkab.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#38

K Okt 17, 2007 14:23

kas mitte kohalikud kah klubi liikmeks saavad? Saatsin mingi aeg avalduse teele, kuid vastust ( ei pos ega neg) pole saanud:)
andres
Saabiklubi liige
Postitusi: 978
Liitunud: T Mai 25, 2004 15:26
Asukoht:
Auto: Saabitu

#39

K Okt 17, 2007 14:29

Algselt postitas: mart284
kas mitte kohalikud kah klubi liikmeks saavad? Saatsin mingi aeg avalduse teele, kuid vastust ( ei pos ega neg) pole saanud:)

Asukoht ei ole piiranguks.
:drive:
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#40

K Okt 17, 2007 15:30

tanud kone eest:) Muresi jalle vahem...
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#41

N Okt 18, 2007 9:18

ehhh. Mis te materdate üksteist. Ei ole mõtet ju. Samuti ei ole mõtet ju materdada teemal, kes tegi kiirendusvõistluse. Kas foorum või klubi. Inimesed said kokku ja kõigil oli lahe. Foorumist tuli orgunn, Klubi pani juriidilise kehana miskitpidi õla alla... koos tehtud üritus oli.

Samuti ei pea ju klubi tegevus käima suure kella küljes ja kõlakaga kuhugi väljapoole. Klubi võib ju olla selline vaikne ja tore punt, kes teevad asju vaikselt. Alati on võimalus klubiliikme käest küsida, mis toimub?

Siis veel. Ärge unustage, et klubi liikmed ja juhatus on ka siiski inimesed, kellel on oma elu, töö ja muu pahn. Ehk siis klubi vedamine on nende vabast ajast ja initsiatiivist. Enda kohta võin öelda, et ega seda aega niiväga palju priisata polegi, see tuleb võtta kas uneajast või tööajast :) Kumbki ei pruugi olla väga hea alternatiiv. Samuti on ilmselgelt selline klubi vedamine meile kõigile uus asi... ei tea päris hästi, mismoodi asjale läheneda. Kui on keski, kes seda enne teind on ja edukalt, astugu ette ja olgu vabatahtlik.

Elame nüüd sõbralikult edasi ja andkem klubile aega :)

EDIT: pagan, postitusest paistis, nagu ma oleks salaja juhatusse saand. Ei ole. Lihtliige olen ja häbiga peab tunnistama, et ilmselt vist üks passiivsemaid :P
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#42

N Dets 06, 2007 14:26

Pole viimasel ajal palju foorumis istunud ja seega avastamisrõõmu kui palju....

Klubi, kui juriidilise isiku loomisinitsiaatoritele tahaks omalt poolt küll õiguse anda, kui nad mõne avalikkusele suletud nišši ka enda jaoks loonud on. Konstruktiivseks mõttearenduseks on see sageli parem vahend, kui üldavalik foorum, kus mittemillegieestvastutajad sageli kõige häälekamateks arvustajateks kipuvad olema. Ise omas laiskuses ei ole ma siiani klubiga liitunud, kuid selle pika ja viljaka muljetamise järel tunnen et oean seda vajalikuks teha. Mitte et midagi odavamalt saada. Ei pretendeeri ka austavatele ametikohtadele. Ja 250 kroonise väljaminekuga loodan ka hakkama saada.
Nähes üleskutset lastekodu toetusürituseks, ei taibanudki nuputada, kes selle algataja oli. Esimene info tuli Iisakult ja mulle piisas sellest täiesti. Jutt käib ju laste aitamisest, mitte annetaja au pealt profiidi korjamisest .
No ega ma nüüd nii väga vähenõudlik mees ka ei ole, aga siin kohatet porinokkimise põhjust ma tõesti üles ei leidnud.
Kunagi tegi Saabiklubi Anti ja asi läks nagu ta läks... Üldsaabirahvalik foorum tekkis temast mööda ja eemale nad üksteisest jäidki. Nüüd tegid uue juriidilise isiku needsamad üldsaabirahvaliku foorumi liikmed ja jälle vana jama tagasi - süüdistame teineteist eraldumises.
No ei ole tiblad, eestlased on : ikka peab üks teisele magussöögiks olema...:wall:
kristoo12
Postitusi: 21
Liitunud: E Dets 10, 2007 17:03
Asukoht:
Auto:

#43

N Dets 13, 2007 19:21

Algselt postitas: hoclines
Pole viimasel ajal palju foorumis istunud ja seega avastamisrõõmu kui palju....

Klubi, kui juriidilise isiku loomisinitsiaatoritele tahaks omalt poolt küll õiguse anda, kui nad mõne avalikkusele suletud nišši ka enda jaoks loonud on. Konstruktiivseks mõttearenduseks on see sageli parem vahend, kui üldavalik foorum, kus mittemillegieestvastutajad sageli kõige häälekamateks arvustajateks kipuvad olema. Ise omas laiskuses ei ole ma siiani klubiga liitunud, kuid selle pika ja viljaka muljetamise järel tunnen et oean seda vajalikuks teha. Mitte et midagi odavamalt saada. Ei pretendeeri ka austavatele ametikohtadele. Ja 250 kroonise väljaminekuga loodan ka hakkama saada.
Nähes üleskutset lastekodu toetusürituseks, ei taibanudki nuputada, kes selle algataja oli. Esimene info tuli Iisakult ja mulle piisas sellest täiesti. Jutt käib ju laste aitamisest, mitte annetaja au pealt profiidi korjamisest .
No ega ma nüüd nii väga vähenõudlik mees ka ei ole, aga siin kohatet porinokkimise põhjust ma tõesti üles ei leidnud.
Kunagi tegi Saabiklubi Anti ja asi läks nagu ta läks... Üldsaabirahvalik foorum tekkis temast mööda ja eemale nad üksteisest jäidki. Nüüd tegid uue juriidilise isiku needsamad üldsaabirahvaliku foorumi liikmed ja jälle vana jama tagasi - süüdistame teineteist eraldumises.
No ei ole tiblad, eestlased on : ikka peab üks teisele magussöögiks olema...:wall:


Rääkides lastekodu üritusest siis jäi mulle saablastest mulje et veel ühtsem ei saagi olla:drink:
Kuna kõik tundusid nii toetavad ja rahulikud
:notworthy:
Aga just see loebki....kuigi vahel on vaja ka millegi üle vaielda kuna see muudab asja ühtsemaks:notworthy:
Ok tegelikult pole vaja just minu arvamust kuulata kuna mina eriti midagi ei tea mis teil siin varem on olnud aga ma lihtsalt pakkusin oma arvamust:wise:
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#44

N Dets 13, 2007 21:29

Algselt postitas: hoclines
Esimene info tuli Iisakult ja mulle piisas sellest täiesti. Jutt käib ju laste aitamisest, mitte annetaja au pealt profiidi korjamisest .
No ega ma nüüd nii väga vähenõudlik mees ka ei ole, aga siin kohatet porinokkimise põhjust ma tõesti üles ei leidnud.


Eks idee ja algatus tulidki Iisakult, klubiga on see ainult niipalju seotud, et paljud klubi liikmed üritusest osa võtsid;)
Mis porinokkimisse ja profiidi korjamisse puutub, siis see on inimlik. Nimelt on inimene oma olemuselt egoist ja ei tee vabatahtlikult midagi, mis talle otseselt ega kaudselt midagi tagasi ei anna. Jah, ka teadmine, et tegid midagi nõrgemate aitamiseks on midagi, mis enesetunde paremaks muudab ja tihti paremgi, kui mingi tobe postkaart või külma viisakusega öeldud tänusõnad. Tegelikult oli seltskond ju üllatavalt üksmeelne ja porinokkimist oli siiski suhteliselt vähe.
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#45

N Dets 13, 2007 21:32

OT misasi on porinokkimine?
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#46

N Dets 13, 2007 22:01

jama üles keeramine, inimeste omavahel arutellu ajamine
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#47

R Dets 14, 2007 8:19

Minu meelest said siin omal ajal kõik öelda, mis vaja. Vanade teemade üleskorjamine toob minu arvates ainult paksu jama
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta