9-5 Anne autoaias

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
guidz
Postitusi: 49
Liitunud: K Mär 22, 2006 8:08
Asukoht:
Auto:

#1

K Mär 22, 2006 8:31

Et siis juttu sellest eksemplarist.

Kas on keegi veel vaatamas käinud ja millegipärast ostmata jätnud? Endale tundus küll pealiskaudsel vaatamisel ja mõnekilomeetrisel proovisõidul päris hea, käib ühtlaselt, ei kolise, lisad (vähemalt istmesoojendus, aknad jne.) toimivad.

Kui kaua sellisel autol kett vastu peab? Mingit kolinat küll kuulda ei olnud, pigem vaikne kahin. Mõni aasta tagasi sai peetud 900NG'd tollel oli müües u. 300k läbisõitu ees ja ei mingit kolinat keti juurest. Õli vahetasin ise 10k tagant ja esimesel korral kasutasin ka pesuainat mis valatakse õli sisse. Kas sellist asja võib ka turbomootoriga autol kasutada?

Kas on Tartus töökoda kes suudaks mootori ja turbo olukorda kontrollida? Tallinna tulek arvel mitteoleva autoga ju suhteliselt raske.

Tänud ette,
GuidZ

(tahaks tagasi saabiomanike sekka)
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#2

K Mär 22, 2006 10:51

Tartus selliseid töökodasid veel pole, Anne autoaiaga on inimesed siinses foorumis rahul olnud, mingeid õli pesuaineid turbomootoritel iseseisvalt ei kasutata, kett kestab ... piisavalt - eks seda räägi kilose ja 9-5 omanikud. Sellise hinnaga võtaks 9-5-si 2 tk kui vaid neid turbojamasid ei oleks...
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

K Mär 22, 2006 11:22

sellega tuleb KOHE peale ostu Vikingisse turbokontrolli minna. Teada on, et neil autodel on probleeme ja tehas on seda ka välja öelnud ning pakub mingit ennetuslahendust asjale. Kardan, et teistel töökodadel puudub nii teadmine kui ka oskus seda teha. Samuti ei saa teised töökojad selle probleemi lahenduse kohta mingit garantiid anda. Teadmine on mõnel inimesel olemas, aga tahtmine sellega tegeleda puudub..;) justnimelt selle viimase asja tõttu, kuna tekib isiklik vastutus, mitte tehase vastutus (garantii).
Muidu muud ei oska öelda, kui et palju rõõmsaid kilomeetreid.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
guidz
Postitusi: 49
Liitunud: K Mär 22, 2006 8:08
Asukoht:
Auto:

#4

K Mär 22, 2006 11:55

Tänud!

Saan ma õieti aru, et vahet pole milline 9-5 võtta, turbomured on samad ja kontroll ja ennetus on ka sama hinnaga?

Mis selle ennetusravi hind võib olla?

Kas tõesti pole tartus kohta, kus lihtsalt turbo seisukorda kontrollida?
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#5

K Mär 22, 2006 11:58

Algselt postitas: guidz
Tänud!

Saan ma õieti aru, et vahet pole milline 9-5 võtta, turbomured on samad ja kontroll ja ennetus on ka sama hinnaga?

Mis selle ennetusravi hind võib olla?

Kas tõesti pole tartus kohta, kus lihtsalt turbo seisukorda kontrollida?


Minu arusaamist mööda AEROdel pidi asi parem olema, kuna neil on peal teist marki turbo, mis on tiba ägedam. Luura ringi foorumis siin on 9-5 turbo teemadel juttu küll olnud.
Iga ratas veab and then some!
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#6

K Mär 22, 2006 12:16

vihje:
äkki sel masinal oli vedrudega midagi ?? vahetati? miks?
mida myygimehed räägivad selle kohapealt...
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#7

K Mär 22, 2006 12:22

Arxrei vist käis hiljuti just seda nn ennetustööd tegemas, kas ma mäletan õieti? See on vist mingi tehase poolt pakutav pakett, hinnad võivad sõltuda sellest, kas autot on hooldatud ikka ametlikus teeninduses või mitte. Aga eks ma hetkel võtan pisut suu täis, sest ega ma ju tegelt sellist autot ei oma ja "Naised Saunas Rääkisid". Ilmselt saad telefonitsi selle info VM-ist kätte.

Need õlitusmured (umbemineva karterituulutuse tõttu tekib surve mootorisse ja tavaliselt lõpetab selle peale turbo oma töö esimesena, lööb õli välja sealt kus ei peaks seda mitte tulema) ei piina Aero mudeleid, seal on pisut teine vurr vahel (Mitsubishi oma) ja eks need Aerod saavad rohkem vatti ka, mis omakorda ei lase sel tuulutusel umbe minna.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
guidz
Postitusi: 49
Liitunud: K Mär 22, 2006 8:08
Asukoht:
Auto:

#8

K Mär 22, 2006 13:02

Sellel autol on vedrud-amordid pagassis ja väidetavalt on need sportvedrud sääl. All pidid siis uued olema? Kui õieti aru sain.

Krt, ivomets müüs enda auto täpselt nädala jagu liig vara maha.
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#9

K Mär 22, 2006 13:14

Ei saa aru mis sellel anne autoaial viga on nende vedrudega. Minu omal oli samuti vedrud ära vahetatud, kuid aru ma ei saanud miks se vajalik oli .Võibolla mul ka spordid all igatahes hirmus kõva on küll sõita
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#10

K Mär 22, 2006 19:58

See saabik on müügis olnud pikemat aega,siis oli hind tüki kõrgem. Mõned nädalad tagasi helistasin,küsisin et miks müümata...konkreetset vastust ei tulnud,siis küsisin,et miks massin maapinnalt kõrgemale tõusnud on,vastus oli et all olid sport vedrud ja amordid ja et sellise vastu huvi puudus,siis vahetati need välja. Rohkemat tarka müügimees ei osanud öelda,et kõik pidi funkama....aga eks oma silm on kuningas!!
Ja siis ma mõtlesin,et mida kuradit ma otsin ja võtsin ühe siit samast!:thumb:
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#11

K Mär 22, 2006 20:05

Algselt postitas: tarmiit
Ja siis ma mõtlesin,et mida kuradit ma otsin ja võtsin ühe siit samast!:thumb:


OT: ivometsa roheline 9-5???

terv, teager
andrius
Postitusi: 1
Liitunud: T Apr 04, 2006 22:00
Asukoht:
Auto:

#12

T Apr 04, 2006 22:34

Vot mina just panin uue posti selle auto teemal Varia alla. Plaanis on see isend laupäeval ära osta. Sport-vedrustus on tõepoolest pagasnikus ja nad olevat klassikalise variandi alla pannud. Tegin ka proovisõidu ning kõik tundus väga hästi töötavat.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#13

K Apr 05, 2006 7:48

OT:
Algselt postitas: andrius
Vot mina just panin uue posti selle auto teemal Varia alla.


Kustutasin su tehtud teema varia alt ära. Et poleks topelt. Muuseas, kui topelt poleks olnud, siis varia alla ta poleks väga käinud kah - meil selleks ostuabi rubriik ;)
tog
Postitusi: 160
Liitunud: T Sept 20, 2005 22:07
Asukoht:
Auto:

#14

N Apr 06, 2006 23:07

Võin muidugi eksida, kuid pilt veel kord üle vaadates jääb mulje, et see masin oli müügis juba ka sügisel. Käisin proovimas ja mulje jäi hea. Kaubaks ei läinud igal juhul seetõttu, et hooldust polnud ühel korral päris tähtajaliselt tehtud ja seetõttu oli mootori 8-aastane garantii lõppenud.
Vasta