autoturism

Ühised tegemised
Vasta
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#1

E Apr 05, 2004 11:11

Tuli pähe sihuke mõte et kui mõni saabikas äkki tulevikus peab plaani maalt välja sõita mingis x suunas meelt lahutama, aga ei viitsi seda päris üksi teha, siis võiks ju teemat siin aegsasti tõstatada - ma usun et suht sageli on mitme autoga koos liikumine nii turvalisem kui ka suht mõnus ühisürituse väikevormina.
Mida arvab asjast rahvas?:)
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#2

T Apr 06, 2004 10:32

Oleks vabalt käsi, iga aasta on ikka siin-seal käidud, aga see suvi on kolmandat pereliiget oodata ja see seab liikumisele väiksed piirid :(

Mis suunas sul muidu plaan kihutada oleks?
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#3

T Apr 06, 2004 14:02

See suvi on mul üsna lootusetult minu eest ära planeeritud, nii et jutt on suunatud rohkem tulevikku. Kuna autoga sõitmine on Saabi epohhi algusest üsna uus kvaliteet, siis ei pelgaks selle riistaga ka kaugemale sõita. Naisega kahekesi ei viitsi jälle hirmkaugele kolistada ja nii tuligi mõte sellisest 2-3 autoga seltskonnast. Mul suht savi kuhu minna, peaasi et see teekond ise huvi pakub ja seltskond omavahel mingilgi määral vastamisi talutav on, sellest siis ka mõte et asja peaks varakult arutama. Kõik pakkumised on seega teretulnud ja kui omal mingi täpsem plaan tekib , panen selle kohta teate üles.

H:)
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#4

T Apr 06, 2004 14:04

Tegelikult nats valetasin- sellel suvel askeldan vist natuke mööda Baltikumi aga vaevalt see kellelegi huvi pakub?
kyly

#5

K Apr 07, 2004 12:13


Tegelikult nats valetasin- sellel suvel askeldan vist natuke mööda Baltikumi aga vaevalt see kellelegi huvi pakub?


miks ka mitte...
igapool mujal kolistamas küll ju käidud, vaataks naabreid ka?!

kõik on tahtmise küsimus ja hea seltskonnaga pole ju vahet eriti kuhu minna...

tasub kaalumist nt mõnele vanaautode kokkutulekule või tehnikanäitusele või kontserdile või...:cool:
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#6

K Apr 07, 2004 13:10

Jah, mul poleks samuti Baltikumi vastu midagi, alati on sealt ainult suure kimaga läbi sõidetud ja midagi vaadata pole mahti olnud. Riias pidi olema ju vinge automuuseum? Lihtsalt idee :)
egonr
the man
Postitusi: 99
Liitunud: N Veebr 26, 2004 11:57
Asukoht:
Auto:

#7

K Apr 07, 2004 13:47

käidud seal muuseumis ... sittagi ta nii vinge pole ...
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#8

K Apr 07, 2004 16:14

Kas Ay 96 ja Hoclinese 9000 2,3T suudavad sama tempot hoida ;)
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#9

N Apr 08, 2004 12:11

Rõõm idee heast vastuvõtust on täitsa olemas. Mõte oli umbes selline et esmalt Lätisse, seal läänepoolseimasse piiripunkti (merele lähimasse) ja esadi ümber Leedu, majakateks rahvuspargid. Statoil on selle kahta ka miski kaardi teinud. Kõik muu muidugi sinna juurde - ise tahaks nats Kaunases käia ja muud ida iganes. Ay 96-le rahustuseks et Hoclines on vana mees ja sõidab suht õiguskuulekalt (+10-20;)), nii et kui kamba värk siis eest ära vist ei kao.
Aeg on nats raske määratleda sest ametlik puhkus on alles augustis. Mõne vaba päeva nädalavahetuseöle lisaks annab muidugi ka ikka välja manguda.
Tulevase suve plaan ulatuks sutsu kaugemale. mõtlesin Lõuna -Saksamaad. Teed on seal head aga mistahes jama korral on vaja soovitavalt ka mitut pead...
lusis
Postitusi: 25
Liitunud: E Mär 01, 2004 8:34
Asukoht:
Auto:

#10

T Apr 20, 2004 16:17

Letofiilina soovitan Lätit järgmisel viisil kaeda.
Teema: meri ja Sihtkoht a) Kolka
Sõita Riiast piki rannikut loodesse. Umbes 10 km järel on Jurmala. Sissesõit maksab 1 LAT. Paras koht lõunatamiseks. Seejärel ca 20..40 km järele on küla, kus on suures koguses kala müügil. Mitte midagi taolist ei ole ma Eestis näinud. Mitmeid eri liiki kalu mõistliku hinnaga eri töötluses. Sobib nii aluse'ga, kui ilma.
Seejärel jõuabki Kolkasse, Läti loodetippu. Vahva rand ja nähtus, kus Liivi laht ja Läänemeri kohtuvad.
Kolkas võib isegi ööbida. Kohapealt ja lähiümbrusest leiab nii öömaja kui telkimiskohti.
Kolkast piki rannikut lõunasse 10...20 km on Liivi küla, ka tore rand ja Liivi kultuurkeskus. Teiselpool teed on loodussõbrale rahvuspark. kel kalaisu veel alles jäi, see näeb tee ääres viitasid suitsulestale...
Umbes 80 km lõunasse jääb Ventspils. vaatamata sellele, et nimi lõhnab nafta järgi, tasub linn vaatamist. transiidivood on oma jälje linnaarengusse jätnud! väike vanalinn, kindlus, jõekaldapealne, veepark, kui mõnd märkida...
ja edasi piki rannikut, kuni võiks hakata Kuldiga kaudu tagasi sõitma. Kuldigas on Euroopa kõige laiem juga:-))
kyly

#11

T Apr 20, 2004 16:30

Algselt postitas: vaade
Kas Ay 96 ja Hoclinese 9000 2,3T suudavad sama tempot hoida ;)


:D:D kümme tugrikut küsimuse eest.

Seaduse piires - suudavad küll arvan :cool:
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#12

T Apr 20, 2004 17:42

ise olen kunagi oma 96'ega Tallinnast Tartusse kellade järgi 140ga kulgenud kui veel noor ja hull olin, väga huvitav oli möödasõidul vaadata 110ga liikuvate japani pereautode juhte, pühkisid silmi, kontrollisid spidokat, vangutasid pead

ühesõnaga liigub iga Saab kui vaja :D
hoclines
Postitusi: 202
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:48
Asukoht:
Auto:

#13

K Apr 21, 2004 9:18

Lusis oskab seda va lletofiiliat ikka üsna osavalt süstida! - minu meelest üpris tänuväärt materjal plaani9de konkretiseerimiseks. Mõte on baltikumis tuuritada juuli esimesel poolel, suht kohe või varsti peale saabikute kokkutulekut. täpne aeg, kestus ja marsruut seni veel määratlemata, iga hea mõte teretulnud. Ilmselt tuleb tegemist 2 - 3 ööbimisega, sest asja tahaks ikka mõnuga võtta.
Ay 96 alal toimunud mõttevahetust ma ei osanud eriti tõsiselt võtta, sest automatkal asi tippkiirusteni reeglina ei jõua aga tavakiiruste osas ei oska nagu karta et 96 milleski häbisse jääks. Tehnorikke eest ei ole paraku ka 9.5 kaitstud nii et siin ei sõltu asi mudelist.
Kui keegi oskab ka Leedu kohta nii isuäratavalt kirjutada kui meie Letofiil Latvia osas tegi, siis oleks siin ja praegu õige koht ja aeg.


;););)
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#14

N Mai 06, 2004 15:23

mõte juulis/ augustis minna 95 ga amsterdami.

plaanis kylastada vanade saabide klubisid/ fänne kogu teekonnal.ajada juttu vaadata autosid
marsruut olekski yhest saabiklubist teise.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
kyly

#15

R Mai 07, 2004 12:47

Algselt postitas: ivomets
mõte juulis/ augustis minna 95 ga amsterdami.


küll sätiks ennast kah rea peale, aga nii pikale reisile ei hakka rahakott sel aastal peale..:(
Leemet
Postitusi: 1
Liitunud: N Juun 17, 2004 18:19
Asukoht:
Auto:

#16

N Juul 15, 2004 17:35

Vihjena niipalju ka, et igal aastal toimub Liivi rannas, ehk siis Mazirbe nimelises kohakeses Liivi festival. Peaks olema augusti teine nädalavahetus. See on v õ r r a t u l t kaunis koht.
Vasta