OSTU ja MÜÜGI probleem

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#1

E Jaan 28, 2008 19:18

Teen siia ühe pika jutu.Kuna mul on seoses olukorraga pea pulki täis ja ma arvan, et inimesed võiksid olukorda kommenteerida.Sest mina näen vist liialt oma mätta otsast.Ja ei ole enam adekvaatne hindama.

Reedel juhtus säärane lugu, et hommikul helistab mulle üks siinses foorumis regatud tegelane.Ta ostis kunagi minult oma tonnisele jupi ja nüüd arvas, et kuna mina selle purustamisega tegelen, siis ta võiks enda auto mulle tuua.Autoga oli teelt välja sõitnud ja kere remontimine on mõttetu.Ja koht, kus see auto juba kuu aega seisis , on vaja vabastada.Uksed on küll kõik küljes, aga kere on täiesti propelleris, stanget muljutud, esituli katki, kapott kummis tagasilt viltu all.Oletatava hinna suhtes üritasime ka telefonis eelnevalt rääkida, et ta ei tuleks tühja kohale ja mingeid mulle mittevastuvõetavaid summasid ei hakkaks küsima.Oleks ju tühi sõit.Auto on lõpuotsa tonnine.

Tuleb siis mees Eesti teisest otsast kohale kiirusega 50 km/h, kuna tagasild täitsa väändes.Mina viskasin kõik muud tegemised homse varna, kuigi oli väga vaja midagi muud teha.Algul laabus kõik ilusasti.Leidsime läbirääkimiste teel autole hinna.Mina võtsin taskust raha, tema pani selle enda tasku.Peaks nagu kõik OK olema.Siis tekkis küsimus auto tema nimelt maha võtmisega, st ei jääks mingit saba dokumentide näol tilpnema.Nüüd oli minu poolne viga see, et pakkusin umbropsu ühe aja, et kuu aja jooksul likvideerin paberid.Kui ma oleks teadnud, et selllest võib probleem tekkida, siis oleks kohe järgmiseks päevaks kokku leppinud ja oleks kõik korras olnud.Inimene sattus aga sellest ärevusse, et kohe ei saa kõike ühele poole.Mina loll ei saanud sellest aru, et kus võib temale see probleem olla, et auto minu juures romuhunnikus vedeleb ja paberid haihtuvad mingi kokkulepitud aja jooksul.Tutvustasin teda võimalikke ohtudega.Üks oht on see, et ma sõidan selle autoga tasulisse parkimisalasse ja saan trahvi.Sel juhul tuleb omanikule koju nõue.Üks sarnane lugu minuga ühe auto puhul siit foorumist ostetuna ka juhtus, et ostja ei registreerinud kohe enda nimele ja sai trahvi.Pärast olin mina paha.Aga trahv maksti ära ja asi lahenes.Kui ma ütlen, et söön kokku keeratud kaki ära, siis seda ma ka teen.MOTT.
Teine oht, mis võib tekkida inimesel, et keegi võib näiteks tema autoga joobes olekus sõitma minna ja tekitada mingit halba.Minu viga oli see, et ma sellest VÕIMALIKEST TEOREETILISTEST ohtudest rääkisin, et mida ta pabistab, et ma ei liigu selle künaga kuskile.Praktikas oleks auto minu garaaZi sõitnud ja tõenäolislt oleks nädala jooksul kõik väärtuslik kraam garaaziz sees maha kruvitud ja kosu oleks õue lükatud.Nüüd hakkas inimesele košmaar pähe tulema.OHUD!!!
Siis arvas ta, et teeme siis asja esmaspäeval.Ja ta annab mulle raha tagasi.Minu järjekordne viga oli see, et ma ütlesin talle, et võtku ikka raha ja kui vormistame, siis vormistame.Muidu on ju nii, et tal pole ei raha, aga auto on minu juures.Et mis garantii on tal siis, et ma esmaspäeval ei ütle, et mis auto, et mis raha.No siis jooksis mehel juhe täiesti kokku.Ma olin ta pähe oma lugudega terve hunniku kummitusi istutanud.

Seepeale sõitis ta minema, mina panin raha enda tasku tagasi ja oli kokkulepe , et esmaspäeval teeme siis korralikult tehingu lõpuni.Täna, so. esmaspäeval sõitsin siis linna, et asi ära teha.Täna ütles, et ta ei tahagi enam ja ma rikkusin ta rahulolu, jne.Tema arvas, et minul on selle-alaseid kogemusi rohkem ja tema jaoks on see keeruline ja ta kardab.Minu mõistus tõrgub sellest asjast aru saama.See on ju võimatu.Kui niiviisi mõelda, nagu see inimene, siis ei saa ju autot ka remondikohta niisama viia, vaid peab valvesse jääma, et võimalikke ohte vältida.Või siis auto väärtuses igaks juhuks tagatisraha võtma, et midagigi oleks.Kes on mu juures garaažis käinud, see teab, et enda asukoha ja isiku varjamine võtaks aega kuid.

Jama oli see, et mul oli mõnele asjale tellimus ja olles auto raha juba ära andnud, siis helistasin tahtjatele.Teades, et diil on tehtud.Raisakotkad tahtsid juba kohale lennata ja surnukeha rappima hakata.Nüüd tänagi helistasivad.Minul nüüd vesi ahjus-ajasin niisama ärevaks.

Rääkigem palun mulle, kui adumisraskustega inimesele, selle probleemi sisu lahti.Minu pisike hallollus seda pähklit katki ei murra.
Teema mõte on tuleviku võimalike probleemide vältimine.

:angry::angry::angry::wall:
kasparius
Overboost addict
Postitusi: 1786
Liitunud: K Sept 06, 2006 12:59
Asukoht:
Auto: 9-3 Monte B236R stage ?

#2

E Jaan 28, 2008 19:31

See on müüja probleem, et ta kardab.
Kas praegu on välistatud võimalus, et mõtles ringi just hinna osas ja üritab enam raha sellest tehingust võtta?
Alati ei saa kõiki inimesi mõista.
Inimesed ei ole valmis objektiivseteks arvamusteks ostu-müügi protsessi juures vastasosapoolelt.
Sent from my Monte Carlo using B236
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#3

E Jaan 28, 2008 20:00

Hind, milleni me jõudsime, oli küllaltki väike.Mina vaatan sellele enda mätta otsast.Ma tean, et meil on 2008 aasta ja ma tean, mida saab müüa ja, mis jääbki seisma.Aasta on 2008.Samas ma ei usu, et ükski romula oleks sedagi valmis andma.Kõik strateegiline esiotsa kaup oli hukas.Kuni esiklaasini oli rämps, va üks esituli.Uksi on mul niigi palju ja neile ei ole enam järjekorda.Kliima oli ka tühi.Mootor ja kast ongi kaks tähtsat asja, ag neid ei ole mõtet riiulisse kirve hinna eest koguda.


Jah jõmm, kes ainult raputab pead või noogutab, on õige, objektiivsus on paha.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#4

E Jaan 28, 2008 20:16

"Täna ütles, et ta ei tahagi enam ja ma rikkusin ta rahulolu, jne.Tema arvas, et minul on selle-alaseid kogemusi rohkem ja tema jaoks on see keeruline ja ta kardab"

Kas lihtsalt loll /neid palju/ või lihtsalt tobe vabandus. Nii või naa kehv lugu.
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#5

E Jaan 28, 2008 20:16

Võibolla ta ei saanud aru, kuidas sa need dokumendid ikkagi likvideeritud oleks saanud? Küllap ta oleks pidanud enne ARK-is arvelt maha võtma ja siis treilaga kohale tooma, või teise auto järel. Silmnähtavalt lömmis ja keere autoga ju niikuinii sõita ei tohiks tee peal.
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#6

E Jaan 28, 2008 20:18

no aga mis keelab tal autot aarvelt maha võtta ja siis sulle müümast???? pakud talle õige pisut raha igaks juhuks peale - saad oma naha päästetud ja mees õnnelik ka. või nüüd on arvelt maha võtmine nii keeruline, et ise ei saa sellega hakkama??
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#7

E Jaan 28, 2008 20:26

Ma proovisin temaga kuidagi telefonitsi ühele (minu) poole saada, aga meie vaheline suhe oli kehv.Ei tulnud sealt ka mõistlikku vastust, et miks nii.Inimene läks kaitseasendisse ja kõik on pähh.

Ma tean ju, et maailm on kirev ja pahatihti ei ole võimalik probleeme vältida.Mis toimub mõne peakoore all, on lihtsalt uskumatu.
ul on isegi automüügiga mitte kusagilt probleem tekkinud.Hind oli kokku lepitud ja andsin auto üle.Tingimusega, et rattad võtan tagasi, kun mul olid laenatud rattad seal all.Ostja aga hiljem otsustas, et nii pidi parem olema, et need rattad jäävad ka talle.Algul proovisin ilusasti sõnadega selgeks teha, et nii ei sobi ja ma ei taha neid rattaid teisele kinni maksta.Aga ikkagi lõppes asi kerge füüsilise konfliktiga.Sellest saadakse kiiresti aru.Aga milleks seda vaja on?????kõik on kokku lepitud ja tingimused on jusktui vastuvõetavad ja ikka tuleb kusagilt tühja koha pealt häda.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#8

E Jaan 28, 2008 20:48

Kas mõni detail on nüüd rääkimata, või on tegemist tõeliselt paranoilise inimesega. Kui teha lihtkirjalik ostu-müügi leping, siis on juba märk toimingust maas ja vastutus jamade puhul ostjal.
Kuna kodanik timutit omab selle toimingu läbiviimiseks vajalikku varustust, võib paranoiline müüja lasta ka kerenumbrid küljest ära lõigata ja kaasa võtta. No ja kõigele lisaks kuivaks timutit äri kokku, kui mingi tahtlik käikeeramine ilmsiks peaks tulema, seega on ülimalt vähetõenäoline, et ta midagi sellist teeks.
Kokkuvõttes võib vist öelda, et müüja on kas loll või mõtles viimasel hetkel, et tahaks ikka rohkem raha saada ja tegemist on otsitud vabandustega.
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#9

E Jaan 28, 2008 21:30

nu aga kas situatsioon on niiama lihtne.....äkki on selle taga rohkem registrist maha kandmine kuivõrd ostu-müügi tehing timutiga

kas keegi on teadlik kus kes ja mis seisundis see õnnetus juhtus....äkki on probleem selles

ning siin tekkibki refleks et ark kui riigiasutus ning kui õnnetus pole fikseeritud võib miski uurimine alata


võibolla keerutasin nüüd tühja koha peal õhku kuid ei iial tea.....

loodame et tegu on personaalse pingega mis tuleb paugu järgsest shokist ning asi leiab ikke inimsuse piirides lahenduse

timuti kohapealt niipalju et kui see asi jäi praegu sinnapaika et inimesel auto ja sul raha siis milles probleem kumbki pole kummalegi võlgu ja kui inimene ei taha siis ei taha

klient on kuningas ja kui varem või hiljem mõistus tagasi tuleb ja siiski müügisoov on siis saab ju asja otsast alustada

ma usun et timutil oma kogemuste arvelt on oskust seletada kotkastele kah asja kes toitu noolivad ning asi laheneb mõistlikult....
Kasutaja avatar
Motorhead
Postitusi: 613
Liitunud: N Aug 10, 2006 12:23
Asukoht: Tallinn
Auto:

#10

T Jaan 29, 2008 8:36

Sa Timutit oled liiga hea inimene lihtsalt.
Rahulolu ei oleks vaja rikkuda.
Arvestades sellega, et sa talle väga palju raha ei andnud, siis saavad tal alkohol ja rahuloluained varsti otsa.
Las ta toibub ja see asi vajub paar päeva.
Siis võiks talle helistada ja öelda, et keerasid tema auto numbrid Monster-Aero külge ja lähed juba täna õhtul streetracele kiirendama.
Ehk lööb pildi selgeks kui paranoiadele kinnitust saab...
Ma elan su tegemistele kaasa, sest olen ka ise samalaadses jamas olnud, nagu arvatavasti paljud.
Mul läks poolteist aastat, et sabad ära saaks ja "kingitus" hoovi pealt minema viidaks. :head:
PS. ARK-s ei ole tänapäeval teise poole kohalviibimine vajalik, eeldusel et on olemas ostu-müügi leping.
Küll aga küsitakse kehtivat kindlustust!

EDIT: Uuesti teemat lugedes sain aru, et ta liikles enda sama laibaga Eesti teise otsa tagasi????
Või jäi laip siiski sinu juurde ja ta sõitis mingi päris autoga minema?
Kui ta lihtsalt ümber mõtles ja raha ka sinu kätte jäi, siis nagu polegi mitte midagi teha.
Mees teab, mis mees teeb: Mees annab sõna- mees võtab sõnad tagasi. :gun:
Aja märk.
Tehingust ilmselgelt midagi välja ei tule ja on aeg hakata tegelema järgmiste asjadega mis aitaksid tekkinud olukorrast välja tulla.
Vastasel juhul kulutad mõttetult aega, energiat ja iseennast.
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1970
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#11

T Jaan 29, 2008 9:40

Isegi kehtivat kindlustust pole vaja, enda auto oli täiesti kindlustamata, kui ostsin, ainult ostu-müügi oli olemas.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2285
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#12

T Jaan 29, 2008 11:00

Ma arvan ka timutit, et oled liiga hea ja loll!;) Seda heas mõttes loomulikult. Olen ise ka mitu korda "peksa"saanud, et üritad inimesega kõik sirgeks rääkida, kuigi tegelikult oleks vahest vaja suu kinni hoida. Aga ausus on see, mis ei lase inimesel vahest suumulku kinni panna. Jah, ausus teise inimese vastu ja siis on eriti ränk, kui see, mida sa just tegid, seda ei arvestata ja trambitakse su heatahtlikkus jalge alla. See paneb tõsiselt mõtlema, et mida sa siis valesti tegid ja teine kord ei tahagi enam rääkida ausalt, vaid salgad ja vassid...muidu tuleb asjast äkki jälle miski jama välja.

Samas võib jah olla seal see probleem, nagu eelpool räägiti, et mis selle õnnetusega seostus.
Soovitan sul järgmine kord seda teha, et omanik läheb ise ja võtab auto arvelt maha. Lihtsalt probleemide vältimiseks. Ega seal ei pea ju autot näitama, piisab vaid dokumentidest.
Inimesi erinevaid on palju ja ka minul on mõningad sellised tuttavad, kes kahtlustavad absoluutselt kõike ja kõiki! Just nii. Isegi tuul ei puhu looduse jõul, vahest! Nendega on raske ja viib sind, kui soovid ikka asja positiivset külge näha, tagasi negatiivsusesse ja masendusee. Seda negatiivset on aga meie ümber sitaks palju. Ja neid inimesi tekib juurde...

Midagi teha ei ole. Elu paneb hullupööra kiirusega edasi ja kui müüja soovib, siis ta võtab sinuga uuesti ühendust. Loomulikult loeb ta ka kindlast seda teemat siin.

Kui jah, siis tea, et Timuti on selline "omamoodi" inimene. Nii palju kui mina teda tean. Kuigi ei tea teda absoluutselt, see paar korda ei ole tundmine vaid teadmine. Aga temaga on äri ja rahasjad olnud alati jonksus. Ja AUSALT! Rahune maha ja tehke diil ära, teile on seda mõlemile vaja.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#13

T Jaan 29, 2008 13:18

Algselt postitas: NO FEAR
Soovitan sul järgmine kord seda teha, et omanik läheb ise ja võtab auto arvelt maha. Lihtsalt probleemide vältimiseks.

Kas arvelt maha võtmine on tänapäeval nii lihtne, et lähed arki ja ütled, et arvelt maha? Mingit kuusakoski/autolammutuse/vms tõendit pole tarvis? Teemat lugedes tekkis lihtsalt huvi.

Ja tekkis ka siuke tunne, et Timutit müüs laskmata karu nahka (ehk müüs juppe autolt, mis polnud veel tema omaks saanud), mis emotsioonid lakke lükkas.

Igatahes näeme me asju hetkel ühe mätta otsast. Aga üks teine mätas on ka. Ja selle mätta otsas on tüüp oma põhjendustega. Eks temalgi ole oma lugu... Suht kehva lugu - auto purkuks jne....

Ja ärge minust valesti aru saage - pean Timutist endiselt lugu.
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#14

T Jaan 29, 2008 13:19

Käes on uus päev ja asi on lahenenud.
Omanik helistas mulle hommikul, raha on makstud ja auto on nüüd minu oma ja registri toimingud on tehtud.
See inimene, kes mulle täna helistas ja kellega ma kokku sain, oli küll sama näo, hääle ja nimega, kui reedene mees.Aga jutt ja arusaamine olid seekord nagu normaalsel inimesel.Tal oli reedel afektiseisund.Pärast arusaamatuste ja sõnavahetuse (minupoolse) silumist, läksime rahumeelsetena laiali.
Sünnib jah igasuguseid imesid inimeste peades.Vaata ja imesta.
Lõpp hea, kõik hea.

Autost ehk siis osadest jutt lammutamise teemas.

:thumb::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::thumb:
Vasta