Autod, mille puhul ettevaatlik olla.

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#1

R Mai 02, 2014 17:26

Kuna konkreetset teemat ei ole siis algatan selle.
Eesmärk on koguda ühte kohta info "kahtlastest" autodest.
Ei taha kedagi mustata või näpuga näidata-pigem rõhuda sellele,et mõne liikuri puhul peaks ettevaatlikum olema ja rohkem aega kulutama kontrollimisele.

Teen ise otsa lahti ka.
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1732100

VIN-kood annab järgmise info:
http://www.autobidmaster.com/carfinder-online-auto-auctions/lot/11498722/COPART_2011_SAAB_9-5_TURBO_SALVAGE_CERTIFICATE_NASHVILLE_TN/

Midagi katastroofilist ei paista.
Tuelks lihtsalt veenduda,et turvakardinad on välja vahetatud uute vastu ja kõik kerepaneelid ikka omadel kohtadel istuvad.
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
meebo
Postitusi: 13
Liitunud: L Jaan 24, 2009 20:42
Asukoht:
Auto:

#2

R Mai 02, 2014 22:56

Tere,

Teen ettepaneku sulle Hr Iisak, et toon selle auto sinu juurde ja sina isiklikult saad kontrollida kogu auto põhjalikult üle ja loomulikult veendud, et kardinad on asendatud uute vastu!

Vastust ootama jäädes!

Meelis
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#3

R Mai 02, 2014 23:24

Tere,

Teen ettepaneku sulle Hr Iisak, et toon selle auto sinu juurde ja sina isiklikult saad kontrollida kogu auto põhjalikult üle ja loomulikult veendud, et kardinad on asendatud uute vastu!

Vastust ootama jäädes!

Meelis



Esiveoline nagu, milline kardaan veel?
Piltidel vaadates keretöid tahtis auto, mitte eritti hulle ka.
Ühel miilid, teisel km-id juba, kuidas see käib NG 9-5?
__In Boost We Trust__
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1197
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#4

L Mai 03, 2014 0:48

Tere,

Teen ettepaneku sulle Hr Iisak, et toon selle auto sinu juurde ja sina isiklikult saad kontrollida kogu auto põhjalikult üle ja loomulikult veendud, et kardinad on asendatud uute vastu!

Vastust ootama jäädes!

Meelis




Esiveoline nagu, milline kardaan veel?
Piltidel vaadates keretöid tahtis auto, mitte eritti hulle ka.
Ühel miilid, teisel km-id juba, kuidas see käib NG 9-5?

Kardin nagu turvakardin, mitte kardaan.
NG9-5l on KM ja miilide muutmine diagnostika seadmega võimalik. Digitaalne värk noh
meebo
Postitusi: 13
Liitunud: L Jaan 24, 2009 20:42
Asukoht:
Auto:

#5

L Mai 03, 2014 1:30

Diagnostika seadmega pole vaja vaeva näha setingutes on koht kus saad panna ühikuks KM!
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#6

L Mai 03, 2014 3:16

Väga tervitatav teema :beer:
Everyday Regular SAAB guy!
kroom
Postitusi: 319
Liitunud: P Nov 23, 2008 21:10
Asukoht: Tartu
Auto: OG 9-3 automaat 1999 aastast

#7

L Mai 03, 2014 7:17

Arvan, et ka see auto sobib siia: http://www.auto24.ee/used/1720656 ja http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=24824#pid244337 -
punane DI T7 mootori peal, mille kohta targemad ütlevad, et nii ei tohi mitte teha!
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#8

L Mai 03, 2014 8:45

Arvan, et ka see auto sobib siia: http://www.auto24.ee/used/1720656 ja http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=24824#pid244337 -
punane DI T7 mootori peal, mille kohta targemad ütlevad, et nii ei tohi mitte teha!

Käisid ise vaatamas neid koode DI-l? Võib ka musta punaseks värvida, nagu meeldib :)
Kui nii siis KÕIK kasutatud autod on kahtlased, ja nii ta on!
__In Boost We Trust__
kroom
Postitusi: 319
Liitunud: P Nov 23, 2008 21:10
Asukoht: Tartu
Auto: OG 9-3 automaat 1999 aastast

#9

L Mai 03, 2014 11:45

Arvan, et ka see auto sobib siia: http://www.auto24.ee/used/1720656 ja http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=24824#pid244337 -
punane DI T7 mootori peal, mille kohta targemad ütlevad, et nii ei tohi mitte teha!

Käisid ise vaatamas neid koode DI-l? Võib ka musta punaseks värvida, nagu meeldib :)
Kui nii siis KÕIK kasutatud autod on kahtlased, ja nii ta on!


See muidugi õige, et kõigi kasutatud autode ostmine on riskiga, aga no pangu siis lisainfona kirja, et DI värvitud (või pandud 204 mootor ja juhtimissüsteem koos kellade plokiga vahetatud ja mis-kõik-veel tehtud, et T7 T5-na tööle saada).
meebo
Postitusi: 13
Liitunud: L Jaan 24, 2009 20:42
Asukoht:
Auto:

#10

L Mai 03, 2014 22:00

Õhtust,

Palun administraatoril koheselt antud teema püstitus esimese auto kohta kustutada , sest see on pahatahtlik ja meelevaldne märgistada sõiduk "kahtlaseks"!
Puudub info selle kohta, et sõidukit müüv isik on väitnud auto avariivaba olevat. Lisaks on sõiduki turvavarustus kontrollitud ja vajalikud varuosad vahetatud uute vastu Eestis ametlikus Saabi esinduses.

Oleksin kahe käega poolt antud teema püstituse osas, kui oleks selge teava selle kohta, et müüja kasutab ebaausaid kauplemisvõtteid või edastanud sõiduki kohta väärat informatsiooni.

Lugupidamisega,

Meelis
pistyk
Postitusi: 431
Liitunud: E Okt 09, 2006 20:18
Asukoht: Haapsalu
Auto: Honda Civic 2.2ctdi 103kw 2009.a.

#11

L Mai 03, 2014 22:28

Kui Iisak poleks seda viidet jaganud,poleks ma auto ostjana ju kuskilt teada saanud,et see laksu pannud on,kuulutuses pole sellest sõnagi ja vaevalt et sa müüjana oleks sellest mulle ka rääkima tulnud.
Parem varblane katusel,kui nuga neerus
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#12

L Mai 03, 2014 22:28

Samas kui mina otsiksin autot ja saaksin siit asjakohast infot.. Oleksin küll väga tänulik :beer:

Kahe otsaga asi ;)

Edit: tavaliselt liigub selline inf ostuabi teemade all, et suurt vahet pole ju..
Everyday Regular SAAB guy!
looderdaja
Postitusi: 296
Liitunud: T Dets 23, 2008 21:56
Asukoht: Järvamaa
Auto: 9000

#13

L Mai 03, 2014 23:14

Kui Iisak poleks seda viidet jaganud,poleks ma auto ostjana ju kuskilt teada saanud,et see laksu pannud on,kuulutuses pole sellest sõnagi ja vaevalt et sa müüjana oleks sellest mulle ka rääkima tulnud.


Kui sa auto kõrval kaubeldes küsiksid selle kohta siis on müüja kohustatud sulle ütlema, et on laksuga. Muidu ju pole. Sellisel juhul jah ju võiks kõik kuulutused juba ainuüksi oma läbisõidu koha pealt siia ülesse riputada. Lihtsalt auto kõrval käimata ja siin oletades,et "NAGUNII TA POLEKS SEDA MAININUD" on ju nõme? Muidu tervitatav kuulutustes valeinfo levitamise teavitamine. :beer:
meebo
Postitusi: 13
Liitunud: L Jaan 24, 2009 20:42
Asukoht:
Auto:

#14

L Mai 03, 2014 23:35

Mis tähendab poleks seda infot kusagilt saanud?

Kogu info on netis ja esinduses saadaval. Pole mõtet sellist iba ajada. Alati on ostjad selle info minult kätte saanud.

Ameerikas on autodel kõige läbipaistvaim sõiduki ajaloo teave kogu maailmas.
Kus saate info nende autode avariilisuse kohta mida tassitakse Euroopast: Saksas, Itaaliast jne. Vastu on ei saagi!
Oluliselt kindlam on USA autot osta kuna väga üksikasjaliku info saab just sealt toodud autode kohta v.a muidugi Eesti ajalooga auto mille kohta saab ka enamuse infost kätte.

Teil pole ilmselt õrna aimu ka sellest milliseid laksuga autosid Eesti kindlustused üles lasevad ehitada. Mina tean ja võin öelda, et masendavalt väga suure pauguga autosid lapitakse üles!

Pole õigustatud kasutada sõna "kahtlane"!
9-5LPT
Postitusi: 1236
Liitunud: P Apr 29, 2012 14:45
Asukoht: Tartu
Auto: 9-5NG Aero, 2.0 TTid XWD

#15

P Mai 04, 2014 1:03

Läheb natuke nõmedaks ära see lahmimine siin..
Kogenud Aeronaut. :drive:
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#16

P Mai 04, 2014 14:17

Minu arvates on Iisaku postitus täiesti korrektne, ta ütles ju väga konkreetselt, mida tasub antud auto juures kontrollida. Võimalik, et antud juhul probleemi polegi, kuid paraku on see suhteliselt levinud praktika, et tuuakse USA-st korraliku matsu saanud auto, klopsitakse see Eestis kuidagiviisi odavalt üles ja müüki. Kui kogu info on netis ja esinduses saadaval, siis hetkel jääb minu jaoks arusaamatuks, miks see teema Meebo't nii ärritab
jupid
Postitusi: 113
Liitunud: K Mai 07, 2008 12:15
Asukoht:
Auto:

#17

P Mai 04, 2014 16:00

äkki ikkagi ei ole selle auto turvavarustesega kõik OK? See et ükski veatuli ei põle, ei tähenda veel et kõik airbagid/turvavöö pingutid olemas oleks. Annab ju airbagi asemele ilusti sobiv takisti panna ja voilaa aju saab aru, et "bag" on omal kohal.
9-5LPT
Postitusi: 1236
Liitunud: P Apr 29, 2012 14:45
Asukoht: Tartu
Auto: 9-5NG Aero, 2.0 TTid XWD

#18

P Mai 04, 2014 16:34

Äkki võib sul nüüd püksi ka tulla - teema idee on selles ju et juhtida tähelepanu asjadele mida tavaline autoostja näiteks ei taipa või ei oskagi otsida. Keegi ei taha kellelegi siin ära teha ju, vaid lihtsalt sõbralikke näpunäiteid jagada.
Kogenud Aeronaut. :drive:
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1197
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#19

P Mai 04, 2014 16:39

Minu arvates on Iisaku postitus täiesti korrektne, ta ütles ju väga konkreetselt, mida tasub antud auto juures kontrollida. Võimalik, et antud juhul probleemi polegi, kuid paraku on see suhteliselt levinud praktika, et tuuakse USA-st korraliku matsu saanud auto, klopsitakse see Eestis kuidagiviisi odavalt üles ja müüki. Kui kogu info on netis ja esinduses saadaval, siis hetkel jääb minu jaoks arusaamatuks, miks see teema Meebo't nii ärritab

Kuna paljud inimesed saavad kreepsu kui kuulevad, et masin on avarii läbinud, ning viskavad kohe selle auto ostu mõtte peast, ilma, et oleks lasknud üle vaadata ning kontrollida.
Tekib tunne, et kasutaja Meebo on tolle auto müügiga seotud. Ehk tema ikka teab, et masinal on turvavarustusega kõik OK, mitte pole takisteid vahele pistetud. Kui veidikenegi süveneda Meebo postitustesse, siis vaevalt, et ilmaasjata saadaks ta auto Audaceri kontrolli.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#20

P Mai 04, 2014 16:46

Nojah, minu arvates on kõik kasutatud masinad veidi kahtlased ja tõsi on ka see, et USA turult tulnud autodel on veidi parem tuvastada eelmist elu.
Ka minu kollane on saanud USA-s paugu ja taastatud seal sõidukõlbulikuks - Audaceri meeskond võib kinnitada, et seda seal mitte eriti hästi ei ole tehtud ja siin tuli üsna palju ringi teha. Selle põhjal on ehk paremgi, kui auto taastamine on olnud Eestis, mitte USAs.

Minu arvates tuleks siia lisada masinad, mis on eelnevalt olnud taksod, millel on teada mingi peidetud viga jne...

Enamuse meie masinatest saab ju ka siia lisada:) ja uutest 9-5st rääkides on Kaidol lausa oopeli logar juba kasutusel:)
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#21

P Mai 04, 2014 16:48

Sellisel juhul käib auto kontrollis ära ja on siin foorumis näha, et kõik on korras (kui on). Sellisel juhul on selle auto ostmine turvalisem kui oli enne seda teemat. :thumb:
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#22

P Mai 04, 2014 18:24

Ma küll ei tea, mis hr Iisakul mõttes on ja plaanis oli, et ta sellise teema tegi aga igapäevaselt autosid remontides ja töökoda omades Kadaka autoturu keskel, teab ta kindlasti teistest paremini, mis autoturul toimub ja mida tehakse ja kui palju petetakse jne...

Ja selliseid laksuga üles tehtud autosid on rohkem kui me arvata oskame ja pooled nende uutest omanikest sõidavad ja neil kama 2, mis oli, on ja tuleb.

Niisama , ei juhtu siis elus midagi....

Aeg annab arutust, ka sellele teemale.

Ps.
Olles elu jooksul ostnud , müünud ja vahetanud ka nii mõnedki kümned autod, siis kõige rohkem petab sind ikka....
.... teine eestlane. :gun:

Nii see on.

to Meelis: Kui sa ise ei oleks hakanud siin teemas kära tegema oleks see teema juba unustustehõlma vajunud....
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
meebo
Postitusi: 13
Liitunud: L Jaan 24, 2009 20:42
Asukoht:
Auto:

#23

P Mai 04, 2014 23:19

Kära või mitte, kuid lihtsalt põhimõtteliselt väga vihale ajas, et teema püstitus oli kui "kahtlane" auto.

Kära poleks tõusnud, kui oleks mõnele ostjale rõhutan VÄITNUD , et auto on avariivaba või muul moel midagi auto kohta väärat infot edastanud. Pean seda autori poolt lihtsalt lahmimiseks.

Natuke võiks ikka ennem mõelda sõnastuse üle.
Näide: tuvastasin, et sõiduk on läbinud avarii ja infost lähtuvalt peaks tungivalt kontrollima/veenduma, et sõiduki turvavarustus on nõuete kohaselt remonditud ja vajalikud varuosad just uute vastu vahetatud!

Olen Saabidega "suhtes" olnud pea kümme aastat ja viimased viis sellest otseselt neid müünud ja võin kinnitad, et turvavarustuse korrasoleks on olnud esmane prioriteet minule!

Siiani ootan Hr Iisakult teavet kuna ma võin tuua oma sõiduki tema juurde kontrolli ja seda tema enda kuluga, sest eeldan, et tegemist on aumehega kes oma au ka kaitseb!

Ütlen ka seda, et kui tuvastatakse sõiduki turvavarustus ei ole korras ja sõiduk on kokku pandud alaa kips kruvide või muu sellisega siis....
Ma vabandan kogu foorumi rahva ees!!

Lugupidamisega,
Va1dek
Postitusi: 58
Liitunud: R Jaan 10, 2014 14:17
Asukoht:
Auto:

#24

E Mai 05, 2014 10:41

Täitsa viisakalt ju tehtud. Hullem oleks ju torm Sandy kahjustusega, siis ei oskaks isegi müüjana midagi öelda :) Teine teema on EU ja US spec erisused, aga see on iga automargiga teema USA-st toodud autode puhul. Ma ei heidaks küll midagi ette, selge on see et kuulutusse ei leelota kõiki vigu ette ja antud kuulutuses pole ka öeldud et tegemist on prillikiviga.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#25

E Mai 05, 2014 11:39



Enamuse meie masinatest saab ju ka siia lisada:) ja uutest 9-5st rääkides on Kaidol lausa oopeli logar juba kasutusel:)


Kahju, Sa rikkusid mul ilusa päeva ära;)
Vasta