9-5 Linear, Vector või Aero

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 569
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#26

Algselt postitas: NO FEAR

Bensiinidest: mina sõidan igatahes 95ga. Klge mehed, te võite sinna ka 99-t või raketikütust sisse toppida, äkki ongi tõmme parem aga efekti see pikemas perspaktiivis ei anna! Väidke nüüd vastupidist.

Eeemmm... odand. Ärr lahmi :) Pigem on asi vastupidi, mida madalama oktaanarvuga bensiin, seda parem minek :) Samas on oht, et masin võib lõhkuma minna, kui liiga madala oktaanarvuga bensiiniga sõita, kuna bensiini detonatsioonikindlus on madalam ja joonpõlemise kiirus suurem. Pikemas perspektiivis liiga madala oktaanarvuga bensiiniga sõites on see, et klapid põlevad lihtsalt ära :)

EDIT: ja siis noh. Raketikütuse oktaanarv on kusagil gramm alla 60 :P Ja siis võiks veel jaurata pikalt kütuse oktaanarvu ja silindrite surveaste omavahelisest seosest jne :)
tanelkro
Postitusi: 169
Liitunud: L Aug 04, 2007 1:11
Asukoht:
Auto:

#27

Värske 9-3 Aero omanikuna tahaksin ka veidike oma kogemuste põhjal kommenteerida teemat. Enne ostmist kaalusin ka väga pikalt, kas ikka Vector, Aero või hoopis midagi kolmandat ja praegu võin öelda, et ei kahetse absoluutselt, et Aero valisin. Esiteks kardetud kütusekulu on siiamaani püsinud normi piires st mnt on hämmastav 6,9l/100km!!See tuli minu jaoks tõelise üllatusena ja see ei ole mitte pidev 90 km/h sõit. Linnas on mul siiamaani keskmine 10 kanti jäänud, ummikutes istudes nöitas 12, 2, seega keskmine kulu 8-9l on minu arvates sellise mootori kohta ikka väga hea! Ja Aero jäikade amortide kohta võiksin mainida, et Eesti teedel tunduvad paljude autode amordid jäigad. Muidugi Aero veidike koliseb rohkem, kuid kui mõislikult sõita siis pole hullu ja mntl muidugi kompenseerib see jäikus need linna augud:)
Vasta