9-5 2007 Ostuabi

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
CG1
Postitusi: 4
Liitunud: K Veebr 27, 2013 16:06
Asukoht:
Auto:

#1

K Veebr 27, 2013 16:46

Tervist!

Uurin sellise isendi kohta: http://www.auto24.ee/used/1239687
Üsna odav võrreldes teiste samasugustega, kas keegi juba kontrollinud ka teda?

Terv,

Paul
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#2

K Veebr 27, 2013 18:04

Üleni värvitud!!!, ukselingit, katuse raamid läikivad(peavad olema mustad, vast käis katusel), tagatiivadel mingid imelikkud asjad mõlemal pool. See on mis kohe jääb silma, edasi üllatusi lisandub. Ma kõnniks mööda selliset suure kaarega.

163500km kahtlane, hooldusraamat puudub! Vaata kuulutusi Rootsis seal on sellised üle 400k km läbisõiduga sellise hinnaga.
Eestis arvel, küsi omanikkult kus on hooldanut ja kui ammu Eestis(võib ka valetada, nagu tavalene autmüügi ärimees). Küsi VIN ja uuri tausta ise.
Ja Premium ei ole komlektatsiooni Saab-il, see paistab varustuse poolest Vector.
__In Boost We Trust__
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#3

K Veebr 27, 2013 18:05

Üleni värvitud!!!, ukselingit, katuse raamid läikivad(peavad olema mustad, vast käis katusel), tagatiivadel mingid imelikkud asjad mõlemal pool. See on mis kohe jääb silma, edasi üllatusi lisandub. Ma kõnniks mööda selliset suure kaarega.

163500km kahtlane, hooldusraamat puudub! Vaata kuulutusi Rootsis seal on sellised üle 400k km läbisõiduga sellise hinnaga.
Eestis arvel, küsi omanikkult kus on hooldanut ja kui ammu Eestis(võib ka valetada, nagu tavalene autmüügi ärimees). Küsi VIN ja uuri tausta ise.
Ja Premium ei ole komlektatsiooni Saab-il, see paistab varustuse poolest Vector.
__In Boost We Trust__
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1197
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#4

K Veebr 27, 2013 18:43

Üleni värvitud!!!, ukselingit, katuse raamid läikivad(peavad olema mustad, vast käis katusel),


Anniversary mudelil(värvi järgi paistab olevat, veljed on mingid muud) On liistud ja lingid kerevärvi. Katusereelingud on samuti hõbedased tehasest. Esiosa paistab ühel pildil veidi teist tooni.
CG1
Postitusi: 4
Liitunud: K Veebr 27, 2013 16:06
Asukoht:
Auto:

#5

K Veebr 27, 2013 18:54

Tegin väikese uurimustöö, olge hea vaadake seda -> http://www.blocket.se/vi/45073172.htm Üsna sarnane? Kuna Rootsi kuulutusel number olemas, siis lõin numbri sisse siia -> https://www21.vv.se/fordonsfraga/ ja selgub, et VIN-kood Eestis oleval isendil ja Rootsi registris oleval samad. Mis veel selgub on see, et auto on 150KKM+ asemel läbinud 500KKM+. Imelikud asjad küljel on antennikohad, ilmselt tegemist olnud taksoga. Veljed ka samad. Äkki saab seda foorumis kuidagi esile tõsta?
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#6

K Veebr 27, 2013 19:01

Googelda selle müüja tel.numbrit ja kõik peaks selge olema:eureka:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
CG1
Postitusi: 4
Liitunud: K Veebr 27, 2013 16:06
Asukoht:
Auto:

#7

K Veebr 27, 2013 19:05

Suur pere? :)
Herki
Postitusi: 85
Liitunud: K Juul 11, 2012 22:39
Asukoht:
Auto:

#8

K Veebr 27, 2013 21:15

Sellel müüjal hakkas mingi hetk kõvasti masinaid müüki tulema(suht mõistliku hinnaga). Mingi hetk ka guugeldasin ja keegi väitis, et selle numbri taga on autorahaks.ee.
Igatahes pilti ta teha oskab ja taust on ka päris hea. Harju mäe paesein taustaks.
Imelik, et ta mingit firma alt ei kuuluta, sest eraisikuna läheb kuulutamine päris kalliks.

Aga, kui keegi guugeldab numbrit 325BJB ja satub siia lehele, siis tea, et kõik selle auto juures ei ole päris nii nagu väidetakse;)

Inspekteerimisülesanded
Ülevaatus tähtaeg: 2013/06/01 - 2013/10/31
Viimane ohutuskontrolli: 2013/01/21
Odomeetri, km: 513010

Herki
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#9

K Veebr 27, 2013 22:55

"Autorahaks" ongi see võlusõna kuhu ma teemaalgataja suunata tahtsin...
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#10

N Veebr 28, 2013 0:03

"Autorahaks" ongi see võlusõna kuhu ma teemaalgataja suunata tahtsin...

Kindel? autorahaks.ee kodulehel olev number on küll sarnane, aga mitte sama. See, et auto24 foorumis keegi seda väidab, ei pruugi veel tõde tähendada. :)


edit: aikurja, aadress see-eest klapib.
Herki
Postitusi: 85
Liitunud: K Juul 11, 2012 22:39
Asukoht:
Auto:

#11

N Veebr 28, 2013 12:16

Kokkuvõttes pole ka vahet, kes müüb ja võib ka olla, et see müüja ei teagi sellest kerimisest ja auto varasemast ajaloost midagi.

Tihtipeale ei olegi konkreetsed kuulutajad-müüjad autode sättimise taga.
Auto on ostetud müügiks(võimalik et ka välismaalt toodud), või platsile müüki toodud. Sättimised on juba varem ära tehtud ja müüja ei teagi sellest midagi. Loomulikult tegelevad ka aktiivsed müüjad ise sättimisega, aga võib vabalt olla ka, et müüdavad autod on juba varem töödeldud.
Sama on ka varjatud vigadega.
Müüja ostab-toob masina müügiks ja ainus võimalus seda masinat testida on võibolla platsil masinat liigutada. Kui keegi tahab masinat müügiks anda, siis on muidugi võimalused suuremad. Väljast tuues reeglina liiga palju testimiseks võimalust ei ole.
Ja siis kui auto müüdud ja ilmneb, et mingi häda küljes, siis on peasüüdlane viimane müüja, kuigi tegelik susserdaja on keegi teine. Loomulikult peab müüja vastutama oma kauba eest, aga alati ei ole kõik nii must-valge nagu võibolla alguses välja paistab.

Herki
oswald
Postitusi: 376
Liitunud: L Veebr 28, 2009 12:28
Asukoht:
Auto: 9-5 1.9tid 2007 ATM

#12

N Veebr 28, 2013 12:41

Tegelikult ju JOKK kuulutus? Kuskil ei ole märgitud, et auto ideaalses korras ja odomeetri NÄIT on 163 500. Tegelikust läbisõidust pole juttu ja vead võib müüja auto kõrval ette lugeda, kui ostja küsib.

Herki posti kommenteeriks nii, et põhimõtteliselt võiks müüja teha alati tehnilise kontrolli(kohustuslik) ning vigade ilmnemisel otsustada, kas tahab seda üldse müüki võtta. Hetkel on olukord selles suhtes ju suht jabur, et kui 10 inimest käivad autot vaatamas, siis teoreetiliselt käiakse 10 korda kontrollis ning müüja ei vastuta millegi eest. Jällegi JOKK.
See, et rahvas nõuab odava hinnaga autosid, ei tohiks olla argument.
Teemaväline jutt, aga ...
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#13

N Veebr 28, 2013 12:55

Oled samasugune pettur? See ei ole esimene auto mis jõuab selle mehe kätte ja läheb pärast müüki väiksema läbisõiduga. Järelikkult on ta kõigest kursis!Selliseid ärimehi peaks kriminaal korras karistada.
Kokkuvõttes pole ka vahet, kes müüb ja võib ka olla, et see müüja ei teagi sellest kerimisest ja auto varasemast ajaloost midagi.

Tihtipeale ei olegi konkreetsed kuulutajad-müüjad autode sättimise taga.
Auto on ostetud müügiks(võimalik et ka välismaalt toodud), või platsile müüki toodud. Sättimised on juba varem ära tehtud ja müüja ei teagi sellest midagi. Loomulikult tegelevad ka aktiivsed müüjad ise sättimisega, aga võib vabalt olla ka, et müüdavad autod on juba varem töödeldud.
Sama on ka varjatud vigadega.
Müüja ostab-toob masina müügiks ja ainus võimalus seda masinat testida on võibolla platsil masinat liigutada. Kui keegi tahab masinat müügiks anda, siis on muidugi võimalused suuremad. Väljast tuues reeglina liiga palju testimiseks võimalust ei ole.
Ja siis kui auto müüdud ja ilmneb, et mingi häda küljes, siis on peasüüdlane viimane müüja, kuigi tegelik susserdaja on keegi teine. Loomulikult peab müüja vastutama oma kauba eest, aga alati ei ole kõik nii must-valge nagu võibolla alguses välja paistab.

Herki
__In Boost We Trust__
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#14

N Veebr 28, 2013 13:09

Tegelikult ju JOKK kuulutus? Kuskil ei ole märgitud, et auto ideaalses korras ja odomeetri NÄIT on 163 500. Tegelikust läbisõidust pole juttu ja vead võib müüja auto kõrval ette lugeda, kui ostja küsib.

Ideaalsest ei ole juttu kuskil, aga odomeetri näit on küll.
Kas sinuarvates odomeetri näit ja tegelik läbisõit peavadki olema erilised?

Edit: kuna Eestis leidub palju pättide ja petturitte kaitsjaid nagu (Herki ja oswald) seni leidub ka tegevust neile. Loogiliselt on vaja selliseid karistada, et järgmine kord mõtleks petta või mitte.
Kas ARK lubab odomeetri kerimist?
__In Boost We Trust__
oswald
Postitusi: 376
Liitunud: L Veebr 28, 2009 12:28
Asukoht:
Auto: 9-5 1.9tid 2007 ATM

#15

N Veebr 28, 2013 13:24

Tõenäoliselt enne Herki posti võiks teema pooleks teha ja Vabasse teemasse või prügikasti lükata, aga kuna mind tembeldati pättide kaitsjaks, siis tahaks veidi täpsustada.

D116 - enda arust kirjutasin, et kontrolli peab karmistama ning müüjad vastutama panema?
Ning kui Sinu sõnavaras on JOKK positiivse alatooniga, siis sõnavara eripära, mina kasutan seda iroonilise vahemärkusena.:beer:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#16

N Veebr 28, 2013 14:26

D116, tõmba nüüd oksad koomale ja loe uuesti läbi, mida kirjutati ( ja saa aru sellest, mis kirjutati) ja siis tule ja ütle "palun vabandust" eelpool mainit kodanike ees, keda sa siin pättide kaitsjaks tembeldad.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Mentxxx
Postitusi: 66
Liitunud: E Veebr 01, 2010 10:44
Asukoht:
Auto:

#17

N Veebr 28, 2013 14:36

Ise ostsin nädalake tagasi masina, antud masin oli samuti silmapiiril, kuid müüja tundus taust infot uurides väga kahtlane ja üldjuhul pole tema poolt müüdud sõidukid kõige paremas korras olnud, autol paar asja välimuses ka häirisid, mis mind panid eemale hoidma ja ise ostsin kindla ajalooga, kuid natuke halvema varustuse ja 2,0 biopoweriga isendi. Algus oli ka raudne plaan osta 1,9 TDI. Teine TDI mida vaatasin oli:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=805928
Sellel hooldused ja rihmavahetus ka tehtud, oleks kindlam valik ma usun, eks kogenumad oskavad rohkem rääkida. Seda ei lubanud neiu heleda sisu pärast väga vaadata.
Ostan, müün, vahetan ja kahetsen
Herki
Postitusi: 85
Liitunud: K Juul 11, 2012 22:39
Asukoht:
Auto:

#18

N Veebr 28, 2013 15:07

Minu kirja mõte ei olnud antud müüjat kaitsta(ei tea ma seda müüjat, tema müügi taktikaid, ega ka seda autot rohkem, kui kuulutuses näha). Aga kui tegu ongi tegelasega, kelle ettevõtmine on üles ehitatud rahahädas inimestele, kes on kiire müügi ja kiire rahaliikumise nimel auto turuhinnast soodsamalt loovutama, siis mis selles taunimisväärset on? Äri on äri ja ostuhinnast kallima hinnaga müüvad autosid ka kõige nooblimad autoesindused.
Samuti võis keegi Rootsist selle masina kohale tuua, spidomeetrid paika kerida, antennide asemele punnid kruttida ja sellele samale "autorahaks" mehele soodsa hinnaga maha müüa ning sellisel juhul on praegune ostja samasugune ohver, nagu ka tulevane ostja.

Kui sa väidad, et tema poolt müüdud masinatega on seda varemgi juhtunud, siis võib ka tema selle taga olla. Siis sellisel juhul on asi muidugi mäda ja ilmselt on tegu siiski ebaausa müüjaga.

Olen elu jooksul ostnud ja müünud mitmeid autosid ja ma ei saa väita, et nad kõik olid 100% kerimata ja mõni võibolla ka kunagi üles löödud. Mina seda teinud ei ole ja ei tunne ennast ka kuidagi süüdi, kui keegi seda enne mind kunagi teinud on. Ja kui mõni ostja on ka selle tuvastanud, siis endiselt ei saa ma vastutada varasemate omanike-müüjate tegude eest.

Kokkuvõtteks tahan öelda, et kõik automüüjad ei ole pätid.

Teema on kuidagi laiali valgunud ja kui keegi peab vajalikuks, siis võib selle ka ära kustutada.

Ja sinu küsimusele vastuseks, et ma ei ole pätt. Aga kuidagi halva tunde jättis selline küsimus esitamine.

Erinevalt sinust kirjutan ma enda nime alt, nii et varjata pole mul midagi.

Herki







Oled samasugune pettur? See ei ole esimene auto mis jõuab selle mehe kätte ja läheb pärast müüki väiksema läbisõiduga. Järelikkult on ta kõigest kursis!Selliseid ärimehi peaks kriminaal korras karistada.
Kokkuvõttes pole ka vahet, kes müüb ja võib ka olla, et see müüja ei teagi sellest kerimisest ja auto varasemast ajaloost midagi.

Tihtipeale ei olegi konkreetsed kuulutajad-müüjad autode sättimise taga.
Auto on ostetud müügiks(võimalik et ka välismaalt toodud), või platsile müüki toodud. Sättimised on juba varem ära tehtud ja müüja ei teagi sellest midagi. Loomulikult tegelevad ka aktiivsed müüjad ise sättimisega, aga võib vabalt olla ka, et müüdavad autod on juba varem töödeldud.
Sama on ka varjatud vigadega.
Müüja ostab-toob masina müügiks ja ainus võimalus seda masinat testida on võibolla platsil masinat liigutada. Kui keegi tahab masinat müügiks anda, siis on muidugi võimalused suuremad. Väljast tuues reeglina liiga palju testimiseks võimalust ei ole.
Ja siis kui auto müüdud ja ilmneb, et mingi häda küljes, siis on peasüüdlane viimane müüja, kuigi tegelik susserdaja on keegi teine. Loomulikult peab müüja vastutama oma kauba eest, aga alati ei ole kõik nii must-valge nagu võibolla alguses välja paistab.

Herki
heikiw
Postitusi: 672
Liitunud: N Dets 07, 2006 23:53
Asukoht:
Auto:

#19

N Veebr 28, 2013 15:24

Tegelikult on see odomeetri näit ikka üks eksitav asi. Ühtepidi oleks asi nagu tõesti õige, et müüja ei võta vastutust tegeliku läbisõidu koha pealt. Aga paraku on väga palju inimesi, kes ikkagi ostavad hinna, sellesama odomeetri näidu ja lihtsalt emotsiooni põhjal. Ja seesama odomeetri näit veab neid esimese asjana ninapidi. Saabide ja just uuemate diisel 9-5 puhul saab veidi kontrollida ka Rootsis müüdud autosid ja tavaliselt "blocketis" ei varjata ka seda, et 9-5 on takso olnud. Aga näiteks Stockholmi takso sõidab aastaga läbi ca 250 000km, sest on juhid vahetustega peal. Neid taksoteemasid ja hinnakääre blocketis ja auto24 kuulutusetes on siin foorumis ka enne teemaks olnud.
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#20

N Veebr 28, 2013 16:01

D116, tõmba nüüd oksad koomale ja loe uuesti läbi, mida kirjutati ( ja saa aru sellest, mis kirjutati) ja siis tule ja ütle "palun vabandust" eelpool mainit kodanike ees, keda sa siin pättide kaitsjaks tembeldad.


Ei teadnudki, et pättide kaitsja on solvamine. Müüja on pätt ja isikud kes proovisid kaitsta igati teda, järelikult...
Kuidas siis juristid ja advokaadit suhtuvad oma ametisse :)

OSWALDi tsitaat " Kuskil ei ole märgitud, et auto ideaalses korras ja odomeetri NÄIT on 163 500."

Herki: "Kui sa väidad, et tema poolt müüdud masinatega on seda varemgi juhtunud, siis võib ka tema selle taga olla. Siis sellisel juhul on asi muidugi mäda ja ilmselt on tegu siiski ebaausa müüjaga." http://fin.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=150909 Nii ta on!

Vabandust küsida ei nää mille eest! V.tt. ja pe.sse ei ole kedagi saatnud.

Hea jah kui saad auto tausta teada teiste meetoditega(alati ei ole see võimalik). Aga kui asud 200km või enam kaugusel(isegi 20km) tuled vaatama ja viima diagnostikasse(kus ka ei öelda tegelikku läbisõitu!!! ainult väike kontroll, mis suurt midagi ei anna. Ja vaevalt saad seda päevapeal teha ära). Raiskad sellega ainult aega ja raha tulemustetta! Nagu ma raiskasin aega tulles vaatama seda isendit http://www.auto24.ee/used/1172810 ei tea kas see on ka Anniversary mudel või kuidas, et katuseraamid on läikivat, aga kogu auto oli värvitud ja kehvasti kaasdaarvatud katus. Kui kuulutuses on kirjas Odom. näit: 163 500 km, ja ostja arvestb sellega, et samasugused läbivad 500k km+, ja see auto siis peaks veel 300k km vabalt ärasõita veel, aga tänu igasuguste pättidele see ei õnnistu, laguneb ära palju varem.
__In Boost We Trust__
CG1
Postitusi: 4
Liitunud: K Veebr 27, 2013 16:06
Asukoht:
Auto:

#21

N Veebr 28, 2013 16:40

Räägime ikkagi autost, ei ole tõesti vahet kes seda müüb, kuigi antud juhul tasuks ka see meelde jätta. Ära kustutada seda teemat oleks ka vale, siin võiks konkreetne topic vms olla, kus on kahtlased isendid ilma lobata.
oswald
Postitusi: 376
Liitunud: L Veebr 28, 2009 12:28
Asukoht:
Auto: 9-5 1.9tid 2007 ATM

#22

N Veebr 28, 2013 16:47

D116 - järgmine kord irooniat kasutades hakkan spetsiaalselt sinu jaoks kasutama tag-e /D116: iroonia/. Ma loodan, et see jääb mulle ikka meelde.

Minu posti mõte oli see, et kuulutuses pole millestki kinni hakata - enamus kiidavad taevani ja toovad ära mustmiljon vahetatud juppi ning väidavad, et auto on sama hea kui uuena salongist välja sõites - selles kuulutuses seda ei ole, seega praegusi seadusi arvestades ülikavalalt tehtud.

BTW - ma olen suht kindel, et juristid/advokaadid lukustavad oma südametunnistuse kohtuprotsessi ajaks kuhugi betoonpunkrisse ning vaatavad saadavat rahanumbrit ning kirja pandud seadusi, see ongi nende töö.
Näiteks minu silmis on päti kaitsja hullem kui pätt - pätt võib olla loll nagu lauajalg ning tema õiglustunne võib olla samaväärne, kuid kaitsja peab olema siiski rafineeritum, et suudab musta valgeks rääkida. (Ei halvusta advokaate, igal inimesel on õigus juriidilist kaitset saada, samas ilmselge süüdlase puhul on advokaadil siiski õigus esindamisest keelduda ja ta ei pea JOKK skeeme punuma ). Tur(l)umajanduse võlud, ega see ei muutu ka.
OnAlles
Postitusi: 35
Liitunud: N Veebr 11, 2010 22:13
Asukoht:
Auto:

#23

T Mai 14, 2013 21:10

Olen sõitnud endise rootsi taksoga üle kolme aasta.
Tegemist 2005 aasta 2.2 diisliga. Ostsin selle 2009 aastal ja läbisõiduks oli keritud 190kkm.

Täna on odomeetril 260kkm ja selle aja jooksul on vahetatud piduriklotsid taga 2korda, ees ühe korra, tagumised kettad, mootoriraami puksid, veovõlli otsad ja kaitsekummid, jahutusradiaator, turboõlitoru, paar turbolõdvikut, kässari klotsid, veovõllipuki laager, atm kasti õli, jahutusvedelik, pidurivedelik, klapikambrikaane tihend, õhufiltri korpuse puksid, salongis mõned pirnid, Korra on vahetatud ka MAP kuid tegelikut oleks aidanud ka vana puhastamisest või pikemast maantee sõidust.

2009 aastal maksin selle masina eest alla 70k eegu.
Vasta