2005 suvine kokkutulek Saaremaal !!

Ühised tegemised
Vasta
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#76

K Mai 04, 2005 21:12

Nii, üritaks siis midagi kokku kirjutada.

Kohe peab ära ütlema, et ega me midagi hirmus põhjapanevat välja ei mõelnud. Video pealt sai üle vaadatud tulevane kokkutulekukoht. Ruumi saab meil palju olema, seda just värskes õhus viibimise koha pealt. Koht ise on üsnagi eraldatud, nii et käratsemisest ei saa ilmselt tüli tõusma. Umbkaudne asukoht siin Lähedal on pisike jõgi, nii umbes põlvini :).
Üsna palju on ilmselt inimesi, kes kavatsevad minna ka samal nädalavahetusel Rockrace'le. Ma soovitan tõsiselt kõigil varakult omale koht praamil broneerida. Vaatamata sellele, et samal nädalavahetusel toimuv Õlletoober on päevajagu nihkes (reede-laupäev), on ilmselt loota ka laupäeval üsna suurt tungi saarele. Tegelikult soovitan seda teha ka neil, kes tulevad otse ükskõik millisest Eestimaa otsast. Kohale võib hakata laekuma ka reede õhtul.
Ööbimine saab toimuma telkides. Ruumi nende paigutamiseks on küllalt. Mida meil pole, on üks suur telk (ja ma mõtlen SUUR), mida võiks kasutada juhul kui meil ilmataadiga diili teha ei õnnestu. Selle koha peal on avatud ettepanekute raamat.:) (sõjaväe med. telk on üsna sobiv...;)).
Nüüd tegevustest: Kuna üsna palju inimesi kavatseb laekuda siiski alles laupäeva õhtuks, ei ole mõtet planeerida laupäevaks üritusi, mis eeldavad kuhugi minekut, näiteks Saaremaa ilusate kohtade ülevaatamist vms. Küll võib pühapäeva hommikul-lõunal-ürituse lõppedes teha tiiru kogu kambaga Kuressaares. Natuke me ju peame eputama ka..:). Mine tea, äkki õnnestub meil lossikahurist üks aupauk ka välja meelitada. (üks laks on miski 800.- küll).
Aga tagasi laupäeva peale. Ma arvan, et saab toimuma mitmeid võistlusmänge, (traditsiooniline) kettaheide, petank jms. Soovitused on teretulnud. Kah traditsiooniline viktoriin (hakake parem heaga küsimusi mõtlema, eelmise aasta omad on kusagil väljas), teema nagu tavaliselt - SAAB.
Kuna seekord on osalejaid juba üsna palju ja ka järeltulevat põlve on üsna palju, peaks ka neile midagi korraldama.
Toitlustamise koha pealt mõtlesime minna sama rada nagu eelmistel üritustel. Igaüks võtab kaasa natuke sellist kraami, mida võib ühisele lauale panna. Joodava võtab igaüks oma maitse järgi. Nagu tavaliselt korjame ehk mingi papi selleks, et muretseda vajalik platsi puhtana hoidmiseks, söömiseks ja muu taolise soetamiseks.
Nagu näha pole me ühtegi asja päris korralikult paika pannud. Oma ideedest andke julgelt foorumis teada. Kogu organiseerimisega seotud juttu ei hakka ilmselt käbi foorumi välja pasundama. Kes tunneb, et ta tahab kohe oma abistavat kätt pakkuda, tõuske püsti ja öelge selgesti JAH! Me ajame käima meililisti, kus kogu asja arutatakse organisaatorite poolt ja anname aeg-ajalt aru sellest, mis toimumas.


Ma nüüd võtan üks õlu 1000 -nda postituse puhul..:head: Ja ärge arvake, et EI sättinud seda olema ka pikim, mis ma kirjutanud olen..:P
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#77

T Mai 10, 2005 11:34

Praamisõidust.
Kas keegi oskab öelda kui palju liigub praam Hiiumaale kauem ja siis sealt edasi kui kaua Saaremaale?
Ma ei tea kui paljud eelistavad Rockrace-i Pärnus Saabrace-le Kiltsil, aga lennuväljalt Rohukülasse on vaid 2 km ja edasises autosõidu teepikkuses võidaksime Hiiumaa kaudu tulles 3x !!!
Nüüd on küsimus, kui palju kaotaksime praamisõidu ajas ja kas järjekord on piisavalt lühike et pronni poleks vaja.

Suurest telgist.
Suurt telki asendab suur koormakate (üks või mitu) väga edukalt.
(Peotelgi rendist saaks muidugi tervele põllule katte peale, aga neid hindasid ei tasu vist otsima hakatagi.)
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#78

T Mai 10, 2005 11:41

Saarema ja mandrivaheline praam sõidab umbes 25-35 minutit.

Mandri ja hiiumaa vaheline praam sõidab ~1h ja 15 minutit pluss umbes 1h hiiumaa ja saaremaa vaheline praam. Pluss arvestada sellega, et saaremaa ja hiiumaa vaheline praam oli kaks aastat tagasi selline, kuhu mahtus peale täpselt üks reisibuss ja ~4 autot.
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#79

T Mai 10, 2005 11:47

ok, selle idee matame.
kui ainuüksi meie seltskond tekitab Hiiuma-Saaremaa praamile rekordkäibe
siis võime virtsus järjekorras olles isegi paarist praamist maja jääda ja ikka varem jõuda
(sest kolm korda pikema mantee läbime lennukitega)
Roadrunner
Postitusi: 230
Liitunud: P Mär 27, 2005 23:40
Asukoht:
Auto:

#80

T Mai 10, 2005 12:36

Selle telgi suhtes olen konsulteerinud ühe tuttavaga kaitseliidust vaatab mis ta mulle räägib ja siis tegutseme edasi.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#81

T Mai 10, 2005 12:50

Nüüd peaks vist hiiu-saare vahel natuke suurem käima (umm, Harilaid??) kui see õnnetu munakoor. Samas ei käi see paat kindlasti nii tihedalt, kui mandrivahelised.

Kiltsi koha pealt, http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=14303. Mainitud on küll tasulisi üritusi, kuidas mittetasulistega on, ei oska kommenteerida.

Samas on Hiiumaal lennuväli, kus isegi kiirendusvõistlusi korraldatud, paraku töötav... vahepeal langeb mõni moosiriiul taevast.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
kyly

#82

T Mai 10, 2005 14:04

Hiiu kaudu tulekut tõesti ei soovita, sest kui Saares on suuremad üritused, on ka pooled hiidlastest Saares kohal. Seda enam, et kuigi suurem praam käima pandud, siis kui seal oma mees pole, on praamile praktiliselt võimatu kohti saada. :poke: Kindlam on ikka otse Saarde tulla kui vähegi õnnestub.
weterok
Postitusi: 8
Liitunud: L Apr 16, 2005 22:59
Asukoht:
Auto:

#83

T Mai 10, 2005 23:08

Mina sooviksin broneerida prammile kohad kohe. Eelmisel aastal jarekord(tavaline) oli 5 km. , aga bronn ainult 15 autod.
kyly

#84

K Mai 11, 2005 9:47

Algselt postitas: weterok
Mina sooviksin broneerida prammile kohad kohe. Eelmisel aastal jarekord(tavaline) oli 5 km. , aga bronn ainult 15 autod.


EDIT: pidevalt Saare vahet sõitvana ..

1. Broneerida saab üks kuu enne sõitu
2. seda peab iga osaleja ise oma auto jaoks tegema.

Annan foorumis õigel ajal teada koos vajalike andmetega kuidas see täpsemalt käib :) Võimalikud on bronnerimise variandid nii telefoni kui interneti teel.
Gunn
Postitusi: 187
Liitunud: K Okt 20, 2004 12:22
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 Aero 2004

#85

K Mai 11, 2005 10:48

Hiljuti nii Hiiu- kui Saaremaal käinuna võin asja üsna täpselt kirjeldada (ainult saarte omavahelise ühenduse koha pealt ei oska midagi öelda) Kogu info leiate lehelt www.laevakompanii.ee. Sealt saate ka ülevaate laevade graafikutest ja hinnakirjadest (01. juunist tuleb suvine graafik). Möödunud laupäeval maksis igatahes üks ots Saaremaale 125 krooni (50 kr auto ülevedu + 55 krooni bronnitasu + 20 krooni inimene). Õnneks Rootsi lennukitööstuse toodangule lisakoefitsienti ei rakendata :P
Broneerimistelefon on 45 24444. Kui pikalt ette bronnitakse, seda ma kahjuks ei tea. Aga soovitan kõigil aegsasti bronnida, kulub natuke rohkem raha, aga kõvasti vähem närve ja aega.
Hiiumaale sõidab praam enam-vähem täpselt 1,5 tundi, Saaremaale 30 minutit. Praktikas tehakse ka nii (kogesin seda omal nahal) et kui ühel pool on pikk saba, siis praamid enam eriti graafikust kinni ei pea, nii kiirelt kui jõutakse ühel pool praam ära tühjendada ja uuesti täis laadida, nii paneb kohe teisele poole ajama. Suvel pannakse kindlasti ka lisapraame. :drive:
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#86

K Mai 11, 2005 11:05

Ja pole vist üleliigne meelde tuletada, et broneeringuga sõitjad peavad kassast läbi käima vähemalt 20 min. enne väljumist ja samuti võiks arvestada ka väikse kassajärjekorraga nii, et 30 min.

www.leavakompanii.ee
Gunn
Postitusi: 187
Liitunud: K Okt 20, 2004 12:22
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 Aero 2004

#87

K Mai 11, 2005 11:05

to Ay: minu meelest ei pea igaüks ise bronni tegema. Bronn tehakse ju auto reg. numbri, mitte omaniku järgi. Sadamasse jõudes ulatad kassasse lihtsalt tehnilise passi ja raha/pangakaardi.
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#88

K Mai 11, 2005 11:09

Algselt postitas: Gunn
to Ay: minu meelest ei pea igaüks ise bronni tegema. Bronn tehakse ju auto reg. numbri, mitte omaniku järgi. Sadamasse jõudes ulatad kassasse lihtsalt tehnilise passi ja raha/pangakaardi.


see on ehk teooria,
aga praktikas ei hakka keegi leiutama kas sa ikka tuled kokkutulekule või ei, isegi kui nimekirjas oled - nii et pronnid kõigil ise teha


Ja kui kuu aega on jäänud (bronni algus), siis peaks ka siin mingi ajakava moodi asjandus rippuma, et kõik saaksid kellaaega valida.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#89

T Mai 24, 2005 8:21

NOH!!!

Loodetavasti hakkavad kahe kuu pärast täpselt mõned inimesed juba ülesse tõusma ja suppi keetma:headbang:

Peale hommikusööki aga :beer: ja äkki isegi selsamal päeval veel :drive:...:wall:
Ei usu!
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#90

R Mai 27, 2005 23:37

Tuttava tuttav oleks nõus oma telki/varikatust (ilma külgseinteta) a 500,- eest nädalavahetuseks välja laenama. Telk on kuusnurkne, mutri kujuline, läbimõõduga a 6 m ja peaks ära mahtuma pagassi. Helistasin läbi ka 11 firmat, kellest 4 tegelevad ka rentimisega aga vähim hind nädalavahetuseks oli 2360,- , telgi mõõt 3x6 meetrit (Telinek). Saan ma õigesti aru, et katuse vajaduse võib tingida võimalik vihmasadu või on seda vaja ka Päikese eest kaitseks.

Aju hallolluse tarvis on hetkel välja mõeldud umbes tosinkond küsimust. Vaatamatta Saabi pikale ja väärikale ajaloole tuleb küsimuste väljamõtlemine üsna visalt. Kui neist mõni otseselt Saabi ei puuduta siis vähemalt Rootsimaad küll. Ärge kartke, seda mis on Rootsi kõrgeim mäetipp või mõnda ABBA laulu pealkirja igaljuhul nimetada ei tule.

Metal Gods.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#91

L Mai 28, 2005 9:19

Algselt postitas: maxuud
Saan ma õigesti aru, et katuse vajaduse võib tingida võimalik vihmasadu või on seda vaja ka Päikese eest kaitseks.

Vihma eest kaitseks jah, päikese eest peitu pugemiseks vast nii suurt vajadust pole.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#92

L Mai 28, 2005 13:54

Algselt postitas: Cyber
Algselt postitas: maxuud
Saan ma õigesti aru, et katuse vajaduse võib tingida võimalik vihmasadu või on seda vaja ka Päikese eest kaitseks.

Vihma eest kaitseks jah, päikese eest peitu pugemiseks vast nii suurt vajadust pole.


Ma võtan siis vihma kaitseks kaks 3x5 m koormakatet kaasa - neid saab täitsa edukalt kasutada välikatustena (tundub, et pakun katust ;) ), kui just äikesetormi ei tule - see viib selle lihtsalt minema, nagu Kevadtormil olla vähemast ühe telgi viinud :D

Ilmselt tuleme Hiiumaa kaudu (mandri - Hiiumaa suvised hinnad on 95 raha lennuk ja 45 raha inime).
Ehk saab ka Sõru - Triigi liinil bronni teha....
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#93

L Juun 04, 2005 11:21

Algselt postitas: krss
See on vist nagu alko joomisegagi, et teatud eas on piisav, kui seda on palju. Aga alates mingist hetkest hakatakse hindama ka maitset - tänu sellele me siin klubis ju olemegi!


Seoses maitsega tekkis idee - korraldada suvepäevadel veinide degusteerimine, kusjuures valik võiks tekkida järgmisel meetodil - iga osaleda soovija võtab kaasa ühe pudeli talle meeldivat veini (nt hinnaklassis kuni 75 või 100 kr pudel?) ja siis tehakse pimekatsed. Muidugi valged ja punased ja roosad ning dessertveinid eraldi klassides ;)
Saaks valida näiteks saabneti suveveinid 2005 :P
Pärast proovimist ja hindamist võiks iga osaleja ka rääkida, miks ta just seda veini eelistab, mille kaasa tõi...
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#94

L Juun 04, 2005 11:46

Idee on hea. Kuna ma ise veinisõber pole, siis aitan seal hea meelega kõigil silmi kinnisiduda:P. Tegelikult oleks päris põnev teha samasugust asja hoopis koduõlledega, kuid transport (loksutamine) rikub vist selle idee. Aga omades "mõningaid" kogemusi alko testimistega, milliseid muusikariistu sinna kaasa peaks võtma, või kas on selleks üldse vajadust? Omalt poolt saaksin võtta siit Soomest kaasa kitarri (+ väike efektidega võimendi, vajab kahjuks 220V), akordioni (on praegu müügis, aga vajadusel võin võtta sügiseni müügist maha), ja kui väga vaja, võin ka oma suure sündi kaasa tarida (mahub Saabi kui istmed maas:)). Ei olnud kahjuks eelmine aasta teiega mujal kui lennuväljal, aga ikka armastate laulda lõkke ümber? Ja pillimehi ka teie hulgas on? Minuga on selline lugu, et mind pilli taha saada, peab mulle nii suure koguse alkoholi sissejootma:drink:, et sellest mängust ei tuleks nagunii enam midagi välja:P.

"Murumängudest" plaanisin võtta kaasa sellise asja nagu "Mölökky", minu enda lemmik, meenutab natuke nii petangi kui laptuud, aga eeldab lisaks käteosavusele ka strateegiat, Soomes väga popp asi
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#95

L Juun 04, 2005 11:56

Algselt postitas: Ryhkija

Seoses maitsega tekkis idee - korraldada suvepäevadel veinide degusteerimine, kusjuures valik võiks tekkida järgmisel meetodil - iga osaleda soovija võtab kaasa ühe pudeli talle meeldivat veini (nt hinnaklassis kuni 75 või 100 kr pudel?) ja siis tehakse pimekatsed.


Mida aeg edasi, seda enam olen kindel, et sel aastal jääb minul kokkutulek vahele...
Aga veinide koha pealt soovitaks hinnatingimusi mitte paika panna. Eks igaüks ise tea mida kaasa võtta. Võibolla üllatab keegi veel umatettü koduveiniga :drink:.
Samas liigub mõte pohmelli suunas, mida õlu-vein-õlu-vein-viin-vein-õlu .... tekitada võib :mad:. Hommikul nii:head: vist naljalt teha ei saa :)
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#96

L Juun 04, 2005 13:00

Algselt postitas: krss
"Murumängudest" plaanisin võtta kaasa sellise asja nagu "Mölökky", minu enda lemmik, meenutab natuke nii petangi kui laptuud, aga eeldab lisaks käteosavusele ka strateegiat, Soomes väga popp asi


Kas see "Mölökky" on meeskonnamäng, mida mängitakse puust spetsiaalsete jubinatega? Mul meenub miski selline mäng Ojamaalt...
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#97

L Juun 04, 2005 13:01

Algselt postitas: krss
milliseid muusikariistu sinna kaasa peaks võtma, või kas on selleks üldse vajadust?

Eelmisel suvel jäi igaks juhuks kohale toodud plaadikast kasutamata. Väikestviisi vikerviise kõlas Ivometsa autost. Suurt lõkketegu ju ka polnud. Talvisel üritusel oli meil Üksildane Balalaikamees Pärnust. :) Äkki õpib ta seekord teise loo ka selgeks??;) Ise ma ei laula ega mängi pilli (kohting elevandiga, teate küll..:)). Aga igaljuhul kui arvate, et teil võib tekkida vajadus pillimängu järgi siis võtke aga kaasa. Päris bändijagu varustust pole vast mõtet, ajaks naturaalse asjaga läbi.
Muud ajaveetmisvahendid on samuti teretulnud. Aega meil küll lõputult pole, kõike ehk ei jõuagi läbi proovida, vahepeal tahaks ehk tiba põhitegevustega ka tegeleda ( :beer: ), aga ega küll küllale liiga tee..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#98

L Juun 04, 2005 13:13

Algselt postitas: Ryhkija
Algselt postitas: krss
"Murumängudest" plaanisin võtta kaasa sellise asja nagu "Mölökky", minu enda lemmik, meenutab natuke nii petangi kui laptuud, aga eeldab lisaks käteosavusele ka strateegiat, Soomes väga popp asi


Kas see "Mölökky" on meeskonnamäng, mida mängitakse puust spetsiaalsete jubinatega? Mul meenub miski selline mäng Ojamaalt...


Ei ole meeskonnamäng, igaüks ikka enda eest peab seisma. Aga mida rohkem mängijaid seda põnevam. On jah puust jubinad
saab_ikka
Postitusi: 45
Liitunud: N Nov 25, 2004 11:32
Asukoht:
Auto:

#99

P Juun 05, 2005 9:11

Mul kisub vist asi hapuks minema ,üritusele kohalejõudmisega. Töö juurest teatati et mind ootab komandeering,seega ei ole kindel oma kohalejõudmises.:wall: Viimasel hetkel tulijana tekib ülesõiduga ka nagunii probleeme. Eks näis ,kuda see asi kujuneb.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#100

E Juun 13, 2005 15:41

Nii,

Peagi on bronnide tegemise aeg käes. Palun vaadake oma osalemise võimalikkus (ja rahva arv) kriitilise pilguga üle ning mitte tulekust oleks hea teada saada. Me üritame mingit plaani pidada ja oleks tore kui äkilisi üllatusi ei tuleks rahvaarvu koha pealt.

Varsti suudame ehk anda ka rohkem infi tegevuskavast. Seniks muusikat..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta